Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (58)Автореферати дисертацій (1111)Книжкові видання та компакт-диски (657)Журнали та продовжувані видання (320)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИРОДОКОРИСТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2427
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми державного управління : Наук. зб. Вип. 4 / ред.: О. П. Якубовський; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філ. - О., 2000. - 338 с. - укp.

Розглянуто деякі аспекти функціонування та розвитку організаційної системи державної служби у перехідний період. Охарактеризовано вплив органів державної влади на місцеве самоврядування. Наведено результати мікроекономічного аналізу застосування земельного податку у системі державного управління аграрним природокористуванням. Основну увагу приділено технології іміджмейкерства, політичному моделюванню та управлінню політичними процесами у сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69634/Од.ф. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ситник К. М. 
Ботаніка. Порядок денний на XXI століття. 4. Геоботаніка / К. М. Ситник, В. С. Ткаченко, Т. Л. Андрієнко // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 4. - С. 353-367. - укp.

Представлен прогноз на XXI столетие изменений растительного покрова Украины, путей развития геоботаники в целом и ее отдельных направлений, в частности лесоведения, степеведения, луговедения и болотоведения. Прогноз основан на эволюции геоботанических исследований в XX веке и современном состоянии растительности во всем мире и в Украине.


Ключ. слова: геоботаніка, рослинність, лісознавство, степознавство, болотознавство, лукознавство, природокористування, екобезпека, прогноз
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Позаченюк Е. А. 
Введение в геоэкологическую экспертизу. Междисциплинарный подход, функциональные типы, объективные ориентации / Е. А. Позаченюк. - Симф. : Таврия, 1999. - 413 c. - Библиогр.: с. 391-413 - рус.

Роботу присвячено експертизі природознавчої спрямованості. На основі системно-синергетичного світогляду і коадаптивної парадигми природокористування розроблено теоретико-методичну базу геоекологічної експертизи. Остання розглядається як новий науково-практичний вид діяльності і як новий експертний напрям у науці, який тільки формується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дьомкін В. О. 
Вступ до екологічної політики : Навч. посіб. для студ. і асп. вищ. навч. закл. / В. О. Дьомкін; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К. : Тандем, 2000. - 194 c. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Подано базові знання щодо адміністративних та нормативних підвалин здійснення екологічної політики на національному, регіональному і глобальному рівнях, принципів екологічної політики та інструментів і засобів досягнення екологічних цілей. Проаналізовано адміністративну структуру та розподіл обов'язків у галузі природокористування в Україні, екологічне законодавство та шляхи забезпечення його дотримання, структуру, принципи застосування міжнародного екологічного законодавства та засоби забезпечення його виконання, діяльність міждержавних екологічних організацій та фондів, неурядових екологічних організацій, законодавче регулювання участі громадськості в процесі прийняття екологічних рішень. Детальну увагу приділено розгляду й аналізу принципів планування екологічної політики, застосування планувальних, регулюючих та економічних інструментів екологічної політики, засобам, механізмам і схемам фінансування та виконання екологічних програм і заходів. Висвітлено домінуючі тенденції глобальної та європейської екологічної політики й особливості державної екологічної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1,0 + У528 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Львівського університету. Сер. географічна. Вип. 26 / ред.: Ю. Туниця. - Л., 2000. - 270 с. - рус.

Розглянуто географічні аспекти екологічної безпеки, конструктивно-географічні засади оптимізації природокористування. Проаналізовано проблеми використання, відтворення й охорони природних ресурсів, а також історико-географічні, соціально-економічні питання географії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3 + У049(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вісник Львівського університету. Сер. Географічна. Вип. 27 / ред.: І. Ковальчук. - Л., 2000. - 260 с. - укp.

Наведено результати геоморфологічних, еколого-географічних, суспільно-економіко-географічних досліджень України, а також суміжних територій - Польщі, Румунії та Росії. Окремі статті присвячено історії географії, політичним і конструктивно-географічним проблемам сьогодення. Проаналізовано горизонтальну розчленованість рельєфу Сумщини й особливо небезпечні явища природи у басейні Верхнього Дністра. Оцінено динаміку природокористування та рельєфу західного Волино-Поділля на основі інтерпретації різночасових аерофотознімків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Харківського державного аграрного університету / ред.: В. П. Мартьянов. - Х., 2000. - 182 с. - (Економіка АПК і природокористування; Вип. 2). - укp. - рус.

Висвітлено економічні та соціально-психологічні проблеми розвитку в Україні підприємств різних організаційно-правових форм. Детально розглянуто основні тенденції розвитку овочівництва на закритому грунті в зарубіжних країнах. Значну увагу приділено регіональним особливостям виробництва молока на Харківщині, а також інноваційному менеджменту агропродовольчого потенціалу. Проаналізовано вплив ресурсозабезпечення на госпрозрахункову діяльність сільськогосподарських підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)32я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Ек. АПК Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Географія / ред.: Я. Б. Олійник. - К., 2001. - 77 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 47). - укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень у галузі геоекології, геоморфології, метеорології, гідрології та суспільної географії. Розглянуто основні теоретико-методологічні питання конструктивно-географічних досліджень регіонального урбаністичного природокористування у контексті екологічної парадигми. Проаналізовано особливості господарського освоєння території Центрального макрорайону з давніх часів до сьогодення, виявлено основні регіональні соціально-економічні проблеми та визначено перспективні напрямки його розвитку. Всебічно досліджено зміну мінералогічного та валового хімічного складу чорноземів південних за умов тривалого зрошення мінералізованою водою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Стрельцов Є. Л. 
Господарські злочини : Гл. VІ Кримін. кодексу України з наук.-практ. комент. / Є. Л. Стрельцов; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. Екон.-прав. ф-т. - О. : Астропринт, 1998. - 152 c. - укp.

На основі аналізу діючого кримінального законодавства, постанов Пленуму Верховного суду України, судово-слідчої практики досліджуються проблеми відповідальності за господарські злочини. Представлено поняття, ознаки і систему господарських злочинів в цілому та у сфері підприємництва. Наведено загальну характеристику злочинів у підприємництві: 1) злочини, які скоюються на початковому етапі здійснення підприємницької діяльності; 2) злочини, що вчиняються на етапі здійснення підприємницької діяльності; 3) злочини, що здійснюються на етапі завершення (закінчення) підприємницької діяльності. Розглянуто злочини у сфері послуг, у фінансово-кредитній сфері, у сфері сільського господарства, у сфері ветеринарних правил, а також у сфері природокористування. Висловлюються рекомендації щодо застосування цього законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Досвід моделювання при розв'язанні задач природокористування та екології : Зб. наук. пр. / ред.: С. З. Поліщук; НАН України. Ін-т пробл. природокористування та екол. - Д., 1998. - 139 c. - укp. - рус.

Представлені результати досліджень з проблем розробки регіональних еколого-економічних моделей, математичного забезпечення прогнозного блоку в системі екологічного моніторингу та методичні підходи до побудови системи показників сталого розвитку території. Висвітлюється експертна система визначення, прогнозу і забезпечення характеристик сталого розвитку території, визначення характеристик процесу сталого розвитку території на основі експертних інтервальних оцінок. Досліджується взаємозв'язок між захворюваністю населення та викидами шкідливих речовин в атмосферу, повідомляється про досвід застосування механічних аналогій для вирішення екологічних задач та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в641 + У9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хвесик Ю.  
Досвід реалізації організаційно-економічного механізму управління природокористуванням в США / Ю. Хвесик // Регіон. економіка. - 2001. - № 1. - С. 140-146. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено позитивні результати реалізації організаційно-економічного механізму регулювання використання природних ресурсів. Розкрито основні засади екологічного ліцензування та державно-монопольного управління охороною довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7США)280-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Герасимова С. В. 
Еколого-економічні аспекти формування передумов сталого розвитку в Україні / С. В. Герасимова; Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вища шк., 1999. - 74 c. - укp.

Визначено сутність та передумови формування сталого розвитку в Україні, розглядаються його теоретичні засади, особливості природокористування в умовах перехідної економіки та питання вдосконалення організаційно-економічного механізму природоохорони на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рудько Г. І. 
Екологічна безпека та раціональне природокористування в межах гірничопромислових і нафтогазових комплексів : Наук. і методолог. основи / Г. І. Рудько, Л. Є. Шкіца; ред.: Г. І. Рудько; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : ЗАТ "НІЧЛАВА", 2001. - 525 c. - Бібліогр.: с. 511-515. - укp.

Вперше досліджено проблему екологічної безпеки та раціонального природокористування на засадах системного підходу з використанням якого систему гірничопромисловий комплекс - довкілля проаналізовано в контексті стадій проектування, оптимального функціонування до ліквідації та в післяліквідаційний період. Наведено приклади управління природно-технічними системами в межах геологічного та суміжних середовищ. Розглянуто питання екологічного моніторингу й управління ресурсами надр. Охарактеризовано стан мінеральних ресурсів і розроблено методологію екологічної безпеки їх використання. Запропоновано ресурсно-економічні аспекти використання мінерально-сировинної бази України й екологічні наслідки гірничопромислової діяльності та завдання щодо охорони надр. Проаналізовано основні гірничопромислові та нафтогазові комплекси західного регіону України з урахуванням оптимальності їх функціонування та трансформації у рекреаційно-курортні зони та інші реабілітаційні ландшафтні комплекси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:И,021 + Б2,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Червонецький В. В. 
Екологічна освіта учнів в школах країн Східної та Центральної Європи / В. В. Червонецький; Горлів. держ. пед. ін-т інозем. мов. - Донецьк : Юго-Восток, 1998. - 284 c. - Бібліогр.: 206 назв. - укp.

Міститься аналіз теорії і практики екологічної освіти в школах країн Східної та Центральної Європи. Зосереджується увага на історії даної педагогічної проблеми, висвітлюються такі важливі питання, як мета, завдання та основні принципові положення екологічної освіти, теоретичні засади її змісту, форми і методи навчання, активізація діяльності учнів із захисту навколишнього середовища в позакласні часи. Значне місце відводиться розгляду процесу формування у школярів екологічної свідомості і відповідального ставлення до довкілля. Висвітлюються також питання, пов'язані з еколого-професійною підготовкою учителя в системі педосвіти країн Східної та Центральної Європи. Підкреслено, що знайомство з досягненнями у галузі екологічної освіти в країнах Східної та Центральної Європи сприятиме розширенню не тільки педагогічної ерудиції українських вчителів, але й слугуватиме подальшому розвитку шкільної екологічної освіти в Україні. При цьому важливе значення має схожість культурних і освітянських традицій, діяльність, пов'язана з природокористуванням та його поліпшенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4) + Ч311.352.27 + Б1 р(4)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Веклич О. О. 
Екологічне оподаткування в Україні: реалії та напрями вдосконалення з урахуванням світового досвіду : Наук. доп. / О. О. Веклич; НАН України. Ін-т економіки. - К., 2001. - 47 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Здійснено аналітичне узагальнення зарубіжного досвіду функціонування механізму екологоорієнтованих податкових пільг у країнах-членах ОЕСР. Доведено економічну й екологічну ефективність їх застосування, стимулювальне значення для активізації природоохоронної діяльності. Визначено "екологічну" складову вітчизняної податково-бюджетної системи. Розкрито її фіскальний характер. На підставі аналізу чинних Законів України з оподаткування, проекту Податкового кодексу та Законів України з питань природокористування вперше в науковій літературі визначено та систематизовано масив екологоорієнтованих податкових пільг. Обгрунтовано практичні пропозиції щодо вдосконалення економіко-правової бази вітчизняної системи пільг екологічного оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дмитренко І. А. 
Екологічне право України : Підруч. для вузів / І. А. Дмитренко; Нац. акад. внутр. справ України. - 2-е вид., переробл. та допов. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 352 c. - укp.

Висвітлено предмет, систему, джерела екологічного права, визначено його пріоритети та правове забезпечення раціонального природокористування. Описано механізм реалізації екологічного права. Розглянуто питання охорони найважливіших об'єктів природи: земель, вод, лісів, тваринного світу, атмосферного повітря, надр, природно-заповідного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Попов В. К. 
Екологічне право України : Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / В. К. Попов, А. П. Гетьман, С. В. Размєтаєв, В. С. Шахов, П. Ф. Кулініч, С. М. Кравченко, В. О. Чуйков, А. К. Соколова, Г. В. Анісімова, В. І. Гордєєв; ред.: В. К. Попов, А. П. Гетьман; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Право, 2001. - 480 c. - укp.

Викладено принципові положення, що стосуються права власності на природні ресурси, права природокористування, правового забезпечення екологічної безпеки, еколого-економічного механізму, екологічних прав та обов'язків, відповідальності за порушення екологічного законодавства. Висвітлено специфіку окремих видів права природокористування, відтворення природних ресурсів та охорони довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тищенко Г. В. 
Екологічне право : Навч. посіб. / Г. В. Тищенко. - К. : Юмана, 2001. - 256 c. - укp.

Розглянуто предмет, методи, джерела та систему екологічного права. Проаналізовано законодавство України, яке регулює екологічні правовідносини. Розкрито особливості права власності на природні ресурси, правовий механізм забезпечення екологічної безпеки. Викладено правові засади управління в галузі екології. Визначено функції управління щодо природокористування та охорони навколишнього природного середовища. Досліджено економіко-правовий механізм регулювання в галузі екології. Висвітлено елементи економічного механізму управління в галузі екології. Наведено види юридичної відповідальності за екологічні правопорушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кашенко О. Л. 
Екологічний аспект економічних категорій / О. Л. Кашенко; Сум. держ. аграр. ун-т. - К. : Вища шк., 1999. - 90 c. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто фінансово-економічні категорії природокористування, досліджено їх сутність. Особливу увагу приділено землі як категорії аграрного капіталу. Проаналізовано формування ринкової ціни землі у разі негативного рівня рентабельності в сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Адамов Б. І. 
Екологічний менеджмент розвитку міст / Б. І. Адамов; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 1997. - 67 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглядаються особливості природокористування і техногенно-екологічної безпеки в гіперурбанізованих регіонах, атмосферо- і водозахисні заходи у великих містах. Розповідається про управління акустичним забрудненням і озелененням міст, безпеку гірничих робіт і охорони праці. Значна увага приділена комплексному вирішенню проблем охорони навколишнього середовища і переходу міст на модель сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588125 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського