Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=САЛЕМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Давиденко Т. И. 
Влияние серы на биологические показатели мидий в морской воде / Т. И. Давиденко, Фуад Фраг. Фуад Фраг Салем, И. И. Романовская // Химия и технология воды. - 2003. - 25, № 4. - С. 375-383. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*801.1-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Салем Джамал Абдельрахман Абдалла 
Основні шкідники цибулі у Східному Лісостепу України. Видовий склад, динаміка чисельності і прийоми її регуляції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.09 / Салем Джамал Абдельрахман Абдалла; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2001. - 18 c. - укp.

Вивчено шкідників ріпчастої цибулі у Східному Лісостепу України. Наведено відомості про видовий склад комах цибулевого агроценозу, формування фауни цибулі. Визначено спеціалізовані та неспеціалізовані шкідники цибулі. Досліджено особливості біології та екології спеціалізованих шкідників ріпчастої цибулі. Запропоновано прийоми захисту рослин від шкідників. Викладено дані про фауну цибулі під час її зимового зберігання. Оцінено вплив різних способів зберігання цибулі на фауну безхребетних. Розроблено таблиці для визначення шкідників за польових умов та у зимових сховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Климовицкий В. Г. 
Повышение эффективности комбинированного лечения пострадавших с политравмой голени в раннем периоде травматической болезни / В. Г. Климовицкий, Н. Н. Шпаченко, Салем Абдаллах Аль Шобаки, С. Е. Золотухин, А. А. Баешко // Травма. - 2014. - 15, № 1. - С. 5-8. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Климовицкий В. Г. 
Прогнозирование осложнений с учетом эффективности противошоковых мероприятий в раннем периоде травматической болезни / В. Г. Климовицкий, Салем Абдаллах Аль Шобаки, Н. Н. Шпаченко, С. Е. Золотухин // Травма. - 2013. - 14, № 3. - С. 39-42. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

На основании анализа материалов лечения 499 пострадавших шахтеров с тяжелой травмой опорно-двигательного аппарата и внутренних органов, сопровождающейся шоком различной степени тяжести, разработан метод прогноза вероятности развития осложнений. Показано, что при возникновении осложнений важная роль принадлежит как факторам, определяющим тяжесть шока, так и факторам противошоковой терапии. Возникновение осложнений в большей степени зависит от дефектов в лечении, чем от факторов, определяющих тяжесть шока (значимость факторов терапии в 3 раза выше, чем тяжести шока).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Целуйко В. Й. 
Фібриляція передсердь при гострому коронарному синдромі: клініко-анамнестичні особливості та вплив на перебіг / В. Й. Целуйко, Ф. Б. Салем, Н. А. Лопіна, І. В. Кузнецов // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2019. - № 1. - С. 29-36. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначити клініко-анамнестичні показники, асоційовані з розвитком фібриляції передсердь (ФП) у хворих з гострим коронарним синдромом (ГКС) та оцінити вплив цього порушення ритму на перебіг інфаркту міокарда в госпітальний період. У дослідження, яке мало ретроспективний та проспективний етапи, загалом залучили 206 пацієнтів з ГКС (середній вік (65,00 +- 10,75) року; 63,0 % чоловіків), госпіталізованих у центр проведення перкутанних коронарних втручань. До проспективного спостереження залучили 125 пацієнтів з ГКС. Залежно від наявності ФП хворих на ГКС розподілили на дві групи: 1-ша група (n = 65) - хворі з ГКС та ФП, 2-га група (n = 60) - хворі з ГКС без ФП. Хворі з ГКС та ФП були розділені на дві підгрупи: підгрупа 1а - хворі з ГКС, у яких клінічний перебіг у гострий період ускладнився розвитком ФП (n = 51; 77,3 %), та підгрупа 1б - хворі з ФП, відомою раніше (n = 14; 22,7 %). У 1-й групі було статистично значуще більше пацієнтів з ГКС з елевацією сегмента ST, ніж у 2-й (відповідно 86,2 та 61,7 %; p = 0,0021). Більшість хворих мали гостру серцеву недостатність I класу за Killip. При цьому в пацієнтів 1-ї групи частіше реєстрували II і III класи гострої серцевої недостатності за Killip, і ці хворі належали до підгрупи 1а, тобто інфаркт міокарда на тлі ФП мав тяжчий перебіг. У 1-й групі статистично значуще частіше реєстрували анемію (відповідно 29,2 та 10 %; p = 0,0109). У 1-й групі зареєстровано більше хворих із супутнім цукровим діабетом 2-го типу, ніж у 2-й групі (відповідно 33,8 та 25 %). У хворих 2-ї групи тромболізис проводили частіше, ніж у пацієнтів 1-ї групи (відповідно 20 і 10,8 %). У 2-й групі у більшої частки хворих застосовували статини в анамнезі порівняно з пацієнтами 1-ї групи (відповідно 5 і 1,5 %). Також хворі 2-ї групи частіше приймали інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту/блокатори рецепторів ангіотензину II в анамнезі порівняно з пацієнтами 1-ї групи (відповідно 35 і 24,6 %). Госпітальні ускладнення частіше реєстрували в пацієнтів підгрупи 1а, ніж підгрупи 1б. Висновки: результати дослідження свідчать про наявність прямого зв'язку між ризиком розвитку ФП при ГКС та цукровим діабетом, анемією, серцевою недостатністю. У хворих з ГКС та ФП частіше спостерігається розвиток ускладнень у гострий період та формування патологічного зубця Q в подальшому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109 + Р410.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського