Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (19)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕПІСТОЛЯРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Листи Леоніда Жебуньова до Євгена Чикаленка 1907-1919 роки [Електронний ресурс] / уклад. І. Старовойтенко. - К. : Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, 2005. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вперше публікується епістолярій маловідомого до недавнього часу українського громадсько-культурного діяча початку ХХ ст., пропагандиста й популяриза­тора рідного слова, перекладача й публіциста Леоніда Жебуньова до видавця газети „Рада” Євгена Чикаленка. Запропонований масив кореспонденції нараховує 89 одиниць, охоплює 1907–1919 роки і відтворює важливі історичні сюжети, окремі з яких претенду­ють на унікальність. Вони відображають багатогранну громадську сутність автора, деталі з історії видання щоденної газети „Рада”, події української революції 1917–1918 рр. на Полтавщині та ставлення до них кореспондента, оцінки ним відомих політиків тієї бурхливої доби.



Кл.слова:
лист -- революція -- Полтавщина -- епістолярії

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Листування Михайла Грушевського [Електронний ресурс] : у 3 т. / упоряд. Г. Бурлака. - К. : Українське історичне товариство, 1997-2001. - 399 с.. - (Епістолярні джерела грушевськознавства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1997. - 399 с.

Т. 1. - 1997. - 400 с.

Т. 2. - 2001. - 415 с.


У це видання включено 387 листів Михайла Грушевского до Івана Нечуя-Левицького, Олександра Кониского, Івана Франка, Сергія Фремова, Ольги Кобилянскої, Олександра Кандиби (О. Олеся) та інших діячів українскої культури, а також до ческого науковця Іржі Полівки. Хронологічно листи Грушевского охоплюють 45 років його життя і діяльности, від 1884 до 1929 включно. Епістолярій укладено за авторским хронологічним принципом. Подані листи зберігаються у архівних фондах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадского, Центральному державному історичному архіві України, а також у Львівскій науковій бібліотеці ім. В. С. Стефаника (1 лист) .



Кл.слова:
Голова УНР -- політичний діяч -- епістолярії

   Тип видання:   монографія   
3.

Даниленко, В.
Пантелеймон Петрович Гудзенко [Електронний ресурс] : наукова та науково-організаційна діяльність / В. Даниленко, С. Юсов. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник, присвячений відомому українському архівісту й історику, керівнику архівних органів УРСР періоду 1940-х pp. і завідуючому кількох відділів Інституту історії АН УРСР П. П. Гудзенку, складається з шести частин. Перша частина містить дві біографічні студії: монографічний нарис В. М. Даниленка і С. Л. Юсова, в якому на основі нових джерел з ЦДАВО України, Наукового архіву Інституту історії України НАНУ і родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих висвітлюється життя, наукова і науково-організаційна діяльність П.П. Гудзенка; статтю Т.В. Вронської і Н.В. Платонової, де співавтори на основі матеріалів з Державного архіву МВС України розкривають колізії навколо несправедливого звільнення вченого з архівних органів та інші маловідомі сторінки його життя. У другій частині подано спогади колег і учнів ученого як про нього, так і про епоху, в якій він жив і працював. У третій частині публікуються документи і матеріали, що ілюструють віхи життя і діяльності П. П. Гудзенка (з фондів ЦДАВО України, з Наукового архіву Інституту історії України НАНУ, з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих). У наступній частині подається епістолярій неофіційного характеру. П’ята частина містить фотодокументи з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, а також світлини з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих. Шоста частина містить хронологічний покажчик праць П. П. Гудзенка, покажчик праць про нього і його творчість, а також іконографічний покажчик. Окрім зазначених частин збірник містить хроніку основних подій з біографії П. П. Гудзенка, іменний покажчик і покажчик умовних скорочень



Кл.слова:
історія -- нарис

   Тип видання:   наукове видання   
4.
 


Коцюбинська, Михайлина.
Листи і люди. Роздуми про епістолярну творчість [Електронний ресурс] / Михайлина Коцюбинська. - К. : Дух і літера, 2009. - 584 с.. - (Бібліотека Шевченківського комітету)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі р озглян уто лист як специфічний вид словесної творчості, його стилістику і поліфункціональність - від здійснення комунікативних завдань до самоцінних виявів людського духу, висвітлено долю і значення української мистецької епістолярної спадщини. Представлено також низку статей про епістолярій українських псиьменників та громадських діячів (Т.Шевченка, М.Коцюбинського, В.Стуса, В.Чорновола та ін.), про різні епізоди їхніх епістолярних взаємин. Вони органічно вписуються в інтерес до художньої документалістики, що дедалі зростає...



Кл.слова:
українська література -- епістолярій
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського