Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(0)44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Харитонов Є. О. 
Історія приватного права Європи: східна традиція / Є. О. Харитонов. - О. : Юрид. л-ра, 2000. - 260 c. - укp.

Розглянуто особливості формування та характерні риси Східної традиції права, яку називають "Візантійською системою права". Надано характеристику Візантійської (Східноєвропейської) цивілізації, висвітлено специфіку формування властивого їй приватного права, його генезу та притаманних тільки йому особливостей. Розглянуто етапи становлення та розвитку даної правової системи, а також її долю після занепау Візантії. У додатках наведено персоналії - стислі характеристики та біографії правознавців, візантійських імператорів, істориків, філософів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Достдар Р. М. 
Рецепція принципів візантійської Еклоги сучасним сімейним та спадковим законодавством України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р. М. Достдар; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2005. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження принципів цивільно-правових положень візантійської Еклоги та сучасного сімейного та спадкового законодавства України в аспекті дослідження проблеми їх рецепції. Розглянуто сутність та юридичну природу цивільно-правових положень візантійської Еклоги та сучасного сімейного та спадкового права України. Здійснено порівняльний аналіз їх основних принципів. Досліджено питання правового регулювання сімейних і спадкових правовідносин. З'ясовано межі та характер рецепції візантійського права Еклоги в сучасній національній правовій системі. Визначено місце інститутів сімейного та спадкового права України в цивільному законодавсті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-3 + Х839(4УКР)7-2 + Х839(4УКР)8-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Достдар Р. М. 
Рецепція принципів візантійської Еклоги сучасними сімейним та спадковим законодавством України : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р. М. Достдар; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2004. - 19 c. - укp.

Уперше розкрито суть і характер рецепції основних принципів і положень візантійської Еклоги у сучасному та спадковому законодавстві України як закономірності розвитку однієї правової системи на теренах іншої, тому що сучасні інститути сімейного та спадкового права запозичили концептуальні положення візантійського права, зокрема Еклоги. Уточнено особливості та основи рецепції головних цивільно-правових положень візантійської Еклоги у галузі сімейних і спадкових правовідносин у сучасному сімейному та спадковому праві України, узгодження концепцій цих правових систем. Визначено основні засади, принципи сучасних інститутів сімейного та спадкового права України, які існують з часів Візантії. Наведено пропозиції щодо удосконалення цивільного (у галузі спадкового) та сімейного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-3 + Х839(4УКР)7-2 + Х839(4УКР)8-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Харитонова Т. Є. 
Систематизація права у Візантійській імперії у першій половині VI ст. н.е. (систематизація Юстиніана) : Автореф. дис. канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. Є. Харитонова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Проведено аналіз передумов запровадження систематизації Юстиніана, серед яких специфічні соціально-економічні умови, існування східної гілки християнства, а також суб'єктивний фактор - харизматична особистість Юстиніана I. Зроблено висновок про існування у IV - VI ст. трьох джерел формування права Візантії: християнства, класичного римського права, греко-римського або ж візантійського права. Обгрунтовано, що Юстиніан I не ставив на меті створення єдиного законодавчого акту Corpus juris civilis, а прагнув створити Кодекс для практичного ужитку, Дигести - для забезпечення підвалин правосвідомості та правової культури, Інституції - для закладення фундаменту юридичної освіти. Проаналізовано значення систематизації Юстиніана для розвитку права, зокрема, для рецепції римського права у більш пізніх правових системах та як досвіду значної за масштабами і вдалої систематизації права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Форманюк В. І. 
Формування Візантійської системи шлюбно-сімейного права (IV - VI ст.) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. І. Форманюк; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 22 c. - укp.

Досліджено особливості формування візантійської (греко-римської) системи шлюбно-сімейного права, період становлення якого припадає на IV - VI ст. і поділяється на два етапи: греко-римське право "доюстиніанової доби" та візантійське право доби Юстиніана. Визначено специфіку місця шлюбно-сімейного права у структурі візантійської культури, його світоглядне підгрунтя, чинники та засади формування. Охарактеризовано стан джерел, розуміння шлюбу, умови його укладення та припинення, стосунки між подружжям. Досліджено характер трансформацій, що відбулися у той час на підгрунті класичного римського права, а також ті докорінні зміни, яких інститут шлюбу зазнав у період правління Юстиніана та під впливом християнської ідеології. Обгрунтовано закономірність такого розвитку візантійського шлюбно-сімейного права та наявність подібних тенденцій у формуванні аналогічних інститутів в Україні, які мають бути враховані в процесі законотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корчевна Л. О. 
Дигести Юстиніана як видатна пам'ятка юридичної літератури / Л. О. Корчевна // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 67-73. - Бібліогр.: с. 73 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Цвєткова Ю. В. 
Візантійські церковні джерела правових норм Єфремівської Кормчої / Ю. В. Цвєткова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 17. - С. 53-58. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-3 + Х2(4Укр)414-3 + Т211(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Дячук Л. В. 
Волевиявлення суб'єктів шлюбу в класичний період історії візантійського права / Л. В. Дячук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 51. - С. 146-152. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проблему волевиявлення суб'єктів шлюбу розглянуто в контексті правової системи класичного періоду історії візантійського права як результат її еволюції на ціннісній основі християнства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Долинська М. С. 
До питання рецепції візантійських норм як передумови зародження нотаріального законодавства України / М. С. Долинська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 801. - С. 121-124. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто рецепції візантійського законодавства цивільним законодавством Київської Русі. Проаналізовано візантійське право щодо регулювання нотаріальної діяльності. Розглянуто особливості укладення заповітів і письмових договорів за нормами Еклоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-4 + Х891.9(4УКР)931.6-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Омельчук В. В. 
Імператорські акти у системі церковно-канонічного права Візантійської імперії / В. В. Омельчук // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Визначено особливості та місце імператорських актів у системі церковно-канонічного законодавства Візантійської імперії. Ці акти розглянуто як наслідок історичної еволюції взаємодії держави і Церкви. Управлінсько-правовий аналіз імператорських актів щодо Церкви та окремих церковних інститутів засвідчує розширення сфери їх власних повноважень останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627-328.0 + Х2(0)44-328.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Омельчук В. В. 
Нормативно-правове забезпечення державно-церковних взаємин у Візантійській імперії : монографія / В. В. Омельчук. - Київ : Золоті ворота, 2014. - 575 c. - (Світові традиції держ. упр.; вип. 3). - Бібліогр.: с. 482-575 - укp.

Виокремлено основні групи джерел, які висвітлюють нормативно-правове забезпечення державно-церковних взаємин у Візантійській імперії. Показано процес становлення системи регламентування таких взаємин у Візантійській імперії на різних етапах її історичного розвитку, а також у державах, які виступили її правонаступниками після 1204 р. Визначено особливості формування та розвитку ключових інститутів нормативно-правового забезпечення державно-церковних взаємин у Візантійській імперії. Встановлено особливості системи фінансово-податкових та адміністративно-судових привілеїв Церкви у Візантійській імперії. Висвітлено правові гарантії церковного та монастирського землеволодіння в імперії. Розкрито вплив канонічних і державно-церковних норм на засади ромейської дипломатії та особливості поширення (рецепції) елементів візантійської системи нормативно-правового забезпечення зазначених взаємин у державно-правових системах сусідніх країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-620.323.2 + Э37-341.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Брайчевська О. 
"Посли до інших народів": критерії вибору кандидатур за даними візантійських писемних джерел V - XIII ст. / О. Брайчевська // Укр. іст. журн. - 2021. - № 4. - С. 23-30. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення практики освітньої, комунікативної та адміністративно-управлінської підготовки візантійської політичної еліти - імператорських послів за даними історико-літературних творів та епістолярною спадщиною. Методологічну основу складає принцип історизму, який спирається на дослідницьку стратегію історії життя від першої особи. Уперше в українській історіографії досліджено критерії вибору, процедуру призначення, підготовку імператорських послів та інших учасників посольства до виконання дипломатичних доручень, рівень їх освіти, особисті риси, протокольні вимоги до поведінки, ризики й небезпеки діяльності. Висновки: головним критерієм у разі визначення кандидатури імператорського посла була довіра з боку імператора та доволі вузького кола його радників до особи, якій доручалося очолити дипломатичну місію. Посол був безпосереднім представником монарха, тож мав відповідати певним соціальним, освітнім, управлінським, репутаційним критеріям. Послами призначали високопоставлених сановників, представників константинопольської знаті, воєначальників. Велике значення під час вибору кандидатури мала освіта, знання історії, філософії, юриспруденції, володіння ораторським мистецтвом, уміння переконувати й вести перемовини. Цінувалися також природний розум, статечність, розважливість, мудрість. Крім того, імператорські посли повинні були мати бездоганну репутацію, а також адміністративний або військовий досвід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)44-6,01 + Х2(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського