Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖИТТЄПИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 168
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Войцехівська І. Н. 
Академік Володимир Іконников: Життєпис та бібліографія / І. Н. Войцехівська; Укр. держ. НДІ архів. справи та документознавства. Іст. т-во Нестора-літописця. - К., 1998. - 130 c. - (Архів. та бібліогр. джерела укр. іст. думки; Вип.2). - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Висвітлюються основні віхи життя, наукової творчості, громадської діяльності українського історика, джерелознавця, архівіста, одного з фундаторів та активних діячів Історичного товариства Нестора-літописця, професора Київського університету св. Володимира, академіка УАН В.С.Іконникова (1841-1923). Покажчики репрезентують бібліографію праць ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)52-8 Іконников В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сарбей В. Г. 
Академік УАН Орест Іванович Левицький (1848-1922 рр.) : Життєпис, бібліогр. його праць і праць про нього / В. Г. Сарбей, Л. Г. Москвич; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 151 c. - укp.

Вперше на основі першоджерельних документальних матеріалів докладно висвітлюється життєвий шлях і широко характеризується дослідницько-творчий доробок академіка заснованої в 1918 р. Української академії наук, одного з її президентів Ореста Івановича Левицького (1848-1922 рр.). Уперше подана повна бібліографія його друкованих праць і праць про нього, хронологічно доведена включно до 1998 року, коли вшановувалося 150-річчя від дня народження видатного вченого-історика, етнографа, правознавця, археографа і архівіста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Левицький О.І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Войцехівська І. Н. 
Володимир Іконников: джерелознавчі студії / І. Н. Войцехівська; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 360 c. - укp.

Вперше у вітчизняній науці на основі архівних та історіографічних джерел висвітлено життя та діяльність видатного українського історика, джерелознавця, історіографа, бібліографа, професора Київського університету св.Володимира, академіка УАН В.С.Іконнікова (1841-1923). Досліджено внесок вченого у розроблення проблем історичного джерелознавства, архівістики, бібліотекознавства та інших джерелознавчих галузей історичного права. У додатках подано документи, що найкраще репрезентують джерельну базу до вивчення життєпису та наукової спадщини вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5/6-8 Іконников, Володимир + Т211(4УКР)5/6 + Т212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сенько І. М. 
Заповнена анкета, або Життєпис Петра Лінтура / І. М. Сенько. - Ужгород, 1999. - 143 c. - (Поличка "Карпат. краю"; №1 (101)). - укp.

Розглядається життєвий і творчий шлях відомого на Україні та за її межами вченого-славіста, фольклориста і літературознавця Петра Васильовича Лінтура (1909-1969). Пропонується багатий фактологічний, досі не публікований матеріал: щоденник, листи, спогади, архівні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. г(4УКР)6 д Лінтур П.В.

Шифр НБУВ: ВА590672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Оксана Лятуринська (1902 - 1970) : Життєпис.-бібліогр. студія / ред.: Н. Г. Сташенко; уклад.: Г. І. Чернихівський, Н. Г. Сташенко; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки, Кременец. краєзнав. музей. - Луцьк : РВВ "Вежа", 2001. - 91 c. - укp.

Проаналізовано поетичну, науково-публіцистичну та мистецьку спадщину видатної української письменниці О.Лятуринської. Розглянуто збірки творів поетеси та рецензії на них, видання її творів у періодиці, збірниках, які здебільшого виходили за межами України, зокрема, у Мюнхені, Парижі, Торонто та Нью-Йорку. Проаналізовано доробок діячки в інших галузях мистецтва - скульптурі, малярстві, писанкарстві, кераміці та лялькарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Лятуринська,О.4,0 + Щ103(7США=УКР)6-8Лятуринська О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Левицький Ю. -М. 
Святі Київської Церкви / Ю. -М. Левицький; Фундація ім. О.Ольжича. - К. : Вид-во ім.Олени Теліги, 2000. - 119 c. - укp.

У календарному порядку наведено стислий життєпис святих Київської Русі. Розглянуто, переважно, святих середньовічної України - домонгольського й монгольського завоювань, а також (цілком науково обгрунтовано) і тих святих, які чинили християнські подвиги в межах Київської Русі - України ХІІІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-574.3 + Э372.24-574.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Штойко П.  
Степан Рудницький. 1877-1937 : Життєписно-бібліогр. нарис / П. Штойко; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 1997. - 184 c. - (Визнач. діячі НТШ; 2). - Бібліогр.: с. 149-181. - рус.

Представлено основні відомості з життєпису С.Рудницького. Характеризуються його громадська і наукова діяльність як географа-природодослідника (геолога і геоломорфолога), географа-картографа, антропо- і політико-географа, історика, а також величезні досягнення вченого в цих галузях. Аналізується роль Рудницького у формуванні української наукової географії в НТШ. Розповідається про його наукову діяльність в еміграції. Досліджується внесок науковця в організацію Українського науково-дослідного інституту географії та картографії. Наведено бібліографію праць Рудницького 1896-1932 рр., матеріалів, що зберігаються в архівах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8д(4УКР)Рудницький

Шифр НБУВ: ВА587600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бегей І. І. 
Юліан Бачинський: з життєпису, політичної та наукової діяльності / І. І. Бегей; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 51 c. - укp.

Розглядається життєвий шлях, політична, наукова і державна діяльність непересічної постаті в історії української політико-правової думки Ю.О.Бачинського, якого можна вважати одним із засновників австромарксизму, родоначальником україномарксизму і національно-державницького напряму в українській політичній науці. Висвітлюються неординарні роздуми Ю.Бачинського про українську націю, її взаємовідносини з поляками, євреями, росіянами, а також про потребу формування єдиної української політичної нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Т3(4УКР)61-8 Бачинський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гайда Р.  
Іван Пулюй. 1845-1918 : Життєписно-бібліогр. нарис / Р. Гайда, Р. Пляцко; ред.: О. Купчинський; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 1998. - 284 c. - (Визнач. діячі НТШ; 7). - Бібліогр.: с. 252-271. - укp.

Висвітлюються різні аспекти діяльності Івана Пулюя. Подано сконденсований творчий портрет І.Пулюя як високоталановитої людини у своїй багатогранності. Найбільше уваги приділено його фізичним дослідженням, які стосуються трьох напрямків молекулярної фізики, катодного проміння та Х-променів. Окремі питання присвячені електротехнічній діяльності науковця, його науково-популярним працям. Описано громадсько-політичну, перекладацьку та публіцистичну активність І.Пулюя. Подаються відомості про те, як поширювалося знання про нього серед кіл української (а частково і міжнародної наукової) громадськості. В додатках вміщено основні дати життя і діяльності, бібліографію праць І.Пулюя, список доступних публікацій про нього, а також передрук першої публікації молодого Пулюя "Споминка о Тернополі".


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 д(4Укр) Пулюй, І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іван Фещенко-Чопівський : Життєпис.-бібліогр. нарис / ред.: О. Романів; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 2000. - 295 c. - (Визнач. діячі НТШ; Чис. 8). - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях Івана Фещенка-Чопівського, досліджено його діяльність вченого в Науковому товаристві ім. Шевченка та в українських середовищах міжвоєнної Польщі. Наведено хроніку життя І.Фещенка-Чопівського. Запропоновано бібліографію його праць та перелік публікацій про вченого, основні дати життя та діяльності діяча.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 + Т3(4УКР)61-8 Фещенко-Чопівський + К2 д(4УКР) + К3 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Історія Гуцульщини. Т. 5 / ред.: М. Домашевський; Гуцул. Дослід. Ін-т в Чікаго. - Л. : Логос, 2000. - 624 c. - укp.

Викладено відомості з минулого Гуцульського краю за давніх часів до сьогодення. Вперше у вітчизняній літературі детально описано історію сіл Мароморощини, а також подано вичерпну інформацію про національно-визвольний рух на Гуцульщині в 40 - 50-х рр. ХХ ст. та життєпис відомих діячів громадського і культурного життя Гуцульщини - Д.Павличка, Ф.Погребенника, К.Ватаманюк, Т.Девдюка, М.Савчука, І.Пелипейка та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В340373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сморж Л.  
Гончарівна (Одержима керамікою) / Л. Сморж; НАН України. Ін-т керамології - від-ня Ін-ту народознав. НАН України. Нац. музей-заповідник укр. гончарства в Опішному. Меморіал. музей-садиба гончарівни О.Селюченко. - Опішне : Укр. Народознав., 2004. - 304 c. - (Матеріали до літопису укр. гончарства. Сер. "Славет. гончарі України"; Вип.1). - Бібліогр.: с. 297-299. - укp.

Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях заслуженого майстра народної творчості України О.Селюченко (1921 - 1987 рр.). Філософський аналіз життєпису майстрині побудовано на її щоденникових записах, листуванні, спогадах сучасників та інтерв'ю. Видання проілюстровано рідкісними фото з життя О.Селюченко та творів з її гончарської спадщини. Висвітлено вклад майстрині у розвиток українського мистецтва.

Представлены материалы о жизни и творчестве заслуженного мастера народного творчества Украины А.Селюченко (1921 - 1987 гг.). Проанализированы дневниковые записи, переписка, воспоминания современников, приведены интервью. Издание проиллюстрировано редкими фотографиями А.Селюченко и ее произведений. Освещен выклад выдающего мастера гончарного дела в развитие украинского искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)6-8 Селюченко О.

Шифр НБУВ: ВА663512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пєтков С. В. 
Життєпис великого київського князя Святослава І Славного (942 - 972 рр.) / С. В. Пєтков. - Сімф. : Таврія, 2004. - 75 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях та діяльність великого київського князя Святослава І Славного (942 - 972 рр.) - видатного державного діяча періоду раннього середньовіччя. Висвітлено боротьбу між Святославом І Славним і візантійським імператором Іоанном І Цимсхієм за Болгарію. Охарактеризовано доростольський мирний договір між двома правителями.

Освещены жизненный путь и деятельность великого киевского князя Святослава І Славного (942 - 972) - известного государственного деятеля периода средневековья. Освещена борьба между Святославом І Славным и византийским императором Иоанном І Цимсхием за Болгарию. Охарактеризован доростольский мирный договор между двумя правителями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-8 Святослав

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Головацький І.  
Іван Раковський. 1874 - 1949. Життєписно-бібліографічний нарис / І. Головацький. - Л., 2004. - 234 c. - (Визнач. діячі НТШ / Наук. Т-во ім. Шевченка; Число 9). - укp.

Висвітлено життєвий шлях, науково-педагогічну та громадську діяльність І.Раковського у гімназіях Коломиї та Львова, Українському таємному університеті та Науковому товаристві ім. Т.Шевченка. Проаналізовано наукові праці ученого про історію та природничі науки, расовість українців, новий світогляд сучасної науки та діяльність Наукового товариства ім. Т.Шевченка у Львові. Розглянуто організаційно-видавничу діяльність І.Раковського, наведено вибрані листи та перелік наукових праць ученого.

Представлены биографические сведения и материалы о научно-педагогической и общественной деятельность И.Раковского в гимназиях Коломии и Львова, Украинском тайном университете и Научном обществе им Т.Шевченко. Проанализированы научные труды ученого об истории и естественных науках, рассовости украинцев, новом мировоззрении современной науки и деятельности Научного общества им Т.Шевченко во Львове. Освещена организационно-издательская деятельность И.Раковского, приведены избранные письма и перечень научных трудов ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.г/д(2УКР) я1 Раковський, І + Ч214(4/8=Ук)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Даценко І.  
Максим Музика 15.VII.1889 - 24.V.1972 : Життєпис.-бібліогр. нарис / І. Даценко; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 2004. - 240 c. - (Визнач. діячі НТШ; № 11). - укp.

Висвітлено сторінки життя та наукової діяльності доктора медицини М.Музики, наведено спогади про нього. Подано вибрані наукові праці вченого.

Освещены страницы жизни и научной деятельности доктора медицины М.Музыки, приведены воспоминания о нем. Представлены избранные научные работы ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.д(4УКР) Музика Максим Максимович

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сучасний погляд на літературу : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: П. П. Хропко; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К., 2004. - 318 с. - укp.

Висвітлено питання трагізму літературного образу України в періоди правління тоталітарних режимів, патріотизму поетів-нонконформістів. Описано специфіку художньо-філософської парадигми українського поета М.Драй-Хмари, наведено характеристику ознак його символістської поетики. Проаналізовано динаміку психологічних рефлексій в контексті інтимної лірики Л.Костенко. Розглянуто актуальні питання біографістики, зокрема, місце життєпису як жанру в системі родо-жанрової теорії, художні особливості біографії, співвідношення жанрів, що складаються з біографічних елементів, а також питання термінології українського літературознавства. Розкрито феномен художнього профетизму у творчості празької поетичної школи, архетип героя в англійській літературі та традиційні особливості національного (англійського) образу світу.

Освещены вопросы трагизма литературного образа Украины в периоды правления тоталитарных режимов, патриотизма поэтов-нонконформистов. Описана специфика художественно-философской парадигмы украинского поэта М.Драй-Хмары, приведена характеристика свойств его символистской поэтики. Проанализирована динамика психологических рефлексий в контексте имтимной лирики Л.Костенко. Рассмотрены актуальные вопросы биографистики, в частности, место жизнеописания как жанра в системе родо-жанровой теории, художественные особенности биографии, соотношение жанров, составленных из биографических элементов, вопросы терминологии украинского литературоведения. Раскрыты феномен художественного профетизма в творчестве пражской поэтической школы, архетип героя в английской литературе и традиционные особенности национального (английского) образа мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш40я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Зеленська Л. І. 
Ганна Барвінок : Життєпис на основі епістоляр. спадщини / Л. І. Зеленська. - Чернігів, 2001. - 130 c. - Бібліогр.: с. 107-119. - укp.

Висвітлено невідомі та маловідомі події життя і віхи творчості Ганни Барвінок, П.Куліша та багатьох інших діячів українського письменства, з якими подружжя Кулішів перебували у дружніх і творчих стосунках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Барвінок,Ганна 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Матяш І. Б. 
Зірка першої величини. Життєпис К.М.Грушевської / І. Б. Матяш; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 2002. - 231 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і наукові здобутки українського етнолога, соціолога, історика культури Катерини Михайлівни Грушевської (1900 - 1943 рр.). Проаналізовано внесок дослідниці у розвиток вітчизняної науки в галузі обрядознавства, міфології, фольклористики, етнології. Наведено основні дати життя і діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8ГрушевськаК.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Матеріали з історії національної журналістики Східної України початку XX століття / уклад.: Н. М. Сидоренко, О. І. Сидоренко; Дослідн. центр укр. преси. - К., 2001. - 448 c. - укp.

Вміщено документи та матеріали, які стосуються цензурної політики російського самодержавства щодо українського слова, тернистих шляхів розвитку національної періодики у межах Російської імперії (статті Б.Грінченка, С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, М.Шаповала, С.Петлюри; спогади та уривки зі щоденників Є.Чикаленка). Представлено редакційні статті-звернення перших україномовних часописів Східної України. Наведено життєписні та творчі характеристики деяких українських публіцистів (П.Куліша, І.Франка, В.Самійленка, В.Доманицького, Р.Сембратовича). Подано біографічні довідки про редакторів, видавців і співробітників української преси початку XX ст., а також стислі відомості про видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш121(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Запаско Я. П. 
Початки українського друкарства / Я. П. Запаско, О. Я. Мацюк, В. В. Стасенко; Львів. акад. мистец. - Л. : "Центр Європи", 2000. - 222 c. - Бібліогр.: с. 205-213. - укp.

На підставі дослідження архівних документів, аналізу збережених пам'яток розглянуто питання про започаткування книговидавничої справи в Україні (до 1574 р.). Висвітлено маловідомі факти життєпису українських друкарів, зокрема, І.Федоровича (Федорова), С.Сідляра, С.Корунки, С.Сеньковича. Акцентовано увагу на проблемних питаннях історії початку українського кириличного друкарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського