Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Наукова електронна бібліотека (347)Автореферати дисертацій (538)Книжкові видання та компакт-диски (1050)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>K=МІФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2677
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми сучасної філології. Літературознавство : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: Я. О. Поліщук; Рівнен. держ. пед. ін-т. - Рівне, 2000. - 179 с. - укp.

Розглянуто жанрово-стильові модифікації сучасної української новели. Значну увагу приділено міфологізмам поезії Празької школи, хорватському новоісторичному роману та постмодерністській традиції, есеїстичній прозі У.Самчука, архетипним темам в "Украденому щасті" І.Франка, а також проблемі "двоїстості" у Ф.Достоєвського і романістів "Південної школи".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні філософські та культурологічні проблеми сучасності: Альманах : Зб. наук. пр. / ред.: М. М. Бровко, О. Г. Шутов; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 172 c. - укp.

Досліджуються актуальні проблеми сучасної філософії, естетики, етики, культурології, літературознавства тощо. Значна увага приділяється проблемам, що знаходяться на межі окремих гуманітарних наук. Висвітлюються концептуальні форми рецепції активності мистецтва в сучасній естетиці і міфологічні підвалини системи ціннісних та естетичних орієнтацій людини. Розглядається соціальна сутність феномену мови як способу людського вираження, проблема суб'єкту в емпіричній теорії значення, а також проблема спілкування в контексті сучасних форм відчуження. Визначено роль мистецтва у формуванні морально-етичних якостей особистості тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.1 я43 + Ю3(0)6-06 я43 + Ч111.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Біблія як релігійно-історична та літературна пам'ятка : Метод. рек. для студ. усіх форм навч. / ред.: І. Мозговий; підгот.: В. Глушко; Сум. держ. пед. ін-т ім. А.С.Макаренка. - Суми : Козацький вал, 1998. - 73 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Книга містить методичні рекомендації до вивчення тексту Біблії з точки зору філології. Досліджується семантика сталих біблійних висловів, як у самій Біблії, так і в українській літературі різних періодів, особлива увага зосереджена на біблійній міфології, героїчному епосі, приповістях та байках, новелах, притчах Біблії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вопросы русской литературы : Межвуз. науч. сб. Вып. 5(62) / ред.: В. П. Казарин; Крым. центр гуманит. исслед., Тавр. нац. ун-т им. В.И. Вернадского. - Симф. : "Крым. Архив", 2000. - 144 с. - рус.

Проаналізовано особливості вираження авторської позиції у творах Л.Леонова 1920 - 1930-х рр. Значну увагу приділено міфічному елементу в баладах зарубіжних і російських поетів: Й.В.Гете, В.Жуковського, О.Пушкіна, М.Лермонтова, гоголівським комедіям у структурі фейлетонів О.Т.Аверчикова, а також образу Смерті у російській поезії першої половини XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)-3я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Львівської комерційної академії. Сер. Гуманіт. науки. Вип. 3 / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2000. - 257 с. - укp.

Розглянуто проблеми духовного прогресу людини в українській філософії з найдавніших часів до XVIII ст. Значну увагу приділено регіональній структурі влади та місцевого самоврядування, національній ідеї та формуванню громадянського суспільства. Охарактеризовано ідеологію націоналізму та шовінізму в українському, російському та польському слов'янофільстві. Детально проаналізовано діяльність Т.Бульби-Боровця, Д.Вітовського, М.Галущинського, В.Липинського та ін. Окремі розділи присвячено світоглядно-виховному потенціалу звичаїв, повір'їв, свят та обрядів українського народу, феномену релігії, системі бінарності як парадигмальній основі міфологічної свідомості, а також Конституції Пилипа Орлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Романюк П. М. 
Галицький меморандум : [Есе] / П. М. Романюк. - Л. : Каменяр, 1999. - 222 c. - укp.

Розглянуто одну з найактуальніших проблем української історії та сучасної історіографії - розкол національно-елітарних угруповань суспільства (у т.ч. ОУН), висвітлено героїчну та трагічну долю Є.Коновальця, О.Басараб та інших подвижників національно-визвольних змагань України. Проаналізовано витоки та природу міжетнічних стосунків в Україні, їх катастрофічний розвиток на прикладі тисячолітніх українсько-іудейських взаємин. Досліджено міф про благочестиву християнку та опікунку українського народу, зокрема, козаків, турецьку султаншу Роксолану-Хуррем та міфічне благоденствіє України за часів її правління у першій половині ХVІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ятченко В. Ф. 
Генеза просторово-часових уявлень і форм почуттєвості в давньоукраїнській міфології / В. Ф. Ятченко // Мультиверсум. Філософ. альм. - 2001. - Вип. 22. - С. 117-123. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-60

Шифр НБУВ: Ж70616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Герменевтичні студії : Герменевтика тексту: між істиною і методом: Зб. наук. пр. Міжнар. наук.-теорет. семінару / упоряд.: В. Скотний; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Аз-арт, 2001. - 264 c. - укp.

Викладено деякі аспекти літературної трансформації легендарно-міфологічних структур. Розглянуто іудаїзм і християнство як герменевтичну проблему у творчості Йосифа Бродського. Визначено відмінність між ідеалом та реальністю у поезії Ізидора Жака Сомоліського. Проаналізовано відображення числової символіки в художньому творі та проблеми її інтерпретації. Досліджено проблему інтерпретації спадщини Києво-Могилянської академії у ракурсі постмодерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431 + Ю251.518.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гуцульські говірки: Лінгвістичні та етнолінгвістичні дослідження / ред.: Я. Закревська; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2000. - 364 c. - укp.

Висвітлено проблеми дослідження одного з найархаїчніших українських говорів. Охоплено історію вивчення гуцульських говірок, проблеми лексикології, фразеології, ономастики, лінгвогеографії, духовної культури, міфології. Окремими розділами викладено "Словник говірки с.Бродина" О.Горбача та "Матеріали до бібліографічного покажчика праць про гуцульські говірки".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672.1 + Ш1 г(4УКР)6 д Кобилянський Б. + Ш141.4-451 + Т52(23=УКР3А/Я)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ставицький А. В. 
Деякі проблеми соціальної міфотворчості / А. В. Ставицький // Мультиверсум. Філософ. альм. - 2001. - Вип. 22. - С. 166-176. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Руссова С. М. 
Джерело перлин. Поетика східних літератур : Навч. посіб. / С. М. Руссова. - К. : Фенікс, 1999. - 345 c. - укp.

Розглянуто основні етапи розвитку літератур Близького та Далекого Сходу, розкрито особливості композиції, художніх засобів східних творів. Висвітлено особливості єгипетської, індійської, китайської, корейської, японської, грецької та шумеро-аккадської міфології, поетики індійських та арабських казок, архаїчних та класичних епосів. Викладено принципи вивчення священних книг народів Сходу: Веди, Авести, Старого та Нового Заповіту, Корану, Лунь юй. Охарактеризовано перську, китайську, японську та арабську літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Яневський Д. Б. 
Директорія УНР як міф / Д. Б. Яневський // Укр. іст. журн. - 2000. - № 1. - С. 115-123. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Дослідження з мовознавства : Зб. наук. пр. Т. 8 / ред.: Д. Х. Баранник. - Д. : Навч. кн., 2000. - 146 с. - укp.

Досліджено особливості основних рівневих одиниць живих мов у структурному та функціональному аспектах. Значну увагу приділено трансформації петербурзького міфу в ідіоматиці російської поезії XIX - початку XX ст., принципам семантичної стратифікації тезаурусу сучасної української мови, українському мовленнєвому етикету та ментальності, а також морфолого-синтаксичним особливостям еквівалентів називного уявлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Павленко Ю. В. 
Дохристиянські вірування давнього населення України / Ю. В. Павленко. - К. : Либідь, 2000. - 326 c. - Бібліогр.: с. 311-323. - укp.

Розглянуто релігійно-міфологічні вірування давніх мешканців території України з найдавніших часів до хрещення Русі на підставі використання даних різних наук - археології, порівняльно-історичного мовознавства, релігієзнавства, поданих в єдності на грунті загального розуміння етноісторичного процесу, що мав місце на українських землях за часів давнини та раннього середньовіччя. Дослідження проведено в широкому світовому контексті, у порівнянні з віруваннями багатьох інших народів (землеробів Південно-Східної Європи, мисливців і рибалок Центрально-Східної Європи) та з урахуванням останніх досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(4) + Э319.1(4УКР) + Т597.6/9 + Т52(23=УКР)-6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горнятко-Шумилович А. Й. 
"Другий план" розповіді і його джерела у прозі Валерія Шевчука / А. Й. Горнятко-Шумилович; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Каменяр, 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Зроблено спробу проаналізувати систему "нежиттєподібних" прийомів у "другому плані" розповіді, джерелом яких у письменника є міфологічні сюжети, фольклорні мотиви та образи, притчеве сюжетотворення. Підкреслюється, що двопланова розповідь, тобто поєднання конкретно-образного відтворення дійсності та глибокого ідейного підтексту в цілому характерна для концептуальної прози В.Шевчука.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Шевчук 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Махній М. М. 
Етносфера : Нариси з укр. етнодемографії та етнопсихології:Навч. посіб. / М. М. Махній, Ю. А. Русанов; ред.: Скок. - Чернігів, 1999. - 187 c. - укp.

Висвітлено розмаїття етнічної сфери людського буття: систему символів, ритуалів, соціальних стереотипів, міфологічних образів, специфіку національного характеру, статевої та демографічної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5(23=УКР) я7 + Т52(23=УКР)-7 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Етнічна історія народів Європи. Секція 1. Теоретичні проблеми етнології : Зб. наук. пр. / ред.: В. К. Борисенко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вид. центр "Київ. ун-т", 1999. - 99 c. - укp.

Розглянуто актуальні теоретичні проблеми етнології, а також типологію етнічних процесів. Висвітлено етнічні процеси в степах Північного Причорномор'я в IX - XIII ст., проблеми національної ідентичності українців у міфоісторичних концепціях XVII та початку XIX ст., освітні програми Українсько-Буковинської Громади у Канаді, проблеми збереження етнічної ідентичності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(4) я43 + Т52(23=УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Етнічна історія народів Європи. Історико-етнологічні дослідження і національна ідея : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: А. Г. Слюсаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Унісерв, 2001. - 140 с. - укp.

Висвітлено ідею української національної державності у радянській історіографії. Наведено нову версію старого міфу про давньоруську народність. Проаналізовано вплив вітчизняних історико-етнологічних досліджень на еволюцію національної свідомості українців у середині ХІХ - першій третині ХХ ст. Розглянуто питання про формування нації. Досліджено філософсько-аксіологічний вимір національної ідеї у контексті еволюційної динаміки буття. Охарактеризовано етнічні процеси у сучасній Фінляндії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

М'ясоїд П. А. 
Загальна психологія : Навч. посіб. для студ. вищ. пед. закл. освіти / П. А. М'ясоїд; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Вища шк., 1998. - 479 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти"). - укp.

Проведено аналіз етапів становлення психології як науки (міфологічний етап, філософський етап, науковий етап). Розглядаються основні принципи психології і методи психологічного дослідження. Висвітлюється предмет загальної психології з позицій системно-діяльнісного аналізу, складниками якого є: матеріалістичний погляд на психіку (як ідеальне, похідне від матеріального, єдність суб'єктивного і об'єктивного); діяльнісний підхід до психіки як явища, що існує в процесах діяльності живої істоти; аналіз психіки як осередку життя, що функціонує на різних рівнях останнього. Визначено основні функції психології - пізнавальну, регулятивну та інструментальну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю93 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тарасова О. І. 
Зміна культурної парадигми на зламі XIX - XX століть та її відбиття у "Енеїді" М.В.Лисенка / О. І. Тарасова; Харк. ін-т мистец. ім. І.П.Котляревського. - Х., 1998. - 20 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено історію, мову, звичаї, вірування, традиційний побут, етнічні та естетичні погляди українського народу. Встановлено, що проникнення народної культури в "Енеїду" відбувалося завдяки використанню видів (жанрів) народного мистецтва. Основну увагу приділено фрагментам фольклорної культури та мистецтва, зокрема, народним пісням. Доведено, що звернення до оперного жанру забезпечило злиття ліричного над-сюжету з давньою історією та міфом, що у підсумку призвело до неповторного синтезу античного з національним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Котляревський І.86 + Щ313(4УКР)5-81 Лысенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського