Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (71)Реферативна база даних (391)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИМСЬКІ$<.>+<.>K=ЛІСИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Крисаченко, В.
Історія Криму: Кримське ханство [Електронний ресурс] / В. Крисаченко. - К. : Твім інтер, 2000. - 333 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія Кримського ханства вперше розкривається на основі широкої джерельної бази від поч. 13 і до кін. 18 ст. Проаналізовано його витоки (держава Чингіз-хана, Золота Орда), утвердження як самостійної держави, перебування під протекторатом Оттоманської Порти, злет і руїну у 18 ст. Розглянуто загальні описи Кримського ханства, його території, людності, державного устрою, соціальної структури. Особливу увагу звернено на складні українсько-кримські відносини. Підсумовує книгу джерельний матеріал з міжнародних угод та договорів, котрий окреслює політичний статус Кримського ханства на різних етапах його існування.



Кл.слова:
державний устрій -- соціальна структура

   Тип видання:   монографія   
2.

Котигоренко, Віктор Олексійович.
Кримськотатарські репатріанти: проблема соціальної адаптації [Електронний ресурс] / В. О. Котигоренко ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень. - К. : Світогляд, 2005. - 222 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії представлені результати дослідження проблеми соціальної адаптації кримських татар, які повернулися й повертаються на батьківщину з місць депортації. Обґрунтовується необхідність та аналізуються шляхи розв’язання цієї проблеми на засадах відновлення і забезпечення громадянських прав репатріантів та їх інтеграції в спільну для всього багатоетнічного населення України систему економічних, культурних, соціально-психологічних, політичних і правових відносин, а також адаптації цих відносин до появи і активної ролі в них громадян кримськотатарської національності. Розрахована на політиків, державних і громадських діячів, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
кримські татари -- депортація

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бойко, М. Ф.
Червоний список мохоподібних України [Електронний ресурс] : рідкісні та зникаючі види мохоподібних України / М. Ф. Бойко. - Херсон : Айлант, 2010. - 94 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рідкісних та зникаючих видів мохоподібних України нараховується 123 види 66 родів44 родин, що складає 14,7% усієї бріофлори України. Ці види занесені до офіційниї природоохоронних документів: до Червоної книги України - 46 видів, Світового Червоного списку МСОП - 1 вид, Червоної книги європейських бріофітів - 92 види, Додатку І Бернської конвенції та до Європейської директиви з охорони природних місцезростань та дикої фауни і флори - 6. Європейських ендеміків у бріофлорі України 10 видів. У природних регіонах України рідкісних видів налічується: у Мішанолісовій зоні 39 видів, у Неморальній зоні - 40, у Лісостеповій - 29, у Степовій - 19, у Карпатській гірській ландшафтній крані - 76 видів, у Кримській гірській ландшайтній країні - 25. Крім 123 рідкісних для усієї території України видів, що занесені доофіційних природоохороннихх документів, ще 298 видів бріофлори є рідкісними лише в межах окремих регіонів України: у Мішанолісовій зоні - 76 видів, У Неморальній зоні - 60, у Лісостеповій зоні - 75, у Степовій, включно з степовою частиною Кримского півострова - 98, у Карпатській гірській ландшафтній країні - 79, у Кримскій гірскій ландшафтній країні - 99 видів. У адміністративних областях нараховується від 3 (Одеська та Харківська), 4 (Кіровоградська, Миколаївська) до 49 та 50 (Іван-Франківська та Закарпатська області відповідно).



Кл.слова:
ботаніка -- мохи -- червона книга

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 


Крисаченко, Валентин.
Історія Криму. Кримське ханство [Електронний ресурс] / Валентин Крисаченко. - К. : Твім інтер, 2000. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія Кримського ханства вперше розкривається на основі широкої джерельної бази від початку XIII і до кінця XVIII ст. Проаналізовано його витоки (держава Чингіз-хана, Золота Орда), утвердження як самостійної держави, перебування під протекторатом Оттоманської Порти, злет і руїну у XVIII ст. Розглянуто загальні описи Кримського ханства, його території, людності, державного устрою, соціальної структури. Особливу увагу звернено на складні українсько-кримські відносини. Підсумовує книгу джерельний матеріал з міжнародних угод та договорів, котрий окреслює політичний статус Кримського ханства на різних етапах його існування.



Кл.слова:
етнологія -- історія Криму -- українсько-кримські відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 



Друга Світова Війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали всеукраїнської наукової конференції; Київ, 23-24 червня 2005р. / ред. В. М. Воронін. - К. : Сфера, 2005. - 221 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цього року виповнюється 60 років від дня закінчення Другої світової війни, зокрема 9 травня Україна і весь світ відзначали день Перемоги над нацистською Німеччиною. Нашій країні ця війна принесла надзвичайно багато жертв. У першу чергу це стосується саме українського народу. Друга світова війна для українців почалась ще навесні 1939 року, коли було знищено незалежну Карпатську Україну, а закінчилась майже в середині 1950-х, коли остаточно було придушено повстанський рух в Західній Україні. Великих втрат зазнали й інші народи нашої країни, в першу чергу євреї цигани, які стали об’єктом цілеспрямованого нацистського геноциду. В ці сумні дні ми маємо згадати також тих, хто протягом війни був підданий масовим репресіям та примусовому виселенню з боку радянської влади (українці, поляки, кримські татари, німці, греки, вірмени, румуни тощо). Численними жертвами цивільного населення супроводжувалися український і польський національно-визвольні рухи. Взагалі, складні питання історії народів України під час Другої світової війни потребують всебічного фахового обговорення і комплексного наукового дослідження. Але задля цього треба усвідомлювати, що дослідження настільки гострих і актуальних питань завжди знаходиться під тиском зовнішніх позанаукових чинників. На жаль, суб’єктивні фактори впливають на науковий процес, починаючи від вибору теми дослідження і відбору історичних фактів і закінчуючи трактуванням історичних подій і оцінкою історичних явищ. Наслідком цього є продукування нових історичних міфів. На перешкоді цьому, по-перше, має стати індивідуальна і колективна наукова рефлексія, а по-друге, наукова спільнота повинна напрацювати певні механізми, які здатні знівелювати дію суб’єктивних чинників. Ці механізми слід задіяти вже на етапі планування дослідження і продовжуватись після появи його друкованих результатів, тобто в процесі публічного рецензування і громадського обговорення.



Кл.слова:
нацизм -- комунізм -- воєнні злочини -- депортація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Кравець, Микола.
Селянство Східної Галичини і Північної Буковини у другій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Кравець. - Л. : Львівського університету, 1964. - 242 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі показано аграрну еволюцію у Східній Галичині і на Північній Буковині у другій половині XIX ст. Вперше в радянській історичній науці дано- розгорнуту характеристику соціально-економічного і політичного становища найчисленнішої соціальної верстви західноукраїнського суспільства — селянства, його боротьби за ліси і пасовиська, показане формування робітничо-селянського союзу. Розглянуто політичний рух навколо селянського питання. Монографія розрахована на викладачів і студентів історичних факультетів, наукових працівників, може також являти інтерес для масового читача.



Кл.слова:
Галичина -- Буковина -- селянство -- аграрна діяльність

   Тип видання:   монографія   
7.
 


Чумак, Василь.
Україна і Крим [Електронний ресурс] : спільність історичної долі : монографія / Василь Чумак. - К. : ВПЦ АМУ, 2013. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пропонованій праці вперше в українській історіографії розглядається проблема спільності історичної долі України і Криму з найдавніших до новітніх часів. Спираючись на існуючі, в тому числі маловідомі, джерела автор розвінчує ряд міфів і стереотипів, що закріпилися в масовій свідомості та почасти побутують в науковій літературі щодо Криму як «исконно русской территории», історії та етногенезу корінного кримськотатарського населення півострова, «законності» передачі Криму Україні тощо. Аргументи на користь авторської позиції читач знайде і в документальних додатках, частина з котрих публікується вперше.



Кл.слова:
кримські татари -- Україна -- Крим

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Бацак, Н. І.
Культурно-освітній розвиток грецької громади Північного Приазов'я (XVIII-XIX ст.) [Електронний ресурс] / Н. І. Бацак. - Київ : Інститут історії України НАН України, 1998. - 58 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці розглядається становлення і розвиток системи освіти кримських греків після переселення до Північного Приазов’я. Показана роль елліністичних традицій у формуванні національної школи в Маріуполі і грецьких селах у першій половині XIX ст., а також висвітлено негативний вплив русифікації в галузі культури і освіти, що спричинився до ліквідації національних навчальних закладів маріупольських греків наприкінці XIX ст.



Кл.слова:
етнічні меншини -- елліністичні традиції -- кримські греки
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського