Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Сохань П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Переяславська рада 1654 року [Електронний ресурс] : (історіографія та дослідження) / голов. ред. П. Сохань. - К. : Смолоскип, 2003. - 890 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник "Переяславська рада 1654 року" висвітлює проблематику українсько-московської угоди, укладеної в результаті січнево-березневих переговорів 1654 р. між Богданом Хмельницьким і московським царем Олексієм Михайловичем. Перша частина видання містить передруки праць української історіографії та публіцистки останньої чверті XIX - 70-х років XX ст. До другої частини ввійшли наукові дослідження сучасних істориків - огляди української, російської, польської та англомовної історіографій, статті про Переяславську раду, її причини та наслідки. Науковими аргументами ще раз спростовується т.зв. переяславська легенда про добровільне входження України до складу Московської держави як вияв "споконвічної мрії" українського народу до "возз"єднання" Русі. Московський напрямок дипломатії Богдана Хмельницького мав такий самий зміст, як і турецько-кримський, шведський, семигородський та ін. Основним завданням української політики того часу був пошук сильного військового союзника у боротьбі з Річчю Посполитою за об'єднання всіх етнічних українських земель в державно-адміністративному устрої Війська Запорозького. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Хмельниччина -- возз'єднання

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Усна історія Степової України [Електронний ресурс] : в 10 т. / голов. ред. П. Сохань. - Запоріжжя : АА Тандем, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 8. - 2010. - 362 с.




Кл.слова:
етнос

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.


Запорізький край [Електронний ресурс] / голов. ред. П. Сохань ; НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Запорізький національний університет, Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького. - Запоріжжя : [б. в.], 2008. - (Усна історія Степової України)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2008. - 510


Усна історія Запорізького краю репрезентує перший том великого циклу Усної історії Степової України, яка була записана експедиціями Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького, Запорізьким відділенням Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету впродовж 1999–2007 років. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам'яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи. Для істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю



Кл.слова:
краєзнавство -- Україна -- Запоріжжя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 



Гадяцька унія 1658 року [Електронний ресурс] / ред. П. Сохань, В. Брехуненко ; Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України. - К. : [б. в.], 2008. - 342 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить наукові праці сучасних вчених, присвячені різним аспектам Гадяцької унії 1658 року. Укладена між Гетьманщиною та Річчю Посполитою, ця унія, попри те, що так і залишилася на папері, була знаковим явищем ранньомодерної української історії, та й східноєвропейської також. Гадяч 1658 року був прямою альтернативою Переяславу 1654 року й пропонував зовсім іншу модель існування Гетьманщини та цілком інакший геополітичний порядок у Східній Європі, ніж це передбачала переяславсько-московська система. У збірнику з’ясовуються такі проблеми, як: тексти Гадяцького договору та його ґенеза, Гадяч 1658 у світоглядних імперативах українського козацтва та еліт Речі Посполитої, турецька альтернатива для України в часи Гадяча 1658, Гадяцька угода в українській інтелектуальній традиції, історіографічна спадщина в ділянці дослідження Гадяцької угоди. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Річ Посполита -- дипломатія -- геополітика -- ранньомодерна історія України

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Усна історія Степової України [Електронний ресурс] : у 10 т. / Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Запорізький національний університет, Запорізьке наукове товариство iм. Я. Новицького ; голов. ред. П. Сохань. - Запоріжжя : Тандем, 2008-2012

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Запорізький край. - 2008. - 512 с.

Т. 2 : Запорізький край. - 2008. - 464 с.

Т. 3 : Запорізький край. - 2008. - 304 с.

Т. 4. - 2008. - 472 с.

Т. 5. - 2009. - 392 с.

Т. 6. - 2009. - 416 с.

Т. 7. - 2009. - 267 с.

Т. 8. - 2010. - 362 с.

Т. 9. - 2010. - 416 с.

Т. 10. - 2012. - 536 с.


Усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що старовинне село уособлює в собі декілька культур від запорозької до російської старообрядницької. Для істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями.



Кл.слова:
фольклористика -- етнографія -- міфосвідомість -- ідентичність -- історична пам'ять
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського