Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>A=Язвінська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Язвінська О. М. 
Історія консюмеризму : Навч. посіб. / О. М. Язвінська; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2000. - 252 c. - укp.

Розкрито зміст концепції консюмеризму, його роль у системі ринкових відносин. Висвітлено основні історичні етапи формування і розвитку консюмеризму, досвід міжнародного співтовариства, напрямки формування громадсько-державної політики з метою забезпечення захисту прав споживачів. Окрему увагу приділено історичним традиціям і характеристиці сучасного етапу консюмерської політики в Україні та інших країнах СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4/8)206 + Х916.14-3 + Х839(4УКР)206 + У542.0-823 + У9(4УКР)421.0-823

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазаракі А. А. 
Захист прав споживачів: соціально-правовий аспект / А. А. Мазаракі, О. М. Язвінська, Л. В. Ніколаєва, Н. В. Притульська, Л. М. Іваненко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2002. - 311 c. - Бібліогр.: с. 300-311. - укp.

Висвітлено соціально-історичні та правові засади консумеризму (захисту прав споживачів), визначено його передумови та характерні риси, проаналізовано основні історичні етапи розвитку, місце та роль у системі ринкової економіки. Розглянуто систему органів захисту прав споживачів в Україні, зокрема, засобами законодавчого регулювання та інституту президентської влади, органів державного та місцевого самоврядування, громадських організацій (об'єднань). Представлено сучасні концепції формування якості та безпечності товарів. Обговорено особливості цивільно-правового регулювання захисту прав споживачів, відшкодування моральної шкоди. Розглянуто адміністративну, фінансово-економічну, кримінальну відповідальність за порушення законодавства стосовно захисту прав споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206 + С5*332.1-723.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Язвінська О. М. 
Історія консюмеризму : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти з підприємництва і торгівлі / О. М. Язвінська; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - 2-e вид., доповн. й переробл. - К., 2003. - 363 c. - Бібліогр.: с. 346-363. - укp.

Розкрито зміст концепції консюмеризму, показано його роль у системі ринкових відносин. Проаналізовано основні історичні етапи формування та розвитку, а також досвід міжнародного співтовариства. Розглянуто питання захисту прав споживачів у країнах СНД, а також особливості розвитку консюмеризму в Україні. Наведено перелік міжнародних і регіональних організацій, пов'язаних з проблемами захисту прав споживачів.

Раскрыто содержание концепции консюмеризма, показана его роль в системе рыночных отношений. Проанализированы основные исторические этапы его формирования и развития, а также опыт международного сообщества. Рассмотрены вопросы защиты прав потребителей в странах СНГ, а также особенности развития консюмеризма в Украине. Приведены перечни международных и региональных организаций, ответственных за решение проблем защиты потребителей, а также национальных государственных и общественных консюмерских организаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206 я73 + У542.0-823 я73 + У9(4УКР)421.0-803 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іваненко Л.  
Реалізація права споживачів на придбання товару належної якості / Л. Іваненко, О. Язвінська // Право України. - 2003. - № 8. - С. 73-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.06ц

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дмитриченко М. Ф. 
Вища освіта і Болонський процес : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / М. Ф. Дмитриченко, Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська, В. Д. Данчук; Нац. трансп. ун-т. - К. : Знання України, 2006. - 439 c. - Бібліогр.: с. 427-439. - укp.

Висвітлено проблеми євроінтеграції вищої освіти, тенденції розвитку та завдання системи вищої освіти в Україні та зарубіжних країнах. Розглянуто основні етапи формування єдиного європейського освітянського та наукового простору, визначено основні чинники та складові. Проаналізовано історичні традиції запровадження ступеневої освіти в Україні, особливості її входження до європейського простору ВНЗ в контексті Болонського процесу. Розкрито зміст і загальні умови використання Європейської кредитно-трансферної акумулюючої системи як головний чинник підвищення мобільності студентів і викладачів.

Освещены проблемы евроинтеграции высшего образования, тенденции развития и задания системы высшего образования в Украине и зарубежных странах. Рассмотрены основные этапы формирования единого европейского просветительского и научного пространства, определены основные факторы и составные. Проанализированы исторические традиции внедрения ступенчатого образования в Украине, особенности её вхождения в европейское пространство ВУЗ в контексте Болонского процесса. Раскрыты содержание и общие условия использования Европейской кредитно-трансферной аккумулирующей системы как главный фактор повышения мобильности студентов и преподавателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481я73-1 + Ч484(4УКР)жя73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хорошун Б. І. 
Українська та зарубіжна культура : Навч. посіб. / Б. І. Хорошун, Г. І. Гержод, О. М. Язвінська, Л. Г. Котик; Нац. трансп. ун-т. - К., 2006. - 172 c. - Бібліогр.: с. 165-169. - укp.

Розглянуто розвиток української культури як системи національних цінностей у контексті розвитку світового культурного процесу від давніх часів до сучасності. Охарактеризовано процеси розвитку театру, музичного мистецтва, українського живопису та архітектури. Висвітлено особливості впливу християнства на розвиток культурного процессу в Україні.

Рассмотрено развитие украинской культуры как системы национальных ценностей в контексте развития мирового культурного процесса от древних времен до современности. Охарактеризованы процессы развития театра, музыкального искусства, украинской живописи и архитектруры. Освещены особенности влияния христианства на развитие культурных процессов в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7я73 + Т3(0)0-7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хорошун Б. І. 
Українська та зарубіжна культура : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.: в 2-х т. Т. 2 / Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська; Нац. транспорт. ун-т. Ін-т економіки і бізнесу на трансп. - К., 2007. - 296 c. - Библиогр.: с. 284-293 - укp.

У науково-концептуальному контексті розглянуто питання української та зарубіжної культури. Висвітлено цілісне комплексне уявлення про розвиток української культури як системи національних цінностей на тлі розвитку світового культурного процесу з найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано місце освіти та науки України у світовій культурі. Вивчено особливості розвитку театру та музичного мистецтва у країні. Розглянуто кіно як жанр мистецтва, розкрито історичні та сучасні аспекти українського театру, кіномистецтва, живопису й архітектури.

С новейших научно-концептуальных позиций рассмотрены вопросы украинской и зарубежной культуры. Освещено целостное комплексное представление о развитии украинской культуры как системы национальных ценностей в контексте развития мирового культурного процесса с древнейших времен до настоящего времени. Проанализировано место образования и науки Украины в мировой культуры. Изложены особенности развития театра и музыкального искусства в стране. Рассмотрено кино как жанр искусства, раскрыты исторические и современные аспекты украинского театра, киноискусства, живописи и архитектуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7 я73 + Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Язвінська О. С. 
Вплив рівнів домагань у подружжі на сімейні стосунки : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О. С. Язвінська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено складний конструкт - рівень домагань (РД) та його вплив на сімейні відносини. РД розглянуто як навколограничну характеристику особистості, яка залучена до процесу цілестворення та пов'язана з різними ситуаціями, де дана особистість обирає завдання певної складності. Встановлено багатоаспектність і важливість цього впливу на стабільність шлюбу. Простежено взаємозв'язок між рівнями домагань і такими особистісними утвореннями як самооцінка, функціонально-рольові очікування, система цінностей, а також вплив рівнів домагань на конфліктогенність сім'ї. Проаналізовано культурно-історичну основу сімейних відносин. Розглянуто різні сполучення рівнів домагань у подружжі в аспекті їх впливу на динаміку і стабільність шлюбу. Розроблено комплексну методику, засновану на визначенні РД подружжя, що дозволяє всебічне вивчення членів родини. Рекомендовано використання встановлених закономірностей в сімейній психокорекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70 + с5*644*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дмитриченко М. Ф. 
Історія автомобільного транспорту в Україні / М. Ф. Дмитриченко, Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська, О. М. Ковальська; Нац. трансп. ун-т. - К. : НТУ, 2011. - 351 c. - Бібліогр.: с. 324-343. - укp.

Висвітлено питання становлення та еволюції транспорту на теренах України з найдавніших часів до сьогодення. Охарактеризовано питання формування єдиної європейської транспортної системи, міжнародне співробітництво у сфері транспорту, а також участь України у даному співробітництві. Подано основні аспекти динаміки розвитку автомобільного транспорту. Розглянуто історичні коріння його появи в Україні та світі, процес налагодження виробництва, його роль у створенні необхідних умов для ефективного функціонування суспільного виробництва та комплексного розвитку всіх його галузей за сучасних умов. Проаналізовано питання державно-правового регулювання автомобільного транспорту в Україні, гармонізації вітчизняного законодавства у даній галузі із законодавством ЄС і СНД. Наведено класифікацію автотранспортних послуг в Україні. Значну увагу приділено історії, розвитку та сучасному стану Національного транспортного університету - правонаступнику Київського автомобільно-дорожного інституту, створеного в листопаді 1944 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: О3 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хорошун Б. І. 
Українська та зарубіжна культура : навч. посіб. / Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська, О. Ю. Сєрова; Нац. транспорт. ун-т, Ін-т економіки і бізнесу на трансп. - К., 2010. - 464 c. - Бібліогр.: 429 назв. - укp.

Висвітлено розвиток української культури (УК) як системи національних цінностей у контексті розвитку світового культурного процесу від давніх часів до сучасності, вплив християнства на розвиток УК. Розглянуто основні етапи розвитку УК, розкрито її витоки, особливості культури доби середнього та пізнього палеоліту, трипільської культури, культури доби середньовіччя, козацько-гетьманської держави другої половини XVII - кінця XVIII ст., боротьби за утвердження етнічної та культурної самобутності українського народу в ХІХ ст., ідеологізації духовності українців наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., відродження УК до кінця 1930-х рр, її занепаду та духовного терору 1930 - 1940-х рр. та русифікації УК в 1950 - 1980-х рр., відродження та розвитку УК за умов зростання національно-культурної ідентичності. Увагу приділено українській літературі, розкрито внесок освіти та науки в Україні у світову культуру, особливості розвитку театру та музичного мистецтва, українського живопису й архітектури. Визначено пізнавальні та виховні аспекти культури людства, особливості історичної періодизації культурного процесу. Висвітлено основні культурологічні концепції, а також співвідношення культури та цивілізації. Розглянуто питання історії зарубіжної культури, зокрема, первісного суспільства, Стародавнього Сходу, античності, візантійської культури та культури середньовічної Європи, епохи Відродження, реформації та становлення культури Нового часу, доби Просвітництва в Європі, основні тенденції розвитку культури ХХ - початку ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7 я73 + Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Захожай В. Б. 
Управління якістю : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Б. Захожай, Н. Г. Салухіна, О. М. Язвінська, А. Ю. Чорний; ред.: В. Б. Захожай; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : Вид. дім "Персонал", 2011. - 936 c. - Бібліогр.: с. 899-931. - укp.

Висвітлено концептуальні проблеми управління якістю продукції, процесів, послуг, охарактеризовано сучасну парадигму якості. Викладено методику оцінювання рівнів якості, сутність конкурентоспроможності товарів і послуг та основні фактори її забезпечення. Значний акцент зроблено на аналітичних методах управління якістю, визначенні ролі та місця методів аналізу якості в загальному управлінні якістю. Розглянуто вітчизняний та зарубіжний досвід запровадження систем управління якістю та їх методологічні основи. Визначено місце системи технічного регулювання в управлінні якістю, висвітлено організаційно-методичні та правові принципи стандартизації, метрології та сертифікації як в Україні, так і в інших державах. Значну увагу приділено проблемі консюмеризму (захисту прав споживачів) як важливій складовій методології якості, охарактеризовано процеси становлення консюмеризму в Україні та інших країнах, акцентовано на основних напрямах діяльності Консюмерського Інтернаціоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-823.2-21 я73 + У9(4УКР)0-823.2-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС52659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дмитриченко М. Ф. 
Фундаменталізація професійної підготовки у вимірі Європейського освітянського простору : [монографія] / М. Ф. Дмитриченко, Х. Ш. Бахтіярова, Н. М. Глушенок, М. О. Хмелевський, Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська; Нац. трансп. ун-т. - К. : НТУ, 2013. - 275 c. - Бібліогр.: 212 назв - укp.

Висвітлено проблеми вдосконалення професійної підготовки фахівців у європейських і вітчизняних ВНЗ. Показано роль Болонськго процесу як важливого засобу фундаменталізації професійної підготовки. Розроблено концептуальну модель підготовки фахівців у технічному ВНЗ. Розкрито значення гуманітарної складової та міждисциплінарної інтеграції у процесі фундаменталізації вищої технічної освіти. Охарактеризовано процесний і системний принципи управління якістю професійної підготовки інженерних кадрів у ВНЗ. Увагу приділено педагогічним аспектам підготовки майбутніх спеціалістів інженерної кваліфікації. Висвітлено досвід Національного транспортного університету щодо впровадження інноваційних технологій у процес підготовки інженерних кадрів, а також щодо реалізації положень Болонської декларації, зокрема кредитно-модульної ситеми організації навчального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Іваненко Л. М. 
Захист прав споживачів : підручник / Л. М. Іваненко, О. М. Язвінська. - Київ : Юрінком Інтер, 2014. - 495 c. - Бібліогр.: с. 462-481 - укp.

Простежено динаміку формування сучасної концепції консюмеризму. Викладено керівні принципи ООН, спрямовані на захист інтересів споживачів. Висвітлено досвід захисту прав споживачів у ЄС та економічно розвинених країнах. Розглянуто передумови виникнення консюмеризму в Україні, створення консюмерського простору в державі. Надано загальну характеристику прав та обов'язків споживачів за законодавством України. Проаналізовано систему та повноваження органів влади у сфері захисту прав споживачів. Розкрито особливості адміністративної відповідальності за порушення законодавства про захист прав споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Язвінська О. С. 
Теорія і практика феномену тілесності в психології : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / О. С. Язвінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 39 c. - укp.

Розглянуто феномен тілесності як об'єкт психологічного дослідження, в якому спостерігається онтологічний дуалізм психіки і матерії. Експліковано поняття тілесність, розкрито його багатоаспектну природу (психофізіологічну, соціокультурну, культурно-історичну). Тілесність розглянуто як психофізіологічні, психосоматичні, біоенергетичні прояви людського тіла, які характеризуються руховою активністю, що є результатом онтологічного та соціокультурного розвитку, та здійснюються в аксіологічному просторі соціуму. Підтверджено структурно-функціональну модель тілесності, яка складається з трьох підструктур: внутрішньої, емпіричної і зовнішньої тілесності. Порушення у взаємозв'язку даних підструктур і призводять до спотворення тілесності. Внутрішня тілесність містить в собі внутрішній центр, сукупність органічних відчуттів, а також справжні потреби та бажання суб'єкта. Метод біоенергетичної психопластики, інтегративні тілесно-орієнтовані психотехнології використано в дослідженнях динаміки і структури тілесності. Розкрито феномени тілесності: емоційний інтелект, тілесний образу - Я, психосоматичні розлади. Емоційний інтелект розглянуто як можливість людини встановлювати зв'язок між елементами тілесності: інтероцептивними відчуттями, емоціями і когнітивними процесами. Визначено взаємозв’язок між емоційним інтелектом, саморефлексією тілесного потенціалу та лідерськими якостями. Тілесний образ-Я розглянуто як інтегральну складову тілесності. Зазначено, що методика "Тілесний образ - Я" дозволяє виявляти порушення не тільки на рівні "схеми тіла" і "образу тіла", а й захворювання опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, а також спазматичні явища, "затиски" та інші хворобливі інтероцептивні відчуття, що є симптомами психосоматичних розладів або проявом базового тілесного внутрішньопсихічного конфлікту. Відзначено, що в більшості випадків хворобливі інтероцептивні відчуття або навіть саме захворювання "включене" в схему тіла на рівні сенсомоторних еквівалентів на рівні тіла й свідомості. А це дозволяє говорити про використання хвороби в якості компенсаторного психофізіологічного механізму та порушеннях в структурі тілесності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-214 + Ю937-214

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського