Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (80)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=УНР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Іванов, В'ячеслав Миколайович.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : навч. посібник : в 2 ч. / В. М. Іванов ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. І. - 264 с.

Ч. ІІ. - 224 с.


У першій частині навчального посібника висвітлено суспільно-полі­тичний лад, державний устрій і право України, розглянуто джерела українського права від найдавніших часів до Лютневої революції 1917 р. Матеріал подано відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”, розробленої на кафедрі державно-правових дисциплін Інституту права ім. кн. Володимира Великого МАУП. Посібник розрахований на студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також на широке коло читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.

У другій частині посібника висвітлено процеси державно-правового роз-витку України від Лютневої (1917 р.) революції у Петрограді до сьогодення; розглянуто нетривалий, але насичений подіями час, коли на новому виткові історії відродилася Українська національна держава (1917-1920 pp.). Зробле-но історико-правовий аналіз складного й суперечливого шляху Радянської України, здійснено спробу систематизовано розглянути державно-правовий розвиток України після 1991 року. Посібник розроблений на кафедрі історії та теорії держави і права ім. кн. Володимира Великого МАУП відповідно до навчальної програми з дисципліни “Історія держави і права України”. Для студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також для широ-кого загалу читачів, які цікавляться питаннями історії державно-правового розвитку України.



Кл.слова:
українське право -- УНР

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
2.


Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ [Електронний ресурс] : дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919–1921) / Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; упор. В. Кавунник. - Київ : [б. в.], 2016. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.26 Мб


У збірнику друкуються раніше не публіковані дипломатичні документи з архіву Канцелярії міністра та Департаменту чужоземних зносин Міністерства закордонних справ УНР, в яких визначено зовнішню політику УНР: узагальнювальний огляд міжнародного становища УНР, ноти (до Росії, Польщі, Антанти та інших держав), обіжники (у справі взаємин із Росією, Польщею та Добровольчою армією). Упорядковано звіти (справоздання), листи та ноти керівників: Делегації УНР на Мирну конференцію в Парижі, конференцію Балтійських держав, на Мирну конференцію в Ризі, до Ліги Націй; Місій УНР до Франції, Великої Британії, Швейцарії, Румунії, Польщі, Латвії, Данії, Голландії та Бельгії; Посольств УНР в Австрії, Туреччині та Німеччині.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатична служба -- мирні перемовини -- УНР

   Тип видання:   альбом   
3.
 


Битинський, М.
Державні відзнаки України [Електронний ресурс] / М. Битинський. - [Б. м. : б. в.]. - 5 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей комплект аркушевих видань є найбільш знаною мистецькою працею М. Битинського (1893–1972) – мистецтвознавця, художника й геральдиста. Їх було виготовлено у 30-х роках минулого століття на замовлення уряду УНР в еміграції. Битинський є автором багатьох наукових розвідок і малярських творів у царині фалеристики та сфрагістики, геральдики та вексилології. Видатним його творчим доробком є також «Альбом гербів українських земель», що складається з 32 таблиць.



Кл.слова:
Герб України -- Прапор України -- печать УНР

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Бондаренко, О. Г.
Протистояння. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 360 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Друга книга трилогії, як і перша «Повернення із забуття», на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією. У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року — Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських війську березні—квітні 1918 року. У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року. Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Бондаренко, О. Г.
Роздоріжжя. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 296 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Третя книга трилогії, як і дві перші - «Повернення із забуття» та «Протистояння», на документальній основі відтворює періодучасті кавалерійського полку під командуванням Ф.Гребенкау бойових діях проти армії УНР у складі російсько-більшовицьких війську січні-травні 1919 року. 1 червня 1919 року, самовільно знявшись з більшовицького фронту, кавалерійський полк Ф.Гребенка під приводом переходу на денікінський
 фронт 10 липня 1919 року прибув до міста Тараща, де Ф.Гребенком полк було переформовано на кавалерійську бригаду У зв’язку з більшовицьким заколотом, коли комуністи перехопили ініціативу в свої руки, 16 липня 1919 року бригада вирушила на денікінський фронт і взяла участь у боях проти армії генерала А.Денікіна під Лубнами, де 18 серпня 1919 року Ф.Гребенка було важко поранено. Лікуючись у більшовицькому шпиталі у Клинцях Чернігівської губернії (тепер - Курська область Російської Федерації), Ф.Гребенка було заарештовано й засуджено «трійкою» військового трибуналу та відправлено 26 жовтня 1919 року до в’язниці управління особливого відділу ВЧКу Москві, де його сліди за загальновідомими обставинами «втрачаються», оскільки з ВЧК ніхто не повертався на волю. Видання призначено для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Бульба-Боровець, Т.
Армія без держави [Електронний ресурс] / Т. Бульба-Боровець. - Вінніпег : Волинь, 1981

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади отамана Поліської Січі, засновника і першого провідника Української Повстанської Армії (від липня 1943 р. — Українська Народна Революційна Армія), що постала 22 червня 1941 року, започаткувавши новий етап визвольних змагань під освяченими українською кров'ю прапорами, виповнюють прогалину в наших знаннях про події з часів Другої світової війни. Автентична УПА на чолі з отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем вела збройну боротьбу як з гітлерівськими, так і зі сталінськими «визволителями», не підпорядковуючись жодній політичній партії і визнаючи тільки єдино законну владу — Уряд Української Народної Республіки в екзилі



Кл.слова:
УПА -- УНРА -- ОУН

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Висоцький, О. Ю.
Українські соціал-демократи та есери: досвід перемог і поразок [Електронний ресурс] / О. Ю. Висоцький. - К. : Основні цінності, 2004. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.01 Мб


Уперше в українській історіографії на основі широкого кола джерел з’ясовуються спільні й особливі риси генезису, становлення, ідеологій та діяльності Української соціал-демократичної робітничої партії й Української партії соціалістів-революціонерів у 1900-1920 роках. Відтворюється цілісна картина функціонування цих партій на фоні подій Української революції, визначається вплив українських соціал-демократів і есерів на формування політики УНР у добу Центральної Ради та Директорії. Висвітлюється опозиційна діяльність українських соціалістів щодо режиму гетьмана П.Скоропадського. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією української соціал-демократії, національних політичних партій, проблемами трансформації політичної свідомості в Україні та державотворчим досвідом початку ХХ століття.



Кл.слова:
партія -- ХХ століття -- сучасна історія -- революція

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Вишнівський, Олександер.
Повстанський рух і отаманія [Електронний ресурс] / Олександер Вишнівський. - Детройт : [б. в.], 1973. - 109 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розглядає явище "отаманщини", яке є характерним для періоду українських визвольних змагань 1917-1921 рр. Намагається класифікувати отаманів за їхньою ідеологічною приналежністю та відношенням до ідеї української державності.



Кл.слова:
армія УНР -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Гай-Нижник, П. П.
Податкова політика Центральної Ради, урядів УНР, Української Держави, УСРР (1917 - 1930 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : Цифра-друк, 2006. - 303 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор на основі широкого спектру документальних джерел та матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу, висвітлює специфічний і неординарний напрямок розбудови національної державності у податковій сфері в період існування Української Народної Республіки (УНР), Української Держави (Гетьманату П.Скоропадського) та Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) від часу утворення Української Центральної Ради в 1917 році до звернення НЕПу та початку податкової реформи 1930 року. Для істориків, економістів, дослідників фінансово-економічної думки, а також широкого загалу читачів, що цікавляться історією українського державотворення.



Кл.слова:
Українська Держава -- податкова служба -- політика

   Тип видання:   монографія   
10.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР: становлення органів влади і національне державотворення (1917 - 1920 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917-1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П.Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку ХХ ст.



Кл.слова:
український народ -- державна влада -- соборність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] : становлення органів влади і національне державотворення (1917-1920 рр.) / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917–1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П. Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку XX ст.



Кл.слова:
політологія -- правознавство -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Горліс-Горський, Юрій.
Ми ще повернемось! [Електронний ресурс] : спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування / Ю. Горліс-Горський. - К. ; Вінниця : Історичний клуб "Холодний Яр", 2012. - 432 с.. - (Серія "Отаманія ХХ століття" ; кн. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка спогадів Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад’ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 рр., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 рр., політичного в’язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість “Отаман Хмара”, документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 - 1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров’ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УНР -- Холодний Яр

   Тип видання:   монографія   
13.
 


Гошуляк, Іван Леонідович.
Тернистий шлях до соборності [Електронний ресурс] : (від ідеї до Акту Злуки) / І. Л. Гошуляк ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : [б. в.], 2009. - 467 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснено комплексне дослідження проблеми соборності українських земель від зародження до Акту Злуки 22 січня 1919 року. На основі архівних матеріалів, тогочасних газетних публікацій, широкого кола історіографічних джерел у ній проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідації та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. Зокрема, детально простежується соборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік — УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку. Книга розрахована на студентів, викладачів, наукових працівників, усіх, хто цікавиться проблемою соборності України в цілому та досвідом боротьби за її реалізацію у вікопну добу Української Революції 1917–1920 рр.



Кл.слова:
Акт Злуки -- політика -- Україна

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Гриневич, В. А.
Слідча справа М.А. Муравйова [Електронний ресурс] : документована історія / В. А. Гриневич, Л. В. Гриневич. - К. : [б. в.], 2001. - 343 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі представлені матеріали Слідчого відділу Комісаріату публічного звинувачення РСФРР у справі головнокомандуючого радянських військ в Україні М.А. Муравйова, що була порушена проти нього навесні 1918 р. Документи відтворюють невідомі епізоди війни радянської Росії проти УНР Центральної Ради взимку 1917 - навесні 1918 рр., розкривають специфіку соціальної психології та політичних настроїв муравйовських військ.



Кл.слова:
документ -- історичний матеріал -- кримінальна справа

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Гриценко, А. П.
Політичні сили в боротьбі за владу в Україні. Рік 1920-й [Електронний ресурс] / А. П. Гриценко ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 96 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зроблено спробу визначити основні політичні сили, які претендували на владу в Україні у 1320 р., показати головні напрями їхнього протистояння, проаналізувати вплив на хід подій у республіці міжнародних факторів.



Кл.слова:
громадянська війна -- біла гвардія -- більшовизм -- УНР

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Грушевський, М. С.
Історія України-Руси [Електронний ресурс] : у 8 т. / М. С. Грушевський. - 2-е вид., розш.. - Л. : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1904-1922

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. І : До початку ХІ віка. - 1904. - 628 с.

Т. ІІ : ХІ - ХІІІ вік. - 1905. - 633 с.

Т. ІІІ : До року 1340. - 1905. - 587 с.

Т. ІV : XIV-XVI віки - відносини політичні. - 1907. - 535 с.

Т. V : Суспільно-політичний і церковний устрій і відносини в Українсько-руських землях XIV-XVII в.. - 1905. - 708 с.

Т. VIII. ч. II : Початки Хмельниччини (1638-1648). - 1922. - 224 с.


Автор этого фундаментального труда по истории Украины Михаил Грушевский - профессор Львовского университета и председатель Центральной рады УНР во время революции 1917 года. В своей монографии, которая охватывает период истории Украины с древних времен и до 60-х годов 17 века, автор выдвинул теорию происхождения, эволюции украинского народа и его государственности. По мнению Михаила Грушевского государство Киевская Русь имело украинский генезис, а украинский этнос зародился в раннем средневековье.



Кл.слова:
Середньовіччя -- національні меншини -- самоідентифікація -- міжнародні відносини -- етнос

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Гуцуляк, М.
Перший листопад 1918 року на західних землях України [Електронний ресурс] / М. Гуцуляк. - К. : Либідь, 1993. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відтворюються події 1-го листопада 1918 року у Львові та Листопадовий Чин у провінціі.



Кл.слова:
сучасна історія -- УНР

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Дашкевич, Р.
Артилерія січових стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота [Електронний ресурс] / Р. Дашкевич. - Нью-Йорк : Червона калина, 1965. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади генерал-хорунжого Армії УНР про участь Січових стрільців у визвольній боротьбі українського народу на Наддніпрянщині 1917-1920 рр.



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   монографія   
19.


Денник Начальної Команди Української Галицької Армії [Електронний ресурс]. - Нью-Йорк : Червона Калина, 1974. - 325 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Українські січові стрільці -- УНР -- ЗУНР

   Тип видання:   монографія   
20.

Дзьобак, В. В.
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941-1944 рр.) [Електронний ресурс] / В. В. Дзьобак ; Інститут історії України НАН України. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше в історіографії комплексно проаналізована проблема ролі і місця Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941-1944 рр. На основі всебічного аналізу архівних матеріалів, опублікованих документів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури, автор висвітлює процеси формування і діяльності таких військових формувань як "Поліська Січ" та УПА(Б-Б)-УНРА, якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Книга друкується за планом робочої групи, утвореної Урядовою комісією з вивчення діяльності ОУН і УПА.



Кл.слова:
друга світова війна -- українська партизанка -- Поліська Січ
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського