Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (50)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (710)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ПУТІВНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Литвинчук Ж. Г. 
Андріївська церква : Путівник / Ж. Г. Литвинчук. - К. : Видавн. дім "Амадей", 2000. - 20 c. - (Б-ка "Софії Київ."). - укp.

Викладено стислу інформацію з історії спорудження та реконструкції шедевра барокової архітектури XVIII ст. - Андріївської церкви. Охарактеризовано особливості живопису, скульптури та декору цієї визначної пам'ятки столиці. Вміщено кольоровий ілюстративний блок з зображеннями найцінніших експонатів музею. Запропоновано схеми розміщення живопису в іконостасі, куполі, парусах і склепінні храму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655 + Т3(4УКР-2К)0-9 + Щ113(4УКР-2К)927.166.11 + Щ117.166(4УКР-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Еббот К.  
Визначення якості роботи у сфері бібліотечних та інформаційних послуг / К. Еббот. - London : Асліб, Б.р. - 72 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлено систему визначення якості роботи в бібліотеках та інформаційних службах за допомогою таких видів показників, як: порівняльні, рівня послуг та якості виконання певних процесів бібліотечної діяльності, комплектування, організації та формування фондів тощо. Обгрунтовано необхідність вимірювання якості роботи, запровадження системи показників якості, збирання й аналізування даних. Особливу увагу приділено характеристиці бібліотеки як фізичної системи, джерела для зібрання матеріалів, інформаційної брами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бучко В. В. 
Водоплавні та біляводні птахи Дністра і Прута: Визначник-путівник : Посіб. для мисливців, працівників риборозплід. і мислив. госп-в, вчителів / В. В. Бучко; Київ. екол.-культ. центр. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 98 c. - Бібліогр.: с. 90-91. - укp.

Описано екологічні особливості (місця перебування, річний цикл, живлення), поширення та практичне значення 95 водоплавних і біляводних видів птахів на території Передкарпаття, Пруто-Дністровського межиріччя, у долинах Прута, верхнього та середнього Дністра в межах України. Наведено рекомендації щодо збільшення чисельності та охорони окремих представників орнітофауни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*805.9,021 + Е623.35*80,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кроуфорд Д.  
Оцінка бібліотечних й інформаційних послуг / Д. Кроуфорд; ред.: С. П. Уебб. - Б.м. : Асліб, Б.г. - 68 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: с. 63-66. - укp.

У центрі уваги роботи - оцінка бібліотечних послуг, що надаються користувачеві: як їх можна ідентифікувати, створити передумови їхнього розуміння, оцінити і використати. Висвітлено кількісні та якісні методи збору інформації, а також подано приклади застосування згаданої практики у публічних, наукових і спеціальних бібліотеках, зокрема, розглянуто дослідницьку роботу, статути та угоди на рівні обслуговування, а також зразки відповідних дослідницьких проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ніколас Д.  
Оцінка інформаційних потреб: Методи і технології / Д. Ніколас. - London : Асліб, Б.г. - 76 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: с. 75-76. - укp.

Надано відомості про систему заходів для аналізу і дослідження інформаційних потреб. Розкрито, що оцінка інформаційних послуг є важливою для здорового функціонування інформаційних служб. Викладено та роз'яснено головні концепції, пов'язані з визначенням інформаційних потреб. Окреслено головні характеристики інформаційних потреб і засоби їх задоволення. Визначено і оцінено 11 характеристик: тема, функція, характер, інтелектуальний рівень, точка зору, кількість, якість, хронологічне охоплення, швидкість доставки, місце публікації, опрацювання та пакетування. Розглянуто перешкоди на шляху людей до забезпечення власних інформаційних потреб, подано огляд методик збирання даних для дослідження інформаційних потреб та використання документів. Висвітлено ключові чинники, що окреслюють значення оцінки інформаційних потреб для успішних управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.3 + Ч730.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Права людини та відправлення правосуддя : Путівник по інформ. ресурсах. - К. : Британ. Рада в Україні, 2000. - 116 c. - (The British Council). - укp.

Подано деталізовану довідкову систему, яка висвітлює матеріал із міжнародних джерел, стосовно прав людини, до того ж увагу зосереджено на міжнародних документах (актах, деклараціях, конвенціях, біллях, пактах, стандартах, протоколах). Розглянуто основні регіональні документи (закони України, конвенції СНД тощо). Наведено опис монографій, підручників, звітів, матеріалів конференцій, які знайомлять з міжнародними організаціями з прав людини, парламентськими механізмами захисту, історією та вивченням прав людини. Висвітлено питання забезпечення міжнародно-правових свобод і прав людини у галузі відправлення правосуддя, здійснення правової реформи в Україні, стабільної кримінально-правової політики держави, врахування та застосування міжнародних стандартів та їх співвідношення з нормами національного законодавства України у сфері захисту громадянських і політичних прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.313 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Путівник по фондах відділу рукописів Інституту літератури / ред.: Г. М. Бурлака; підгот.: В. А. Бурбела; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка, Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка. - К. : Вид. центр "Спадщина", 1999. - 864 c. - укp.

Наведено докладну інформацію про фонди особистого походження, установ, організацій та тематичні, а також про автентичність - неавтентичність матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) л2 + Ш5(4УКР)-4,1 + Ш5(Ук=4/8)-4,1 + Ш5(4)-4,1 + Ч11 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Уебб С. П. 
Стягнення плати за бібліотечні та інформаційні послуги / С. П. Уебб. - Б.м. : Асоц. інформ. менеджменту "Асліб", Б.р. - 67 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Визначено ключові фактори для відповідальних за введення платного сервісу як частини забезпечення загального бібліотечного та інформаційного сервісу, зокрема, визначення ринку (аналіз внутрішніх та зовнішніх користувачів), початкове планування, процедури, документація і контроль, маркетинг і промоушн. Розглянуто чотири конкретні приклади, що описують практичні підходи до різних аспектів розвитку та дії платного сервісу, а також ілюструють шляхи, якими організація, що працює за системою членства, національна бібліотека, установа ділової інформації при місцевій владі та адвокатська фірма вводили та розвивали платний бібліотечний та інформаційний сервіс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч234(4ВЕЛ) к94 + Ч734(4ВЕЛ) к94 + У9(4ВЕЛ)49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Центральний державний історичний архів України, м. Львів : Путівник / ред.: Д. Пельц; упоряд.: О. Гнєвишева; Держ. ком. арх. України. Центр. держ. іст. арх. України. - Л.; К., 2001. - 410 c. - (Арх. зібрання України. Путівники). - укp.

Наведено інформацію про фонди Центрального державного історичного архіву України у Львові, зокрема, центральних установ і організацій старопольського (XIV - XVIII ст.) та австро-угорського (1772 - 1918 рр.) періодів, Української Народної Республіки і Західно-Української Народної республіки (1917 - 1921 рр), а також Польщі міжвоєнного періоду (1918 - 1939 рр.). Висвітлено економічний, політичний і культурний розвиток земель Західної України, боротьбу українського народу за створення незалежної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)711я23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Глухов О. З. 
Донецький ботанічний сад НАН України : Путівник / О. З. Глухов, О. М. Шевчук. - Донецьк : Дедра-Схід, 2002. - 118 c. - Бібліогр.: с. 105-116. - укp.

Висвітлено історію створення ботанічного саду у Донецьку як науково-дослідної установи, його унікальність, специфіку і перспективи розвитку. Описано рослинні колекції та експозиції, розглянуто архітектурні рішення композицій. Проаналізовано наукову, просвітницьку та практичну діяльність колективу саду.

Освещены история создания ботанического сада в Донецке как научно-исследовательского учреждения, его уникальность, специфика и перспективы развития. Описаны растительные коллекции и экспозиции, рассмотрены архитектурные решения композиций. Проанализированы научная, просветительская и практическая деятельность коллектива сада.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5е(4УКР)л64я23

Шифр НБУВ: ВА637738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Непомнящий А. А. 
Історичне кримознавство (кінець ХVІІІ - початок ХХ століття) : Біобібліографічне дослідження / А. А. Непомнящий; Таврійс. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф. : Бізненс-Інформ, 2003. - 452 c. - Бібліогр.: с. 340-439. - укp.

На підставі узагальнення архівних і бібліографічних джерел наведено результати комплексного дослідження етапів вивчення історії та етнографії Криму наприкінці XVIII - на початку XX ст. Висвітлено бібліографічну спадщину істориків-кримознавців із наукових центрів Росії: С.-Петербурга та Москви, а також одеських учених. Розглянуто особливості розвитку історико-кримознавчих досліджень у Києві. Охарактеризовано путівники як жанр краєзнавчої літератури. Проаналізовано історичне кримознавство на сторінках періодичної преси Новоросійського краю.

На основе обобщения архивных и библиографических источников приведены результаты комплексного исследования этапов изучения истории и этнографии Крыма в конце XVIII - начале ХХ вв. Проанализировано библиографическое наследие историков крымоведов из научных центров С.-Петербурга и Москвы, а также одесских ученых. Рассмотрены особенности развития историко-крымоведческих исследований в Киеве. Охарактеризованы путеводители как жанр страноведческой литературы. Проанализировано историческое крымоведение на страницах периодической прессы Новороссийского края.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4/5я1 + Т1-1(4УКР-6КРМ)4/5я1 + Т52(23=УКР6А/Я) я1 + Т5г(2)д + Т1(2)4/5-8 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА638872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Боляк О. С. 
Особові архівні фонди Інституту рукопису : Путівник / О. С. Боляк, С. О. Булатова, Т. І. Воронкова, С. Г. Даневич, Л. А. Дубровіна; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. Ін-т рукопису. - К., 2002. - 766 c. - укp.

Уперше в Україні наведено дані про склад і зміст 264-х особових архівних фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, зокрема, рукописи наукових і творчих праць фондоутворювачів (бібліографічні покажчики, персонологічні матеріали), біографічні матеріали, матеріали службової та громадської діяльності, листування. Проаналізовано особливості організації рукописного й особливих архівних фондів. У історичному аспекті висвітлено діяльність відділу рукописів. Вміщено список фондів, які перебувають у процесі опрацювання.

Впервые на Украине приведены данные о составе и содержании 264-х личных архивных фондов Института рукописи Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского, в частности, рукописи научных и творческих трудов создателей фондов (библиографические указатели, персонологические материалы), биографические материалы, материалы служебной и общественной деятельности, переписка. Проанализированы особенности организации рукописного и личных архивных фондов. В историческом аспекте освещена деятельность отдела рукописей. Предложен список фондов, находящихся в обработке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.11я23 + Ч814(4УКР)79я23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вакулюк П. Г. 
Путівник по лісомеліоративних і гідротехнічних об'єктах Ржищівського і Канівського держлісгоспів / П. Г. Вакулюк; Держ. ком. ліс. госп-ва України. - К., 2002. - 120 c. - укp.

Висвітлено історію Київської та Черкаської областей, основних населених пунктів: Боярки, Трипілля, Ржищева, Кагарлика, Миронівки, Канева. Описано процеси появи і розвитку ерозії грунтів на території історичної Київщини, Черкащини та багатьох районів, які входять до складу Житомирської, Полтавської та Вінницької областей. Наведено стислу характеристику Ржищівського та Канівського держлісгоспів, проаналізовано досвід створення ними лісомеліоративних насаджень та будівництва на ярах гідротехнічних споруд.

Освещена история Киевской и Черкасской областей, основных населенных пунктов: Боярки, Триполья, Ржыщева, Кагарлыка, Мироновки, Канева. Описаны процессы появления и развития эрозии почвы на территории исторических Киевского, Черкасского регионов и многих районов, входящих в состав Житомирской, Полтавской и Винницкой областей. Приведена краткая характеристика Ржищевского и Каневского гослесгоспов, проанализирован опыт создания ими лесомелиоративных насаждений и строительства на оврагах гидротехнических сооружений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П34(4УКР-4КИЇ)я23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА632114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Малаков Д.  
Історик Києва Микола Сементовський / Д. Малаков // Київ. старовина. - 2002. - № 5. - С. 149-155. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Охарактеризовано творчий доробок М.М.Сементовського - відомого українського історика, письменника, етнографа та краєзнавця, який займав помітне місце серед києвознавців другої половини ХІХ ст. Зазначено, що його довідник-путівник про Київ видавався сім разів, востаннє - 1900 р., мав великий успіх та попит протягом півстоліття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К) + Т1(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Архівні фонди установ Національної академії наук України : путівник / ред.: О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. Ін-т архівознавства. - К., 2008. - 448 c. - Бібліогр.: с. 437-440. - укp.

Наведено описові статті про 168 архівних фондів установ НАН України. Подано інформацію про науково-організаційну, управлінську, науково-дослідну документацію, а також документацію з особового складу установ, громадських організацій, товариств, координаційних органів НАН України. Інформацію про склад і зміст документів доповнено історичними відомостями про установи-фондоутворювачі.

Приведены описательные статьи о 168-ми архивных фондах учреждений НАН Украины. Дана информация о научно-организационной, управленческой, научно-исследовательской документации, а также документации по личному составу учреждений, общественных организаций, обществ, координационных органов НАН Украины. Информация о составе и содержании документов дополнена историческими сведениями об учреждениях-фондосоздателях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)741я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС45674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Черевченко Т. М. 
Путівник по оранжереях Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України / Т. М. Черевченко, Л. І. Буюн, В. С. Вахрушкін, Н. О. Денисьєвська, А. І. Жила, Л. А. Ковальська; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. - К. : Фітосоціоцентр, 2007. - 87 c. - Бібліогр.: с. 87. - укp.

Описано експозицію оранжерейного комплексу Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Наведено інформацію про орхідеї, рослини тропічного лісу, азалії, камелії, плодові рослини тропіків і субтропіків, кактуси та інші сукуленти.

Описана экспозиция оранжерейного комплекса Национального ботанического сада им.Н.Н.Гришко. Приведена информация об орхидеях, растениях тропического леса, азалиях, камелиях, плодовых растениях тропиков и субтропиков, кактусах и других сукулентах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5е(4УКР)л615я23

Шифр НБУВ: ВА693541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Путівник по судовій системі: Судова система України у запитаннях та відповідях / уклад.: А. Ф. Ткачук. - К. : ІКЦ "Леста" [Ін-т. громад. сусп-ва], 2007. - 68 c. - укp.

Розглянуто структуру та функції судової системи України, встановлено призначення апеляційних і місцевих загальних судів, розкрито сутність спеціалізованого суду. Визначено порядок добору кандидатів у судді, наведено способи забезпечення їх незалежності та недоторканості. Викладено матеріали про основні законодавчі акти, що регулюють діяльність судових органів. Встановлено повноваження Конституційного Суду України, визначено альтернативні способи вирішення спорів. Розкрито механізм реалізації конституційного права громадян на звернення до суду з метою захисту своїх прав і свобод, наведено опис основних способів його здійснення.

Рассмотрена структура и функции судовой системы Украины, установлено назначение аппеляционных и местых общих судов, раскрыта сущность специализированного суда. Установлен порядок отбора кандидатов в судьи, приведены способы обеспечения их независимости и неприкосновенности. Даны материалы об основных законодательных актах, регулирующих деятельность судовых органов. Установлены полномочия Конституционного Суда Украины, рассмотрены альтернативные способы решения споров. Раскрыт механизм реализации конституционного права граждан на обращение в суд с целью защиты своих прав и свобод, приведены основные способы его осуществления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зайчук В. О. 
Путівник по українському законодавству / В. О. Зайчук, Т. В. Березянко, І. О. Гуменюк, О. В. Зайчук, О. Л. Копиленко; Ін-т законодавства ВР України. - К. : Парлам. вид-во, 2007. - 352 c. - укp.

Системно викладено засади законодавчого регулювання різних сфер суспільного життя. Запропоновано методику організації пошуку правової інформації. Надано хронологічний перелік основних законодавчих актів і тематичний рубрикатор чинного вітчизняного законодавства.

Системно изложены основы законодательного регулирования разных сфер общественной жизни. Предложена методика организации поиска правовой информации. Приведены хронологический перечень основных законодательных актов и тематический рубрикатор действующего отечественного законодательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31я2 + Х849(4УКР)011я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Центральний державний історичний архів України, м. Львів : Путівник / ред.: Д. Пельц; Центр. держ. іст. арх. України (Львів), Держ. арх. у м.Перемишлі, Центр. іст. арх. України (Львів). - Л.; Перемишль, 2003. - 492 c. - укp.

Проаналізовано найбагатшу та найдавнішу збірку документальних матеріалів XIV - першої половини ХХ ст. з історії Західної України, Польщі, Австро-Угорщини та інших країн Європи, яка зберігається у фондах Центрального державного історичного архіву України у Львові. Висвітлено економічний, політичний та культурний розвиток земель Західної України, боротьбу українського народу за створення незалежної держави. Наведено матеріали архівних фондів центральних установ і організацій давньопольського періоду (XIV - XVIII ст.), австро-угорського панування в Галичині (1772 - 1918 рр.), Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки (1917 - 1921 рр.), Польщі міжвоєнного періоду (1919 - 1939 рр.).

Проанализировано наиболее полное и давнее собрание документальных материалов XIV - первой половины ХХ ст. об истории Западной Украины, Польши, Австро-Венгрии и других стран Европы, находящееся в фондах Центрального государственного исторического архива во Львове. Освещены экономическое, политическое и культурное развитие земель Западной Украины, борьба украинского народа за создание независимого государства. Приведены материалы архивных фондов центральных учреждений и организаций древнепольского периода (XIV - XVIII ст.), австро-венгерского господства в Галиции (1772 - 1918 гг.), Украинской Народной Республики и Западно-Украинской Республики (1917 - 1921 гг.), Польши межвоенного периода (1919 - 1939 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР-4ЛЬВ-2Л)72:Т я23 + Т211(4УКР)4/5 + Т3(4УКР) л65,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Державний архів Івано-Франківської області : путівник. T. 1. Фонди періоду до 1939 року / ред.: К. Мицан; Держ. ком. арх. України, Держ. арх. Івано-Франків. обл. - К., 2008. - 464 c. - (Арх. зібр. України. Путівники). - укp.

Подано інформацію про склад і зміст документів Державного архіву Івано-Франківщини, зокрема, джерела з історії західноукраїнських земель у складі Речі Посполитої (1752 - 1772), Австрійської (з 1867 р. - Австро-Угорської) імперії (1772 - 1918), ЗУНР (1918 - 1919), Польщі (1919 - 1939) та періоду Першої світової війни. Проанотовано всі фонди періоду до 1939 р., зокрема, подано інформацію про розсекречені матеріали, описано унікальні й особливо цінні документи. Наведено довідку про адміністративно-територіальний поділ області (1752 - 1939), покажчики (іменний; географічний; установ, підприємств, організацій), перелік фондів.

Приведена информация о составе и содержании документов Государственного архива Ивано-Франковской области, в частности, источниках по истории западноукраинских земель в составе Речи Посполитой (1752 - 1772), Австрийской (с 1867 г. - Австро-Венгерской) империи (1772 - 1918), ЗУНР (1918 - 1919), Польши (1919 - 1939) и периода Первой мировой войны. Проаннотированы все фонды периода до 1939 г., в частности, дана информация о рассекреченных материалах, описаны уникальные и особо ценные документы. Приведены справка об административно-территориальном делении области (1752 - 1939), указатели (именной; географический; учреждений, предприятий, организаций), перечень фондов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР-4ІВА)71я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351196/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського