Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Vranay F$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Vranay F.  
Heating for intelligent building - case study / F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 627. - С. 226-229. - Библиогр.: 2 назв. - англ.

Доведено, що теплові помпи як джерело відновлювальної енергії є дуже ефективними та безпечними для довкілля. За достатніх умов енергія від низькопотенціального тепла, що переважно є непридатним, використовується як джерело енергії для теплових помп. Застосування цих систем супроводжується використанням електроенергії за низького тарифу, що забезпечить роботу інших електроприладів. Установлено величину затрат на обігрівання та функціонування електроприладів будівель і показано нові шляхи використання комбінованої системи з низькотемпературними обігрівальними системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Vranay F.  
Res additional application in contemporary buildings / F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 737. - С. 303-306. - Библиогр.: 3 назв. - англ.

Зазначено, що теплові насоси та сонячна система надають нам найефективніший шлях забезпечення нагрівання й охолодження у багатьох напрямках застосування, оскільки вони використовують поновлювальні джерела довкілля. Експериментальні виробничі приміщення факультету "Центр економічних досліджень з поновлювальних джерел енергії і систем розподілу" засновано з метою досліджень можливості зменшення енергетичних витрат на будівництво, пов'язаних з економією. Реалізований проект цього Центру створює реальне навколишнє середовище для ефективного проведення технологічних досліджень в лабораторії у режимі експлуатації: технології співгенеруючих елементів, теплові насоси, фотогальваніка, теплові капіляри та польові технології вимірювань і регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Poorova Z. 
Green roof as a saving technology and creator of microclimate / Z. Poorova, F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 311-315. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Зазначено щодо важливості економії енергії за рахунок оптимального вибору рослинності, яку використовуватимуть для зелених дахів. Місто Кошице розташоване у східній частині Словаччини, на р. Горнад у Кошицькому басейні. Кошице має ознаки як вологого континентального клімату, так і океанського клімату, оскільки місто знаходиться в північній помірній зоні. Місто має 4 районні сезони. Випадання опадів характеризується невеликою зміною протягом року, в основновному опади випадають протягом літа і лише деякі - в зимовий період. Сьогодні зміни клімату активно обговорюють у всьому світі. Ми кожен день маємо справу зі зміною рельєфу країни, зміною типу природної поверхні Землі на бетон, бітум і водонепроникні поверхні. Екологічна будівля в Кошице має зелений дах на верхівці будівлі. Мета роботи - дослідити температуру поверхні покрівлі для трьох різних типів трави зеленого даху. Той факт, що різний вибір рослинності впливає на зниження температури зеленого даху, може бути дуже цікавим з погляду мікроурбанізму та мікроклімату. Основною ідеєю є зниження температури на поверхні покрівлі для заощадження енергії та одержання води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н872.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Vranay F. 
Innovative technology, operation and energy management of building: science & technology park, TUKE = Інноваційна технологія, експлуатація та енергетичний менеджмент будівництва: науковий та технологічний парк, ТУК / F. Vranay, C. Stone // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 877. - С. 284-290. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Нинішня мета підвищення енергоефективності будівель повинна бути реалізована цілісно, з урахуванням міждисциплінарних заходів на етапі проектування. Для застосування інноваційних технологій важливо знати функцію будівлі, оперативні вимоги, обсяг фінансування інвестора та умови або обмеження навколишнього середовища. Ця концепція є безперервним процесом для досягнення відповідних архітектурно-будівельних рішень, технічних систем та ефективного управління роботою будівлі. Результатом цього процесу має бути високоякісна конструкція з погляду системних зв'язків між будівлею, кліматом та енергією, яка повинна функціонувати як каталізатор стійкого суспільства. Дотримуючись цих критеріїв, реальні умови оцінюються в економічному плані. Цей аспект визначає дизайн системи та корелює з можливими застосуваннями систем із реальною віддачею інвестицій. Будівля, яка є предметом цієї статті, пройшла через цей процес розробки та є прикладом системи функціонування на рівні експлуатації та управління розумних будівель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського