Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (232)Реферативна база даних (1259)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІВАЦЬКІ$<.>+<.>K=ІДЕОЛОГІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Ткачук, Д.
Український націоналізм [Електронний ресурс] / Д. Ткачук. - Прага : Пробоєм, 1940. - 16 с.. - (Наступ)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі члена ОУН(М) викладаються основні складові ідеології українського інтегрального націоналізму.



Кл.слова:
націоналістична ідеологія -- політичний рух

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Штиф, Н. И.
Погромы на Украине (период Добровольческой Армии) [Електронний ресурс] / Н. И. Штиф. - Берлин : Восток, 1922. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розглядає єврейські погроми, що здійснювались Добровольчою Армією в Україні 1919 р., крізь призму її ідеології та агітації.



Кл.слова:
єврейське населення -- антисемітизм -- погром

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Сосновський, М.
Дмитро Донцов. Полiтичний портрет: з історії розвитку ідеології українського націоналізму [Електронний ресурс] / М. Сосновський. - New York : Trident International, 1974. - 419 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є спробою накреслити політичну філософію та ідеологію Дмитра Донцова в загальному контексті розвитку української політичної думки. Теорії Дмитра Донцова та його ідеологія були, з одного боку, продуктом української тогочасної дійсності, а з іншого - його діяльність помітно вплинула на формування цієї дійсності, що віддзеркалено у пропонованій книзі.



Кл.слова:
політична думка -- націоналізм

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Назарук, О.
Вячеслав Липинський відновитель державної ідеології України і про монархізм український і француський [Електронний ресурс] / О. Назарук. - Шікаго : [б. в.], 1926. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить дві праці Осипа Назарука, присвячені ідеям та ідеологам українського монархізму



Кл.слова:
політичний устрій

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Кирилюк, Ф. М.
Філософія політичної ідеології [Електронний ресурс] / Ф. М. Кирилюк ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 520 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В навчально-науковому виданні досліджуються філософські проблеми політичної ідеології. Зокрема, широко висвітлюються її базові засади та закономірності формування і розвитку. Також викладено авторське бачення структури та складових частин кожної із існуючих ідеологічних концепцій. В книзі широко висвітлюється спільне і особливе політичних ідеологій та перспективи їх розвитку. Автором всебічно проаналізовано та використано широке коло праць вітчизняних і зарубіжних авторів з проблем становлення та формування політичної ідеології. Видання може бути використано студентами, аспірантами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та політиками-практиками, а також усіма тими хто цікавиться теорією та практикою політичної науки.



Кл.слова:
ідеологія

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Націоналізм [Електронний ресурс] : антологія / уклад.: О. Проценко, В. Лісовий. - К. : Смолоскип, 2000. - 872 с.. - (Політичні ідеології)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка є першою в Україні антологією, присвяченою проблемам нації та націоналізму. Вона продовжує серію видань під назвою “Політичні ідеології”. До збірника увійшли уривки з творів, окремі дослідження й статті провідних європейських мислителів і політичних діячів та дослідників націоналізму ХІХ-ХХ століть. Структура антології відтворює основні питання, що постають перед дослідниками націоналізму (інтелектуальні джерела, проблема етнічності, нація як концепт та цінність, типологія націоналізму та його перспективи). Збірник буде цікавим як для професійних істориків і політологів, так і для читачів, що цікавляться проблемами моделей суспільного розвитку, історією політичних ідеологій.



Кл.слова:
нація -- проблеми нації

   Тип видання:   монографія   
7.

Стасюк, О.
Видавничо-пропагандивна діяльність ОУН (1941—1953 рр.) [Електронний ресурс] / О. Стасюк. - Л. : Вид-во інститута українознавства ім. І. Крип’якевича, 2006. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії відтворено цілісну картину видавничої діяльності ОУН на українських землях періоду радянсько-німецької війни і повоєнного десятиліття. Досліджено видавничу політику організації, зокрема напрями видавничо-пропагандивної роботи, механізми контролю на ідеологічному, інтелектуальному, естетичному та граматичному рівнях. Показано схему діяльності пропагандистських структур і підпільних друкарень. Проаналізовано тематику друків, висвітлено еволюцію ОУН у сфері ідеології та політики.



Кл.слова:
радянський режим -- міжнародна стратегія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
8.

Ричка, В. М.
"Київ — Другий Єрусалим" (з історії політичної думки та ідеології середньовічної Русі) [Електронний ресурс] / В. М. Ричка. - К. : Інститут історії України НАН України, 2005. - 243 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджується проблема рецепції на києво-руському грунті візантійської політичної культури й відтворюються процеси становлення і шляхи розвитку старокиївської ідеології. В роботі виявлено символічне наповнення уявлень давньоруських книжників-історіографів про витоки державності на Русі та набуття її столицею статусу сакрального града. Простежується виникнення у давньоруській суспільно-політичній думці міфологеми "Київ — Другий Єрусалим" та подальша трансформація її змісту. Видання адресоване історикам та археологам, викладачам і студентам вищих навчальних закладів й усім киянам, яким не байдужа історія свого міста.



Кл.слова:
сакральний град -- старокиївська ідеологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Кирилюк, Ф. М.
Політологія нової доби [Електронний ресурс] : посібник / Ф. М. Кирилюк. - К. : Видавничий центр "Академія", 2003. - 304 с.. - (Альма-матер)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено основні політологічні доктрини, концепції Нової доби, висвітлено розвиток політичного знання в єдності його світоглядних засад, теоретичного змісту і програмних вимог. Особливу увагу приділено характеристиці філософського змісту основних напрямів політичної ідеології, формуванню і розвитку методології та гуманістичних засад політології. Розкрито особливості, основні положення політичних учень найвидатніших мислителів того часу. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
доктрина -- концепція -- політичне знання

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Скакун, М. П.
Основи клінічної епідеміології та доказової медицини [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. П. Скакун. - Т. : ТДМУ, 2008. - 372 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник "Основи клінічної епідеміології та доказової медицини" містить сучасну інформацію про клінічну епідеміологію та доказову медицину - стратегічні напрямки сучасної науки і практики, які ґрунтуються на бездоганній науковій ідеології та інформації і зорієнтовані на значне підвищення діагностики, профілактики, лікування і прогнозу захворювань, як і оптимізацію діяльності органів державної системи охорони здоров'я. На сучасному науковому та методичному рівнях висвітлені загальні проблеми доказової медицини, основи клінічної епідеміології, стратегії випробувань лікарських засобів та різних медичних втручань, узагальнення їх результатів (клінічні рекомендації, систематичні огляди, мета-аналізи). Досить уваги приділено пошуку науково-медичної інформації, сучасним принципам аналізу економічної ефективності медичних втручань, формулярній системі тощо. У пропонованому посібнику також представлені дані щодо реформування вищої медичної освіти в Україні, яка проводиться на засадах Болонського процесу, клінічної епідеміології та доказової медицини. Для студентів ВМНЗ IV рівня акредитації, лікарів-інтернів, молодих науковців, практичних лікарів.



Кл.слова:
лікарський засіб -- стратегія лікування

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.


Безпека життєдіяльності [Електронний ресурс] : навчальний посібник / П. С. Атаманчук [и др.]. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 276 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник побудовано так, що до нього увійшли традиційні питання, які розглядаються в курсі безпеки життєдіяльності з позицій особистісно орієнтованого навчання. Підготовка студентів у рамках курсу безпеки життєдіяльності містить теоретичні питання, спрямовані на формування належних предметних компетентностей, вироблення ідеології поведінки та забезпечення майбутніх спеціалістів важливим інструментом не лише щоденного безпечного контактування з навколишнім світом, а й готує до безпечного виконання технологічних процесів різних рівнів складності. Рекомендується для використання в своїй діяльності студентам та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів, практичним працівникам освітньої галузі.



Кл.слова:
людина -- здоров'я -- безпека

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Білецький, О.
Перекладна література візантійсько-болгарського походження [Електронний ресурс] / О. Білецький. - [Б. м. : б. в.]. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Література Київської Русі XI — XIII ст. складається з творів оригінальних і перекладних. З пам'яток письменства всього старого періоду перекладним творам належить дуже значне місце як щодо кількості рукописів, так і щодо поширення цих творів серед читацьких кіл. Перекладна література мала великий вплив на оригінальне письменство, нерідко визначаючи і його жанри, і композицію, і ідейний зміст. Більшість тих перекладів, що надходили в Київську Русь з кінця Х ст., була зв'язана з християнським культом, отже, з релігією — пануючою формою ідеології епохи феодалізму. Навіть твори світського, по суті, змісту набували, як побачимо далі, того ж таки церковного колориту. Крім того, перекладна література старого періоду має свої особливості порівняно з перекладною літературою нових часів. Якщо в новітні часи (з XIX ст.) перекладачі намагаються максимально точно відтворити оригінал, то в середні віки вони часом скорочують, доповнюють, пристосовують до місцевих умов перекладний текст, стаючи, таким чином, то редакторами, а то й просто перероблювачами, до певної міри співавторами. В цьому специфічний характер перекладної літератури даного періоду.



Кл.слова:
рукописна пам'ятка -- література Київської Русі

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Мандрик, М.
Український націоналізм [Електронний ресурс] : становлення у міжвоєнну добу / М. Мандрик. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2006. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена навмисне забутим сторінкам українскої історії та маловідомим представникам генерації 1920-30-х рр. - величним постатям ідеологів та провідників національно-визвольного руху міжвоєнної доби. Досліджується історія організаційного та ідеологічного становлення українского націоналістичного руху в середовищі політичної еміграції та українских землях між двома війнами. На основі раніше неопублікованих архівних джерел та матеріалів проаналізовано суспільно-політичні чинники виникнення осередків українского націоналізму на теренах Європи, Північної та Південної Америки, Далекого та Близького Сходу протягом 1920-1930-х рр. Розкривається роль націоналістичної течії у консолідації українскої еміграції з метою продовження боротьби за незалежну соборну Україну. Введено до наукового обігу значний доробок політико-філософского та програмового характеру фундаторів ідеології українскього націоналізму



Кл.слова:
політика -- самоідентифікація -- друга світова війна

   Тип видання:   зб. статей   
14.
 



Друга світова війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської наукової конференції, м.Київ, 30-31 жовтня 2006 року / відп. ред. В. Р. Нахманович. - К. : Зовнішторгвидав, 2007. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці вміщено доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, проблеми міжнаціональних відносин, історію національно-політичних і національно-визвольних рухів, різні сторони національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років



Кл.слова:
історія України -- історія СРСР

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Друга світова війна і доля народів України [Електронний ресурс] : тези доповідей 3-ї Всеукраїнської наукової конференції, м.Київ, 27-28 жовтня 2008 року / ред. Ю. А. Левенець. - К. : Зовнішторгвидав, 2008. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці вміщено тези доповідей учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, релігійний аспект національного питання, проблеми міжнаціональних стосунків і національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років, проблемам філософії історії та історіографії.



Кл.слова:
історія України -- історія СРСР

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Назарук, Осип.
В`ячеслав Липинський: відновитель державної ідеології України і про монархізм: український і французський [Електронний ресурс] / Осип Назарук. - Чикаго : Sitch, 1926. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить дві праці Осипа Назарука, присвячені ідеям та ідеологам українського монархізму



Кл.слова:
український монархізм -- еміграція у Франції

   Тип видання:   життєпис   
17.
 


Сосновський, Михайло.
Дмитро Донцов [Електронний ресурс] : політичний портрет : з історії розвитку ідеології українського націоналізму / М. Сосновський ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка. - Нью Йорк : [б. в.] ; Торонто, 1974. - (Бібліотека українознавства ; т. 33)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга «Дмитро Донцов — політичний портрет» це спроба накреслити політичну філософію та ідеологію Дмитра Донцова в загальному контексті розвитку української політичної думки. Теорії Дмитра Донцова та його ідеологія були, з одного бо­ку, продуктом української тогочасної дійсності, а з другого, — його діяльність та творчість помітно заважили на формуванні цієї дійсності, зокрема в 20-х і 30-х роках. Це відзеркалено в пропонованій книзі, де розкрито тісний зв'язок між Донцовим та оточенням від часу, коли він появився на українській політичній арені в 1905 році. Автор ставив собі за завдання показати, як оточення формувало Дмитра Донцова та як Донцов формував оточення й на цьому тлі критично розглянути всю сукупність ідейного багатства публіцистичної творчості Донцова, його ідеологію «чинного націоналізму» і концепцію політичної та соціальної організації нації, а також застосовану ним методологію.



Кл.слова:
націоналізм -- нація

   Тип видання:   художня література   
18.

Прохасько, Тарас.
FM Галичина [Електронний ресурс] / Т. Прохасько. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2004. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Тараса Прохасько шалено поетична. Вона просочена якоюсь філософською меланхолією, але все таки оптимістична, мрійлива і красива. Вона, безумовно, «Ізі лістенінг», але навіть якщо комусь з книжкових черв'яків може здатися, що вона проста, то вони не зможуть спростувати факт створення Тарасом Прохасько доброго, пронизливого словесного коду, що зачаровує своєю чисто людською енергією. Ось так потрібно любити свою країну. Ось так потрібно писати про людей. Без політики, без ідеології, без обмеженої вузькості погляду. Але соковито, красиво, тонко відчуваючи свій Всесвіт, відчувши деталі своєї дійсності і її краси, деталі всього світу і мільйонів зірок, космосу і запаху яблук в божественному саду за межами видимих сфер. Голос за кадром в книзі Прохасько – це не конкретний персонаж з ярличком «українець» і набором стандартних системних вимог. Це Людина і його орган душевного відчуття, весь його осередок чуття, що увібрав в себе граничну увагу до навколишнього космосу. Сама ця позиція робить можливим сприйняття книги в будь-якій точці земної кулі. Хтось зрозуміє менше, хтось більше, але книга є людяною. Людяною в глобальному розумінні. Національність пропущена через «героя», а не «герой» через національність. Таким чином Прохасько створює універсальну мову достовірності. Поринаючи в «FM Галичина» хочеться жити, бо стільки ще не звідано. Не звідано не десь там в глибинах Африки, США або Європи. Незвідано тут, у тебе під носом. Увага до деталей, мікроколиванням навколишніх просторів – книга сіє в читачах сім'я великого дару відчувати світ глибше. Я сказав, що так потрібно любити свою країну? Все ж, швидше, так: - потрібно бути Людиною... (Анатолій Ульянов)



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Сторі, Джон.
Теорія культури та масова культура. Вступний курс [Електронний ресурс] / Джон Сторі. - К. : Акта, 2005. - 357 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглянуто зв'язок між теорією культури та масовою культурою, подано чіткий критичний огляд різних культурологічних підходів. Автор зосереджується передовсім на теоретичних і методологічних засадах та наслідках важливих моментів в історії дослідження маскультури, приділяє пильну увагу ідеології її функціонування в модерному суспільстві. Книга розрахована на студентів культурологічних, філософських факультетів, на науковців, що студіюють популярну культуру, ЗМІ, сучасне мистецтво, тендерні проблеми тощо, та на всіх, хто цікавиться питаннями культури.



Кл.слова:
культурологія -- культуралізм

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
20.

Бондарчук, Петро Миколайович.
Релігійна свідомість віруючих УРСР (1940–1980-і роки): повсякденні прояви, трансформації [Електронний ресурс] / П. М. Бондарчук ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються повсякденні прояви та трансформації релігійної свідомості віруючих УРСР впродовж періоду від середини 1940-х до середини 1980-х років, соціокультурні впливи, яких вона зазнавала. Автор аналізує уявлення віруючих про причини їхньої релігійності, релігійні почуття, настрої, переживання. Значна увага приділяється розгляду уявлень віруючих про Бога, віри в нього, уявлень про потойбічне життя, спасіння, пекло, рай тощо, знання віруючими церковного віровчення, їхнього ставлення до церковних обрядів. Висвітлюється існування язичницьких світоглядних елементів у віруваннях і традиціях українського народу, функціонування елементів радянської ідеології як квазірелігійних. Автор також зупиняється на тому, як релігійна віра та світогляд впливали на ставлення віруючих до праці, побутової сфери, культурних цінностей, виконання громадянських обов’язків тощо. Книга розрахована на науковців, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
релігійна ідеологія -- вірування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського