Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (646)Тематичний інтернет-навігатор (17)Наукова електронна бібліотека (418)Автореферати дисертацій (1569)Книжкові видання та компакт-диски (3276)Журнали та продовжувані видання (616)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКОЛОГІЧНІ$<.>+<.>K=ФОНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12800
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

1999 рік. Президент України Л.Д.Кучма. - Сторожинець, 1999. - 31 c. - укp. - рус.

Наведено біографічні дані про Президента України Л.Д.Кучму. Викладена передвиборча програма кандидата в Президенти України Л.Д.Кучми у 1994 р., в якої передбачались зміни в галузі державного будівництва, економічної політики, соціального та духовного життя, а також наведені результати виконання Президентом України Л.Д.Кучмою цієї програми, зокрема, у політичній, економічній, соціальній, правоохоронній, оборонній, екологічній, культурній, духовній, церковно-конфесійній сферах, сфері етнонаціональної політики. Розглянуто низку заходів щодо законодавчого та організаційного забезпечення ефективного функціонування механізму державної влади, позитивні кроки по створенню механізму ненасильницького розв'язання внутрішніх суспільних конфліктів, а також по зміцненню засад суспільної та політичної стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-8 Кучма + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

III Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", 23 - 26 жовт. 2000 р. : Зб. тез доп. / ред.: А. П. Огурцов; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т, "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", Всеукраїнська науково- методична конференція з міжнародною участю (3; 2000). - Дніпродзержинськ, 2000. - 230 c. - укp.

Розглянуто питання методології викладання екологічних дисциплін у вузах та шляхи її покращення. Особливу увагу приділено проблемі екології у промислових регіонах і шляхам її вирішення. Досліджено сучасні проблеми використання відходів содового виробництва. Наведено сучасні методи зменшення забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом, проведення інвентаризації зелених насаджень і паспортизації озеленених територій. Охарактеризовано екологію як чинник сталого розвитку суспільства. Визначено економічні, законодавчі та правові шляхи охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів. Розглянуто проблеми екологічної та радіаційної безпеки. Проаналізовано економічні та екологічні чинники використання полімерів як вторинної сировини, питання регулювання викидів в атмосферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(0) + У9(4УКР)28 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 1 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 554 c. - укp.

Розглядаються питання охорони довкілля в контексті біологічної освіти на порозі XXI століття, екологічні ризики і моніторинг біорізноманітності, реалізація принципу розвиваючого навчання при вивченні біології, а також інноваційні прийоми креативного розвитку учнів на уроках біології. Висвітлюються особливості управління розумовою діяльністю учнів на уроках математики, використання навчальних психотренінгів для розвитку математичних здібностей школярів, алгоритмічний підхід до викладання геометрії на підготовчих курсах навчального закладу. Повідомляється про інтеграцію природничих наук і деякі недоліки традиційного викладання фізики, аналізуються проблемні задачі з хімії та їх роль у вихованні творчого мислення учнів, елементи модульно-розвиваючого навчання і рейтингової оцінки знань при вивченні хімії в середній школі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 2 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 359 c. - укp.

Розглядаються загальні проблеми шкільної освіти, гуманітарні та екологічні аспекти викладання природничо-математичних дисциплін в середній школі, нові форми і методи навчання. Висвітлюються особливості диференціації та індивідуалізації навчання, специфіка роботи з обдарованими дітьми, досвід роботи шкіл з поглибленим вивченням природничо-математичних дисциплін. Аналізуються проблеми активізації пізнавальної діяльності школярів, експериментальні роботи як засіб розумового розвитку учнів, проблеми підготовки школярів до міжнародних олімпіад по хімії. Повідомляється про створення інтегровано-узгоджених програм з фізики, математики, астрономії та інформатики, про форми активізації самостійної роботи учнів на уроках математики та фізики. Характеризується рейтингова система оцінювання знань, колективні форми роботи на уроках хімії та біології тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Yezhov V. N. 
Information-retrieval system for microorganisms to be used in enology = Інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства / V. N. Yezhov, N. I. Bourian, T. K. Skorikova, E. A. Evtcsikhevich // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 3-6. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Створена в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства піднімає Колекцію мікроорганізмів на сучасний рівень і дозволяє намітити перспективні шляхи досліджень у галузі гарантованого зберігання штамів у життєдіяльному стані з характерними технологічними властивостями. Проведення необхідної ревізії фондів колекції (збір даних з виявлення, класифікації, реєстрації та контролю мікроорганізмів) передбачає обробку великої кількості інформації. Використання інформаційно-пошукової системи, описаної в статті, дозволяє виконати поставлене завдання у більш короткий термін і значно дешевше.


Ключ. слова: мікроорганізми для виноробства, гриби, дріжджі, бактерії, колекції мікроорганізмів, бази і банки даних мікроорганізмів
Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-14с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Zasіadly K.  
Polіsh experіence іn commercіalіsatіon of technology and іnnovatіon: new challenges and advantages = Польський досвід комерціалізації технологій та інновацій: проблеми та досягнення / K. Zasіadly // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 66-72. - англ.

Обговорено засоби адаптації польських підприємств до зростаючого внутрішньонаціонального та міжнародного суперництва. Визначено роль державної політики у створенні стабільно функціонуючого середовища для структурних зрушень у економіці, що забезпечують сприятливі можливості для інновацій та виробництва сучасної продукції. Наведено перелік різних типів інституцій, що допомогають технологічному трансферу та комерціалізації у цій сфері, які існують у Польщі, а також перелік різних організацій та фондів, котрі вкладають кошти в інновації й технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Stradubtsev V. M. 
Salt transporation dy the wind as a factor of salt regimes of soils and landscapes = Перенесення солей вітром як фактор сольового режиму грунтів і ландшафтів / V. M. Stradubtsev, L. R. Petrenko, M. N. Titenko; National Agricultural University. - К., 1999. - 38 c. - рус.

Розглянуто екологічні та грунтово-меліоративні проблеми глобального та регіонального характеру, що виникають у зв'язку з геохімічними процесами в системі "грунт - атмосфера" та перенесенням солей на значні відстані завдяки діяльності вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342 + Д821.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІР6255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бабак В.  
Автомобиль и автоперевозки как объект налогообложения. Ч. 1 / В. Бабак, О. Чимшит, Г. Грек; Центр юрид. и бух. сервиса "Аверс". - Д. : Изд. Дом "Баланс-Клуб", 1999. - 88 c. - (Аверс-бухгалтерия). - рус.

Рассматриваются особенности приобретения права собственности или оперативного управления транспортными средствами, их государственной регистрации, таможенного оформления и страхования гражданской ответственности владельцев автотранспортных средств. Приведен малоизвестный налогоплательщикам документ "Рекомендации о порядке учета плательщиков, начисления налога с владельцев транспортных средств и других самоходных машин и механизмов", содержащий ответы на ряд вопросов, не урегулированных Законом Украины "О налоге с владельцев транспортных средств и других самоходных машин и механизмов". Основное внимание уделено вопросам, возникающим у предприятий, эксплуатирующих автотранспортные средства, в частности, рассмотрены особенности бухгалтерского и налогового учета автомобиля как объекта основных фондов, запасных частей, технического обслуживания и ремонта транспортных средств; оплаты труда водителей; расходов на горюче-смазочные материалы, шины, аккумуляторы и др. Приведены материалы о лицензировании автотранспортных перевозок, о соблюдении сохранности грузов, ведении первичной транспортной документации и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 1. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 63 c. - укp.

Розглядаються основні напрямки діяльності Служби охорони грунтів України, еколого-технологічні проблеми меліорації земель гумідної зони країни, а також функціонально-екологічні параметри грунтоутворення, його діагностика та класифікація. Висвітлюються науково-методичні основи та система грунтово-екологічного забезпечення режимів зрошення, запропоновано шляхи збереження родючості грунтів та підвищення продуктивності землеробства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 3. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 209 c. - укp.

Наведено результати досліджень з питань охорони навколишнього середовища та меліорації. Висвітлено стан і перспективи протиерозійного захисту грунтового покриву України, ландшафтно-екологічні методи захисту грунтів від ерозії, а також сучасні методи грунтових обстежень. Аналізуються особливості використання природних кормових угідь при реформуванні земельних відносин в умовах радіоактивного забруднення території. Представлено рекомендації щодо підвищення родючості осушених лучних грунтів шляхом їх удобрення продуктами очистки водоймищ, запропоновано методи відтворення та збереження родючості дерново-підзолистих грунтів легкого гранулометричного складу, а також охарактеризовано еколого-економічні аспекти вапнування та удобрення грунтів в зонах радіаційного забруднення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 я431(4УКР)5 + П06 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 60 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К., 2000. - 108 с. - рус.

Запропоновано нову систему районування території України за загальноєвропейськими принципами, окреслено перспективи розвитку земельної інформаційної системи на базі космічних технологій. Виявлено роль високодисперсних мінералів у екологічній стійкості грунту, закономірності поведінки високоосновних фосфатів кальцію в грунтах різного генезису та їх вплив на результати визначення рухомого фосфору. Досліджено особливості розвитку кореневих систем сільськогосподарських культур залежно від способу обробітку чорнозему, технології найбільш раціонального застосування добрив, меліорантів, систем обробітку грунту й адаптивних заходів щодо підвищення родючості грунтів і посилення ефективності землеробства. Розглянуто напрями та ефективність формування грунтозахисно-меліоративної просторової структури агроландшафтів, підходи до характеристики протиерозійної стійкості грунтів і заходи боротьби з ерозією. Проаналізовано вплив забруднення нафтою на деякі властивості грунту. Викладено нові методичні підходи до дистанційної дігностики властивостей грунтів і розрахунку їх стійкості проти забруднення важкими металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54 + П04я54

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні питання приватизації та оцінки земель : Зб. наук. пр.:За матеріалами міжнар. наук.-практ. конф. "Шляхи вдосконалення приватизації та оцінки земель в Україні", 24 - 26 листоп. 1999 р., м. Суми / ред.: Б. А. Семененко; Укр. акад. банк. справи. - Суми : ВВП "Мрія-1" ЛТД, 1999. - 193 c. - укp.

Висвітлено правове й організаційне забезпечення земельної реформи. Досліджено методологічні проблеми реформування земельних відносин, землеустрою та охорони земель у ході реформування земельних відносин. Визначено науково-методичні аспекти грошової оцінки земель. Розглянуто прикладні питання приватизації та оцінки земельних ділянок, актуальні соціально-економічні та екологічні питання земельної реформи в Україні. Окреслено шляхи удосконалення приватизації сільськогосподарських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112 я43 + Х859(4УКР)110 я43 + У9(4УКР)320-51 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Актуальні питання розвитку бібліотечної справи : Матеріали наук.-практ. конф., Київ, 5 - 6 жовт. 2000 р. / ред.: Р. І. Павленко; Держ. наук. мед. б-ка. - К., 2000. - 140 c. - укp.

Розглянуто проблеми методичного забезпечення діяльності бібліотек України, роль міжнародного книгообміну в комплектуванні фондів бібліотеки іноземною літературою. Проаналізовано питання використання депозитарних фондів з медицини та охорони здоров'я, розвитку інформаційних функцій наукових медичних бібліотек, забезпечення спеціалістів-медиків патентною документацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Щабельник В. В. 
Актуальні проблеми конверсії каталогів вузівських бібліотек Харкова / В. В. Щабельник // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 119-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто можливість створення зведеного каталогу на базі фондів бібліотек харківських вузів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.9(4Укр)571.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 6, ч. 1 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 1998. - 172 с. - рус.

Висвітлюються проблеми економічного розвитку в умовах фінансових криз, лізингові операції в Україні, теоретичні основи розробки стратегії просування експорту країни на світовий ринок. Простежується вплив світової фінансової кризи на український фондовий ринок, режиму валютного курсу на рівень інфляції. Розглядаються питання страхування валютних ризиків в міжнародних лізингових угодах, методика оцінки фінансового положення фірми за даними балансу. Наведено порівняльний аналіз страхового бізнесу в Україні та в провідних країнах світу (США, Великобританії) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4УКР)6я431 + У9(4УКР)8я431 + У58я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Актуальні проблеми міжнародних відносин : Зб. наук. пр. Вип. 21, ч. 2 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 239 с. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми правового регулювання діяльності банків на фондовому ринку України. Детально проаналізовано співробітництво країн-членів Європейського Союзу у боротьбі з організованою злочинністю. Окремі статті присвячено податковому стимулюванню інноваційної діяльності. Визначено сучасні тенденції реалізації міжнародної правосуб'єктності палестинських арабів, особливості міжнародно-правового регулювання космічних комерційних запусків у двосторонніх угодах, розглянуто правові засади створення та регулювання вільних економічних зон країн Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-6я54 + Т3(0)0-6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кияк Б. Р. 
Алгоритм визначення переможців конкурсу фундаментальних наукових проектів / Б. Р. Кияк, Ю. В. Карлаш, О. М. Одарич, Л. Н. Ткаченко // НТІ. - 2001. - № 1-2. - С. 38-45. - укp.

Розглянуто особливості експертизи проектів фундаментальних досліджень. Розроблено систему параметричного опису наукового проекту, визначено її ймовірні критерії. Запропоновано методику підрахунку рейтингу конкурсних робіт Державного фонду фундаментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4Укр)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хмелевский Е.  
Амортизационная политика и обновление промышленно-производственных основных фондов / Е. Хмелевский // Экономика Украины. - 1999. - № 3. - С. 41-47. - рус.

Аналізуються амортизаційна політика в Україні, результати амортизаційної реформи 1997 р. Пропонується внести зміни у чинне законодавство щодо використання амортизаційних коштів і диференціації норм амортизації і т.ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського