Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Е4 я73-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Гусев, М. В.
Микробиология [Електронний ресурс] / М. В. Гусев, Л. А. Минеева. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 1992. - 349 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник, который предлагается вашему вниманию, как нам кажется, может быть использован и микробиологами, но в первую очередь предназначается для биологов различных профилей, потому что в нем подчеркивается своеобразие способов существования микроорганизмов, которые порой отличаются друг от друга тем, как взаимодействуют с окружающей природой, гораздо больше, чем по внешнему их виду. Итак, этот учебник не о пользе, которую приносят микробы, не о том вреде, который они также могут приносить, что само по себе очень важно и излагается в других учебных пособиях. В этом учебнике мы старались подчеркнуть прежде всего биологическое значение микроорганизмов, подтверждающих своим существованием теорию биохимического единства жизни и одновременно иллюстрирующих возможности далеко идущего разнообразия на уровне физиологии и экологических возможностей. Вот это, как нам кажется, основная идея учебника, полезная для биологов разных профилей. И нам представляется, что третье издание, в котором мы уже можем описать не только некие новые формы, но даже новое царство живого, базирующееся на изучении микроорганизмов, это издание может быть адресовано не только и не столько микробиологам, студентам и аспирантам, но и научным сотрудникам вообще. Мы надеемся, что эта цель нами достигнута, насколько это возможно.



Кл.слова:
біологія -- мікроорганізм

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
2.

Пяткін, Кирил Дмитрович.
Мікробіологія з вірусологією та імунологією [Електронний ресурс] : підручник / К. Д. Пяткін, Ю. С. Кривошеїн. - К. : Вища школа, 1992. - 431 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал підручника подано відповідно до навчальної програми з курсу мікробіології з вірусологією та імунологією. Порівняно з попереднім виданням (4-те вид. - 1980р.) російською мовою підручник доповнено новими розділами, які стосуються ВІЛ – вірусу імунодефіциту людини, збудників Т-клітинного лейкозу, кампілобактеріозу, хвороби Лайма та інших інфекцій. Доопрацьовано матеріал розділів, присвячених вірусам гепатиту, пікорна- і реовірусам. Висвітлено проблеми генної інженерії і біотехнології виробництва діагностичних і лікувально-профілактичних засобів (моноклональні антитіла, інтерферони, імуномодулятори та ін.). Для студентів медичних інститутів.



Кл.слова:
інфекція -- імунітет

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
3.
 


Гудзь, С. П.
Мікробіологія [Електронний ресурс] : підручник / С. П. Гудзь. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2009. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено основні питання сучасної мікробіології за програмою підготовки студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Виклад матеріалу розпочинається з короткого історичного нарису про відкриття мікроорганізмів і становлення мікробіології. Розглянуто місце мікроорганізмів у системі живого, їхню удову та хімічний склад, живлення, методи культивування, вплив факторів середовища. Доволі повно представлено різноманітність прокаріотичних і еукаріотичних мікроорганізмів, їхню сучасну систематику, поширення у природі. Висвітлено особливості енергетичного та конструктивного обмінів мікроорганізмів, механізми регулювання них процесів, а також можливі шляхи використання мікроорганізмів і продуктів їхнього метаболізму у практичних цілях. начну увагу приділено генетиці мікроорганізмів як основі для одержання цінних для мікробіологічноїпромисловості штамів. Матеріал останніх розділів книги присвячений в заємовідносинам між мікро- і макроорганізмами: охарактеризовано інфекцію та протимікробний імунітет, описано окремі патогенні мікроорганізми й ті інфекційні захворювання, які вони спричиняють. Для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Буде корисним для мікробіологів-науковців і працівників мікробіологічної ромисловості.



Кл.слова:
мікроорганізми -- біотехнології -- імунітет -- інфекційні захворювання
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського