Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (172)Автореферати дисертацій (338)Книжкові видання та компакт-диски (707)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІТИЧНИЙ$<.>+<.>K=УСТРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1952
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лотоцький О.  
Автокефалія. Т. 2. Нарис історії Автокефальних церков / О. Лотоцький; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату. - Репр. вид. - К., 1999. - 559 c. - укp.

Розкриваються історичні факти втілення засад автокефалії крайових церков. Висвітлюються устрій та зовнішні відносини Кіпрської, Синайської, Грузинської (Іберійської), Ново-грецької, Румунської, Болгарської та Сербської церков, Охридської архиєпископії, Карловацької, Чорногорської, Германштадської, Буковинської митрополій. Особливу увагу приділено нарису головніших подій з історії Української церкви до повстання Московської церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозовицький О.  
Аура дуче: політичний портрет Беніто Муссоліні / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 37-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Ключ. слова: Беніто Муссоліні, фашизм, націоналізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Іта)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Костриця М. Ю. 
Бердичів : Іст.-краєзнав. нарис / М. Ю. Костриця, Ф. Б. Пашківський. - Житомир : М.А.К., 2000. - 72 c. - (Міста Житомирщини). - Бібліогр.: с. 69-70. - укp.

На основі численних архівних та літературних джерел висвітлено історію м.Бердичева. Детально проаналізовано соціально-економічний, суспільно-політичний, а також культурно-освітній розвиток міста у XIX - на початку XX ст. Значну увагу приділено відомим діячам культури - уродженцям Бердичева: В.З.Нестайку, О.О.Туранському, П.Г.Міхневичу, О.А.Хазіну та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4Жит)-22 Бердичив

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванов В. М. 
Бюджетна система : Конспект лекцій / В. М. Іванов; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : МАУП, 1999. - 79 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто фінансову систему України та відносини бюджетів з її ланками. Висвітлено бюджетний устрій та його принципи, проблеми розмежування повноважень органів влади у бюджетному процесі, правила складання та виконання бюджетів, взаємозв'язок бюджетів зі складовими валового внутрішнього продукту. Викладено питання, пов'язані з державними цільовими бюджетними та позабюджетними фондами, джерелами їх формування та цілями, на які вони спрямовуються, тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 я73-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лазоренко О. В. 
Влада в Україні. Нетривіальний політичний аналіз для можновладців і тих, хто хоче ними бути / О. В. Лазоренко. - К. : Вища шк., 1999. - 76 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми визначення політичного аспекту еволюції країни в розрізі нормативних понять демократії та авторитаризму, політичної влади, а також визначення вітчизняної специфіки влади. Висвітлено політичні режими, головні тенденції володарювання у сучасному українському політичному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головинський К.  
Вплив особистісного фактора на зовнішню політику держави: важливість дослідження / К. Головинський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 21-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи до розгляду проблеми прийняття рішень політичними лідерами. Охарактеризовано методи аналізу особистості "на відстані", зокрема, розкрито основні постулати систематичного контент-аналізу вербальних проявів особи.


Ключ. слова: політичний лідер, зовнішня політика, особистісний фактор у політиці, модель особистості політика, вербальні прояви особи, операційний код особи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Головко О.  
Громадсько-політичний рух Дніпропетровщини / О. Головко // Право України. - 1999. - № 4. - С. 113-114. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР-4ДН) + Ф79(4УКР-4ДН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Задоянчук О. І. 
Громадянське суспільство / О. І. Задоянчук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Знання, 1999. - 18 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp. - рус.

Розкриваються сутність і сенс ідеї громадянського суспільства як сфери недержавних суспільних інститутів і відносин, особливості його концепцій на різних етапах суспільно-політичного розвитку. Обгрунтовується політичний характер громадянського суспільства, аналізується його взаємозв'язок з правовою державою та особливості вияву при тоталітарних, авторитарних і демократичних режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Малиновський В. Я. 
Державне управління : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Я. Малиновський. - Луцьк : Вежа, 2000. - 560 c. - укp.

Висвітлено історію та теорію державного управління. Детально проаналізовано головні етапи розвитку Київської держави та їх вплив на формування державних інституцій, самоврядуванню в українських містах на засадах Магдебурзького права за литовсько-польської доби, роль Б.Хмельницького у творенні Української держави, вплив Конституції П.Орлика на розвиток державного управління. Охарактеризовано адміністративно-територіальний устрій та систему державного управління в західній Україні у складі Австрійської імперії кінця XVIII - початку XIX ст. і систему місцевого управління періоду Директорії. Окремі розділи присвячено роботі масової інформації за умов політичного плюралізму, а також ролі громадських зв'язків у розвитку демократичних процесів в Україні. Розглянуто особливості правового статусу органу виконавчої влади України, формування та розвитку централізації та децентралізації у сфері державного управління тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Телешун С. О. 
Державний устрій України: проблеми політики теорії і практики / С. О. Телешун. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2000. - 318 c. - Бібліогр.: с. 294-317. - укp.

Розглянуто проблеми теорії та практики розвитку державного устрою України протягом багатьох сторіч. Проаналізовано державний устрій України в системі державного ладу, його поняття та види. Визначено основні етапи становлення і розвитку державного устрою, зокрема, в період Української Народної Республіки, перебування у складі Союзу РСР, за часів незалежності. Охарактеризовано механізми української держави як організаційну основу її унітарного строю, конституційні основи територіального устрою, основні напрямки розвитку і вдосконалення державного устрою, проблеми його гарантування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-52 + Х809(4УКР) + Т3(4УКР)0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бодрухин В. М. 
Державний устрій і церква в Київській Русі / В. М. Бодрухин // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 4-8. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У Київській Русі світська, тобто князівська влада, з самого початку була вищою за церкву. Особливості утворення та розвитку церковної організації не давали церкві можливості створення особистих, незалежних від князівської влади, володінь, як це відбувалось в європейських країнах. Церква зі зміцненням свого матеріального становища прагнула поширення влади й на суто світські справи. Реальне становище церкви в системі державних відносин завжди залежало від конкретного співвідношення економічної могутності та політичних сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)414-55 + Х2(4Укр)414-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Монолатій І.  
Державність, воля, Україна: Суспільно-політичний рух і активність населення Коломиї у період Західноукраїнської Народної Республіки / І. Монолатій. - Івано-Франківськ : Вид-во Центра Коломиєзн. Дослідж., 1999. - 89 c. - (Студії над укр. етнодержавотворенням на Покутті і Гуцульщині у ХХ ст.; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 74-89. - укp.

Висвітлюється суспільно-політичне становище Коломиї під час національно-демократичної революції в Галичині та становлення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) на Покутті, національні відносини у міському середовищі, громадсько-культурна інтеграція коломиян у систему національного відродження ЗУНР та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Т3(4УКР-4ИВ)61 + Х2(4УКР33)61 + Ф513(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Брехаря С.  
Детермінанта політичного процесу: суб'єктивний фактор чи об'єктивна необхідність? (історіографічний аналіз) / С. Брехаря // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 97-106. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено чинники, які визначають траєкторію та вектор політичного розвитку. Виділено в історіографії даного питання три групи теорій, кожна з яких формувалася за різних історичних умов: визначальна роль у політичному процесі належить об'єктивним, незалежним від волі людини факторам (Ф.Аквінський, Ж.Боден, Д.Віко, К. Маркс та ін.); людський фактор є вирішальним у впливі на політичну дійсність (Г.Сковорода, В.Парето, З.Фрейд та ін.); політична дійсність є функцією, залежною від двох змінних - об'єктивної та суб'єктивної (Н.Макіавеллі, Ш.Монтеск'є, В.Винниченко, М.Вебер та ін.).


Ключ. слова: детермінізм, політичний процес, особистість
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0) + Ф016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Городня Н.  
Диктатор чи геній? Політичний портрет колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича / Н. Городня // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 31-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Ключ. слова: політичний лідер, С. Мілошевич, Югославія
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго)7-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бачинська О. А. 
Дунайське козацьке військо 1828-1868 рр. (До 170-річчя заснування) / О. А. Бачинська. - О. : Астропринт, 1998. - 231 c. - Бібліогр.: с. 197-219. - укp.

На основі документальних джерел розповідається про основні етапи історії Дунайського козацького війська на Півдні України від початку його створення в 1828 р. і до ліквідації в 1868 рр. Розкриваються передумови формування війська, показано динаміку його чисельного та національного складу, адміністративний і військовий устрій та управління. Розглядаються територіальні особливості Дунайського війська, а також висвітлюється соціально-економічний, політичний та культурний розвиток населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Смоляр Л. О. 
Жіночі студії в Україні. Жінка в історії та сьогодні / Л. О. Смоляр, В. Я. Галаган, І. Г. Калиновська, О. П. Кривоший, О. А. Луценко, О. З. Маланчук-Рибак, Т. С. Рибалко, Л. К. Стефаненко. - О. : АстроПринт, 1999. - 440 c. - Бібліогр.: с. 301-404. - укp.

На основі широкого кола історичних джерел та літератури досліджується й аналізується становище українських жінок, особливості їх політичного і соціального статусу в різні періоди історії - з найдавніших часів до сьогодення. Зібрано біографії жінок, діяльність яких суттєво вплинула на суспільно-політичний та культурний розвиток України, складено перелік жіночих громадських організацій, що були невід'ємною частиною громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-297 + С5*423.21 + Ф74(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гошко Ю. Г. 
Звичаєве право населення Українських Карпат та Прикарпаття XIV-XІХ ст. / Ю. Г. Гошко; НАН України. Ін-т народознав. - Л., 1999. - 336 c. - укp.

На основі документальних матеріалів всебічно проаналізовано правові відносини, які мали місце в Карпатах та Прикарпатті ХIV-ХІХ ст., в контексті існуючих на той час державних юридичних законів та законодавства до загарбання Галицької Русі польськими феодалами. Зокрема, розглянуто адміністративно-правовий устрій; правові основи судочинства; покарання за вчинені злочини, окремі порушення громадського співжиття, аморальну поведінку; вирішення майнових справ; сімейні звичаєві і правові взаємовідносини; розподіл майна тощо. Аргументовано підтверджено, що зборові суди так званого волоського права та суди магдебурзького права, переважно, виносили рішення на основі законів "Правди Руської" та українського звичаєвого права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-381

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дутчак В. В. 
Значення впровадження християнства для внутрішнього життя та зовнішньої політики Київської держави / В. В. Дутчак // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 39-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання взаємовідносин двох типів європейської цивілізації - західної та східної - в контексті української історії. Показано прагнення України до поєднання обох традицій у живий соціально-політичний і культурний синтез та відтворення перспективи співпраці України з цивілізованим світом у ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-341.4-011.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського