Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (80)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=УНР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   альбом   
1.
 


Битинський, М.
Державні відзнаки України [Електронний ресурс] / М. Битинський. - [Б. м. : б. в.]. - 5 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей комплект аркушевих видань є найбільш знаною мистецькою працею М. Битинського (1893–1972) – мистецтвознавця, художника й геральдиста. Їх було виготовлено у 30-х роках минулого століття на замовлення уряду УНР в еміграції. Битинський є автором багатьох наукових розвідок і малярських творів у царині фалеристики та сфрагістики, геральдики та вексилології. Видатним його творчим доробком є також «Альбом гербів українських земель», що складається з 32 таблиць.



Кл.слова:
Герб України -- Прапор України -- печать УНР

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
2.


Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ [Електронний ресурс] : дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919–1921) / Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; упор. В. Кавунник. - Київ : [б. в.], 2016. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.26 Мб


У збірнику друкуються раніше не публіковані дипломатичні документи з архіву Канцелярії міністра та Департаменту чужоземних зносин Міністерства закордонних справ УНР, в яких визначено зовнішню політику УНР: узагальнювальний огляд міжнародного становища УНР, ноти (до Росії, Польщі, Антанти та інших держав), обіжники (у справі взаємин із Росією, Польщею та Добровольчою армією). Упорядковано звіти (справоздання), листи та ноти керівників: Делегації УНР на Мирну конференцію в Парижі, конференцію Балтійських держав, на Мирну конференцію в Ризі, до Ліги Націй; Місій УНР до Франції, Великої Британії, Швейцарії, Румунії, Польщі, Латвії, Данії, Голландії та Бельгії; Посольств УНР в Австрії, Туреччині та Німеччині.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатична служба -- мирні перемовини -- УНР

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Бондаренко, О. Г.
Протистояння. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 360 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Друга книга трилогії, як і перша «Повернення із забуття», на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією. У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року — Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських війську березні—квітні 1918 року. У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року. Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   монографія   
4.

Тимченко, Р. В.
Відносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки [Електронний ресурс] : (листопад 1918 - квітень1920 рр.) / Р. В. Тимченко. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 347 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснене комплексне дослідження проблем взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., визначено передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризуються події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки, дається їх оцінка. Розкрито основні організаційні заходи по втіленню ідей соборної єдності України в політичній, економічній, військовій і культурній сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Аналізується спільна боротьба українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви й наслідки укладан- ня договорів лідерами УНР і ЗУНР із Добровольчою армією А.Денікіна й Польщею та вплив цих процесів на поразку Української революції 1917-1921 рр



Кл.слова:
Визвольні змагання -- дипломатія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Бондаренко, О. Г.
Роздоріжжя. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 296 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Третя книга трилогії, як і дві перші - «Повернення із забуття» та «Протистояння», на документальній основі відтворює періодучасті кавалерійського полку під командуванням Ф.Гребенкау бойових діях проти армії УНР у складі російсько-більшовицьких війську січні-травні 1919 року. 1 червня 1919 року, самовільно знявшись з більшовицького фронту, кавалерійський полк Ф.Гребенка під приводом переходу на денікінський
 фронт 10 липня 1919 року прибув до міста Тараща, де Ф.Гребенком полк було переформовано на кавалерійську бригаду У зв’язку з більшовицьким заколотом, коли комуністи перехопили ініціативу в свої руки, 16 липня 1919 року бригада вирушила на денікінський фронт і взяла участь у боях проти армії генерала А.Денікіна під Лубнами, де 18 серпня 1919 року Ф.Гребенка було важко поранено. Лікуючись у більшовицькому шпиталі у Клинцях Чернігівської губернії (тепер - Курська область Російської Федерації), Ф.Гребенка було заарештовано й засуджено «трійкою» військового трибуналу та відправлено 26 жовтня 1919 року до в’язниці управління особливого відділу ВЧКу Москві, де його сліди за загальновідомими обставинами «втрачаються», оскільки з ВЧК ніхто не повертався на волю. Видання призначено для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Горліс-Горський, Юрій.
Ми ще повернемось! [Електронний ресурс] : спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування / Ю. Горліс-Горський. - К. ; Вінниця : Історичний клуб "Холодний Яр", 2012. - 432 с.. - (Серія "Отаманія ХХ століття" ; кн. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка спогадів Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад’ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 рр., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 рр., політичного в’язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість “Отаман Хмара”, документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 - 1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров’ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УНР -- Холодний Яр

   Тип видання:   життєпис      монографія   
7.

Древніцький, Юрій.
Володимир Старосольський: громадсько-політична та наукова діяльність (1878–1942) [Електронний ресурс] / Ю. Древніцький ; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль : [б. в.], 2012. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


У монографії досліджено діяльність В. Старосольського – відомого громадсько-політичного діяча, адвоката та науковця першої половини ХХ ст. Простежено перші його політичні кроки у студентському русі та Українській соціал-демократичній партії, проаналізовано політичну діяльність у роки Першої світової війни, державотворчу роботу у складі уряду Директорії УНР. Висвітлено адвокатську діяльність у політичних судових справах польської влади над українцями. Проаналізовано наукові праці вченого, а також внесок в організацію та розбудову українських освітніх інституцій в еміграції. Розрахована на істориків, краєзнавців, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться українською національною історією.



Кл.слова:
Українська соціал-демократична партія -- громадська діяльність -- просвітництво

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 



Юрій Тютюнник: від „Двійки” до ҐПУ [Електронний ресурс] : документи і матеріали. - К. : Дух і літера, 2011. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу цієї книги складає листування Тютюнника, відомого українського військового діяча, генерала Армії УНР. Ці оригінальні матеріали публікуються вперше й мають важливе наукове та суспільно-політичне значення, оскільки проливають світло не лише на життя і діяльність одного із найвизначніших українських військових діячів, а й містять чимало інформації про українські визвольні змагання на початку 1920-х років, становище української політичної еміграції в Польщі, Чехословаччині й Румунії, суспільно-політичне життя в УСРР і діяльність радянських органів держбезпеки.



Кл.слова:
армія УНР -- військовий діяч

   Тип видання:   підручник   
9.
 


Сергійчук, Володимир.
На межі двох світів. Українсько-турецькі відносини в середині XVI - на початку XXI ст. [Електронний ресурс] / Володимир Сергійчук, Богдан Сергійчук. - Київ : ПП Сергійчук М.І., 2011. - 320 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізується перебіг українсько-турецьких відносин з середини XVI століття, коли засновник Запорозької Січі на Хортиці князь Дмитро Вишневецький здійснив перший візит до Османської Порти. Наводяться також факти численних контактів між Україною і Туреччиною на міждержавному рівні у добу козацтва, УНР і новітньої української державності. Розрахована на широке коло читачів, які цікавляться українсько-турецькими відносинами.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- політологія -- прикордоння -- Османська імперія

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Національно-визвольний повстанський рух в Україні наприкінці 1920–1921 рр. Анотований покажчик. Справа «Петлюрівські отамани» [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Василенко, В. М. Даниленко. - К. : [б. в.], 2011. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкрито зміст документів архівно-кримінальної справи «Петлюрівські отамани», упорядкованої 1936 р. з окремих слідчих справ на репресованих провідників та учасників повстанського руху за відновлення УНР А. Гулого-Гуленка, Ф. Артеменка (Орлик), Й. Пшоника, В. Алексєєва, С. Заболотного, І. Грисюка (Гайовий), Я. Хоменка та ін. Це перше науково-довідкове видання ГДА СБУ, що висвітлює національно-визвольний повстанський рух в Україні наприкінці 1920–1921 рр. та його ліквідацію більшовицькими каральними органами. Для науковців, архівістів, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться новітньою історією України.



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] : становлення органів влади і національне державотворення (1917-1920 рр.) / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917–1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П. Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку XX ст.



Кл.слова:
політологія -- правознавство -- історія

   Тип видання:   зб. статей   
12.
 



Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років [Електронний ресурс] : збірник наукових статей / голов. ред. Р. Я. Пиріг. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 5. - 2010. - 340 с.

Вип. 6. - 2011. - 432 с.


Збірник присвячений висвітленню різних аспектів історії Української революції 1917–1921 рр. Автори висвітлюють питання національної пам’яті, історіографічні рефлексії, проблеми політичної й соціальної історії, міжнародних відносин й культурного життя в добу визвольних змагань 1917–1921 рр. Для науковців, викладачів, студентів історичних факультетів, усіх, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
ЗУНР -- УНР -- громадянська війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Тинченко, Я.
Герої Українського неба [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Я. Тинченко. - К. : Темпора, 2010. - 200 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нове дослідження Ярослава Тинченка присвячене українській авіації доби Визвольної війни 1917-1921 pp. та її авіаторам. У книзі вміщено велику кількість світлин, частина з яких публікується вперше. Як додаток на останніх сторінках видання подано зображення якісних реконструкцій літаків, які перебували на службі УНР та ЗОУНР протягом 1917-1921 pp.



Кл.слова:
авіація -- війна -- історія

   Тип видання:   монографія   
14.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР: становлення органів влади і національне державотворення (1917 - 1920 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917-1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П.Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку ХХ ст.



Кл.слова:
український народ -- державна влада -- соборність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Харук, А.
Крила України [Електронний ресурс] : військово-повітряні сили України, 1917 - 1920 рр. / А. Харук. - К. : Темпора, 2009. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена одній з малодосліджених сторінок історії Перших визвольних змагань 1917—1920 рр. — зародженю та ровзитку української військової авіації. На підгрунті архівних джерел автор ретельно дослідив стан національних військово-повітряних сил за часів Центральної Ради, Української Держави гетьмана П. Скоропадського, Армій УНР та УГА. Видання супроводжують числені кольорові реконструкції українських вояків та літаків. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
авіація

   Тип видання:   монографія   
16.
 


Гошуляк, Іван Леонідович.
Тернистий шлях до соборності [Електронний ресурс] : (від ідеї до Акту Злуки) / І. Л. Гошуляк ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : [б. в.], 2009. - 467 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснено комплексне дослідження проблеми соборності українських земель від зародження до Акту Злуки 22 січня 1919 року. На основі архівних матеріалів, тогочасних газетних публікацій, широкого кола історіографічних джерел у ній проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідації та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. Зокрема, детально простежується соборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік — УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку. Книга розрахована на студентів, викладачів, наукових працівників, усіх, хто цікавиться проблемою соборності України в цілому та досвідом боротьби за її реалізацію у вікопну добу Української Революції 1917–1920 рр.



Кл.слова:
Акт Злуки -- політика -- Україна

   Тип видання:   монографія   
17.

Филонович, В.
Березневі дні Карпатської України [Електронний ресурс] / В. Филонович. - Суми : ФОП Наталуха А.С., 2009. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади полковника армії УНР В. Филоновича «Березневі дні Карпатської України» є унікальним джерелом вивчення історії Карпатської України. Праця містить важливий фактичний матеріал для висвітлення проблем військового будівництва та українського державотворення на Закарпатті в 1938-1939роках. Особливу увагу автор присвятив аналізу проблеми обороноздатності Карпатської України перед наступом регулярної угорської армії та характеристиці діяльності Організації Народної Оборони«Карпатська Січ»(ОНОКС). Будучи професійним військовим, підполковник В. Филонович дає критичну оцінку стану військової готовності Карпатської Січі до відбиття угорського вторгнення. Основну провину за це автор покладає на керівництво Карпатської Січі, звинувачуючи його у непрофесіоналізмі, аматорстві та безвідповідальності за долю країни та життя людей.



Кл.слова:
державотворення -- армія -- оборона

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Файзулін, Ярослав.
Перелоги української революції [Електронний ресурс] : другий зимовий похід Армії УНР / Ярослав Файзулін, Віталій Скальський ; Інститут Національної Пам'яті. - К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 2008. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура інформує читача про відчайдушну і героїчну спробу Армії Української Народної Республіки та українських повстанців збройним шляхом відновити втрачену державність. Другий Зимовий похід засвідчив незламність українського національного духу та прагнення продовжувати національно-визвольну боротьбу до її переможного завершення – відновлення української незалежності. У брошурі використано архівні документи, свідчення учасників походу та світлини, які відображають підготовку, проведення і наслідки Другого Зимового походу.



Кл.слова:
громадянська війна -- політика -- визвольні змагання

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Гай-Нижник, П. П.
Податкова політика Центральної Ради, урядів УНР, Української Держави, УСРР (1917 - 1930 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : Цифра-друк, 2006. - 303 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор на основі широкого спектру документальних джерел та матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу, висвітлює специфічний і неординарний напрямок розбудови національної державності у податковій сфері в період існування Української Народної Республіки (УНР), Української Держави (Гетьманату П.Скоропадського) та Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) від часу утворення Української Центральної Ради в 1917 році до звернення НЕПу та початку податкової реформи 1930 року. Для істориків, економістів, дослідників фінансово-економічної думки, а також широкого загалу читачів, що цікавляться історією українського державотворення.



Кл.слова:
Українська Держава -- податкова служба -- політика

   Тип видання:   зб. статей   
20.

Коваль, Р.
Багряні жнива Української революції [Електронний ресурс] / Р. Коваль. - К. : Діокор, 2005. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є збіркою драматичних історій та нарисів про учасників збройної боротьби за Українську державу, які воювали у складі Армії УНР, Української галицької армії, Українських січових стрільців і повстансько-партизанських загонів Правобережної і Лівобережної України. Події розгортаються в Києві та на території сучасних Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, на теренах Волині, Галичини, Криму, Кубані, Дону, а також в Австро-Угорщині, Чехословаччині й на острові Лемнос в Егейському морі. Книга відтворює прогалини в нашій історичній пам'яті та оживляє її синів, які полягли в боротьбі за свободу і щастя нашої Батьківщини.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського