Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.104.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кардашева М. В. 
Физико-химические свойства природных цеолитов и их применение для охраны окружающей среды в пищевой промышленности : Дис...канд. хим. наук: 02.00.23 / М. В. Кардашева; Национальная академия наук Украины, Институт коллоидной химии и химии воды имени А. В. Думанского. - К., 1995. - 162 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-38 + Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48713 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кардашева М. В. 
Физико-химические свойства природных цеолитов и их применение для охраны окружающей среды в пищевой промышленности : Дис...канд. хим. наук: 02.00.23 / М. В. Кардашева; Национальная академия наук Украины, Институт коллоидной химии и химии воды имени А. В. Думанского. - К., 1995. - 162 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-38 + Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48713 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Криворучко А. П. 
Электромембранная очистка жестких маломинерализованных вод : Дис... канд. хим. наук: 02.00.11 / А. П. Криворучко; Национальная академия наук Украины, Институт коллоидной химии и химии воды имени А. В. Думанского. - К., 1996. - 136 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49982 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Михайленко В. Г. 
Мембранно-сорбційна підготовка води для напоїв : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В. Г. Михайленко; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Розглядаються питання кондиціювання мінерального складу природної води для виробництва напоїв. Розроблено ряд способів знезалізнення води, сконструйовано волокнистий фільтр тонкої очистки води та електродіалізатор з підвищеним коефіцієнтом використання електроенергії та мембран. Теоретичні та експериментальні дослідження дозволили розробити та впровадити на Харківському заводі шампанських вин дослідно-промислову мембранно-сорбційну установку підготовки води для виготовлення якісних безалкогольних та слабоалкогольних напоїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4 + Л88-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гомеля М. Д. 
Вивчення ефективності коагулянтів та флокулянтів у процесах пом'якшення води / М. Д. Гомеля, Т. О. Шаблій // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 60-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо зниження твердості, колірності та мутності природної води за умов використання основних реагентів з коагулянтами та флокулянтами. Виявлено, що алюмінат натрію сприяє глибокому пом'якшенню води, проте не забезпечує значного зниження її колірності та мутності. Флокулянти ПЕI та ВПК-402 в лужному середовищі забезпечують меншу ефективність освітлення води у порівнянні з нейтральним. Вперше застосовано як коагулянт Mg(OH)Cl, який забезпечує високу ефективність очистки природної води за високих значеннь pH середовища.


Ключ. слова: коагулянти, флокулянти, пом'якшення води
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кисельов С. К. 
Моделювання і розрахунки знезалізнення води на очисних фільтрах з врахуванням зміни гідравлічних властивостей завантаження : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.04 / С. К. Кисельов; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 22 c. - укp.

Виконано фізичне та математичне моделювання процесів знезалізнення підземної води за допомогою очисних фільтрів з урахуванням зміни гідравлічних (фільтраційних) властивостей завантаження. Модель складено з двох взаємозв'язаних блоків: гідродинамічного (фільтраційного) та динаміки сполук заліза в фільтрувальному середовищі. Розглянуто окремі елементи загальної моделі в гомогенній і гетерогенній стадіях окиснення. Проведено реалізацію запропонованих математичних моделей числовими та аналітичними методами, на підставі яких розроблено інженерну методику розрахунку основних технологічних і конструктивних параметрів очисних фільтрів. Запропоновано рекомендації щодо вибору параметрів і коефіцієнтів, які входять у рівняння та розрахункові залежності. Зроблено оцінку впливу основних факторів і вихідних характеристик на параметри очистки. Проведено широку апробацію запропонованих методів розрахунку з залученням існуючих дослідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хомутецька Т. П. 
Розробка технології знезалізнення підземних вод на пінополістирольно-цеолітових фільтрах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.04 / Т. П. Хомутецька; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Запропоновано нову технологічну схему знезалізнення води та розроблено конструкцію нової компактної водознезалізнюючої установки, яка базується на висхідному фільтруванні води через пінополістирольний та цеолітовий фільтри. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установках та визначено їх раціональні конструктивні та технологічні параметри. Встановлено закономірності змін втрат напору та ефективності знезалізнення води від різних факторів за умов висхідного фільтрування води через зазначені фільтри. Розроблено технічні умови проектування та експлуатації подібних водознезалізнюючих установок, а також проектно-конструкторської документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гомеля М. Д. 
Розробка інгібіторів накипоутворення для водооборотних систем охолодження / М. Д. Гомеля, Т. О. Шаблій // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 3. - С. 40-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Отримано органічні сполуки - потенційні стабілізатори розчинів карбонатів і сульфатів кальцію. Зроблено попередню оцінку ефективності синтезованих органічних сполук, а також детергенту ОП-7, меляси, барди та оксиетилідендифосфонової кислоти в процесі стабілізації розчинів солей кальцію. Визначено їх протинакипні ефекти за умов висадження осаду на поверхні нагрівального елементу з легованої сталі за 60 °C та на покритій накипом поверхні за 95 °C.


Ключ. слова: стабілізатори розчинів, протинакипний ефект
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Меркт Р. В. 
Инсоляционные опреснители на базе установок испарительного охлаждения / Р. В. Меркт, В. Н. Челабчи // Пром. теплотехника. - 2000. - 22, № 2. - С. 47-48. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто шляхи створення дешевих, екологічно безпечних і економічних інсоляційних опріснювачів морської води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мешенгіссер Ю. М. 
Ефективні системи аерації природних та стічних вод : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.04 / Ю. М. Мешенгіссер; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2001. - 35 c. - укp.

Вирішено актуальне завдання інтенсифікації процесу біохімічного окиснення природних і стічних вод за допомогою ефективних і надійних в експлуатації систем аерації. На підставі теоретичного узагальнення закономірностей масопередачі кисню з повітря у воду створено нові конструкції аераторів і аераційних систем, які забезпечили ефективну очистку стічних вод міст і промислових підприємств, аерацію води в природних водних об'єктах. Висвітлено концепцію створення аераторів нового покоління. Апробовано технологію промислового виробництва аераційних пристроїв нових конструкцій. Розроблені системи втілено на об'єктах водного господарства міст і промислових підприємств України, Росії, інших країн СНД і країн далекого зарубіжжя. Сертифіковано розроблену аераційну продукцію та випущено Державний Стандарт України на системи аерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Валуйська О. А. 
Теоретичне обгрунтування ресурсозберігаючого, маловідходного методу пом'якшення і коректування лужності води : Автореф. дис... канд. хім. наук : 21.06.01 / О. А. Валуйська; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. - К., 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Климова Г. В. 
Обмін одно- і двозарядних катіонів на пористих поліакрилових іонітах : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.11 / Г. В. Климова; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. - К., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шаблій Т. О. 
Розробка комплексної технології стабілізаційної обробки води для водооборотних систем охолодження : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.21 / Т. О. Шаблій; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. - К ., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено процеси пом'якшення води з використанням відходів лужного травлення алюмінію, що містять алюмінат натрію. Визначено умови процесу, які забезпечують ефективне освітлення води разом з глибоким її пом'якшенням, а також установлено вплив пом'якшення води на її корозійну агресивність. Досліджено умови багаторазового використання кислих регенераційних розчинів під час іонообмінного пом'якшення води. Розроблено інгібітори корозії та накипоутворення для водооборотних систем. Створено маловідходні ефективні технології реагентного та іонообмінного пом'якшення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартинов С. Ю. 
Знезалізнення води на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.04 / С. Ю. Мартинов; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 2001. - 19 c. - укp.

Запропоновано технологічну схему знезалізнення води з великою концентрацією заліза на пінополістирольному фільтрі зі зростаючим шаром завислого осаду. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установках. Визначено умови формування зростаючого шару завислого осаду, його основні характеристики. Встановлено закономірності зростання завислого шару осаду, ефект знезалізнення води та втрати напору в зростаючому шарі осаду та установці. Отримано математичну модель зростання шару завислого осаду залежно від якості вихідної води, швидкості фільтрування та тривалості роботи установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Высоцкий С. П. 
Применение слабокислотных катионитов в технологиях очистки воды / С. П. Высоцкий, Е. В. Поддубная // Химия и технология воды. - 2002. - 24, № 2. - С. 167-173. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто схеми використання слабкокислотних катіонітів у технології очищення води для підживлення парових котлів, теплових мереж і зворотних циклів водопостачання промислових підприємств. На підставі експериментальних та експлуатаційних даних обгрунтовано межі використання та наведено формули для визначення іонітного навантаження й об'єму завантаження фільтрів. Визначено фактори, що обмежують застосування цього катіоніту в технологіях очищення води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Любавина Е. А. 
Обезжелезивание артезианских вод перед электромембранной обработкой / Е. А. Любавина, Н. С. Юрьев, М. Т. Омар Ершидат, В. Г. Михайленко // Вестн. науки и техники. - Х., 2002. - Вып. 6. - С. 32-35. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

В результате проведенных исследований сделан вывод о том, что универсального способа удалений железа из воды не существует. Задачу обезжелезивания каждого конкретного водоисточника необходимо начинать с проведения исследования по определению формы существования железа и проработки наиболее рациональных методов перевода его в нерастворимое состояние.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мальцева Т. В. 
Свойства неорганических катионообменных мембран на основе фосфатсодержащих соединений / Т. В. Мальцева, А. Г. Котвицкий, В. Н. Беляков // Химия и технология воды. - 2002. - 24, № 6. - С. 526-534. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Мамченко А. В. 
Регенерация слабокислотного акрилового катионита в режиме взрыхления слоя / А. В. Мамченко, Т. И. Якимова, Г. В. Климова // Химия и технология воды. - 2002. - 24, № 2. - С. 132-142. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

На підставі теоретичної моделі внутрішньодифузійної динаміки сорбції одного компонента щільним шаром іоніту проаналізовано процес регенерації виснаженого під час пом'якшення води акрилового карбоксильного катіоніта Lewatit CNP 80 розчином сірчаної кислоти в режимі розпушення шару. Із застосуванням спрощеної моделі адекватно описано процес і проведено апріорні розрахунки зміни його характеристик за умов варіювання лінійної швидкості подачі регенераційного розчину в інтервалі 1,5 - 5 м/ч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фейзиев И. Г. 
Повышение эффективности ступенчато-противоточного H-катионирования воды / И. Г. Фейзиев // Химия и технология воды. - 2002. - 24, № 1. - С. 64-70. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Розроблено та досліджено технологію H-катіонування води з використанням східчасто-протиточних фільтрів, яка передбачає роботу першого корпусу в режимі пом'якшення вихідної води. Технологія дозволяє суттєво збільшити робочу об'ємну ємність катіонітів та зменшити питому витрату кислоти на регенерацію фільтрів практично до стехіометричного значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гевод В. С. 
Удаление железа из питьевой воды методами ординарной и активированной пузырьково-пленочной экстракции (ППЭ) / В. С. Гевод, И. Л. Решетняк, С. В. Гевод, И. Г. Шкляренко, А. С. Хохлов // Вопр. химии и хим. технологии. - 2002. - № 6. - С. 161-166. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Досліджено ефективність процесів бульбашково-плівкового видалення заліза з питної води, взятої з різних джерел. Показано, що у водопровідній воді перенесення сполук заліза з бульбашками повітря значною мірою забезпечується її власними поверхнево-активними домішками (ендо- й екзогенними ПАР). Процес БПЕ інтенсифікується інжекцією катіонного поліелектроліту - полігексаметиленгуанідінгідрохлориду (ПГМГ). Зазначено, що бульбашково-плівкове видалення заліза з води, що не містить власних поверхнево-активних домішок, відбувається також у разі інжекції ПГМГ, у результаті чого концентрація заліза у воді швидко знижується від рівня декількох міліграмів на літр до 0,05-0,1 мг на літр, а витрата поліелектроліту не перевищує 1-го мг на міліграм заліза, яке вилучається.

Исследована эффективность процессов пузырьково-пленочного удаления железа из питьевой воды, взятой из различных источников. Показано, что в водопроводной воде перенос соединений железа с пузырьками воздуха в значительной мере обеспечивается ее собственными поверхностно-активными примесями (эндогенными и экзогенными ПАВ). Процесс ППЭ интенсифицируется инжекцией катионного полиэлектролита - полигексаметилен-гуанидингидрохлорида (ПГМГ). Отмечено, что пузырьково-пленочное удаление железа из воды, не содержащей собственных поверхностно-активных примесей происходит также при инжекции ПГМГ, в результате чего концентрация железа в воде быстро понижается от уровня нескольких миллиграммов на литр до 0,05-0,1 мг на литр, а расход полиэлектролита не превышает одного миллиграмма на миллиграмм удаляемого железа.

Efficiency of iron removal from water taken from the various sources using bubble-film extraction was investigated. It has been shown that in tap water iron compounds transfer with air bubbles is provided to a great extent by its own surface-active admixtures (endogenous and exogenous SAS). The BFE process is intensified by polyelectrolyte-polyhexametheneguanidine hydrochloride (PHMG) cation. When PHMG injected the iron compounds are also removed from water where its own surface-active impurities areunavailable. As a result, iron concentration in water quickly reduces from several up to 0,05-0,1 milligrams a liter, and polyelectrolyte discharge does not exceed one milligram per the one milligram of the removed iron.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського