Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Автореферати дисертацій (355)Реферативна база даних (2287)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИСВІТЛЕННЯ$<.>+<.>K=ВИБОРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Кочерган, М. П.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] / М. П. Кочерган. - 2-е вид., випр. і доп.. - К. : Академія, 2006. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто сутність, предмет, завдання, місце загального мовознавства у системі наук про мову, основні аспекти теорії мови: знакову природу, структуру мови, взаємозв'язок мови і мислення, співвідношення мови і мовлення, фонологічну, граматичну, лексико-семантичну її системи та проміжні рівні. Широко розкрито суспільну природу, суспільні функції мови, соціальну зумовленість мовних явищ, національно-етнічні особливості буття мови, а також методи і прийоми її наукового дослідження. Характерною особливістю другого видання підручника є висвітлення розвитку лінгвістичної думки від початків до XXI ст., утвердження мовознавства як науки, специфіки різноманітних лінгвістичних напрямів і шкіл, що домінували у минулі епохи, тих, що визначають обличчя сучасної мовознавчої науки. Допоміжний апарат підручника охоплює іменний, предметний покажчики, покажчик мов, короткий словник лінгвістичних термінів.



Кл.слова:
мова -- лінгвістика

   Тип видання:   довідник   
2.


Державні нагороди України [Електронний ресурс] : кавалери та лауреати / уклад. В. В. Болгов, І. В. Болгов. - К. : Ін-т біографічних досліджень, 2006. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідково-енциклопедичне видання "Державні нагороди України. Кавалери та лауреати" має на меті всебічно інформувати громадськість про діяльність Президента України щодо нагородження державними нагородами України, а також широке висвітлення досягнень осіб, відзначених ними. На сторінках книги можна ознайомитися з системою державних нагород України, яку складають: звання Герой України; орден; медаль; відзнака "Іменна вогнепальна зброя"; почесне звання України; Державна премія України; президентська відзнака. У виданні надано зображення всіх державних нагород та атрибутів, статути і положення, які визначають підстави для нагородження, містять опис державної нагороди, встановлюють порядок нагородження, вручення, носіння державних нагород та інші правила



Кл.слова:
нагорода -- лауреат -- орден -- медаль -- відзнака

   Тип видання:   підручник   
3.

Різун, В. В.
Літературне редагування [Електронний ресурс] / В. В. Різун. - К. : Либідь, 1996. - 241 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це — перший в Україні підручник із літературного редагування, адресований безпосередньо журналістам. Пропонований підручник допоможе майбутнім працівникам засобів масової комунікації опанувати фах літературного редактора. Становлення професії літературного редактора, історичні, теоретичні й методичні засади його діяльності, технологія редакторської праці у ЗМК, автоматизація технологічних процесів — такою є проблематика, що знайшла ґрунтовне висвітлення на сторінках підручника. Для студентів факультетів журналістики. Може бути корисним працівникам засобів масової комунікації, видавцям, філологам.



Кл.слова:
журналістика -- ЗМІ

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Бойко, О. Д.
Історія України [Електронний ресурс] / О. Д. Бойко. - 2-е вид., доп.. - К. : Академія, 2002. - 656 с.. - (Альма-Матер)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це — друге видання посібника, який за нетривалий час здобув неабияку популярність у вищій школі. Студентів і викладачів приваблювали не тільки його компактність, лаконічність, а передусім концептуально-смислова самодостатність, оригінальне і разом з тим науково коректне мислення автора, розкуте і водночас тактовне слово. У процесі підготовки до друку цього видання уточнено деякі формулювання, розширено, конкретизовано висвітлення окремих подій і фактів, які розглядаються в єдностях та суперечностях різноманітних тенденцій з осмисленням IX витоків, обумовленості мотивів вчинків конкретних історичних постатей. Виклад подій доведено до середини 2001 р. Посібник прислужиться студентам, викладачам вищих навчальних закладів. Корисним він буде учителям середніх загальноосвітніх шкіл, усім, хто прагне пізнати суть і наслідки подій минулого нашого народу.



Кл.слова:
Україна -- держава -- постать

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Бостан, Л. М.
Історія держави і права зарубіжних країн [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Л. М. Бостан, С. К. Бостан. - Вид. 2-ге, перероб. і доп.. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 730 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є другим, переробленим і доповненим, виданням опублікованого у 2004 р. навчального посібника, котрий призначався для забезпечення навчання з дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн» у вищих закладах юридичної освіти ІІІ—IV рівня акредитації. Зберігаючи основні змістові характеристики попереднього видання (висвітлювання загальної історії держави і права на основі порівняльного та проблемно-хронологічного методів з урахуванням зв’язків з іншими навчальними дисциплінами, насамперед із теорією держави і права; застосовування нових підходів до періодизації історичного процесу державо- і правотворення в зарубіжних країнах; детальнішого висвітлення історичних засад таких основних галузей права як конституційне, кримінальне, цивільне та суміжних з ним галузей права та ін. ), автори водночас переробили й доповнили ту частину посібника, зміни котрої зумовлені дидактично-методичними потребами навчально-виховного процесу у зв’язку з приєднанням України до Болонської конвенції в галузі вищої освіти. Зокрема, змінена (укрупнена) колишня модульна побудова навчального матеріалу, доповнений джерельний (документальний) матеріал, додані тести для модульного контролю та перероблені деякі завдання для самостійної роботи. Новим у цьому виданні є наведений у додатках до нього комплекс навчально-методичних матеріалів, необхідних для організації навчального процесу за модульно-рейтинговою системою навчання. Для викладачів, аспірантів і студентів (курсантів, слухачів) вищих юридичних навчальних закладів та факультетів.



Кл.слова:
політика -- суспільство -- закон

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.


Технология создания партии [Електронний ресурс] : учебное пособие / под ред. А. Чадаева, В. Быковой. - М. : Европа, 2007. - 144 с.. - (Политучеба)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Партийное строительство в России – дело последних 15 лет. Начавшись как самоорганизация малочисленных энтузиастов, сейчас оно объединяет сотни тысяч людей. Перечень сфер, в которых успешный партийный лидер должен обладать незаурядной компетентностью, огромен. Далеко не полный список включает владение тонкостями российского законодательства, знание законов общественной психологии и группового взаимодействия, соблюдение правил ведения предвыборной борьбы, сохранение электората между выборами, расширение рядов партийцев. Задача этой книги – базовая и в то же время почти энциклопедическая: дать обобщенное и систематизированное представление о навыках и приемах партийного строительства, которыми те, кто стоял у истоков партийно-политической работы, овладевали путем многочисленных проб и ошибок.



Кл.слова:
партійне будівництво -- фальсифікація виборів -- ерзац-політика -- росія

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Огородник, І. В.
Українська філософія в іменах [Електронний ресурс] : навч посібник / І. В. Огородник, М. Ю. Русин. - К. : Либідь, 1997. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений з урахуванням новітніх досліджень з історії української філософії. Завдяки покладеній в основу тематично-персональній концепції історію філософської думки України вперше представлено в ньому як цілісний процес, а висвітлення окремих інтелектуальних явищ (шкіл, напрямів, рухів) пов’язано з розкриттям надбань найвидатніших мислителів. Обґрунтовано також основні теоретичні принципи і методологічні засади, проблеми та перспективи дослі дження генези вітчизняної філософської думки.



Кл.слова:
філософська думка -- історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
8.

Сявавко, М.
Математичне моделювання за умов невизначеності [Електронний ресурс] / М. Сявавко, О. Рибицька. - Л. : Українські технології, 2000. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані способи ґрунтуються на теорії апроксимант Паде та нечітких множин. Апроксиманти Паде та їх узагальнення використовуються для знаходження додатних розв'язків операторних рівнянь, які є балансовими моделями економіки. Нечіткі множини слугують математичні формалізації вхідної інформації, яка може мати суб'єктивний характер про досліджувану ситуацію. Такий підхід дає змогу аналізувати як задачі математичного програмування із нечітко описаними множинами допустимих виборів або(і) функціями мети, так і деякі типи ігор в невизначених обставинах. Його також доцільно застосовувати для задач прийняття рішень з одним або декількому відношеннями переваги на множині альтернатив. На підставі використання унікальних властивостей людського мозку (здатності до навчання та лінгвістичності) пропонується концепція побудови математичних моделей інтелектуальних задач. Пропонована праця - новий напрям в теорії математичного моделювання. Ми запропонуємо читати і використовувати цю книгу для широкого кола спеціалістів у галузях прикладної математики та кібернетики, соціології та економіки, медицини та біології, агрономії та землевпорядкування, суспільних наук та психології, військової справи та картографії.



Кл.слова:
теорія апроксимант -- нечіткі множини

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Дорошенко, А. Ю.
Архітектура і операційні середовища комп’ютерних систем [Електронний ресурс] : методичний посібник і конспект лекцій / А. Ю. Дорошенко, В. М. Кислоокий, О. Л. Синявський. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2005. - 220 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розробки сучасного програмного забезпечення характеризуються динамічним поступом у розвитку і використанні архітектурних засобів і принципів побудови операційних систем. Для системного і прикладного програмного забезпечення в сучасних умовах характерні такі риси, як використання концепцій паралельних і розподілених обчислень, мережних технологій та засобів Інтернет. Проте застосування цих та інших новацій вимагають грунтовних знань про базові архітектури апаратного і програмного забезпечення, а також про процеси операційних середовищ, що лежать в основі будь-яких комп'ютерних прикладних систем. Метою навчального посібника “Архітектури і операційні середовища” є, з одного боку, висвітлення основних положень з побудови та засобів архітектури і операційних середовищ обчислювальних систем, що вже стали класичними, а з іншого − ознайомлення студентів з новими тенденціями у розвитку цієї дисципліни, а також набуття ними практичних навичок у розробці та застосуванні сучасного програмного забезпечення. В основу посібника покладені матеріали курсів, прочитані авторами на бакалаврській та магістерській програмах факультету інформатики Національного університету “Києво-Могилянська Академія” у 1998-2003 роках.



Кл.слова:
динаміка -- програмне забезпечення -- інтернет

   Тип видання:   підручник   
11.


Конституційне право України [Електронний ресурс] : підручник для студентів вищих навчальних / за ред.: Ю. М. Тодики, В. С. Журавського. - К. : Видавничий Дім "Ін Юре", 2002. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику системно, з урахуванням сучасного стану конституційно-правового регулювання суспільних відносин в Україні, практики реалізації конституційного законодавства аналізуються питання теорії Конституції, основ конституційного ладу, прав, свобод і обов'язків людини і громадянина, конституційних засад громадянського суспільства, статусу політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації, організації і проведення виборів, всеукраїнського та місцевих референдумів, розкриваються конституційно-правовий статус Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів, Конституційного Суду» органів суду і прокуратури, місцевого самоврядування, територіальний устрій України, розглядається специфіка правового статусу Автономної Республіки Крим. Законодавчі та інші нормативно-правові акти в підручнику подані за станом на 1 вересня 2002 року. Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів та інших навчальних закладів.



Кл.слова:
конституційно-правове регулювання -- конституційне законодавство -- громадянське суспільство

   Тип видання:   підручник   
12.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Компан, О. С.
Міста України в другій половині XVII ст. [Електронний ресурс] / О. С. Компан. - К. : АН УРСР, 1963. - 388 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі на великому документальному матеріалі показано рівень соціально-економічного розвитку міст України в другій половині XVII ст. Головне місце відводиться визначенню чисельності і складу міського населення, характеристиці ремесла, промислів і торгівлі, а також зародженню елементів капіталістичного господарства в містах. Характеристиці промислово-торговельного життя міст передує висвітлення загального становища життя міського населення і його класової боротьби. Книга розрахована на наукових працівників1, історцкі, викладачів і студентів.



Кл.слова:
країна -- населення -- демографія -- урбаністика

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Кузьмук, О. С.
«Козацьке благочестя»: Військо Запорозьке Низове і київські чоловічі монастирі в XVII—XVIII ст. [Електронний ресурс] : еволюція взаємовідносин / О. С. Кузьмук. - К. : Стилос, 2006. - 228 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Попри численні студії козаччини, проблема реконструкції релігійної свідомості козацтва залишається на маргінесі наукових зацікавлень дослідників. Завданням цієї книги є висвітлення реальної ситуації в царині стосунків низового козацтва з церковними структурами. Для розкриття цієї проблеми на конкретному рівні найбільш репрезентативним може бути зріз стосунків Війська Запорозького Низового з київськими чоловічими монастирями. Упродовж XVII-XVIII ст. саме в цій сфері сформувалася своєрідна система зв'язків духовного, соціального та економічного характеру. Наприкінці роботи автор розглянув життя та побут київських ченців на Запорожжі, їхню роль у церковно-релігійному житті січовиків, а також зворотний бік зв'язку - паломництва січовиків до київських обителей. Завершує роботу мінідослідження про записи запорозьких козаків у синодиках київських чоловічих монастирів.



Кл.слова:
релігія

   Тип видання:   монографія   
15.

Филонович, В.
Березневі дні Карпатської України [Електронний ресурс] / В. Филонович. - Суми : ФОП Наталуха А.С., 2009. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади полковника армії УНР В. Филоновича «Березневі дні Карпатської України» є унікальним джерелом вивчення історії Карпатської України. Праця містить важливий фактичний матеріал для висвітлення проблем військового будівництва та українського державотворення на Закарпатті в 1938-1939роках. Особливу увагу автор присвятив аналізу проблеми обороноздатності Карпатської України перед наступом регулярної угорської армії та характеристиці діяльності Організації Народної Оборони«Карпатська Січ»(ОНОКС). Будучи професійним військовим, підполковник В. Филонович дає критичну оцінку стану військової готовності Карпатської Січі до відбиття угорського вторгнення. Основну провину за це автор покладає на керівництво Карпатської Січі, звинувачуючи його у непрофесіоналізмі, аматорстві та безвідповідальності за долю країни та життя людей.



Кл.слова:
державотворення -- армія -- оборона

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Рьод, В.
Шлях філософії [Електронний ресурс] : ХІХ-ХХ століття / В. Рьод. - К. : Дух і літера, 2010. - 368 с.. - (Сучасна гуманітарна бібліотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці відомого історика філософії Вольфганга Рьода представлена широка панорама історичного поступу світової філософії протягом ХІХ-ХХ століть (від завершення класичної німецької філософії до наших днів). Даний том, як і перед ним опублікований «Шлях філософії: з XVII по XIX століття» (К., 2009), є авторським узагальненням підготовленої проф. Рьодом фундаментальної 14-томної історії філософської думки. Текст вдало поєднує концептуальність і глибину з ясністю, лаконізмом та стилістичною вправністю викладу. Окрім ґрунтовного висвітлення всіх значних філософських явищ та подій від середини XIX століття, дане видання містить окремий нарис розвитку філософії останніх десятиліть, написаний В. Рьодом спеціально для української публікації і відсутній навіть в останньому німецькому перевиданні 2009 року. За спектром своєї тематики книжка цікава не лише для філософів, політологів, істориків, правників, а й стане в нагоді всім, хто не байдужий до перипетій науки, суспільства і культури ХІХ-ХХ століття.



Кл.слова:
філософська думка -- концепція -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Ковпаненко, Н. Г.
Проблеми висвітлення мистецької спадщини у «Зводі пам’яток історії та культури України» [Електронний ресурс] / Н. Г. Ковпаненко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячено актуальним теоретичним і практичним питанням, пов’язаним з відображенням об’єктів мистецької спадщини у «Зводі пам’яток історії та культури України». Подано загальний огляд основних груп пам’яток монументального мистецтва різних регіонів України з найдавніших часів до сього дення. На основі сучасних наукових підходів розглядаються про блеми відбору пам’яток, їх поцінування й класифікації. Приділено увагу методиці написання статей, питанню фахового забезпечення досліджень. Додаються зразки статей. Для авторів і членів обласних редколегій Зводу, пам’ятко знавців, культурологів, краєзнавців, істориків, мистецтвознавців, викладачів вузів, студентів, усіх, хто цікавиться питаннями вивчення і збереження культурної спадщини України.



Кл.слова:
мистецтво -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

В’ятрович, В.
Ставлення ОУН до євреїв [Електронний ресурс] : формування позиції на тлі катастрофи / В. В’ятрович. - Л. : Мс, 2006. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Питання місця і ролі Організації Українських Націоналістів в українському визвольному русі досі залишається одним із найбільш дискусійним в історіографії. Важливим аспектом цієї проблеми є ставлення ОУН до євреїв, що досі не знаходило належного висвітлення в працях істориків. Пропонована увазі читачів робота є чи не першою, де головним об’єктом дослідження обрано саме формування позиції українських націоналістів щодо єврейського населення протягом 1920-1950 років. Опираючись на багатий джерельний матеріал, зокрема документи ОУН та УПА, які вперше вводяться в науковий обіг, автор переконливо спростовує численні стереотипи, що побутують як в історіографії, так і в суспільній свідомості.



Кл.слова:
націоналізм -- антисемітизм

   Тип видання:   зб. статей   
19.


Проблеми семантики, прагматики та когнітивної лінгвістики [Електронний ресурс] / голов. ред. Н.М, Корбозерова . - К. : Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 15. - 2009. - 614 с.


Висвітлення результатів досліджень мови в межах комунікативно-прагматичної парадигми лінгвістики, перекладознавства, комунікативно-організуючої ролі лексики та граматики романських та германських мов, мовних засобів реалізації основних принципів мовленнєвого спілкування



Кл.слова:
мовознавство -- романська мова -- германська мова

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Соціологія   
20.

Юрій, М. Ф.
Людина і світ [Електронний ресурс] / М. Ф. Юрій. - К. : Дакор, 2006. - 460 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Суспільне життя складне і багатогранне, тому його вивчають багато наук, які отримали назву суспільних (історія, філософія, соціологія, політологія, правознавство, економічна теорія тощо). Кожна з них розглядає певну сферу суспільного життя. Саме висвітлення цих сфер і подано у підручнику "Людина і світ". Виходячи з поставлених завдань у підручнику ставляться наступні запитання: чи діють у соціальній дійсності об'єктивні, тобто незалежні від свідомості людей, закони розвитку? Чи можна вивчати суспільне життя, відсторонюючись від різноманітних поглядів, інтересів, намірів людей? Яке місце людини у суспільному житті?



Кл.слова:
суспільне життя -- закон розвитку
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського