Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Мікросистеми, Електроніка та Акустика<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 217
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Безверхий О. І. 
Електромеханічна чутливість круглих та кільцевих п'єзоелектричних тонких пластин при механічному збуренні / О. І. Безверхий, Л. О. Григор'єва // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 40-46. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено реакцію п'єзокерамічних осьових датчиків з чутливим елементом у формі круглих і кільцевих пластин на імпульсне механічне навантаження. Визначається електрорушійна сила п'єзокерамічних поляризованих по товщині пластин при механічному навантаженні, прикладеному паралельно до напрямку поляризації. Розглядаються планарні нестаціонарні вісесиметричні коливання пластини, що виникають при цьому. Проаналізовано зміну динамічних характеристик електромеханічного стану п'єзокерамічної пластини, встановлено залежність характеру нестаціонарних коливань від навантаження та відношення радіусів пластини при імпульсному навантаженні. Аналізується зміна ЕРС датчика в процесі реакції на нестаціонарне збурення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ромашко В. Я. 
Оцінка ефективності відбирання енергії від сонячної батареї / В. Я. Ромашко, Є. В. Вербицький // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 6-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано умови, за яких від сонячної батареї (СБ), що працює на узгоджувальний імпульсний регулятор (ІР), буде відбиратись максимальний обсяг енергії. Виведено уточнену умову відбору максимальної енергії для випадку, коли вхідний пульсуючий струм ІР змінюється за нелінійним законом. На прикладі ІР підвищувального типу виконано порівняльний аналіз одержаної умови з відомою, яка була отримана для випадку лінійної зміни струму перетворювача. Показано, що приріст одержаної від СБ енергії, за умови використання уточненої умови, є несуттєвим для всіх досліджуваних режимів. Зроблено висновок про доцільність практичного застосу-вання умови, що була отримана для випадку лінійної зміни струму, враховуючи простоту її апаратної реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Осипенко К. С. 
Оцінка фрактальної розмірності та передавальної функції хмар / К. С. Осипенко, В. Я. Жуйков // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 13-19. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано методику знаходження фрактальної розмірності проекції області хмарного покриву на ділянку сонячної електростанції та передавальної функції хмари, що еквівалентна її віртуальній щільності. Наведено формулу для розрахунку фрактальної розмірності проекції області хмарного покриву на окремі ділянки сонячної електростанції. Для визначення стану комірки залежно від величини інтенсивності сонячного випромінювання при наявності імли використано S-подібну криву. Наведено формули для визначення зображення та оригіналу передавальної функції хмари, а також формули дискретного перетворення Віленкіна - Крестенсона та симетричного перетворення на кінцевих інтервалах для визначення віртуальної щільності хмари. Показано, що знання фрактальної розмірності проекції області хмарного покриву на ділянку сонячної електростанції та передавальної функції хмари можна використовувати для визначення ділянок сонячної електростанції з самоподібними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жовнір М. Ф. 
Вимірювальний перетворювач кутових переміщень з використанням фазових набігань електричного поля поверхневих акустичних хвиль / М. Ф. Жовнір // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 20-28. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запропоновано і теоретично обгрунтовано метод однозначного вимірювання кутових переміщень з використанням фазових набігань на поверхні п'єзоелектричного хвилеводу електричного поля кількох поверхневих акустичних хвиль (ПАХ), що приймаються рухомим ПАХ-приймачем. Приведена оцінка потенційних метрологічних параметрів 3-х частотного перетворювача кутових переміщень в діапазоні 0 - 360 кут. град. з формуванням точної, проміжної та грубої вимірювальних шкал. Результати випробувань макету на базі п'єзоелектричного хвилеводу з структурою оксид цинку - плавлений кварц підтверджують можливість створення високочутливого вимірювального перетворювача кутових переміщень з роздільною здатністю та точністю, які близькі до параметрів індуктосинів, фотоелектричних перетворювачів і лазерних інтерферометрів, але можуть мати значно менші масогабаритні показники, вартість та складність конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сагумбаев И. А. 
Референсная архитектура систем для анализа биомедицинских данных / И. А. Сагумбаев, А. А. Попов // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 29-33. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Исследованы проблемы разработки универсальных и адаптивных систем анализа данных. На примере построения биомедицинских систем мониторинга состояния здоровья человека были выделены основные особенности работы и построения систем, которые анализируют мультимодальные данные. К основным нерешенным проблемам создания адаптивных систем можно отнести необходимость переконфигурирования системы под входную задачу. Для решения задач переконфигурации была предложена теоретическая стратегия построения адаптивной системы анализа данных. Особенностью предложенной системы является двухуровневая архитектура: независимая референсная система и подсистема, отвечающая за адаптивную работу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6 + Р651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Назарчук О. О. 
Стабілізація якості термограм шляхом усунення терморозфокусування / О. О. Назарчук, В. В. Шликов, В. А. Данілова // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 34-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Lazebnyi V. S. 
Estimation of probabilistic processes in wireless networks of 802.11 standard = Оцінювання ймовірнісних процесів у безпроводових мережах стандарту 802.11 / V. S. Lazebnyi, Chengliang Yin // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 47-53. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Проаналізовано механізми виникнення колізій у безпроводових мережах 802.11 з конкурентним доступом до радіоканалу. Запропоновано розрахункові співвідношення для визначення ймовірностей колізій в мережі в цілому за наявності N активних станцій із насиченим навантаженням, а також для однієї станції за умови реалізації двійкового показникового механізму збільшення конкурентного вікна. Наведено графіки, що ілюструють отримані аналітичні співвідношення. Запропоновано також співвідношення для визначення ймовірності успішного передавання кадру даних залежно від кількості активних станцій і початкового значення конкурентного вікна. Співвідношення отримані з використанням концепції віртуального конкурентного вікна.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сергієнко І.-В. О. 
Застосування методу активної компенсації хроматичної дисперсії для підвищення пропускної здатності волоконно-оптичного лінійного тракту / І.-В. О. Сергієнко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 54-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано метод активної компенсації хроматичної дисперсії у волоконно-оптичному лінійному тракті. Метод основано на використанні особливостей динамічного розширення спектру генерованого оптичним передавачем імпульсу безпосередньо на вході у волокно. Це надає можливість використати граничні можливості системи передачі для досягнення максимальної довжини регенераційної ділянки без застосування пасивних пристроїв компенсації дисперсії, які потребують додаткових оптичних підсилювачів. Для математичного моделювання використано імпульси супергаусової форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дорогий Я. Ю. 
Оптимізація нейронної мережі алгоритму DeepStack для гри у Leduc Hold'em / Я. Ю. Дорогий, В. В. Цуркан, В. Ю. Лісовий // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 5. - С. 63-72. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання реалізації нейронної мережі та підбору її структури, яка використовується в алгоритмі DeepStack. Наведений опис алгоритму та принципу його роботи. Розглянутий алгоритм використовується для прийняття рішення під час гри в покер. Покер представлений як гра з неповною інформацією. Розрахунок стратегії відбувається на основі двох параметрів - контрфактичних значень опонента та діапазону гравця. Запропонована нейронна мережа використовується для розрахунку стратегії, а саме контрфактичних значень опонента. В якості нейронної мережі була вибрана мережа прямого розповсюдження. Як дані для навчання використовувався набір вирішений покерних ситуацій, який включав в себе різні величини ставок та комбінації рук. Розглянуто декілька структур мереж і вибрана оптимальна. Критерієм вибору слугує оцінка вразливості стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Душейко М. Г. 
Особливості фотолюмінесценції та спектрів пропускання тонких шарів пористого кремнію на діелектричних основах / М. Г. Душейко, Г. С. Кольцов, Т. Ю. Обухова // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 6-11. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено дослідження спектрів пропускання і фотолюмінісценції шарів пористого кремнію отриманих хімічним травленням із тонких плівок кремнію на основах з полі кору та сапфіру. Показано що характер спектра поглинання таких структур залежить як від умов отримання плівок кремнію так і від матеріалу основи. В результаті дослідження спектрів фотолюмінісценції що збуджувалась УФ-випромінюванням (285 нм) показано, що окрім характерних для пористого кремнію піків в області 600 - 700 нм в тонких шарах пористого кремнію спостерігаються піки в короткохвильовій області.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Перевертайло В. В. 
Генерація надвисокочастотної плазми за допомогою еванесцентних хвиль / В. В. Перевертайло, А. І. Кузьмичєв // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 12-17. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено аналіз і порівняння можливих конструктивних особливостей надвисокочастотних генераторів низькотемпературної плазми, які будуються на базі еванесцентних хвиль. Мета дослідження - систематизація різних методів і підходів до генерації НВЧ плазми за допомогою еванесцентних хвиль, пошук технології застосування еванесцентних хвиль НВЧ діапазону у плазмовій техніці, проблема забезпечення зони однорідності оброблюваної поверхні твердого тіла великої площі (метри квадратні). Розглянуто 3 підходи, що забезпечують збудження еванесцентної хвилі: збудження за допомогою позамежного хвилеводу; еванесцентна хвиля, що збуджується за допомогою поверхневої хвилі; еванесцентна хвиля, що збуджується поблизу поверхні діелектрика за рахунок ефекту порушення повного внутрішнього відбиття. Наведено результати перших експериментів використання таких генераторів і визначено перспективи їх подальшого застосування для іонно-плазмової технології обробки великих підкладок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11 + В333.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шинкаренко Н. В. 
Поліпшення параметрів рентгенотелевізійних систем на основі електронних перетворювачів / Н. В. Шинкаренко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 18-28. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Відзначено переваги плоскопанельних детекторів, які є основою перспективної цифрової рентгенотехніки, у порівнянні з рентгенівською плівкою, запам'ятовуючими пластинами комп'ютерної радіографії та електронно-оптичними трубками. Серед преваг можна зазначити економію часу, завдяки відсутності хімічної обробки та можливість цифрової передачі даних, а також кращу якість зображення. Описані найбільш важливі параметри різних технологій. Здійснено порівняння сучасних плоскопанельних детекторів та рентгенівських електронно-оптичних перетворювачів, а також рентгенотелевізійних систем постійної та імпульсної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ромашко В. Я. 
Регулювальні характеристики імпульсних регуляторів з урахуванням внутрішнього опору джерела електроживлення / В. Я. Ромашко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 29-34. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано особливості роботи імпульсних регуляторів від джерел постійної напруги та струму. Наведено схеми імпульсних регуляторів постійного струму, дуальні до схем імпульсних регуляторів постійної напруги. Розглянуто їх регулювальні характеристики з врахуванням внутрішнього опору джерела електроживлення. Показано, що оскільки відповідні схеми імпульсних регуляторів напруги та струму є дуальними, аналітичні вирази їх регулювальних характеристик є аналогічними. Як приклад наведено нормовані графіки регулювальних характеристик для імпульсних регуляторів постійної напруги та струму знижувального типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Боділовський О. К. 
Безконтактний моніторинг параметрів вентиляційної функції легень за допомогою методу оптичного потоку / О. К. Боділовський // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 35-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано метод, що надає можливість отримати розширений набір параметрів вентиляційної функції легень при безконтактному моніторингу за допомогою відеокамери, зокрема тривалості вдиху та видиху під час аналізу потокового відео з верхньої частини тулуба людини. Дані параметри надають додаткові можливості лікарям для діагностики стану пацієнта під час безконтактного моніторингу. Розроблений метод було апробовано на відеозаписах з п'яти здорових добровольців. Значення середньої відносної похибки склали 9,7 % для тривалості вдиху та 18,3 % для тривалості видиху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Порева А. С. 
Методы машинного обучения для исследования звуков легких / А. С. Порева, В. И. Вайтышин, Е. С. Карплюк // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 41-47. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Рассмотрены основные методы машинного обучения с целью применения их к задаче классификации звуков легких. На основе базы звуков легких был получен ряд параметров сигналов. Задачей исследования было провести классификацию звуков при помощи пяти различных методов машинного обучения, а также определить из ряда параметров сигналов теиз них, которые дают в конечном счете наивысшую точность. Таким образом было найдено семь наиболее диагностически ценных параметров звуков дыхания и выявлено, что 2 метода машинного обучения - метод опорных векторов и метод дерева принятия решений - показали наилучшие результаты. Таким образом, данная методика классификации может служить вспомогательным инструментом для врача-пульмонолога в постановке диагноза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Старовойт Я. И. 
Механические поля цилиндрического пьезокерамического излучателя силовой конструкции в присутствии акустического экрана / Я. И. Старовойт, А. Г. Лейко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 48-55. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проведен численный анализ частотных и угловых зависимостей механических полей поверхности цилиндрического пьезокерамического излучателя с окружной поляризацией силовой конструкции в присутствии акустически мягкого цилиндрического экрана. В качестве исследуемого параметра механического поля была выбрана колебательная скорость поверхности излучателя. В результате произведенного анализа были установлены физические причины ее изменения под влиянием экрана. Также определены закономерности поведения механических полей системы излучатель - экран в зависимости от частоты и размеров экрана.


Індекс рубрикатора НБУВ: З873-524.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Продеус А. М. 
Суб'єктивне оцінювання якості та розбірливості мовних сигналів, спотворених синтезованими шумами / А. М. Продеус, А. В. Вітик, Д. Ю. Діденко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 56-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати оцінювання впливу стаціонарних і нестаціонарних синтезованих шумів на якість та розбірливість мовних сигналів. Для випадку стаціонарних шумів показано, що при малих відношеннях сигнал-шум білий шум поступається за маскувальною здатністю рожевому та коричневому шумам. Досліджено два простих, з обчислювальної точки зору, алгоритми формування нестаціонарних шумів, що забезпечують краще, у порівнянні з білим шумом, маскування мовних сигналів, а також менше забруднюють навколишнє середовище під час мовних пауз.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 + Ш111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кучернюк П. В. 
Методи і технології захисту комп'ютерних мереж (фізичний та канальний рівні) / П. В. Кучернюк // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 64-70. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто найбільш поширені рішення, які підтримуються виробниками обладнання для комп'ютерних мереж (комутатори 2-го та 3-го рівнів, маршрутизатори), реалізовані у операційних системах та протоколах і можуть бути використані при розробці та реалізації комплексних систем захисту корпоративних мереж. Стаття є першою з циклу статей, присвячених аналізу методів і технологій захисту. Наведено типові загрози комп'ютерним мережам фізичного та канального рівнів моделі OSI та проведено аналіз особливостей методів і технологій захисту. Результати аналізу можуть бути використані для прийняття обгрунтованих рішень щодо вибору методів захисту для мереж різного призначення та з різними вимогами щодо захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дорогий Я. Ю. 
Застосування генетичного алгоритму для агентного моделювання поведінки об'єктів при виході з палаючої кімнати / Я. Ю. Дорогий, В. В. Цуркан, А. С. Дембіцький // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2017. - 22, № 6. - С. 71-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання реалізації генетичного алгоритму для навчання й оптимізації нейронної мережі та її застосування для задач агентного моделювання людської поведінки. Запропоновано систему, що здійснює навчання агентів за допомогою підбору найефективніших стратегій поведінки з наявного набору стратегій із застосуванням генетичного алгоритму. Висвітлено розробку одного з таких модулів поведінки агента на основі нейронної мережі, що, будучи навченим, достатньо допомагає агентові орієнтуватися в середовищі. Описано побудову середовища для такого навчання та наведено результати навчання при різних конфігураціях середовища. Головною метою та застосуванням такого підходу є використання навчених агентів для розробки системи моделювання поведінки натовпу під час пожежі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Machulianskyi O. V. 
Optical properties of nickel nanoparticles in systems with a statistically inhomogeneous structure = Оптичні властивості наночастинок нікелю в системах зі статистично неоднорідною структурою / O. V. Machulianskyi // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2018. - 23, № 1. - С. 6-15. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В371.211 + В378.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського