Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (71)Реферативна база даних (464)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОЛОГІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Бурцев, С. И.
Влажный воздух [Електронний ресурс] : состав и свойства / С. И. Бурцев, Ю. Н. Цветков. - СПб. : Изд-во СПбГАХПТ, 1998. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии рассмотрены основные законы термодина­мики идеальных газов и смесей, свойства сухого воздуха, водяного пара, воды и льда. Состав и свойства влажного воздуха ограничены диапазоном температур и давлений, характерных для процессов комфортного кондиционирования воздуха. Приведены данные по влиянию кривизны поверхности раздела фаз на давление насыщения, радиуса капли - на температуру её замерзания, а также зависимости для определения энтальпии, энтропии и эксергии влажного воздуха как гетерогенной смеси. Даны примеры расчёта параметров влажного воздуха и состав­ляющих его компонентов. Предназначено для студентов и аспирантов, обучающихся по специальности 070200, а также инженеров, занимающихся проекти­рованием систем комфортного кондиционирования воздуха.



Кл.слова:
термодинаміка -- вологість -- повітря

   Тип видання:   стандарт   
2.


Правила составления агрометеорологического ежегодника [Електронний ресурс] : ТКП 17.10-15-2009 (02120). - Введён 2010-01-01. - Минск : Минприроды, 2009. - 76 с.. - (Охрана окружающей среды и природопользование. Гидрометеорология)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Натоящий технический кодекс установившейся практики устанавливает единые правила составления агрометеорологического ежегодника в Республике Беларусь по результатам наблюдений и работ, выполняемых на станциях и постах государственной сети гидрометеорологических наблюдений



Кл.слова:
погода -- опади -- атмосферний тиск -- вологість повітря

   Тип видання:   підручник   
3.

Малашенко, П. В.
Зимівля бджіл надворі [Електронний ресурс] / П. В. Малашенко. - К. : Держ. вид-во сільськогосподарської літ-ри УРСР, 1958. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практика передових пасічників і досягнення науки показують, що зимівля бджіл надворі цілком себе виправдовує в усіх місцевостях з не дуже суровою зимою і можк бути рекомендована при правильній підготовці бджоляних сімей до зимівлі на відкритому повітрі. В цій книжці висвітлюються всі основні питання, зв'язані з зимівлею бджіл на волі, а саме, особливості біології бджіл, тепловий режим клубу, газообмін, вологість повітря у вулику, а також техніка підготовки бджолиних сімей до зимівлі надворі, яка значно відрізняється від тієї, що практикується при зимівлі бджіл у зимівниках.



Кл.слова:
бджільництво -- пасіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Латенко, С. Б.
Гігієна [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів спеціальностей «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини» / С. Б. Латенко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Гігієна (від грец. gygienos - здоровий) - галузь медицини, що розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив різних чинників зовнішнього середовища на здоров'я людини, її працездатність та тривалість життя. Гігієнічна наука тісно пов'язана з такими науками, як біологія, фізіологія, біохімія, токсикологія, фізика. Але їй як профілактичній медицині найбільш близькі епідеміологія та екологія. Епідеміологія - наука, що вивчає причини виникнення та об'єктивні закономірності поширення інфекційних хвороб і розробляє методи боротьби з ними. Екологія вивчає закономірності взаємовідносин організмів із середовищем, у якому вони живуть. Великі російські фізіологи І. М. Сєченов та І. П. Павлов довели, що між організмом та навколишнім середовищем існує рівновага, що зумовлена, насамперед, однаковим хімічним складом організму і середовища, а також обміном речовин та енергії між ними. Отож, організм без зовнішнього середовища існувати не може. Для людини зовнішнє середовище - це не тільки природа, а й суспільство, з його засобами виробництва і виробничими відносинами, тому на здоров'я впливають також соціальні умови - спосіб життя. Якщо порушується рівновага єдності організму та навколишнього середовища і несприятливі чинники перебільшують адаптаційні можливості організму, то це може призвести до захворювання. Вплив зовнішнього середовища на організм здійснюється через фізичні, хімічні і біологічні чинники, а також соціально-побутові умови. До фізичних чинників належить температура, вологість та рух повітря, атмосферний тиск, освітлення, сонячна радіація та іонізуюче випромінювання, шум, вібрації тощо. Майже всі вони необхідні для життєдіяльності організму, але за певних рівнів інтенсивності можуть завдавати шкоди здоров'ю.



Кл.слова:
чистота -- наука -- медицина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського