Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   монографія   
1.

Потильчак, Олександр Валентинович.
Таємниці «західного інтернування» [Електронний ресурс] : японці в радянських таборах для військовополонених в Українській РСР (1946–1949 рр.) : монографія / О. В. Потильчак, В. В. Карпов, Т. Такеучі ; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний військово-історичний музей України. - К. : Вид-во Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України, 2010. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на основі нещодавно розсекречених унікальних архівних документів Управління у справах військовополонених та інтернованих НКВС (МВС) УРСР, спогадів очевидців і свідчень учасників тих подій вперше в історичній науці зроблено спробу висвітлити трагічну долю тисяч інтернованих вояків японської Квантунської армії, які волею сталінської репресивно-каральної системи опинилися за тисячі кілометрів від рідної землі – в далекій Україні. Багато з них так і не побачили більше своєї батьківщини, знайшовши останній спочинок в українській землі. Наразі ця сторінка історії радянського військового полону часів Другої світової війни залишається «білою плямою» на тлі хоч якоюсь мірою відомих і відносно вивчених його сюжетів, а згадка про японських військовополонених на наших теренах, навіть у спеціалістів-істориків викликає неприховане здивування. Здається, давно настав час розвіяти морок невідомості… Розрахована на науковців, усіх, хто цікавиться вітчизняною та світовою історією ХХ ст. на широке коло читачів. На її появу чекають сьогодні нащадки жертв полону, у надії хоча би щось дізнатися про долю своїх рідних, які не повернулися додому.



Кл.слова:
друга світова війна -- військовополонені -- інтернування -- концтабори

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 



Військовий полон та інтернування. 1939-1956. Погляд через 60 років [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної наукової конференції, 2-4 червня 2006 р. / відп. ред. А. Чайковський. - К. : Парламентське вид-во, 2008. - 336 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Початок спільній німецько-українській розробці проблеми «Радянські й німецькі військовополонені та інтерновані» покладено у 2004 р., підписанням угоди між Державним комітетом архівів України й Об’єднанням «Саксонські меморіали» у пам’ять жертвам політичного терору (ФРН). До пропонованого читачеві збірника включено доповіді та повідомлення, які були виголошені на міжнародній науково-практичній конференції «Військовий полон та інтернування. 1939-1956. Погляд через 60 років», що відбулася у Києві 2-4 червня 2006 р. Висвітлюються проблеми військового полону розглядуваного періоду, а також деякі його аспекти часів Першої світової війни. Вміщено документальні розповіді, видруковані у різний час у газеті «Сільські вісті». Матеріали збірника стануть важливим підґрунтям для подальших досліджень цієї проблеми істориками, політологами, а також будуть корисні усім, хто цікавиться непростою і нерідко суперечливою історією Другої світової війни.



Кл.слова:
військовополонені -- друга світова війна -- військовий полон -- інтернування
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського