Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (18)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КРИЛОВ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ГЕОРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   життєпис   
1.

Драган, И. Г.
Николай Крылов [Електронний ресурс] / И. Г. Драган. - М. : Молодая Гвардия, 1988. - 320 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга военного писателя И. Г. Драгана посвящена жизни и деятельности маршала, дважды Героя Советского Союза Н. И. Крылова. В 16 лет вступив в Красную Армию, Н. И. Крылов прошел блестящий напряженнейший путь от красноармейца до маршала



Кл.слова:
Червона армія -- війна

   Тип видання:   енциклопедія   
2.
 



Острозька академія XVІ-XVІІ ст. [Електронний ресурс] : енциклопедичне видання / Національний університет “Острозька академія” ; ред. І. Пасічник [та ін.]. - Острог : Вид-во НУ “Острозька академія”, 2008. - 417 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-228

. - С. 229-417


Побудована енциклопедія за алфавітним принципом. Її зміст можна поділити на такі групи: оглядові — про Острозьку академію та середовище, в якому вона діяла (мистецтво та архітектуру, храми різних конфесій, католицькі та іудейські навчальні заклади тощо); Острозьку друкарню та її видавничу справу (починаючи від Азбуки 1578 року і до Часослова 1612 року); персональні — про викладачів та випускників академії, діячів культури ХVІ — ХVІІ ст. (Г. і М.Смотрицькі, Д.Наливайко, К.Лукаріс, А.Римша та ін.), пов'язаних з нею, вчених ХІХ — ХХ ст., які досліджували історію Острога (М.Максимович, Я. Перлштейн, К. Харлампович, С. Кардишевський, І. Франко, М. Грушевський, А. Сендульський, М. Тучемський, Й. Новицький, І. Огієнко тощо), сучасних діячів та інституції, які сприяли збереженню історичної пам'яті та відродженню Острозької академії. Серед них визначна роль належить видатному історику-джерелознавцю Миколі Ковальському, зусиллями якого було започатковано традицію ґрунтовних видань з історії Острозької академії. Важливе місце у цьому оригінальному виданні відводиться розповідям про засновників академії — князів Острозьких (особливо Василю-Костянтину та його племінниці Галшці). Ключовим є також питання підготовки до видання у 1581 році Острозької Біблії, робиться припущення, що частину роботи здійснювали не лише викладачі, а й студенти академії. Подано детальну історіографію даної проблеми, у якій спростовується міф про Новгородську «Геннадієву Біблію» 1499 року, на основі якої нібито з'явилася Острозька.



Кл.слова:
історія -- вищий навчальний заклад -- історія освіти
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського