Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Pavlyuk R$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Pavlyuk R. 
Influence of the processes of steam-thermal cryogenic treatment and mechanolysis on biopolymers and biologically active substances in the course of obtaining health promoting nanoproducts / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, I. Kakadii, A. Pogarskyi, T Stukonozhenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 6/11. - С. 41-47. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Вивчено вплив процесів паротермічної кріообробки та механолізу у процесі дрібнодисперсного подрібнення на біополімери та біологічно активні речовини (БАР) плодів і овочів при одержанні оздоровчих нанопродуктів. Встановлено, що за дії вказаних процесів відбувається активація пектинових речовин, більш повне вилучення із сировини (в 4,5 - 7,3 разу) з прихованої форми, та трансформація у розчинну форму. Розкрито механізм даних процесів, розроблено рекомендації створення оздоровчих нанопродуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.11 + Л815

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Pavlyuk R. 
The study of bas complex in chlorophyll-containing vegetables and development of health-improving nanoproducts by a deep processing method / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, V. Mykhaylov, O. Bessarab, L. Radchenko, A. Pogarskiy, O. Telenkov, A. Radchenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 2/11. - С. 48-56. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Визначено комплекс БАР хлорофілвмісних овочів і розроблено оздоровчі нанопродукти з високим вмістом хлорофілу. Як інновацію використано комплексну дію на сировину процесів паротермічної обробки та механолізу з застосуванням нового покоління обладнання для теплової обробки та дрібнодисперсного подрібнення. Встановлено існування прихованих форм хлорофілів. Показано, що застосування зазначених інновацій надає можливість додатково вилучити хлорофіли з прихованої форми (в 2 - 2,3 разу більше).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.13-5 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Pavlyuk R. 
Studying the complex of biologically active substances in spicy vegetables and designing the nanotechnologies for cryosupplements and nanoproducts with health benefits / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, O. Cherevko, V. Pavliuk, L. Radchenko, E. Dudnyk, A. Radchenko, T. Kolomiets // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/11. - С. 6-14. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Визначено комплекс біологічно активних речовин (БАР) пряних овочів (коренів імбиру, селери та хрону, часнику), які відрізняються від іншої рослинної сировини високим вмістом ненасичених реакційно-активних фіторечовин. До складу належать леткі ароматичні речовини, низько- та високомолекулярні фенольні сполуки. Останні є природними антиоксидантами, консервантами та мають бактерицидну та імуномодулювальну дію. Встановлено, що пряні овочі відрізняються значною кількістю пребіотичних речовин (целюлози, пектину та білку) та невисоким вмістом цукрів. Наявність у складі 100 г пряних овочів перерахованих БАР в кількості, що здатна задовольнити добову потребу в них організму людини надає свіжим пряним овочам лікувально-профілактичні властивості. Розроблено нанотехнології оздоровчих заморожених добавок і нанопродуктів із пряних овочів, в яких повністю зберігаються вітаміни, ароматичні речовини, фенольні сполуки та інші БАР свіжої сировини. Крім того, у ході розробки нанотехнологій виявлено та вилучено приховані (зв'язані) форми БАР у вільний легкозасвоюваний стан. Масова частка зазначених речовин в 2,5 - 3,2 разу є більшою, ніж в свіжих овочах, що контролюється стандартними хімічними методами. Як інновацію у ході розробки технологій запропоновано використовувати кріообробку сировини, яка включає кріогенне "шокове" заморожування та дрібнодисперсне низькотемпературне подрібнення (механоліз). Переваги полягають в тому, що вдалось отримати заморожені пряні овочі, які за вмістом натуральних ароматичних речовин та фітокомпонентів (фенольних сполук, поліфенолів та інших БАР) перевищують свіжі пряні овочі в 2 - 2,5 разу. Відпрацьовано технологічні режими на стендовому напівпромисловому устаткуванні та розроблено технології оздоровчих добавок в формі дрібнодисперсного пюре та заморожених пряних овочів. Із застосуванням отриманих заморожених продуктів і добавок із пряних овочів розроблено широкий асортимент оздоровчих продуктів, які за якістю перевищують відомі аналоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.8 + П241.9 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Pavlyuk R. 
Development of the nanotechnology for wellness products "NatureSuperFood" - fruit and vegetable ice-cream sorbets with a record content of biologically active substances / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, A. Pogarskiy, I. Kakadii, T. Stukonozhenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 6/11. - С. 59-68. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Запропоновано та розроблено новий спосіб т нанотехнології оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - плодоовочевого морозива-сорбетів, що надають можливість отримати продукт з унікальними характеристиками. Нові види сорбетів знаходяться в нанорозмірній формі та відрізняються високим вмістом натуральних біологічно активних речовин плодів та овочів (beta-каротину, хлорофілів, фенольних сполук, антоціанів, аскорбінової кислоти та ін.). Крім того, відрізняються високим вмістом розчинних пектинових речовин, що виконують у сорбетах роль натуральних загущувачів і структуроутворювачів. Це надає можливість виключити необхідність застосування синтетичних добавок. Нанотехнології оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - плодоовочевого морозива засновані на використанні кріогенного "шокового" заморожування та дрібнодисперсного подрібнення плодів та овочів як інноваційного методу структуроутворення та отримання сорбетів із рекордним вмістом БАР. Комплексна дія зазначених факторів призводить до активації та вилучення з плодів та овочів прихованих БАР у вільну форму, а також до трансформації пектину з неактивної форми в активну. Особливістю технологій виготовлення сорбетів є використання тільки натуральних інгредієнтів (фруктів, ягід, овочів), а також відсутність штучних харчових добавок (стабілізаторів, загусників, емульгаторів, синтетичних барвників та ін.). Технології надають можливість не тільки повністю зберегти в сорбетах вітаміни та інші БАР вихідної сировини, а також вилучити з сировини приховані неактивні зв'язані в нанокомплексах із біополімерами та мінеральними речовинами форми БАР у вільну, легкозасвоювану наноформу. Масова частка БАР у сорбетах у 2,5 - 3,5 разу є більшою ніж у свіжих плодах та овочах. Крім того, технології дозволяють більш повно (в 3,0 - 5,0 раз більше ніж в свіжій сировині) екстрагувати та трансформувати у розчинну форму (на 70 %) пектинові речовини, що знаходяться в плодах та овочах в неактивній прихованій формі. Розроблено нанотехнології та рецептури оздоровчих продуктів "NatureSuperFood" - 3-х видів сорбетів із хлорофіл-, каротин- та антоціанвмісних плодів, ягід, овочів. Натуральна сировина у процесі виготовлення сорбетів виступає як п'ять в одному: джерело БАР, загусник, структуроутворювач, барвник і ароматизатор. Нові види сорбетів знаходяться в нанорозмірній формі та за вмістом БАР перевищують відомі аналоги. Відпрацьовані технологічні режими виробництва морозива - сорбетів на стендовому напівпромисловому устаткуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л956.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Pavlyuk R. 
Development of nanotechnologies for curd dessеrts and fruit and vegetable cryo-additives for their preparation as bas enrichers, structure-forming agents, and colorants / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, E. Balabai, A. Pogarskiy, T. Stukonozhenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/11. - С. 13-22. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Розроблено новий спосіб і нанотехнологію сиркових десертів для здорового харчування, які включають як інновацію механічну обробку сирного зерна, що супроводжується процесами механоактивації та неферментативного каталізу казеїн-кальцій-фосфатних комплексів у нанорозмірну форму. Розроблено нанотехнологію кріодобавок із плодів та овочів, які використані в сиркових десертах як збагачувачі біологічно активними речовинами (БАР), натуральні структуроутворювачі та барвники. Застосування кріодобавок надає можливість виключити необхідність використання харчових домішок і синтетичних добавок. Сиркові десерти знаходяться в нанорозмірній формі та відрізняються високим вмістом натуральних БАР плодів та овочів (beta-каротину, фенольних сполук, дубильних речовин, хлорофілів, L-аскорбінової кислоти), розчинних пектинових речовин. Як основу сиркових десертів використовували знежирений кисломолочний сир. Як сировину для плодоовочевих кріодобавок використовували каротиновмісні плоди (гарбуз, абрикоси, обліпиха), цитрусові (лимон з цедрою), топінамбур, шпинат, яблука. Гомогенізацію сиру розглянуто як технологічний прийом, що призводить до отримання гомогенної структури та процесів механоактивації і механолізу - руйнування молекул білку до окремих складових. При цьому відбувається збільшення масової частки вільних alpha-амінокислот і простих пептидів, розмір яких становить від 0,3 до 1,5 нм. Показано, що 40 - 45 % зв'язаних alpha-амінокислот трансформуються у вільну легкозасвоювану форму за рахунок механокрекінгу білку та його компонентів із мінеральними речовинами. Розроблені плодоовочеві кріопасти є джерелом унікального комплексу натуральних БАР: фенольних сполук (1 - 2,1 %), каротиноїдів (32,6 - 45,6 мг в 100 г), L-аскорбінової кислоти (102 - 260 мг в 100 г), хлорофілів (800 - 1680 мг в 100 г). У порівнянні з вихідною сировиною плодоовочеві кріопасти відрізняються високим вмістом розчинних пектинових речовин і за вмістом БАР перевищують якість свіжої сировини в 2,5 - 3,5 рази за рахунок вилучення у разі отримання кріопаст прихованих неактивних форм у вільну форму. Розроблені сиркові десерти за вмістом БАР перевищують відомі аналоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Pavlyuk R. 
Investigation of cryomechanochemistry processes in the development of nanotechnologies of supplements prepared from chlorofill containing vegetables and discovery of hidden chlorophyll forms / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, A. Pogarskiy, E. Dudnyk, S. Loseva // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/11. - С. 57-65. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-34 + Л910.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Pavlyuk R. 
Development of nanotechnology for processing chickpeas into protein plant supplements and their use to obtain a new generation of confectionery = Розробка нанотехнології переробки нуту в білкові рослинні добавки та їх використання для отримання нового покоління кондитерських виробів / R. Pavlyuk, V. Pogarska, T. Kotyuk, A. Pogarskiy, K. Balabai // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 6/11. - С. 27-36. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

This paper reports the design of nanotechnology for processing chickpea into protein plant additives in the form of finely-dispersed pastes and nanopowders, based on the use of a deep processing method. A comprehensive effect exerted on the raw materials by the steam-thermal treatment and fine grinding using the modern equipment at restaurant enterprises has proven to be a real innovation. The technology involves the processes of steam- and mechanodestruction of most of the biopolymers in chickpea (proteins, starch, cellulose, pectin) to individual monomers (40 - 70 %), which are in the nanoscale easily-digestible form. The proposed method of deep processing makes it possible to better utilize the biological potential of raw materials. The resulting protein supplements made from chickpea in combination with fruit and vegetable additives (from carrot, pumpkin, apple, lemon with zest, garlic, celery and ginger roots) were used as formulation components in the development of a new generation of confectionery products that promote the strengthening of immunity. We have devised waffle confectionery products, sponge cakes, dry waffle breakfasts, salted fillings for the confectionery products "PanCake", etc. Confectionery of the new generation differs from the conventional one by the absence or insignificant amount of sugar, low content of fat (to 5 %), high content of complete protein (13 - 20 %). In addition, 100 g of products can meet the daily need for BAS (beta-carotene, phenolic compounds) and 0,5 daily need for vitamin C. The resulting food products are natural and do not contain harmful food impurities.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л86-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Pavlyuk R. 
Devising nanotechnology for vegetable cryofrozen enrichers with biocomponents and the natural protein healthy snacks containing them = Розробка нанотехнології овочевих кріозаморожених збагачувачів біокомпонентами та натуральних білкових оздоровчих закусок з їх використанням / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, O. Yurieva, A. Pogarskiy, N. Maksymova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2021. - № 2/11. - С. 15-22. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л996.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Ozymok Y. I. 
Calculation of optimal parameters of the foundation for woodworking machines with large dynamic loads = Розрахунок оптимальних параметрів фундаменту під деревообробні верстати з великими динамічними навантаженнями / Y. I. Ozymok, R. V. Pavlyuk, Y. R. Kapral // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 109. - С. 473-484. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Фундаменти під машини з динамічними навантаженнями повинні задовольняти вимогам розрахунку за міцністю та придатністю для нормальної експлуатації, а також вимогам стандартів безпеки праці в частині допустимих рівнів вібрацій. Коливання фундаментів не повинні вказувати шкідливого впливу на технологічні процеси, обладнання та прилади, розташовані на фундаменті або поза ним. Наведено математичну модель коливань фундаменту та методику розрахунку його параметрів із урахуванням динамічних навантажень від незбалансованих мас і динамічних характеристик грунтової основи. Математична модель є розв'язком диференціального рівняння коливань фундаменту. Встановлено ряд спростувань щодо тіла фундаменту, його основи, геометричного центра та демпфера між фундаментом і грунтом. Основою для визначення модуля згасання коливань слугує логарифмічний декремент згасання коливань. Це постійна величина і залежить від пружних і демпфуючих властивостей грунту, а також від маси установки. Чим більший логарифмічний декремент, тим швидше відбувається згасання. Виявлено, що збільшення коефіцієнта вібростійкості призводить до зменшення маси установки з одночасним збільшенням площі його основи, тому вона виступає як обмеження. З'ясовано, що для забезпечення вібростійкості та не допущення резонансу фундаменту, відношення частоти його власних коливань до частоти вимушених коливань має бути не менше 1,5. Розрахунок оптимальної маси, площі основи та глибини закладання фундаменту виконано за критерієм мінімальної вартості його спорудження. Для проведення розрахунку розроблено ужиткову комп'ютерну програму. Методику проектування фундаменту підверстат із великими динамічними навантаженнями наведено для двоповерхової пилорами.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського