Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (642)Реферативна база даних (4446)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗСУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Овсієнко, С. А.
Лінійна алгебра матриці й детермінанти [Електронний ресурс] / С. А. Овсієнко, В. С. Мазорчук, Н.С. Головащук. - К. : Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2001. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зi шкiльної математики вiдомо, що вектори з початком у вибранiй точцi простору можна множити на дiйсне число та додавати за правилом паралелограма. Це найперший і найпростiший приклад лiнiйного простору, який ще прийнято називати векторним. Оголосивши основнi властивостi цих векторiв аксiомами та замiнивши тривимiрнiсть n -вимiрнiстю, приходимо до загального означення n -вимiрного числового лiнійного простору. У стандартному фiзичному векторному просторi можливi вiдображення векторiв – наприклад, зсуву або повороту – якi переводять один такий векторний простiр в iнший. У випадку лiнiйних просторiв одержимо узагальнюю- че поняття лiнiйного оператора, або лiнiйного вiдображення, якi постулюються також деякими аксiомами. Предметом вивчення лiнiйної алгебри є, в основному, лiнiйнi простори та лiнiйнi вiдображення, а основним засо- бом є застосування матриць та векторів.



Кл.слова:
матриця -- вектори

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Вагапов, В.
Оборона України: проблема вибору, або Йти чи не йти під парасольку НАТО? [Електронний ресурс] / В. Вагапов. - К. : Техніка, 2008. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У доступній формі викладено матеріал, який може допомогти читачеві стати обізнанішим у проблемах оборонної сфери України та свідомо визначитися щодо ставлення до принципів побудови системи забезпечення воєнної безпеки. Такими принципами є збереження позаблокового статусу держави або приєднання до однієї з колективних систем безпеки, серед яких найбільш прийнятним, з огляду на євроінтеграційні прагнення України, є євроатлантичний варіант у вигляді членства в Організації Північноатлантичного Договору (НАТО). Для цивільних і військових фахівців у галузі військового будівництва, оборонної політики та політики безпеки, журналістів, викладачів і студентів профільних навчальних закладів і факультетів, а також для всіх, хто цікавиться станом і напрямами розвитку оборонної політики України.



Кл.слова:
воєнна безпека -- оборонна сфера -- збройні сили -- ЗСУ

   Тип видання:   підручник   
3.

Шаповаленко, О. Г.
Основи електричних вимiрювань [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Шаповаленко, В. М. Бондар. - К. : Либідь, 2002. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні відомості про вимірювання електричних і неелектричних величин, похибки вимірювань, міри електричних величин, будову вимірювальних механізмів аналогових електровимірювальних приладів, схеми ряду електронних приладів та потенціометрів. Розглянуто будову електричних приладів для вимірювання струму, напруги, потужності, енергії, зсуву фаз, опору, ємності, частоти та реєструвальних приладів. Приділено увагу магнітним вимірюванням, будові пристроїв для розширення границь вимірювань, перетворювачам неелектричних величин на електричні. Для учнів електроенергетичних спеціальностей професійно-технічних навчальних закладів. Може бути використаний також учнями коледжів.



Кл.слова:
похибка вимірювань -- електричний прилад -- магнітне вимірювання

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Біла книга 2005 [Електронний ресурс] : оборонна політика України / за ред. М. Сінгуровського, А. Чернової, Л. Шангіної. - К. : Заповіт, 2006. - 134 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щорічник "Біла книга" видається відповідно до Закону України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" з метою систематичного інфомування громадськості про діяльність Збройних Сил України, а також - про оборонну політику держави, пробеми, що виникають у цій сфері, та шляхи їх розв'язання. Перше видання щорічника присвячене проблемам реформування та розвитку Збройних Сил України. У виданні висвітлюється поточний стан Збройних Сил та головні напрями подальшого військового будівництва, окреслені в новій Державній програмі розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 рр. Для цивільних і військових фахівців у галузі військового будівництва, оборонної політики та політики безпеки, журналістів, викладачів і студентів профільних вузів та факультетів, а також для всіх, хто цікавиться станом і напрямом розвитку оборонної політики України.



Кл.слова:
ЗСУ -- збройні сили -- правоохоронні органи

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Vaidya, Ashish K..
Globalization [Electronic resource] : encyclopedia of Trade, Labor, and Politics / Ashish K. Vaidya. - Cremona : ABC-Clio, 2006. - 988 p
Переклад назви: Глобалізація: енциклопедії торгівлі, праці та політики

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This project has brought together more than 80 experts from around the world to write about various issues of globalization. It has been an arduous task but immensely rewarding. I wish to acknowledge the contributors for all their hard work and dedication. I appreciate the staff and support at ABC-CLIO for their patience and guidance, especially Jim Ciment, Wendy Roseth, and Christine Marra. I also wish to thank my student assistants, Ioulia Tsoi and Merissa Stith,who very ably performed the difficult task of keeping the project on track. I wish to thank my family,Nivedita, Jaanhvi, and Avaneesh, for their support, love, and encouragement. I wish to acknowledge and thank my mother, Padma,for her unflinching belief in my abilities, my late father, Kamalakar, for inculcating a global perspective in me, and my sister, Shobhana, who is a source of inspiration always.



Кл.слова:
торгівля -- праця -- політика -- цивілізаційний зсув -- культурна гомогенізація

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерів» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп’ютера – абстрактне уявлення комп’ютера, яке відображає його логічну і схемотехнічну організацію, включаючи в себе: Структурну схему комп’ютера, будову й організацію його функціональних пристроїв та елементів; Організацію і розрядність інтерфейсів усіх компонентів комп’ютера; Програмний модуль, набір і досяжність його регістрів; Архітектуру, організацію й засоби адресації пам’яті; Систему і формати машинних команд комп’ютера; Засоби представлення і формати даних комп’ютера; Системні ресурси комп’ютера і обробку переривань. Структурно ПК являє собою системну плату зі слотами розширення для комутації додаткових пристроїв за допомогою контролерів (адаптерів). Основними слотами на сьогоднішній день є: PCI (розрядність відповідає розрядності процесора), AGP (розрядність 32 біт), USB (Universal Serial Bus), ISA (Industry Standard Architecture, розрядність – 8 або 16 біт), застарілі і на переважній більшості ПК, які зараз випускаються, слоти ISA взагалі відсутні. Найширшого використання набув слот РСІ; Внутрішня системна шина ПК створює простір магістралей для прийому-передачі трьох типів сигналів: адресації, даних, управління. Розрядність адресної шини (до 64) формує простір прямого доступу до постійної, оперативної, віртуальної пам’яті. Кількість бітів шини даних (64, 128, 256) визначає можливості ПК виконувати арифметико-логічні операції над бітами (додавання, множення, зсув, пересилка). Сигнали шини управління призначені для автоматичної обробки штатних ситуацій, які пов’язані з перетворенням потоків інформації між компонентами ПК і периферійними пристроями, обробкою переривань. Системна плата, крім слотів, має гніздо процесора, порти клавіатури, миші та інших пристроїв уведення/виведення, мікросхеми (чіпи) BIOS і системної логіки, гнізда для пам’яті. BIOS служить для управління процесом обміну інформацією і знаходиться в чіпах ROM системної плати. Інші карти визначаються функціональним призначенням.



Кл.слова:
схемотехніка -- історія -- ЕОМ

   Тип видання:   підручник   
7.
 


Вішняков, В. В.
Тактика [Електронний ресурс] / В. В. Вішняков ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : Київський університет, 2008. - 735 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник розроблений згідно до вимог навчальної програми дисципліни "Тактика" Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка щодо підготовки курсантів (студентів) некомандного профілю. При його написанні використаний досвід останніх війн, локальних конфліктів, військових навчань, а також враховані наукові і навчально-методичні досягнення викладання тактики в інших навчальних закладів ЗС України. В основу підручника покладені та використані вимоги Бойових статутів Сухопутних військ та інших керівних документів з підготовки, організації та ведення сучасного загальновійськового бою підрозділами до батальйону включно. Підручник призначений для офіцерів і курсантів закладів освіти ЗСУ, він також може бути використаний при підготовці та проведенні занять з бойової та професійної підготовки коман- дирами підрозділів ЗСУ.



Кл.слова:
бойові навички -- загальновійськовий бій -- військова тактика

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Алещенко, В. І.
Організація забезпечення збереження психічного здоров’я військовослужбовців [Електронний ресурс] / В. І. Алещенко, Є. М. Потапчук, О. Д. Сафін. - Київ : [б. в.], 2007. - 134 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто проблему збереження психічного здоров’я військовослужбовців. Першочергова увага приділяється аналізу сутності та змісту психічного здоров’я військовослужбовців, уточненню його показників, а також розгляду психологічних аспектів діяльності військового керівника щодо збереження психічного здоров’я підлеглого особового складу. Навчальний посібник призначений для офіцерів, професорсько-викладацького складу, слухачів і курсантів ЗСУ.



Кл.слова:
армійська служба -- військова психологія -- стресостійкість

   Тип видання:   монографія   
9.

Шевченко, О. В.
Економічна ефективність ґрунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У монографії проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація ґрунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних утрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається при зниженні родючості ґрунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обґрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності ґрунтоохоронних заходів у сучасних ринкових умовах, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів факультетів землевпорядкування вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців з землеустрою, моніторингу, агрономів, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
зсуви ґрунтів -- агроландшафти -- еколого-економічне моделювання

   Тип видання:   автореферат   
10.

Малиновська, Вікторія Геннадіївна.
Визначення показників амоніо- та ацидогенезу для діагностики та оцінки ефективності лікування гастроурологічної патології у дітей [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. біолог. наук : 14.01.32 / В. Г. Малиновська ; Луганський державний медичний університет. - Луганськ : [б. в.], 2012. - 23 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.20 Мб


Концентрація іонів водню – одна з найбільш постійних констант організму людини. Навіть незначні зсуви рН можуть дуже сильно впливати на швидкість метаболічних процесів та стабільність білків. Основну роль у підтриманні рН у межах слаболужних значень відіграють нирки. Нирковий амоніогенез разом з ацидогенезом і секрецією калію є засобом, що дозволяє виводити з організму надлишок аніонів нелетких кислот без втрати іонів натрію. Амоніогенез і карбоангідразна реакція забезпечують також регенерацію гідрогенкарбонатного буфера. Використання природних лікувальних факторів є основою лікувально- профілактичних комплексів для упередження прогресування дисметаболічних нефропатій. Головною особливістю дії природних факторів є стимуляція адаптаційних можливостей організму, підвищення толерантності до впливу екзогенних та ендогенних факторів. Одним з найефективніших засобів профілактики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту є середньомінералізовані вуглекислі гідрокарбонатні натрієві мінеральні води (МВ), зокрема, Поляна Квасова, Поляна Купіль. З одного боку, МВ служить джерелом надходження гідрокарбонатів, поповнення мінеральних речовин в організмі, але з другого боку, її курсовий прийом або постійне вживання викликає підвищене навантаження на буферну кислотно-лужну рівновагу (КЛР) та видільну системи організму



Кл.слова:
амоніогенез -- ацидогенез -- мінеральні води -- педіатрія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського