Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (24)Автореферати дисертацій (156)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЗИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 888
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вегеш М. М. 
Громадсько-політична, церковна і культурно-освітня діяльність митрополита Андрея Шептицького / М. М. Вегеш, Ю. О. Остапець, О. В. Хоменко; Ужгород. держ. ун-т. Каф. політології. Каф. філос. - Ужгород, 1998. - 149 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Простежується життєвий шлях митрополита А.Шептицького на фоні загальної характеристики епохи, в якій він творив. Висвітлюються головні віхи церковної діяльності Шептицького, звертається увага на його екуменічні погляди. Зроблений грунтовний аналіз основних теологічних праць ("Культ Христової любові", "Про милосердя", "До вірних", "Не убій" та інших), простежується еволюція його релігійних поглядів. Дана оцінка діяльності А.Шептицького в галузі освіти і культури, а також зроблена спроба об'єктивно і без упереджень проаналізувати політичну орієнтацію митрополита, з'ясувавши мотиви його відношення до різноманітних режимів (польського, німецького, радянського). Характеризується релігійна ситуація в Закарпатті в 20-30-х рр. ХХ ст. і позиція щодо неї А.Шептицького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028 Андрей (Шептицький)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дослідження світової політики: Актуальні проблеми : Зб. пр. вчен. / ред.: Є. Є. Камінський; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К. : Знання, 1998. - 73 c. - укp.

Висвітлюється концептуальна альтернативність сучасної політології, позиція Великобританії щодо європейської та трансатлантичної інтеграції, ідеологія зовнішньої політики США. Характеризуються латиноамериканська та українська "моделі" політичних та економічних реформ, повідомляється про загрозу глобальної кризи й нові аспекти міжамериканського співробітництва та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко О.  
Еволюція суспільних поглядів та процесів: від ідеї оновленого Союзу до проголошення незалежності України (січень - серпень 1991 р.) / О. Бойко // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 37-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено процес формування ідеї незалежності України на фоні подій, що призвели до розпаду СРСР (криваві події у Литві на початку 1991 р., союзний референдум у березні 1991 р., страйк донецьких шахтарів, зустріч у Ново-Огарьові, позиція українського парламенту, обговорення моделі нової Конституції України тощо). Показано, що на початку літа 1991 р. ситуація у житті країни набула кризового характеру (як у політиці, так і в економіці).


Ключ. слова: референдум 1991 р., суверенітет, політичне протистояння, ново-огарьовський процес
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Калмакан И. К. 
Идея Учредительного собрания в программных и теоретических документах всероссийских и украинских политических партий (1905 - 1918) / И. К. Калмакан, Т. Н. Чернега-Сердюкова; Одес. гос. ун-т им. И.И.Мечникова. - О. : АстроПринт, 2000. - 204 c. - Библиогр.: с. 143-151 - рус.

Запропоновано опрацьовані програми та документи політичних партій (всеросійських і українських): більшовиків, меншовиків та есерів 1905 - 1918 рр. Значну увагу приділено позиціям політичних партій у їх боротьбі за владу у зазначений період. Розглянуто питання щодо автономії та незалежності України, а також аспекти українсько-російської війни після проголошення IV Універсалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Ф69(4РОС)2 + Т3(2)52-5 + Т3(2)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Каталог стародрукованих книг, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м. Києві (ЦДІАК України) 1494-1764 рр. / упоряд.: О. Г. Полегайлов; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Центральний держ. історичний архів України (Київ). - К., 1999. - 266 c. - укp.

Каталог репрезентує найбільш давню частину збірки ЦДІАК України - стародруковані книги 1494-1764 рр. У запропонованому виданні подаються описи 414 стародруків; відповідно до набору певним друкарським шрифтом - латинським (антиквою і готичним), грецьким, кириличним (старослов'янським) та різновидом кириличного шрифту - гражданським (світським), книги поділено на 3 самостійні розділи: І розділ - книги, друковані латинським і грецьким шрифтами (235 одиниць); ІІ розділ - книги, друковані кириличним шрифтом (125 одиниць); ІІІ розділ - книги, друковані гражданським шрифтом (54 одиниці). Каталог нараховує порівняно велику кількість латиношрифтних видань вітчизняного друку (книги видані польською, латинською, німецькою і французькою мовами), котрі були випущені в світ в друкарнях Львова, Києва, Чернігова, Бердичева, Почаєва, Вільнюса, Несвіжа, Москви і Петербурга. Велику історичну цінність становлять також додані до стародруків і описані у каталозі різноманітні рукописні додатки: статути, декрети, хронікальні записи подій ХVІ-ХVІІІ ст., рукописні книги. В описових позиціях каталогу наводяться численні власницькі записи і поміти, які дозволяють простежити шляхи міграції стародруків, з'ясувати рівень писемності та культури населення нашої Вітчизни у ХVІІ-ХVІІІ ст., а також соціальний стан власників стародруків - читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.483 + Т223 я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сливко Є. М. 
Мінералогічні ознаки впливу мантійних факторів на формування тектоно-метасоматичних зон (на прикладі Кіровоградського блока Українського щита) / Є. М. Сливко, Б. І. Малюк // Минерал. журн. - 2001. - 23, № 4. - С. 34-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Докембрійські щити характеризуються низкою ознак взаємодії земної кори та мантії. Припущено, що каналами мантійного тепломасопереносу були різноманітні глибинні розломи, узагальнено розглянуті як тектоно-метасоматичні зони. Зокрема, мантійне масоперенесення у формі розплавів або флюїдно-розплавних сумішей реалізувалося в переробці речовин земної кори та супроводжувалося процесами привнесення - винесення речовини. Породи кімберлітової та лампроїтової груп виявлено в окремих тектонічних зонах Кіровоградського блока та розглянуто як прямі ознаки привнесення мантійної речовини. Посередні ознаки впливу мантії виявлено під час вивчення золоторудних родовищ, розташованих у межах Кіровоградського глибинного розлому (тектоно-метасоматичної зони). Стисло охарактеризовано специфічний набір мінералів - алмазу, муасаніту, циркону, флогопіту, ільменіту та золота, - який практично ідентичний у вивчених породах Клинцівського рудного поля та Рівненського поля вибухових структур. Наявність золота у такій асоціації, а також геологічна позиція золоторудних родовищ дають змогу розглядати проблему впливу мантійних чинників у загальному контексті проблеми генезису мезотермальних родовищ нижнього докембрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Белецкий Н. Н. 
Поверхностные поляритоны в конечной слаборазупорядоченной сверхрешетке в квантующем магнитном поле / Н. Н. Белецкий, Ю. В. Блудов // Радиофизика и электроника. - 1999. - 4, № 1. - С. 93-102. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Теоретично досліджено поверхневі поляритони (ПП) у слабкорозупорядкованій надгратці (СНГ), яка складається зі скінченної кількості нескінченно протяжних двовимірних електронних шарів (ДЕШ), розташованих на рівній відстані один від одного і розміщених у зовнішньому постійному квантуючому магнітному полі, спрямованому перпендикулярно до ДЕШ. СНГ характеризувалась тим, що в одному з ДЕШ ("дефектному") фактор заповнення рівнів Ландау відрізнявся від його значення в інших ДЕШ. При цьому вважалося, що дефектний ДЕШ може займати будь-яку позицію у СНГ. Досліджено дисперсійні та енергетичні властивості ПП у скінченній СНГ у випадку, коли вона розміщена у однорідному діелектричному середовищі та у випадку, коли вона розміщена на підкладці та межує з вакуумповітрям. Показано, що за умов цілочисельного квантового ефекту Холла (ЦКЕХ) усі характеристики ПП є квантованими величинами. Знайдено, що у кінцевій СНГ існує локальна мода ПП, властивості якої відрізняються від властивостей звичайних мод ПП у кінцевій впорядкованій надгратці. Визначено, що позиція дефектного ДЕШ у кінцевій СНГ істотно впливає на спектр звичайних мод ПП та практично не впливає на спектр локальної моди ПП. Визначено умови, за яких фазова та групова швидкості ПП у кінцевій СНГ можуть бути істотно менші, ніж у ізольованому ДЕШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романовский О. Г. 
Світоглядна позиція майбутнього керівника (концептуальний підхід) / О. Г. Романовский // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 148-158. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)212.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Павлова О. В. 
Формування ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі музично-ігрової діяльності / О. В. Павлова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 128-133. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розкрито можливості педагогічного керівництва у формуванні ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі музично-ігрової діяльності. Відзначено, що реалізація можливостей педагогічного керівництва даним процесом сприяла умовам, які вплинули на функціонування різноманітних елементів механізму орієнтації: пошуку - оцінки - вибору - проекції. Окремі з них є визначальними: ціннісна позиція педагога-музиканта, зміст музично-ігрової діяльності як феномену культури, евристична направленість діяльності педагога, його загальна професійна ерудиція.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 + Щ31р(4Укр)21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лилак Д.  
Юридичні наслідки інфляції в боргових цивільних відносинах (колізії практики і позиція законодавця) / Д. Лилак // Право України. - 1999. - № 12. - С. 42-44. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Platonov A. N. 
Some problems in application of spectroscopic methods for study admixture 3idsupN/i; /sup ions location in real minerals = Некоторые проблемы в использовании спектроскопических методов при изучении формы нахождения примесных 3idsupN/sup; /i ионов в реальных минералах / A. N. Platonov, A. N. Tarashchan, O. A. Krassilshchikova // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 5-6. - С. 50-56. - Библиогр.: 43 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.68с25

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Федорова Е. В. 
Выделение и анализ высокоповторяющейся ДНК архара / Е. В. Федорова, И. Б. Рогозин, А. А. Птицын, О. В. Черяукене, Е. М. Кафтановская // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 5. - С. 67-74. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Рокитянская В. Н. 
Вычислительные аспекты технологии компьютерного дифференцирования / В. Н. Рокитянская // Кибернетика и систем. анализ. - 2000. - № 5. - С. 167-175. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Бобров О. Б. 
Геологічна позиція та вік гранітів Майського золоторудного родовища (Середнє Побужжя) / О. Б. Бобров, А. О. Сіворонов, Л. М. Степанюк, Т. І. Довбуш, І. Є. Меркушин, Н. О. Гнутенко, І. Т. Бакуменко, В. М. Сергієнко // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 4. - С. 83-86. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Уран-свинцевим ізотопним методом визначено вік циркону з апліт-пегматоїдних лейкократових гранітів, які є основними складовими масиву, розташованого на південному заході від Майського золоторудного родовища. Граніти відіграли вирішальну роль у його формуванні; їх вік становить (2379 +- 78) млн рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45Укр)217 + Д59(45Укр)452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шпак А. П. 
Фурье-анализ EXAFS-спектров стронция в неупорядоченных металлофосфатных системах / А. П. Шпак, В. Л. Карбовский, Е. И. Копылова // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 8. - С. 1117-1125. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Ключ. слова: дальняя тонкая структура рентгеновских спектров поглощения, изоморфные замещения, беспорядок, ближний порядок
Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.653.2-3 + В372.7 + В377.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Жадан А. Б. 
Анализ особенностей личности спортсменов, занимающихся боксом / А. Б. Жадан, В. А. Сутула, Н. Г. Самойлов // Физ. воспитание студ. творч. спец. - 2005. - № 7. - С. 18-24. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

На основі аналізу одержаних даних виділено загальні риси особистісних якостей боксерів. Загальними рисами є: нестійкість настрою, активна особистісна позиція, імпульсивність, висока пошукова активність, перевага мотивації досягнення, оптимістичність, упевненість у собі.

На основе анализа полученных данных выделены общие черты личностных качеств боксеров. Общими чертами являются: неустойчивость настроения, активная личностная позиция, импульсивность, высокая поисковая активность, преобладание мотивации достижения, оптимистичность, уверенность в себе.

The analysis of the received data allows to allocate the common features of personal qualities of boxers. The common features are: instability of mood, an active personal position, impulsiveness, high search activity, prevalence of motivation of achievement, optimistic, confidence of.


Ключ. слова: личность, спортсмен, качества, бокс
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.13в2:Ю + Ю943-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Крушинський В.  
Британська позиція щодо військового співробітництва в Європейському Союзі в 90-ті роки / В. Крушинський // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 23. - С. 302-313. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8(4ВЕЛ)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Зарецька Т.  
Політика Другої Польської Республіки щодо Східної Галичини та позиція Ю.Пілсудського (кінець 1918 - 1919 рр.) / Т. Зарецька // Пробл. історії України: факти, судження, пошук: Міжвід. зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 11. - С. 158-176. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61 + Т3(4ПОЛ)61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Крамар Р.  
Польські католики в дискусії про ЄС / Р. Крамар // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено вагому роль римо-католицької церкви в інформаційній кампанії перед референдумом 2003 р. про вступ Польщі до Європейського Союзу, розкрито місце релігії в житті польського суспільства. Представлено відомості про ряд форумів, проведених у рамках програми інформування про євроінтеграцію, прийнятої групою радників з європейських питань Конференції єпископів Польщі. Зазначено, що позиція Папи Римського на користь євроінтеграції поклала кінець єврофобії, що й вплинуло на результати референдуму.

Освещена весомая роль римо-католической церкви в информационной кампании перед референдумом 2003 г. о вступлении Польши в Европейский Союз, раскрыто место религии в жизни польского общества. Приведены сведения о ряде форумов, проведенных в рамках программы информирования о евроинтеграции, принятой группой советников по европейским вопросам Конференции епископов Польши. Указано, что позиция Папы Римского в пользу евроинтеграции положила конец еврофобии, что и повлияло на результаты референдума.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4ПОЛ)-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Потрашков С. В. 
Вступ Болгарії у Другу світову війну та позиція провідних держав антигітлеровської коаліції / С. В. Потрашков // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2001. - Вип. 8. - С. 37-44. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано ставлення СРСР, США та Великої Британії до Болгарії напередодні та після її вступу у Другу світову війну на боці фашистського блоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського