Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (85)Реферативна база даних (675)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=БІГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Лидьярд, А.
Бег с Лидьярдом [Електронний ресурс] / А. Лидьярд, Г. Гилмор. - М. : Физкультура и спорт, 1987. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знаменитого спортивного журналиста Гилмора и, пожалуй, самого известного в мире тренера по лёгкой атлетике Артура Лидьярда о беге. Является продолжением темы оздоровительного бега, которой авторы буквально взбудоражили весь мир, выпустив в свет 'Бег ради жизни' и позднее 'Бег к вершинам мастерства'. В книге достаточно подробно раскрываются многие вопросы тренировки спортсменов, включая физиологию, методики подготовки бегунов на средние и марафонские дистанции, особенности и влияние бега на детский и женский организмы. Рекомендовано всем, кто занимается или только планирует заняться бегом для поддержания своего здоровья.



Кл.слова:
біг -- здоров'я -- профілактика

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Станіславів, В.
Ліс приймає повстанців [Електронний ресурс] / В. Станіславів, Ю. Макух. - Кременець : [б. в.], 2002. - 234 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій книжці читачі знайдуть дуже цікавий матеріал про повстанські збройні СИЛИ, який охоплює цілий період Другої світової війни від 1939 до 1945 року, Її автор перейшов всі стадії формування наших повстанських збройних сил і брав участь в їх дії. Починаючи від "Народньої Національної Армії" він був у трьох українських військових формаціях: в УПА, у Волинському Легіоні Самооборони і в „Дивізії Галичина". На дорозі свого довгого з „заячими петлями" бойового маршу з волинських лісів до Баварії багато бачив, пережив та зазнав всіляких дуже цікавих воєнних пригод. Маратонський біг босоніж по снігу під Клеванем і його примусові пригоди як "альпеніста" заслуговують на особливу увагу.



Кл.слова:
збройні сили -- військова формація -- бойовий маршрут

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Москалець, Костянтин.
Гра триває. Літературна критика та есеїстика [Електронний ресурс] / К. Москалець. - К. : Факт, 2006. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нова книга статей та есеїв відомого поета і прозаїка Костянтина Москальця присвячена в основному поетам і поезії. У наші дні, коли навіть поезія сприймається бігло та похапцем, наче в ритмі попси, автор нагадує про іншу музику, про інший підхід — неквапливе і вдумливе прочитання-переживання поетичного тексту. Поезія для Москальця є дивом, і передовсім — таємницею, яка потребує не розгадки, а причетності. Як на полотні майстра, тут для есеїста немає нічого випадкового чи другорядного — однаково інтенсивні та важливі і смислові, і музичні відтінки твору. На сторінках книги не знайдете жодних ієрархій, однак незаперечними «екзистенційними орієнтирами» авторові стали Улюблені — Микола Зеров і Володимир Свідзінський. А також — Грицько Чубай, про надзвичайне раннє обдарування якого Москалець веде мову, не обминаючи гіркого збігу обставин і життєвих перипетій у сутінках застою, піднесення і сум'яття духу. Пронизливо і глибоко написано про поетів-сучасників Наталку Білоцерківець та Людмилу Таран, Володимира Кашку та Василя Герасим'юка, Ігоря Римарука та Івана Малковича. Зацікавлять читачів і роздуми над романом Марка Роберта Стеха «Голос» та книгою прози Миколи Рябчука.



Кл.слова:
література -- літературознавство -- поезія

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Боберський, І.
Рухові забави і ігри [Електронний ресурс] / І. Боберський. - 3-е вид. справ.. - Нью-Йорк : Січовий базар, 1917. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дорослих і дітей супроводжувались ігровою діяльністю, найбільш поширеними різновидами якої були біг, скачки, стрільба з лука, кулачні бої, метання списа, а жінки та дівчата водили хороводи. Участь у грі дозволяла людині відійти від проблем повсякдення, запобігала виникненню сумнівів й недовіри до своїх сил. Педагоги всіх часів відзначали, що рухлива гра добродійно впливає на формування дитячої душі, розвиток фізичних сил і духовних здібностей.



Кл.слова:
фізкультура -- історія педагогіки

   Тип видання:   художня література   
5.

Сміт, Зеді.
Білі зуби [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / Зеді Сміт. - К. : Смолоскип, 2009. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чи думали ще півстоліття тому поважні британські громадяни, традиційно п’ючи вечірній чай об одній і тій самій годині, що невдовзі сусідні з ними будинки заповнять численні емігранти з Індії, Пакистану та Карибських островів? Чи могли вони передбачити, що їхні діти бігатимуть на побачення з хлопчиками-мусупьманами та темношкірими дівчатками з Ямайки? Різноманіття колоніальних культур заполонило серце колишньої імперії - Лондон змінився раз і назавжди. Роман «Білі зуби» молодої британської авторки Зеді Сміт саме про цю зміну: нові голоси, звичаї, нові історії вриваються в життя старої столиці. Та попри всю глибину та інтелектуалізм, це просто цікавий і дотепний роман, місцями сповнений гострою іронією та добротним британським гумором. Сучасний Лондон не такий, яким ми знаємо його з підручників англійської мови, - він такий, як у романі Зеді Сміт.



Кл.слова:
роман -- англійська література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


McKay, Chris.
Big Ben [Electronic resource] : the Great Clock and the Bells at the Palace of Westminster / Chris McKay. - Нью-Йорк : Oxford University Press, 2010. - 296 p.
Переклад назви: Біг-Бен: великий годинник та дзвони у Вестмінстерському палаці

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book covers the history of 'Big Ben', the great clock and bells at Westminster, from the origins of Westminster as the seat of government right up to the celebrations of the Great Clock's 150th anniversary in 2009. The book begins by taking the reader through a typical visit to the Clock Tower, and then begins the history of the palace of Westminster, covering the fire of 1834, the building of the New Houses of Parliament and development of the clock and the bells, going into detail



Кл.слова:
годинник -- дзвони -- палац

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського