Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Rosalovsky V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Rosalovsky V. P. 
Biochemical and haematological changes in peripheral blood of rats exposed to chlorpyrifos: protective effect of vitamins A and E combination = Зміни біохімічних і гематологічних показників периферичної крові щурів за дії хлорпірифосу: захисний вплив вітамінів А та Е / V. P. Rosalovsky, S. V. Grabovska, Yu. T. Salyha // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 57-68. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Хлорпірифос є високотоксичною фосфорорганічною сполукою. Він залишається одним з найбільш поширених інсектицидів. Основний механізм його токсичності пов'язаний з інгібуванням холінестерази. Поряд із антихолінестеразними механізмами хлорпірифос може чинити вплив через інші біохімічні механізми, зокрема, через порушення про- і антиоксидантний баланс викликати генерацію вільних радикалів та спричиняти оксидаційний стрес. Ми вивчили дію вітамінів А і Е на основні гематологічні та біохімічні параметри периферичної крові щурів через годин 12 після одноразової інтоксикації хлорпірифосом. Введення хлорпірифосу у дозі 70 мг/кг спричиняло зниження загальної кількості еритроцитів, тромбоцитів і загального вмісту гемоглобіну. Ми виявили зниження стійкості еритроцитів периферичної крові до кислотного гемолізу у щурів інтоксикованих хлорпірифосом. Отруєння хлорпірифосом спричиняє зростання кількості продуктів перекисного окислення ліпідів: гідроперекисів ліпідів і ТБК-активних продуктів. Введення вітамінів А і Е при інтоксикації спричиняє нівелюючий ефект на формування продуктів перекисного окислення ліпідів. У разі інтоксикації хлорпірифосом активність каталази зростала, тоді як активність супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази і вміст відновленого глутатіону знижувались. Виявлено, що поєднання вітамінів А і Е викликає коригувальний вплив на кількість тромбоцитів, вміст гідроперекисів ліпідів і ТБК-активних продуктів у периферичній крові щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-642:Г275 + Р419.46-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Rosalovsky V. P. 
Changes in glutathione system and lipid peroxidation in rat blood during the first hour after chlorpyrifos exposure = Зміни глутатіонової системи та пероксидного окислення ліпідів у крові щурів під впливом хлорпірифосу протягом першої години після його введення / V. P. Rosalovsky, S. V. Grabovska, Yu. T. Salyha // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 5. - С. 124-132. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Зазначено, що хлорпірифос - високотоксична, фосфорорганічна сполука, яка широко використовується в багатьох інсектицидах. Разом з антихолінестеразною дією, вплив хлорпірифосу на організм може реалізовуватись за допомогою інших біохімічних механізмів, у тому числі через порушення прооксидантно-антиоксидантного балансу та індукування вільнорадикального оксидативного стресу. Особливості виникнення та перебігу цих явищ до кінця не з'ясовано. Мета роботи - дослідити вплив хлорпірифосу на основні параметри глутатіонової системи антиоксидантного захисту та процеси пероксидного окиснення ліпідів у крові щурів у часовій динаміці (впродовж однієї години) одразу після введення хлорпірифосу дослідним тваринам. Встановлено, що одноразове введення щурам хлорпірифосу в дозі 50 мг/кг спричиняло, поряд з лінійним зниженням бутирилхолінестеразної активності, зростання активності глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази, а також змінювало рівень відновленого глутатіону, ТБК-активних продуктів і гідропероксидів ліпідів. Найвагоміші зміни досліджуваних показників мали місце на 15- і 30-й хвилинах після введення хлорпірифосу в організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6 + Р284.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського