Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 743
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Боднар Ю. В. 
Активність і вміст ізозимів глутатіонпероксидази клітин гранульозного шару яєчників корів за культивування / Ю. В. Боднар // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 9-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Милостива Д. Ф. 
Активність ензимів антиоксидантної системи у молодняку української м'ясної породи за впливу мікроелементів / Д. Ф. Милостива, В. Г. Грибан // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У результаті вивчення змін морфологічних показників крові та активності ензимів антиоксидантної системи у молодняка великої рогатої худоби за умови додавання до раціону мікроелементів у вигляді сульфату міді, хлориду кобальту та сульфату марганцю, було встановлено, що за дії мінеральних сполук кількість еритроцитів і вміст гемоглобіну зазнавали змін. Одержані дані свідчать, що найвищі морфологічні показники крові були у тварин за впливу кобальту. Також, відмічалось, що мікроелементи мали вплив і на супероксиддисмутазну, каталазну та пероксидазну активність. Найбільший вплив на активність антиоксидантних ензимів мали мідь та марганець. Такі зміни кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну й активності ензимів антиоксидантної системи зумовлено тим, що мідь, кобальт та марганець мають стимулювальний вплив на кровотворні процеси в організмі та входять до складу антиоксидантних ензимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.526 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рівіс Й. Ф. 
Виділення жирних кислот загальних ліпідів з молоком, молочна продуктивність та склад молока корів за наявності оксидів металів і цеолітового борошна в раціоні пасовищного періоду / Й. Ф. Рівіс, С. М. Коляда // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 20-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Величко В. О. 
Динаміка амінокислотного складу прісноводної водорості Lemna Minor за внесення в поживне середовище різних доз йоду / В. О. Величко, С. В. Мерзлов, Р. О. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність проведення досліджень з вивчення динаміки амінокислотного складу прісноводній водорості Lemna Minor за внесення у поживне середовище різних доз йоду, описано методи досліджень, а також наведено одержані результати, зроблено їх аналіз і висновки. Вирощування прісноводної водорості Lemna Minor за внесення різних доз йоду в поживне середовище позитивно впливає на динаміку білка в сухій біомасі водорості. Різні дози йоду в поживному середовищі не мають суттєвого впливу на такі важливі "незамінні" амінокислоти, як лізин, метіонін, треонін. Виявлено також тенденцію до підвищення вмісту одних амінокислот і зниження - інших "замінних" та "незамінних".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*725.111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Левицький Т. Р. 
Оцінка безпечності кормових добавок для довкілля / Т. Р. Левицький // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 32-36. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розроблено загальну схему та методичні підходи до проведення досліджень безпечності кормових домішок (КД) для довкілля. Схема вивчення безпечності КД для довкілля включає в себе поетапні дослідження. На першому етапі проводиться оцінка ризику негативного впливу КД або її метаболітів на довкілля. На другому етапі проводиться оцінка впливу КД на нецільові види тварин, рослини та мікроорганізми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Параняк Н. М. 
Фізико-хімічні властивості вовни та жиропоту вівцематок за умов використання у раціонах лізину, метіоніну та сульфату натрію / Н. М. Параняк, Н. П. Сидір, А. В. Скорохід // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 37-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу згодовування вівцематкам незамінних амінокислот лізину, метіоніну, а також сульфату натрію на фізико-хімічні властивості вовни, кількісні і якісні показники жиропоту. Встановлено, що використання у раціонах вівцематок лізину, метіоніну та сульфату натрію призводить до підвищення інтенсивності росту вовни з одночасним покращанням її хімічного складу і фізичних показників за рахунок збільшення у її волокні вмісту загального Сульфуру, цистину і міцності волокон, а також захисних властивостей вовняного воску.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ривак Г. П. 
Розрахунок невизначеності методу капілярного електрофорезу при визначенні вмісту холін хлориду в кормових добавках і преміксах / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розрахунку невизначеності аналітичних методик кількісного визначення вмісту діючих речовин, наведено ряд нормативних документів, які регламентують загальні правила та вимоги для оцінки і вираження невизначеності вимірювань, які слід додержуватися на різних рівнях точності для забезпечення якості випробувань продукції. Наведено процедуру і розраховано невизначеність методики визначення вмісту холін хлориду за допомогою методу капілярного електрофорезу шляхом експериментальних спостережень і вхідних даних, зроблено їх аналіз і відповідні висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хомин М. М. 
Біохімічний профіль крові та молока корів за згодовування цитратів селену, хрому, кобальту і цинку / М. М. Хомин, І. І. Ковальчук, С. Й. Кропивка, М. М. Цап // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 47-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Включення до раціону корів II дослідної групи домішки цитратів хрому, селену, кобальту та цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 20 мкг Co та 20 мг Zn/кг с. р. раціону) сприяло підвищенню антиоксидантних процесів в організмі та середньодобових надоїв молока на 6,6 %. Згодовування коровам III дослідної групи аналогічної мінеральної домішки з іншим вмістом кобальту та цинку (30 мкг Cr, 25 мкг Se, 100 мкг Co та 10 мг Zn/кг с. р. раціону) підсилювало антиоксидантні процеси шляхом підвищення активності каталази, глютатіонпероксидази та супероксиддисмутази, зниження процесів перекисного окиснення ліпідів у крові, збільшення у молоці вмісту жиру на першому і другому місяцях її застосування на 0,07 та 0,20 % (абсолютних) та середньодобових надоїв молока відповідно на 3,3 та 7,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чумаченко С. П. 
Вплив згодовування силосів, заготовлених із пробіотичними препаратами, на продуктивність і якість молока корів / С. П. Чумаченко, Н. М. Федак, Н. О. Кравченко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено дані щодо згодовування силосів, заготовлених із пробіотичними препаратами, на продуктивність і якість молока корів. Встановлено, що використання у раціонах дійних корів силосу, заготовленого з препаратом БПС-Л сприяє збільшенню чисельності рубцевої мікрофлори, а також концентрації азотних та gamma-глобулінової фракцій крові. У молоці корів II дослідної групи відзначено вірогідне збільшення вмісту сухої речовини, в основному за рахунок жиру та казеїну, що зумовило підвищення густини молока. Середньодобовий надій по дослідних групах склав відповідно 12,9 та 13,2 кг і був на 4,0 та 6,5 % вищим, ніж у контролі (12,4 кг). Зниження затрат кормів та ріст продуктивності у корів II дослідної групи зумовило зниження собівартості 1 ц молока у порівнянні з контролем на 9,3 а з I дослідною - на 3,9 %. Це забезпечило підвищення рентабельності виробництва молока на 12,5 % проти контролю і на 5,6 % у порівнянні з препаратом літосил.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевчук Т. В. 
Особливості перетравлення і засвоєння нутрієнтів різнохарактерних раціонів товарного молодняку сріблясто-чорних лисів / Т. В. Шевчук, Я. І. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень перетравлення і засвоєння основних елементів живлення раціонів із частковою заміною кормів м'ясної групи іншими за походженням, які складаються для товарного молодняку сріблясто-чорних лисів. У ході експериментів виявлено, що зі зменшенням частки м'ясних кормів у складі кормосумішок в організмі тварин знижується перетравність протеїну і жиру та підвищується засвоюваність вуглеводів. Підраховано, що заміняючи корми м'ясної групи запареною кукурудзяною дертьою на 40 % (за білком) можна знизити фізіологічну цінність раціону на 112 ккал, а сумішшю дерті і макухи на 60 % - на 181 ккал, що є оптимальним для періоду "жирування" товарного молодняку лисів. У разі впровадження у виробництво запропонованих у роботі раціонів виробникам необхідно враховувати технологічний період вирощування лисів та не застосовувати часткову заміну м'ясних кормів у періоди інтенсивного росту молодняку та заключний (період формування хутра).


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Авдосьєва І. К. 
Вплив кормової суміші полібіоніка на ефективність вакцинації бройлерів проти вірусних захворювань / І. К. Авдосьєва, Н. Е. Лісова, В. В. Регенчук, О. Б. Басараб, І. Л. Мельничук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 68-72. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8 + П682-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Коваленко М. М. 
Дослідження протимікробної активності флупетциду / М. М. Коваленко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 73-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані експериментальних дослідженнь протимікробної активності флупетциду, який представляє інтерес для ветеринарної медицини. Показано, що флупетцид виявляє протимікробну дію і доцільно продовжити його подальше доклінічне дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Музика В. П. 
Особливості ефективного застосування протимікробних препаратів при актинобацилярній плевропневмонії свиней / В. П. Музика, І. К. Авдос'єва, І. О. Собко, В. В. Регенчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 77-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати визначення ефективності моно- і комбінованих препаратів для лікування АПП свиней. У разі застосування комбінованого препарату флорікол терапевтичний ефект склав 80 %, тоді як за застосування монопрепарату фловет - 60 %. Серологічний метод визначення рівня антитіл проти АПП надає змогу визначити терапевтичний ефект дії протимікробних препаратів і розробити ефективну схему застосування їх у кожному окремо взятому свиногосподарсті. В Україні для лікування респіраторних захворювань свиней зареєстровано 126 різних форм протимікробних препаратів, у тому числі для парентерального застосування - 61 (48,4 %) і перорального - 65 (51,6 %), у тому числі для терапії АПП свиней - 15 (23 %) і 53 (81 %), відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мурська С. Д. 
Визначення чутливості мікроорганізмів до солей третинних амінів та четвертинних амонієвих сполук / С. Д. Мурська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мастити корів широко поширений в усіх країнах світу і завдають значного економічного збитку молочному скотарству та господарствам різної форми власності. Разом із діагностичними заходами важливе значення у боротьбі з маститами корів відіграє своєчасне і ефективне лікування. Проведений аналіз можливих підходів до створення таких препаратів вказує на те, що до ефективних і безпечних протимаститних препаратів могли б використовуватись солі третинних амінів і четвертинних амонієвих сполук. Відзначео, що дія названих сполук за протимікробною активністю не поступається бактерицидній дії альдегідів. Завдяки наявності вільних аміногруп та атому третинного азоту формується лужне середовище, а це в свою чергу сприяє підвищенню протимікробної активності в композиції з іншими хімічними речовинами. Мета роботи - визначити чутливість мікроорганізмів до солей третинних амінів та четвертинних амонієвих сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Салата В. З. 
Ефективність мийно-дезінфікуючих і дезінфікуючих засобів для санітарної обробки обладнання забійних підприємств / В. З. Салата // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 88-93. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Козенко О. В. 
Сезонна динаміка показників ендогенної інтоксикації організму корів та вмісту заліза і церулоплазміну в їх крові / О. В. Козенко, Г. В. Сус, Н. В. Магрело // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272 + П872.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Кушнір Г. В. 
Дослідження рослинної сировини на наявність генетично модифікованих джерел / Г. В. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 100-103. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень із визначення генетично модифікованих організмів у рослинній сировині, яка надходила від сільськогосподарських виробників з Львівської області. За результатами досліджень встановлено позитивні проби у бобах сої, зерні кукурудзи, насінні ріпаку та соєвому борошні. У позитивних зразках сої та соєвому борошні було ідентифіковано сою лінії GTS 40-3-2. Вміст ГМ інгредієнтів у соєвому борошні становив понад 0,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.986 + Р123.81-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кушнір І. М. 
Вплив бактерійних ендотоксинів на гістоструктуру печінки та селезінки / І. М. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 104-109. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо встановлення впливу бактерійних ендотоксинів кишкової палички на гістологічну структуру печінки та селезінки. На основі проведених гістологічних та ультраструктурних досліджень печінки встановлено, що бактерійні ендотоксини спричиняють порушення структури мітохондрій, зменшення вмісту рибосом та збільшення кількості лізосом, що відобразилось вираженою білковою дистрофією гепатоцитів. У селезінці тварин дослідної групи виявлено порушення гемодинаміки, розпушення та набряк капсули, трабекул та ретикулярного каркасу, що зумовило зростання вагових коефіцієнтів органу. Встановлено зменшення лімфатичних вузликів і кількості лімфоїдних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Періг Ж. М. 
Визначення параметрів гострої токсичності антибіотиків на основі бензилпеніциліну / Ж. М. Періг // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 110-113. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Тесарівська У. І. 
Вивчення орієнтовно-дослідницької активності щурів при введенні настоянки трави кануферу (Pyrethrum majus) / У. І. Тесарівська, С. Я. Мартиник // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 114-119. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив настоянки з трави кануферу (Рyrethrum majus) на емоційну й рухову активність тварин. Під час дослідження "горизонтальних" рухів щурів спостережено аналогічну картину як за введення етилового спирту так і за введення спиртового екстракту кануферу: відзначали статистично вірогідне зменшення активності тварин на кінець досліду відносно першої доби. У разі введення настоянки кануферу відсутня косметична поведінка щурів. У групі контрольних тварин, і тварин, котрим вводили етиловий спирт на 7-му добу з'явився грумінг і зберігся до кінця досліду. За введення етилового спирту збільшувалась кількість дефекацій та число болюсів, введення настоянки трави кануферу не порушувало нормального функціонування шлунково-кишкового тракту (відсутність емоційного стресу). Результати досліджень свідчать про вплив на центральну нервову систему як розчину етилового спирту, так і спиртового екстракту кануферу, однак дія останнього дещо відмінна та проявляється у зменшенні відчуття страху, а також у відсутності змін рівня емоційного стану щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського