Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю955.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Гнатенко П. И. 
Идентичность: Философский и психологический анализ / П. И. Гнатенко, В. Н. Павленко. - К., 1999. - 463 c. - рус.

Рассмотрен мало исследованный в литературе феномен идентичности, в частности, проводится изучение идентичности с точки зрения разных теоретических подходов - в рамках психоаналитического направления, теории социальных репрезентаций, символического интеракционизма, теории самокатегоризации. Особое внимание уделено исследованию социальной (коллективной) и этнической идентичности. Раскрыта сущность трансформации идентичности в контексте миграции, социально-политических изменений в обществе. Подчеркнута взаимосвязь национальной идентичности и нации, проанализированы пути становления украинской национальной идентичности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-231 + Ю955.1 + С5*332.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Потеряхин А. Л. 
Психология слухов : Науч.-практ. пособие / А. Л. Потеряхин. - Черновцы, 2000. - 65 c. - рус.

Раскрыто понятие слухов и их признаки, проанализированы причины появления, закономерности их распределения, приведена классификация слухов. Значительное внимание уделено принципам и практике противодействия слухам, а также их целенаправленному использованию. Рассмотрены особености слухов в деловом общении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА613279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петров О.  
Інтерактивні опитування як засіб маніпулювання громадською думкою / О. Петров // Соц. психологія. - 2007. - № 2. - С. 41-47. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Описано та проаналізовано інтерактивні опитування. Акцентовано увагу на ймовірності маніпулювання громадською думкою. Розкрито соціологічні та організаційно-технічні механізми впливу на громадян у процесі проведення інтерактивних опитувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.1 + С5*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савелюк Н. М. 
Психосемантичні особливості громадянської свідомості студентської молоді : автореф. дис... канд. психол. наук / Н. М. Савелюк; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2008. - 20 c. - укp.

Розкрито та проаналізовано психосемантичні структури громадянської свідомості української студентської молоді. З використанням проективних методик досліджено уявлення про громадянськість у даної соціально-демографічної спільноти. Експліковано та проінтепретовано операціональні аналоги категоріально-смислових структур свідомості, досліджених у контексті чотирьох експериментальних ідентифікацій, а саме: "ідеальний громадянин моєї держави", "реальний громадянин моєї держави", "Я - ідеальне", "Я - реальне". Розроблено предметно спеціалізований семантичний диференціал та з його допомогою створено психосемантичну модель образу України. Виявлено дуже низьку когнітивну складність студентів у сфері осмислення власної країни та своїх пересічних співвітчизників. Показано, що майбутній фах респондентів має вплив на домінантні компоненти категоріально-смислової ієрархії тільки їх громадянських ідеалів, а специфіка регіону мешкання певною мірою зумовлює психосемантичні засади оцінювання реалій громадянства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.1 + Ю951.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карпілянський Д. А. 
Соціально-психологічні умови формування групових норм у військових колективах підрозділів, що укомплектовані на професійній основі : Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / Д. А. Карпілянський; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. - Хмельниц., 2001. - 17 c. - укp.

Уточнено поняття групової норми військового колективу, адаптовано й апробовано методику дослідження групових норм у колективі. Встановлено, що групові норми ставлення до порушень військової дисципліни формуються під впливом офіційної та неофіційної системи норм і санкцій, рівня згуртованості, ціннісно-орієнтаційної єдності та деяких інших соціально-психологічних характеристик військових колективів. Запропоновано шляхи формування групових норм у військових колективах через удосконалення нормативно-правової бази та форм роботи щодо зміцнення військової дисципліни, формування сприятливого морально-психологічного клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.13 + Ю959.2-994 + Ц4,8(4Укр)420.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Безнісько В. С. 
Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності : Автореф. дис... канд. філософ. наук / В. С. Безнісько; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2006. - 18 c. - укp.

Проведено дослідження процесів формування та реалізації політичного міфу як одного з феноменів сучасної політичної свідомості. Наведено системне обгрунтування політичного міфу, відповідно до якого дане явище має концепт, структуру та елементи. З'ясовано, що концептом виступає будь-яка міфологізована ідея політичного характеру, структурою - сформована під її впливом система цінностей, а елементами є конкретні уявлення, що їх репрезентують. Встановлено, що структура політичного міфу є дворівневою, в зв'язку з його реалізацією на повсякденному та спеціалізованому рівнях політичної свідомості. Виявлено, що на кожному з зазначених рівнів свідомості становлення та функціонування політичного міфу забезпечують два різні за спрямованістю та водночас взаємообумовлені структуроутворювальні відношення. Встановлено, що на повсякденному рівні політичної свідомості такими структуроутворювальними відношенням є віра, а на спеціалізованому - цільова спрямованість політичного міфу. Визначено позитивну та негативну функції політичного міфу. Виявлено, що у процесі його формування та подальшого впливу на свідомість адресата поряд з загальними механізмами логічного мислення активізуються також механізми художнього мислення, під дією яких починає функціонувати сфера свідомості, що відповідає за почуття та творчі процеси в цілому. Показано, що усвідомлення реальної сутності та можливостей політичного міфу сприяє більш продуктивному використанню свідомістю його позитивних можливостей і захисту психіки особистості від негативного впливу даного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю6*622 + Ю955.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Помиткін Е.  
Духовне подвижництво як вершинний соціально-психологічний феномен життєвого шляху особистості / Е. Помиткін // Соц. психологія. - 2010. - № 2. - С. 59-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що майбутнє суспільства багато в чому залежить від орієнтирів, які в людській свідомості відіграють роль ідеальних взірців, регулюючи спрямування суспільного поступу. Порушено сакраментальне питання: а чи відповідають сучасні егоцентричні "герої", пропаговані засобами масової інформації, найвищим уявленням про особистість людини?


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Суспільна солідарність в Україні: проблеми і політичні засоби їх вирішення : аналіт. доп. / Г. І. Зеленько, А. А. Зуйковська, М. С. Кармазіна, Л. О. Кочубей, О. М. Майборода; ред.: О. М. Майборода; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - К., 2012. - 63 c. - укp.

Із застосуванням прийнятого у політичній науці розуміння категорії солідаризму проаналізовано стан суспільної солідарності в Україні у його морально-психологічних проявах, насамперед таких, як гуманістичні цінності та довіра. Розкрито роль найбільш впливових суспільних учасників у солідаризації країни, а також перспективи втілення ідеї солідарного суспільства в українській державі. Наведено рекомендації щодо зміцнення громадянської самоідентифікації як обов'зкової передумови творення солідарної нації, морально ціннісної основи суспільної організації, довіри всередині суспільства за рахунок підвищення авторитету політичних інститутів і державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ф051 + Ю955.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Спиридонова Л. К. 
Соціальні аксіоми як репрезентація образу світу / Л. К. Спиридонова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 2. - С. 122-129. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто концепцію соціальних аксіом, запропоновану K. Leung і M. Bond. Доведено, що соціальні аксіоми як своєрідні вербальні знаки, в яких втілюються переконання (вірування) про саму людину, соціальний і фізичний світ або духовний світ, і методика їх дослідження SAS ("Соціальні аксіоми" K. Leung, M. Bond) можуть слугувати інструментарієм дослідження образу світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.1 + Ю935.132-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іванчук І. О. 
Етнолінгвістичні чинники формування картини світу в учнівської молоді : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / І. О. Іванчук; Ін-т соц. та політ. психології НАПН України. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Вивчено етнолінгвістичні чинники формування картини світу в учнівської молоді. Встановлено, що мовна належність, етнічна ідентичність, регіональна ідентичність, мова вторинної соціалізації, відіграють важливу роль у формуванні картини світу особистості. Доведено, що регіональна ідентичність більшою мірою, ніж етнічна, визначає формування картини світу, зокрема, особливості її когнітивного, ціннісного, емоційно-оцінного та конативного компонентів. Етнічна ідентичність здебільшого визначає ціннісні орієнтації картини світу. Показано, що мова вторинної соціалізації визначає особливості ціннісного, конативного, емоційно-оцінного та когнітивного компонентів картини світу, а мовна належність - переважно особливості ціннісного компонента картини світу. На основі отриманих даних якісно описано основний зміст компонентів картини світу в учнівської молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.1 + Ю955.1 + Ю958 + Ш100.33 р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395644 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського