Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=НОЖИЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Квятковська Т. О. 
Хірургічний інструментарій : Навч. посіб. / Т. О. Квятковська; Дніпропетр. держ. мед. акад. Каф. операт. хірургії та топогр. анатомії. - Д. : Арт-Прес, 2002. - 55 c. - Бібліогр.: с. 52. - укp.

Охарактеризовано загальнохірургічний і спеціальний медичний інструментарій, що використовується в ендоскопічній хірургії, зокрема, скальпелі та ножі, ножиці, кусачки, пилки, свердла та фрези, пінцети, зонди, бужі, катетери, затискачі, голкотримачі, лігатурні голки, електроінструменти.

Охарактеризован общехирургический и специальный медицинский инструментарий, использующийся в эндоскопической хирургии, в частности, скальпели и ножи, ножницы, кусачки, пилы, сверла и фрезы, пинцеты, зонды, бужи, катетеры, иголкодержатели, лигатурные иголки, зажимы, электроинструменты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45с05я73

Шифр НБУВ: ВА626038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ручко В. М. 
Оцінка можливих пошкоджень деталей металургійних машин при конструюванні і технічному обслуговуванні : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. М. Ручко; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено математичну модель оцінки можливих пошкоджень, що поступово накопичуються у невідновлюваних деталях металургійних машин, які є допоміжним обладнанням, а також удосконалено на її базі методи забезпечення заданих ресурсів за їх конструювання. Обгрунтовано дату проведення технічного обслуговування під час експлуатації. Зазначені методи дозволяють більш повною мірою використати ресурс деталі за підтримання заданого рівня безвідмовності. Числова оцінка основного виду пошкодження деталі металургійної машини виконується з урахуванням характеру зміни діючого на неї у рамках одного технологічного циклу навантаження. Характеристики навантаження на деталь представлено даними про виробничу програму, що реалізується на досліджуваній металургійній машині. Проведено лабораторні дослідження з метою вивчення процесу накопичення пошкоджень у різних типах деталей лабораторного стенда та зроблено розрахункову оцінку їх основного виду на підставі розробленої математичної моделі оцінки пошкодження. Виконано теоретичні дослідження, що дозволили вперше одержати залежності, які дають змогу побудувати теоретичний вид кривої навантаження у рамках одного технологічного циклу ролика задавача металу - нової металургійної машини. Виконано експериментальні дослідження з оцінки пошкодження втулки великого шатуна механізму різання ножиців з паралельними ножами на підставі даних про реалізовану виробничу програму за заданий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-5-021.1 + К3-5-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хомич М. С. 
Технологія різання листового металу ручними й важільними ножицями / М. С. Хомич // Пед. пошук. - 2011. - № 3. - С. 67-69. - укp.

Наведено розробку уроку трудового навчання для VI класу. Ознайомлено з будовою та призначенням ручних і важільних ножиць для різання металу, з особливостями і прийомами різання ними листового металу. Розглянуто питання формування вміння працювати слюсарними ножицями, дотримуватися правил безпечної роботи. Наголошено на навчанні бережливого використання матеріалів та умінні його утилізувати, вихованні організованості, уважності, вимогливості до себе.

Приведена разработка урока трудового обучения для VI класса. Ознакомлено с устройством и назначением ручных и рычажных ножниц для резки металла, с особенностями и приемами резки ними листового металла. Рассмотрен вопрос формирования умения работать слесарными ножницами, соблюдать правила безопасной работы. Акцентировано внимание на обучении бережливого использования материалов и умении его утилизировать, воспитании организованности, внимательности, требовательности к себе.

Shows the development of labor training lesson for class VI. Familiar with the device and the purpose of manual lever and shears for cutting metal, with the features and techniques of cutting them, the sheet metal. The question of the formation of locksmith skills to work with scissors, to observe the rules of safe operation. Accentuated Lean training materials and the ability to use it to recycle, education organization, mindfulness, demands of himself.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266.0 + К638.100.12 р(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шлапацький В. О. 
Числове моделювання роботи вертолітного рульового гвинта різних форм / В. О. Шлапацький, Ю. І. Миргород, В. А. Бердочник // Авиац.-косм. техника и технология. - 2012. - № 5. - С. 58-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На базі числового методу, який поєднує підходи вихрової лопатевої теорії та теорії елемента лопаті, проведено числове моделювання роботи рульових гвинтів різних форм для транспортного вертольота. Виявлено особливості та встановлено закономірності поведінки аеродинамічних характеристик рульових гвинтів різних форм за звичайних умов роботи та умов впливу вітру різного напрямку та швидкості на режимі висіння вертольоту. Встановлено, що за швидкості вітру 10 м/с, за значенням якої накладається обмеження на режим висіння транспортного вертольота, альтернативний рульовий гвинт типу "ножиці", на відміну від трилопатевого рульового гвинта, не втрачає своєї аеродинамічної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.22

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чурпій І. К. 
Зміни гуморальної ланки імунітету у хворих, оперованих з приводу перитоніту / І. К. Чурпій // Клініч. хірургія. - 2014. - № 2. - С. 14-15. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Зміни гуморальної ланки імунітету визначають перебіг запалення та ймовірність виникнення ускладнень. Позитивна динаміка гуморальної складової імунної відповіді переконливо доведена у хворих за місцевого перитоніту, що свідчило про активну й адекватну функцію імунної системи, здатної локалізувати запальний процес. За такого перебігу хвороби проведення додаткової імунної корекції не потрібне. Несприятливий імунний профіль та його динаміка у пацієнтів за дифузного й розлитого перитоніту визначаються зменшенням кількості CD22 без її збільшення на 3 - 7-му добу; низьким рівнем IgG в поєднанні з високим рівнем IgA та IgM (так звані "ножиці"), що не змінюється на 3 - 7-му добу. Тенденція до зниження рівня IgG під час лікування - це термінове показання до проведення замісної терапії з використанням імуноглобулінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шлапацький В. О. 
Дослідження особливостей аеродинамічних характеристик співвісного гвинта з нерегулярним розташуванням лопатей в площинах обертання / В. О. Шлапацький, І. Ю. Миргород, В. А. Бердочник // Аэрогидродинамика и аэроакустика: проблемы и перспективы : сб. науч. тр. - 2009. - Вып. 3. - С. 239-244. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За допомогою числового моделювання проведено дослідження та наведено деякі результати дослідження особливостей аеродинамічних характеристик лопатей гвинта, втулка якого поєднує, в свою чергу, два дволопатеві гвинти, що встановлені співвісно на одному валу під визначеним кутом один до одного, а також на визначеній відстані один від одного, та які мають однаковий напрямок вектора кутової швидкості обертання. Визначено закономірності зміни аеродинамічних характеристик елементів гвинта типу "ножиці" під впливом взаємної інтерференції залежно від їх розташування один відносно одного.


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.4-01

Шифр НБУВ: Ж73680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Товкай О. А. 
Кістозні новоутворення надниркових залоз та особливості їх хірургічного лікування / О. А. Товкай // Клініч. хірургія. - 2015. - № 4. - С. 55-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано досвід клініки з хірургічного лікування хворих з приводу кіст надниркових залоз (НЗ), що передбачало виконання лапароскопічної резекції НЗ з кістою зі збереженням візуально неураженої частини НЗ, завдяки чому досягнуто зниження ризику виникнення хронічної надниркової недостатності різного ступеня. Запропонований метод застосовано у 49-ти (86,0 %) пацієнтів з 57-ми, оперованих з приводу кіст НЗ. Інтраопераційних ускладнень, ускладненого перебігу післяопераційного перебігу та рецидиву захворювання після резекції НЗ не спостерігали. Всі пацієнти одужали, застосування замісної терапії не потрібне. Запропонований метод лапароскопічної резекції НЗ з кістою з застосуванням сучасних інструментальних методів гемостазу (ультразвукові ножиці) надає змогу уникнути зайвого видалення функціонуючої паренхіми НЗ, зменшити ризик для здоров'я та життя пацієнтів, зумовлений хронічною наднирковою недостатністю та інтраопераційною кровотечею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Овчаренко Л. С. 
Морфологічні особливості лімфоїдних структур носоротоглотки у дітей із гіперплазією лімфоглоткового кільця / Л. С. Овчаренко, В. Ю. Ткаченко // Здоровье ребенка. - 2015. - № 6. - С. 68-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановити особливості імуноморфофункціональної організації аденоїдів у дітей з гіперплазією лімфоглоткового кільця. Обстежено 54 дитини (довільна вибірка) віком від 3 до 7 років із приводу гіпертрофії глоткової мигдалини. Серед 54 відібраних дітей було 28 (52 %) хлопчиків і 26 (48 %) дівчаток. Приводом до оперативного видалення аденоїдів слугувала неефективність консервативної терапії. Матеріалом для морфологічного дослідження були аденоїди дітей, отримані після аденоїдектомії. Під час аналізу анамнестичних даних 54 дітей з аденоїдною вегетацією віком від 3 до 7 років було виявлено, що серед пацієнтів із цією патологією переважали пацієнти віком 4 - 6 років. Ступінь гіпертрофії глоткової мигдалини був найбільший серед дітей дошкільного віку. Морфометричне дослідження аденоїдів виявило реципрокні стосунки ("ножиці") між відносними площами фолікулярної і дифузної лімфоїдної тканини зі зниженням протяжності зони лімфоепітеліального симбіозу і збільшенням протяжності респіраторного епітелію при збереженні локальних реактивних ділянок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.542.02

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кіріллов І. Г. 
Обгрунтування необхідності виявлення маневрів цілей "змійка" і "ножиці" на етапі супроводження радіотехнічними засобами / І. Г. Кіріллов, Т. О. Новікова, О. М. Поліський, Т. В. Шевчук, О. С. Яненко // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2019. - Вип. 1. - С. 46-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність своєчасного виявлення маневрів повітряних цілей типу "змійка" та "ножиці" шляхом аналізу впливу маневрів на ефективність бойового застосування вогневих засобів ЗРВ та винищувальної авіації. Проаналізовано способи подолання авіацією противника ППО об'єктів, що обороняються, в період локальних війн та військових конфліктів останніх десятиріч, проведено аналіз впливу таких маневрів на якість супроводження маневруючих цілей радіолокаційними засобами РТВ, бортовими РЛС винищувальної авіації, РЛС супроводження цілей та локаторів підсвіту і наведення керованих ракет з радіолокаційними головками самонаведення ЗРК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.1-91 + Ц651.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Комісаренко С. В. 
Перспективи редагування геному за допомогою CRISPR/Cas, або як опанувати "генетичні ножиці" (Нобелівська премія з хімії 2020 року) / С. В. Комісаренко, С. І. Романюк // Вісн. НАН України. - 2020. - № 12. - С. 31-49. - укp.

Нобелівську премію з хімії у 2020 р. присуджено двом дослідницям у галузі молекулярної біології - француженці Еммануель Шарпантьє (Emmanuelle Charpentier), яка нині очолює Відділення наук про патогени при Товаристві Макса Планка в Берліні, та американці Дженніфер Дудні (Jennifer Doudna) з Каліфорнійського університету в Берклі - за "розвиток методу редагування геному". У пресрелізі Нобелівського комітету зазначено, що лауреатки відкрили один з найпотужніших інструментів генної технології - CRISPR/Cas9, або так звані "генетичні ножиці". Цей метод сприяв отриманню у фундаментальних дослідженнях багатьох важливих результатів. Зокрема, дослідники рослин змогли створити культури, стійкі до цвілі, шкідників та посухи. У медицині тривають клінічні випробування нових методів лікування раку, а мрія про те, щоб вилікувати спадкові захворювання, ось-ось стане реальністю. "Генетичні ножиці" вивели науки про життя на новий етап розвитку і дають людству величезну користь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(0)27 в2:Г + Е0*702

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бейгул О. О. 
Розрахунок механічного обладнання сталеплавильних цехів : навч. посіб. / О. О. Бейгул, В. О. Бейгул, Д. П. Часов; Дніпровський державний технічний університет. - Кам'янське : ДДТУ, 2022. - 136 c. - Бібліогр.: с. 134-136 - укp.

Наведено розрахунок механічного обладнання сталеплавильних цехів, у тому числі ножиць різного призначення, стаціонарних міксерів, механізма повороту конвертера, механізмів дугової електропечі, механізмів машин безперервного лиття заготівок, підйомно-транспортних машин для металу та шлаку. Подано інформацію про гідравлічні ножиці, механізм повороту міксера, машину для скачування шлаку із чавуновізних ковшів, стаціонарну машину для подавання кисню в конвертер місткістю до 160 т.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856623 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського