Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
1.

Липинський, В.
Релігія і церква в історії України [Електронний ресурс] / В. Липинський. - Л. : Дружина, 1933. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга - це передрук статей В. Липинського, що з'явилися в США у часописі "Америка".Головна тема - це роль релігії в історії України.



Кл.слова:
православ'я -- нація -- культура

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
2.

Липинський, В.
Релігія і церква в історії України [Електронний ресурс] / В. Липинський. - Филадельфия : Америка, 1925. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передрук статей В. Липинського, що вийшли в США у часописі "Америка" про роль релігії в історії України.



Кл.слова:
Україна -- держава

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Папакін, Г.
Історія державних установ України [Електронний ресурс] : урядуючі інституції та державні установи ІХ-початку ХХ ст. / Г. Папакін. - К. : Поліграф. д-ця Ін-ту історії України НАН України, 2010. - 243 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена новому напряму історичних досліджень — інституціознавству (історії державних установ). У виданні вперше представлений комплексний огляд процесу утворення державних установ як невід’ємних атрибутів і органів будь-якої держави, на території сучасної України, починаючи від зародження урядуючих інституцій у Давній Русі ІХ ст. і до початку ХХ ст., коли тут діяли установи Російської та Австро-Угорської імперій. Таким чином доводиться наступність процесу творення державних установ, незважаючи на суттєві трансформації державного устрою, зміни у верховному сюзеренітеті, включення до державних систем інших країн. Розкриті особливості організації та діяльності державних установ за часів Київської та Галицько-Волинської Русі, Великого князівства Литовського, Польського королівства, Речі Посполитої двох народів, Російської імперії, Австрійської/Австро-Угорської імперії тощо. Розрахована на студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів, науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
інституціознавство -- органи влади

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Косаренко-Косаревич, Василь.
Московський Сфінкс: міт і сила в образі сходу Європи [Електронний ресурс] / Василь Косаренко-Косаревич. - Повне видання. - Нью-Йорк : [б. в.], 1957. - 490 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Східна Європа -- історія України

   Тип видання:   зб. статей   
5.

Кочуєв, Валерій.
Українське суспільство в процесі еволюції [Електронний ресурс] : збірник статей / В. Кочуєв. - К. : [б. в.], 2005. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга по суті представляє собою збірник статей написаних і опублікованих автором на протязі останніх 5 років. Кожна з них, як можна побачити, присвячена окремій темі дослідження, актуальність якої, в свою чергу, була підказана часом. Всі, представлені у цьому збірнику матеріали, об’єднує, тим не менше, головна ідея – становлення і розвиток громадського суспільства і місцевого самоврядування в Україні.



Кл.слова:
громадянське суспільство -- місцеве самоврядування

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847-1914) [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів / відп. ред. Г. Боряк ; Національна академія наук України, Інститут історії України, Державна архівна служба України, Центральний державний історичний архів України. - К. : [б. в.], 2013. - 872 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику публікуються документи переважно з діловодних архівів державних органів та установ, які безпосередньо чи опосередковано реагували на прояви українського руху в різних сферах: у початковій освіті, у громадському й літературному житті тощо. Документи висвітлюють передумови, обставини й наслідки появи та функціонування Валуєвського розпорядження 1863 р., Емського указу 1876 р., низки інших нормативних документів, що регулювали мовне питання на теренах українських губерній Російської імперії упродовж другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Частина документів пов’язана з виконанням цензурними установами на місцях зазначених “заборонних” актів щодо української літературної мови – одного із ключових чинників формування української ідентичності. Переліки рукописів, заборонених до друку, а також творів, видрукуваних за кордоном і нелегально поширюваних на Наддніпрянщині, окреслюють контури потужного освітньо- літературного масиву Українського Слова, яке упродовж кількох десятиліть у різних формах проривалося до читача крізь цензурні заборони. Більшість документів публікуються вперше.



Кл.слова:
мовна політика -- русифікація -- асиміляція -- лінгвоцид

   Тип видання:   монографія   
7.
 



Держава і суспільство в Україні [Електронний ресурс] : історія і сучасність / уклад. О. М. Майборода. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2013. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розкрито історичні витоки і сучасний стан найбільш актуальних і складних проблем у відносинах між державою і суспільством на теренах сучасної України, запропоновано рекомендації з їх вирішення, проаналізовано перспективу досягнення між державою і суспільством партнерської моделі, заснованої на консенсусних засадах прийняття рішень.



Кл.слова:
соціологія -- громадянське суспільство -- політика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського