Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (89)Автореферати дисертацій (39)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕПРЕСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 258
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Депортації. Західні землі України кінця 30-х - початку 50-х рр. : Док., матеріали, спогади: У 3 т. Т. 2. 1946 - 1947 рр. / ред.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 539 c. - Библиогр.: 164 назв. - укp.

Наведено документи, спогади та інші матеріали про репресії та депортаційні акції періоду Другої світової війни та в ході встановлення в Західній Україні тоталітарного режиму; про примусове виселення українців із Закерзоння, зокрема, внаслідок операції "Вісла", та поляків і євреїв із Західної України в 1940 - на початку 1950-х рр.; про українські національно-визвольні змагання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шитюк М. М. 
Масові репресії проти населення Півдня України в 20 - 50-ті роки ХХ століття / М. М. Шитюк; Ін-т історії України НАН України. - К. : Тетра, 2000. - 534 c. - укp.

Проаналізовано законодавчу і нормативну бази, напрями розкриття "законодавчих" засад карального позасудового законодавства, а також безпосередній механізм проведення масових політичних репресій у південних областях України. Досліджено генезис сталінізму як політичної системи, причини та хід масових репресій проти громадян України в 1920-х - першій половині 50-х рр. Розкрито форми, методи, способи, історичні умови підготовки, ідеологічного забезпечення даних злочинних дій як частини широкомасштабної державної політики, способи фабрикації та фальсифікації справ і політичних процесів сталінського тоталітарного режиму. Показано шляхи формування репресивної політики, участь в ній партійних, радянських і правоохоронних органів. Висвітлено роль засобів масової інформації, організованої громадськості в нагнітанні істерії, ворогоманії, зміні психологічного клімату в суспільстві. Визначено основні етапи проведення масових політичних репресій досліджуваного періоду, а також на їх основі вивчено кількісний та якісний склад втрат населення на півдні України від масових репресій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слюсаренко А. Г. 
Новітня історія України. 1900 - 2000 : Підруч. для студ. / А. Г. Слюсаренко, В. І. Гусєв, В. П. Дрожжин, М. Ю. Козицький, В. Ф. Колесник, Б. І. Корольов, С. В. Кульчицький, В. М. Литвин, В. В. Мусієнко. - К. : Вища шк., 2000. - 663 c. - укp.

Висвітлено питання формування української національної ідеї. Розглянуто процес утворення національних політичних партій, участь України в Першій світовій війні, особливості української національно-демократичної революції та її наслідки. Викладено проблеми, пов'язані з періодом радянсько-більшовицької доби, за якої було сформовано тоталітарно-репресивний режим в Україні, що спричинив терор проти народу, голодомори, війну та повоєнні політичні репресії. Проаналізовано період після проголошення та утвердження державної незалежності України. Максимально враховано сучасні наукові погляди, уточнено концептуальні положення, оцінки історичних подій та осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ченцов В. В. 
Політичні репресії в радянській Україні в 20-ті роки / В. В. Ченцов; ред.: П. Т. Тронько; НАН України. Інститут історії України. - К., 1999. - 482 c. - укp.

Показано процес здійснення механізму формування політичних репресій, розкрито форми та методи репресивної політики. Простежено етапи та особливості репресивної політики в Україні проти сільського населення, інтелигенції, представників робітничого класу, молоді, віруючих і духовенства, членів політичних партій соціалістичної та комуністичної орієнтацій, внутрішньопартійної опозиції. Висвітлено роль і місце органів НК-ДПУ у здійсненні політичного терору. Науково узагальнено факти існування реального опору режиму серед різноманітних груп населення, визначено форми протидії властям. Виділено проблему боротьби української національної опозиції з комуністичним пануванням за створення незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Короленко М. П. 
Проблеми декриміналізації діянь / М. П. Короленко. - К. : Наук. світ, 2000. - 11 c. - укp.

Розглянуто особливості декриміналізації діянь як кримінально-правового регулювання тенденції до диференціації кримінальної репресії. Встановлено, що декриміналізація повинна здійснюватись за трьома формами: шляхом виключення кримінальної відповідальності та караності діяння, яке супроводжується визнанням такої поведінки правомірною; переводом його у розряд адміністративного, дисциплінарного або цивільно-правового делікту, а також шляхом об'єднання (злиття) норм декількох статей (які стали непрацездатними) з нормою працюючої статті, але яка не до кінця враховує можливі варіанти (способи, форми тощо) скоєння даного виду злочинів, покликаних нести кримінально-правову охорону громадських інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нікольський В. М. 
Підпілля ОУН(б) у Донбасі / В. М. Нікольський; Ін-т історії України НАН України. - К., 2001. - 178 c. - укp.

Стисло викладено історію організації українських націоналістів у Донбасі. Охарактеризовано оунівські осередки у регіоні та їх кадри. Висвітлено репресії німецьких каральних органів. Проаналізовано боротьбу органів НКДБ - МДБ - КДБ проти українського підпілля. Використано документи Державного архіву Служби безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Репресії проти освітян Запоріжчини / ред.: М. М. Окса. - Мелітополь, 2001. - 105 c. - укp.

Описано репресії проти освітян на Півдні України. Детально проаналізовано педагогічну спадщину відомих педагогів та вчених: Р.Коцюбинського, І.Курила-Кримчака, О.Зверєва та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61я43 + Т3(4УКР-4ЗАП)6-49я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Спадщина : Зб. ст. / ред.: В. О. Юркова; Держ. арх. Дніпропетр. обл. - Д. : Арт-Прес, 1999. - 199 c. - укp.

Висвітлюється історія та сучасний стан архівної справи на Катеринославщині, Дніпропетровщині та в Дніпродзержинську. Розглядаються особливості розвитку катеринославської періодичної преси у 1917 році, політичної влади УНР на Катеринославщині, а також політичні репресії проти опозиційного руху селянства України в 20-ті роки. Повідомляється про становище остарбайтерів в Німеччині, розкривається історія вивезення радянських громадян на роботи в Німеччину у 1941-1943 роках та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)6 я43 + Ч81 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Баран В. К. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 13. Україна в умовах системної кризи (1946-1980-і рр.) / В. К. Баран, В. М. Даниленко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 303 c. - Бібліогр.: с. 301-302. - укp.

На підставі документальних фактів викладено повоєнну історію України, максимально правдиво відтворено історичний процес, переосмислено події вітчизняної історії. Висвітлено широкомасштабний ідеологічний наступ сталінізму, що перешкоджав духовному збагаченню народу, розвитку суспільної думки та суспільних процесів. Проаналізовано "соціалістичні перетворення" на західноукраїнських землях: ліквідацію Греко-католицької церкви, масові репресії проти корінної нації, депортації тощо. Значну увагу приділено питанням вступу України до Організації Об'єднаних Націй, переходу Криму до складу УРСР, реформаційних заходів у сільському господарстві, державному управлінні, а також соціально-культурній сфері. Охарактеризовано реформаторський потенціал хрущовської "відлиги", що стала поштовхом розкріпачення творчого потенціалу українського народу, сприяла піднесенню гідності та самосвідомості українців, збереженню та примноженню духовних і моральних сил для подальшої боротьби. Зауважено, що поворот до неосталінізму, що бере початок у середині 1960-х рр., спричинив радикалізацію політичних настроїв частини шістдесятників і виникнення явища дисидентства. Розглянуто консервативний курс Л.Брежнєва, спрямований на "стабілізацію" радянського суспільства, а також діяльність П.Шелеста, В.Щербицького, К.Черненка, Ю.Андропова та М.Горбачова. Зроблено висновок: на рубежі 1980-х - 90-х рр. радянська тоталітарна система пережила всеохопну формаційну кризу й зазнала остаточного краху. З розпадом СРСР Україна знову повернулася на шлях самостійного демократичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63 + У03(2УКР)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Історія / ред.: В. В. Грещук. - Івано-Франківськ, 2000. - 199 с. - (Вісн. Прикарпат. ун-ту; Вип. 3). - укp. - рус.

Розглянуто етнополітичні процеси на західноукраїнських землях у ХІХ - ХХ ст., зокрема, місце і роль галицького народовства в українському національному відродженні ХІХ ст., політичні репресії проти працівників народної освіти у західному регіоні України на рубежі 40 - 50-х рр., механізм законотворення у Західно-Українській Народній Республіці. Проаналізовано основні напрямки зовнішньої політики Української Держави гетьмана П.Скоропадського у 1918 р., актуальні проблеми сучасної української історіографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жерносекова И. В. 
Влияние глюкозы на биосинтез экстрацеллюлярных ферментов iStreptomyces recifensis/i var. ilyticus/i 2435 и его мутантами / И. В. Жерносекова, Т. П. Килочек // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 2. - С. 19-26. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Ключ. слова: стрептомицет, мутанты, катаболитная репрессия, стафилолизины, гликозидазы, протеазы
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження : Матеріали ХХ Вінниц. наук. іст.-краєзнав. конф., 27 - 28 жовт. 2005 р. / ред.: М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. Ін-т історії, етнології і права, Вінниц. обл. краєзн. музей, Держ. арх. Вінниц. обл. - Вінниця : ДП ДКФ, 2005. - 321 c. - укp.

Висвітлено історію Поділля від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто питання про заснування м.Вінниця та походження його назви, а також розбудови та територіального розвитку міста в період правління Речі Посполитої. Проаналізовано вплив церковних шкіл подільської єпархії на формування менталітету населення регіону наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито причини переселення селян з Поділля в середині 1920-х рр., описано становище вінницької інтелігенції у 1920-ті рр., політичні репресії в 1920 - 1930 рр. на Вінниччині проти викладачів, внесок вінничан у перемогу над фашизмом. Проаналізовано релігійну політику радянської влади на Поділлі у перші повоєнні роки (1945 - 1948), релігійну ситуацію у регіоні в післявоєнний період (1945 - 1955 рр.), антирелігійну боротьбу на Вінниччині в другій половині 1950-х - на початку 1960-х рр. Розглянуто питання історії Народного Руху України у регіоні наприкінці 1980-х - на початку 1990-х рр. Визначено етнічний склад сільського населення Вінниччини за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 р.

Освещена история Подолья от древнейших времен до современного периода. Рассмотрены вопросы основания г.Винница, происхождения его названия, а также территориального развития города в период правления Речи Посполитой. Изучено влияние церковных школ подольской епархии на формирование менталитета населения региона в конце ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыты причины переселения крестьян с Подолья в середине 1920-х гг., проанализированы положение винницкой интеллигенции в 1920-е гг., политические репрессии в 1920 - 1930 гг. в Винницком регионе против преподавателей, вклад жителей региона в победу над фашизмом. Освещены религиозная политика советской власти на Подолье в первые послевоенные годы (1945 - 1948), религиозная ситуация в регионе в послевоенный период (1945 - 1955 гг.), антирелигиозная борьба в Винницкой области во второй половине 1950-х - начале 1960-х гг. Рассмотрены вопросы истории Народного Движения Украины в регионе в конце 1980-х - начале 1990-х гг. Определен этнический состав сельского населения Винницкой области по результатам Всеукраинской переписи населения 2001 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8Воловик + Т3(4УКР-4ВИН)я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грані : Наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 3(41) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 152 с. - укp.

Розглянуто питання історії, філософії, соціології, політології. Проаналізовано систематичні репресії більшовиків проти правоесерівської та меншовицької партійно-політичної опозиції у 1920 - 1922 рр. в Україні, становленння і розвиток націонал-соціалістського руху в Німеччині в 1920 - 1930 рр. Висвітлено соціальні передумови культурологічної переорієнтації системи освіти. Розкрито основи теорії поля інтелектуального капіталу державного управління. Визначено динаміку процесів регіоналізації на Близькому Сході в контексті глобальних змін, а також соціокультурну динаміку в Україні пострадянської доби.

Рассмотрены вопросы истории, философии, социологии, политологии. Проанализированы систематические репрессии большевиков против правоэссеровской и меньшевистской партийно-политической оппозиции в 1920 - 1922 гг. в Украине, становление и развитие национал-социалистского движения в Германии в 1920 - 1930 гг. Освещены социальные предпосылки культурологической переориентации системы образования. Раскрыты основы теории поля интеллектуального капитала государственного управления. Определена динамика процессов регионализации на Ближнем Востоке в контексте глобальных изменений, а также социокультурная динамика в Украине постсоветской эпохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбаль М.  
Довідник-пошуківець. Реєстр осіб, пов'язаних з визвольною боротьбою на теренах Дрогобиччини 1939 - 1950 (за архівними документами) = Search Guide. Register of persons connected to the liberation struggle in Drohobych Oblast 1939 - 1950 (Based on archival documents) / М. Горбаль. - Л.; Торонто : Літопис УПА, 2005. - 1310 c. - (Літопис Укр. Повст. Армії. Б-ка; Т.6). - укp.

На підставі опрацювання ахівних документів та звітів партійних органів районного рівня та різних силових структур СРСР (НКВС, НКДБ, МВС, МДБ) та показань агентури розглянуто основні етапи боротьби комуністичного режиму проти національного визвольного руху на території Дрогобиччини в 1939 - 1950 рр. Наведено відомості про історичні факти, події, явища та процеси, а також ідентифікаційні дані про учасників визвольних змагань. Проаналізовано масштаби та характер українського національного руху, наведено відомості про персоналії обох протидіючих сторін. Висвітлено криваві репресії, факти винищення мирного населення, розгрому та ліквідації Греко-Католицької Церкви, а також ідеологічні засади, методи та приклади комуністичного терору. Наведено додаткові відомості та поправки щодо матеріалів т. 36 "Літопис УПА".

На основе изучения архивных документов и отчетов партийных органов районного уровня и различных силовых структур СССР (НКВД, НКГБ, МВД, МГБ) и показаний агентуры рассмотрены основные этапы борьбы коммунистического режима против национального освободительного движения на территории Дрогобицкой области в 1939 - 1950 гг. Приведены сведения об исторических фактах, событиях, явлениях и процессах, а также идентификационные данные об учасниках освбодительного движения. Проанализированы масштабы и характер национальной борьбы, приведены сведения о персоналиях противодействующих сторон. Освещены кровавые репрессии, факты уничтожения мирного населения, разгрома и ликвидации Греко-Католической Церкви, а также основные идеологические принципы, методы и примеры коммунистического террора. Приведены дополнительные сведения и поправки к материалам т.36 "Летописи УПА".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6-8 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Знаки питання в історії України: українська історія у європейському контексті : Зб. матеріалів II Міжнар. конф., 5 - 6 листоп. 2004 р. / упоряд.: Є. М. Страшко; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2005. - 172 c. - укp.

Охарактеризовано соціальну еволюцію української еліти у складі Великого князівства Литовського (XIV - середина XVI ст.). Висвітлено питання про функціонування сеймику Волинського воєводства у другій половині XVII ст., описано участь Ніжинського полку в подіях української революції XVII ст. за матеріалами літопису Самовидця. Проаналізовано соціально-політичну діяльність О.Коницького (Полтавський період), визначено умови та напрямки економічних досліджень в Україні в останній третині ХІХ - на початку ХХ ст. Розглянуто сталінські репресії на західноукраїнських землях (1939 - 1941 рр.) в оцінці новітньої історіографії.

Охарактеризована социальная эволюция украинской элиты в составе Великого княжества Литовского (XIV - середина XVI ст.). Освещены вопросы о функционировании сеймика Волынского воеводства во второй половине XVII ст., описано участие Нежинского полка в событиях украинской революции XVII ст. по материалам летописи Самовидца. Проанализирована социально-политическая деятельность А.Коницкого (Полтавский период), определены условия и направления экономических исследований в Украине в последней трети ХІХ - начале ХХ ст. Рассмотрены сталинские репрессии на западноукраинских землях (1939 - 1941 гг.) в оценке новейшей инсториографии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сивіцький М.  
Історія польсько-українських конфліктів. Т. 2 / М. Сивіцький Є. Петренко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2005. - 358 c. - укp.

Зібрано, систематизовано і описано у хронологічній послідовності відомості про історію польсько-українських взаємин за період від вересня 1939 р. до середини 1944 р. Представлено директиви, постанови, тези, звернення, ухвали польського еміграційного уряду, а також відозви АК, ОУН, УПА. Наведено відомості про типові політичні та національні настрої серед білорусів, литовців, поляків, росіян, українців, євреїв у даний історичний період на західноукраїнських територіях і південно-східних польських землях. Проаналізовано причини виникнення та історичні наслідки польсько-українських конфліктів, зокрема розглянуто антиукраїнські репресії на Галичині та проблему встановлення південно-східного кордону Речі Посполитої.

Собраны, систематизированы и описаны в хронологической последовательности сведения об истории польско-украинских взаимоотношений в период с сентября 1939 г. до середины 1944 г. Приведены директивы, постановления, тезисы, обращения, решения польского эмиграционного правительства, а также АК, ОУН, УПА. Предствлены сведения о типичных политических и национальных настроениях среди белорусского, литовского, польского, российского, украинского, еврейского населения на западноукраинских террриториях и юго-восточных польских землях в данный исторический период. Проанализированы причины возникновения и исторические последствия польско-украинских конфликтов, в частности рассмотрены антиукраинские репрессии в Галиции и проблема установления юго-восточной границы Речи Посполитой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)6-6 + Т3(4УКР)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Омельчук Д.  
Політичні репресії щодо національних меншин Криму 20 - 30-х років ХХ століття (історіографія питання) / Д. Омельчук // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 23. - С. 72-78. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРМ)61 + Т3(4УКР-6КРМ)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

"Гіркий був келих життьовий..." : Бібліогр. покажч. / уклад.: Г. М. Авраменко; Вінниц. обл. універс. наук. б-ка ім. К.А.Тімірязєва. - 2-е вид., доповн. - Вінниця : ТОВ "Меркьюрі-Поділля", 2001. - 76 c. - укp.

Наведено офіційні документи, статистичні матеріали, довідкову літературу про масовий політичний терор та переслідування в Україні вінничан у роки тоталітаризму. Подано покажчик публікацій про репресії в Україні і, зокрема, на Вінниччині, а також прізвища осіб, які безвинно зазнали репресій.

Приведены официальные документы, статистические материалы, справочную литературу про массовый политический террор и преследования в Украине винничан в годы тоталитаризма. Представлены показчик публикаций про репрессии в Украине, в частности, в Винницкой области, а также фамилии лиц, которые были невинно репрессированы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВІН)6-499я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Наукові праці історичного факультету Запорізького державного університету. Вип. 10 / ред.: Ф. Г. Турченко. - Запоріжжя : Просвіта, 2001. - 279 с. - укp.

Висвітлено питання історії України та всесвітньої історії з найдавніших часів до наших днів. Розглянуто передумови, рушійні сили та характер селянського повстанського руху в УСРР у 1921 р. Проаналізовано міжконфесійні взаємини в Україні у 1920 - 1930-х рр. Описано репресії проти українського селянства після закінчення Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського