Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (170)Реферативна база даних (1063)Книжкові видання та компакт-диски (81)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРІЄНТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Математика   
2.

Бураго, Ю. Д.
Введение в риманову геометрию [Електронний ресурс] / Ю. Д. Бураго, В. А. Загаллер. - СПб. : Наука, 1994. - 318 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография написана на современном уровне и восполняет ощутимый пробел в математической литературе по римановой геометрии в целом. Последняя находится в стадии активного развития.



Кл.слова:
вектор -- індексна форма -- орієнтація -- риманова геометрія

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Дорошко, М. С.
Геополітичне середовище та геополітична орієнтація країн СНД [Електронний ресурс] : навч. посіб. / М. С. Дорошко, Н. В. Шпакова. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчальному посібнику на основі широкого комплексу історичних і дипломатичних матеріалів здійснено аналіз геополітичного середовища та зовнішньої політики країн Співдружності Незалежних Держав та Грузії. Для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, для всіх, хто цікавиться проблемами геополітики та зовнішньою політикою держав у сучасному світі.



Кл.слова:
геополітика

   Тип видання:   монографія   
4.

Тимченко, Р. В.
Відносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки [Електронний ресурс] : (листопад 1918 - квітень1920 рр.) / Р. В. Тимченко. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 347 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснене комплексне дослідження проблем взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., визначено передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризуються події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки, дається їх оцінка. Розкрито основні організаційні заходи по втіленню ідей соборної єдності України в політичній, економічній, військовій і культурній сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Аналізується спільна боротьба українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви й наслідки укладан- ня договорів лідерами УНР і ЗУНР із Добровольчою армією А.Денікіна й Польщею та вплив цих процесів на поразку Української революції 1917-1921 рр



Кл.слова:
Визвольні змагання -- дипломатія

   Тип видання:   хрестоматія   
5.


Українська мала проза XX століття [Електронний ресурс] : антологія / упор. В. Агеєва. - К. : Факт, 2008. - 813 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці представлено найкращі твори українських новелістів XX століття, зокрема Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Яцкова, Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Ігоря Костецького, Григора Тютюнника, Тараса Прохаська, Оксани Забужко. Наша мала проза розкрила психологію перечулених, мімозно вразливих нових жінок епохи декадансу — і неймовірно трагічний досвід галицьких переселенців у Новий світ, високий ідеалізм митців-модерністів, котрі поставили творчість вище за всі цінності, — і розчарування безґрунтовних революційних романтиків, які захотіли взяти на себе місію вдосконалення Божого творіння. У другій половині століття кращі українські майстри зосереджувалися на героях-марґіналах, що не могли співіснувати з радянською дійсністю. Покоління 1991 року скрупульозно аналізувало стан людини, котра переживає крах узвичаєних цінностей і мусить адаптуватися до цілком нового часопростору. Маємо цілий ряд блискучих імен, різні стильові моделі, різні індивідуальні манери письма, пов’язаних як з модерністськими, так і з визивно авангардними орієнтаціями й традиціями.



Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Ларсен, Крістофер Е..
Тактика легкої піхоти для дій малих груп [Електронний ресурс] / К. Е. Ларсен. - [Б. м. : б. в.], 2014. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі описано майже всі базові знання, які піхотинець повинен мати для дій на рівні відділення, окрім стрільби зі зброї. Наводяться відомості про сигнали, організацію засідок, пересування, наступальну і оборонну тактику тощо. У кінці кожного розділу описано реальні ситуації, які допомагають зрозуміти, як описані принципи застосовуються на практиці. Оригінальна назва Christopher E. Larsen Light Infantry Tactics: For Small Teams - AuthorHouse, 2005.



Кл.слова:
військова тактика -- піхотні підрозділи -- камуфляж -- маневри -- орієнтація на місцевості
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського