Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(0)44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Достдар Р.М. 
Рецепція принципів візантійської Еклоги сучасним сімейним та спадковим законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.М. Достдар ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження принципів цивільно-правових положень візантійської Еклоги та сучасного сімейного та спадкового законодавства України в аспекті дослідження проблеми їх рецепції. Розглянуто сутність та юридичну природу цивільно-правових положень візантійської Еклоги та сучасного сімейного та спадкового права України. Здійснено порівняльний аналіз їх основних принципів. Досліджено питання правового регулювання сімейних і спадкових правовідносин. З'ясовано межі та характер рецепції візантійського права Еклоги в сучасній національній правовій системі. Визначено місце інститутів сімейного та спадкового права України в цивільному законодавсті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-3 + Х839(4УКР)7-2 + Х839(4УКР)8-2 +
Шифр НБУВ: РА336882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Харитонова Т.Є. 
Систематизація права у Візантійській імперії у першій половині VI ст. н.е. (систематизація Юстиніана): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.Є. Харитонова ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз передумов запровадження систематизації Юстиніана, серед яких специфічні соціально-економічні умови, існування східної гілки християнства, а також суб'єктивний фактор - харизматична особистість Юстиніана I. Зроблено висновок про існування у IV - VI ст. трьох джерел формування права Візантії: християнства, класичного римського права, греко-римського або ж візантійського права. Обгрунтовано, що Юстиніан I не ставив на меті створення єдиного законодавчого акту Corpus juris civilis, а прагнув створити Кодекс для практичного ужитку, Дигести - для забезпечення підвалин правосвідомості та правової культури, Інституції - для закладення фундаменту юридичної освіти. Проаналізовано значення систематизації Юстиніана для розвитку права, зокрема, для рецепції римського права у більш пізніх правових системах та як досвіду значної за масштабами і вдалої систематизації права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44 +
Шифр НБУВ: РА327836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Форманюк В.І. 
Формування Візантійської системи шлюбно-сімейного права (IV - VI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01. / В.І. Форманюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості формування візантійської (греко-римської) системи шлюбно-сімейного права, період становлення якого припадає на IV - VI ст. і поділяється на два етапи: греко-римське право "доюстиніанової доби" та візантійське право доби Юстиніана. Визначено специфіку місця шлюбно-сімейного права у структурі візантійської культури, його світоглядне підгрунтя, чинники та засади формування. Охарактеризовано стан джерел, розуміння шлюбу, умови його укладення та припинення, стосунки між подружжям. Досліджено характер трансформацій, що відбулися у той час на підгрунті класичного римського права, а також ті докорінні зміни, яких інститут шлюбу зазнав у період правління Юстиніана та під впливом християнської ідеології. Обгрунтовано закономірність такого розвитку візантійського шлюбно-сімейного права та наявність подібних тенденцій у формуванні аналогічних інститутів в Україні, які мають бути враховані в процесі законотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3
Шифр НБУВ: РА313244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського