Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Юсипчук У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Юсипчук У. В. 
Клініко-патогенетичні закономірності застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту і донаторів оксиду азоту в лікуванні хворих на артеріальну гіпертензію зі змінами мозкового і периферійного кровоплину : автореф. дис... канд. мед. наук / У. В. Юсипчук; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2008. - 20 c. - укp.

Вперше описано клініко-патогенетичні особливості ремоделювання судинного русла у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) зі змінами мозкового та периферійного кровоплину у разі застосування лізиноприлу у поєднанні з глутаргіном. Виявлено позитивний вплив даних препаратів на оптимізацію периферійного та мозкового кровоплину у хворих на АГ і зменшення ризику розвитку ускладнень АГ. Вперше у поєднанні з антигіпертензивними препаратами першої лінії застосовано глутаргін. Вивчено його вплив на процеси ремоделюваня судинної стінки та проаналізовано ефективність антигіпертензивної терапії у хворих на АГ. Доведено, що застосування глутаргіну для лікування хворих на АГ сприяє корекції гіперліпідемії та проявів гіперагрегаційного синдрому. Визначено рівень нітритів і нітратів у хворих на АГ і доведено доцільність використання комбінації лізиноприлу та глутаргіну для корекції дисфункції ендотелію у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вакалюк І. П. 
Реалізація клініко-фармакодинамічних властивостей ліприлу через корекцію змін периферійної та центральної гемодинаміки у хворих на артеріальну гіпертензію / І. П. Вакалюк, У. В. Юсипчук // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 10-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У 36-ти хворих на артеріальну гіпертензію проаналізовано показники клінічного перебігу захворювання, периферійної та центральної гемодинаміки, добового моніторингу артеріального тиску в процесі лікування ліприлом (20 - 40 мг на добу) впродовж трьох місяців. Показано сприятливу корекцію змін церебрального та периферійного кровотоку, достатній антигіпертензивний ефект, корекцію стану гемодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юсипчук У. В. 
Особливості порушення пружно-еластичних властивостей артерій та ліпідного спектра крові у хворих на артеріальну гіпертензію II ступеня / У. В. Юсипчук, Н. М. Галюк, М. В. Федорченко, М. І. Яворський // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 133-136. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Юсипчук У. В. 
Роль виробничої лікарської практики з внутрішньої медицини у професійній підготовці студентів / У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 151-152. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано важливу роль виробничої лікарської практики з внутрішньої медицини для професійної підготовки студентів медичних ВУЗів. Доведено, що засвоєння змістового модулю з внутрішньої медицини згідно з вимогами Болонської декларації має важливе значення для належного вміння обгрунтувати і формулювати діагноз, визначати план обстеження і лікування, якісно оволодіти навичками клінічної, лабораторної та інструментальної діагностики, вміти надавати невідкладну медичну допомогу, застосовувати принципи етики та деонтології у практиці лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-37 + Р41 р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юсипчук У. В. 
Шляхи оптимізації оволодіння студентами медичного університету практичними навиками в умовах Болонського процесу / У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 3. - С. 133-134. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано важливу роль оволодіння студентами вищого медичного закладу практичними навиками по вимірюванню артеріального тиску. Доведено, що хороший психологічний контакт з хворими допомагає точніше зібрати анамнез, одержати повне та глибоке уявлення про хворого, забезпечує взаєморозуміння, довіру у стосунках, ефективність у розв'язанні поставлених терапевтичних завдань, сприяє розвитку та корекції професійно важливих якостей майбутніх лікарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Юсипчук У. В. 
Можливості корекції мозкового кровоплину антигіпертензивними середниками першої лінії / У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Вакалюк І. П. 
Вплив глутаргіну на стан центральної та периферійної гемодинаміки у хворих на артеріальну гіпертензію / І. П. Вакалюк, У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 4. - С. 12-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 32-х хворих вивчено динаміку клінічного перебігу та допплерографії центральних і периферійних судин у разі застосування глутаргіну в поєднанні з еналаприлом. Установлено, що застосування глутаргіну дозволяє підвищити ефективність антигіпертензивної терапії та позитивно впливати на стан центральної та периферійної гемодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вакалюк І. П. 
Дисфункція ендотелію у хворих на артеріальну гіпертензію та оптимізація ефекту інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту застосуванням глутаргіну / І. П. Вакалюк, У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 2. - С. 10-12. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Подані результати вивчення функціонального стану ендотелію судин у хворих на артеріальну гіпертензію та в процесі антигіпертензивного лікування із застосуванням еналаприлу, лізиноприлу й у поєднанні з глутаргіном. За результатом проби з реактивною гіперемією та за рівнем в крові продуктів перетворення оксиду азоту відмічено суттєві зміни ендотеліальної дисфункції у даного контингенту хворих. Описано можливість підвищення ендотелійпротективних властивостей еналаприлу і лізиноприлу під час застосування глутаргіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юсипчук У. В. 
Клініко-функціональні характеристики порушень мозкового і периферійного кровоплину у хворих на артеріальну гіпертензію / У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 4. - С. 96-98. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У 130-ти хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) вивчено клінічні та інструментальні характеристики розладів мозкового і периферійного кровоплину. Показано, що АГ супроводжується змінами ендотеліальної релаксації судин та проявами ремоделювання лівого шлуночка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р627.703-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Середюк Н. М. 
Оптимізація лікування гіпертензивної хвороби шляхом застосування антагоніста кальцієвих каналів семлопіну / Н. М. Середюк, Н. Л. Глушко, О. Р. Сарапук, У. В. Юсипчук, Т. В. Передрук, В. М. Мізюк, І. В. Сарапук, Т. С. Сопільняк // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 1. - С. 84-86. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У 30 хворих на гіпертензивну хворобу II стадії проаналізовано показники офісного артеріального тиску та частоти серцевих скорочень, дані ехокардіографії та доплерографії центральних і периферійних судин до і після шестимісячного лікування семлопіном (2,5 - 5 мг на добу). Встановлено, що застосування семлопіну дозволяє підвищити ефективність антигіпертензивної терапії і позитивно впливає на внутрішньосерцеву гемодинаміку та структурно-функціональні властивості міокарда, стан центрального та периферійного кровообігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Середюк Н. М. 
Особливості навчання іноземних студентів у Івано-Франківському національному медичному університеті / Н. М. Середюк, В. М. Мізюк, О. Р. Сарапук, Т. В. Передрук, У. В. Юсипчук, Я. В. Сандурська, О. І. Олійник // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 3. - С. 104-105. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено результати дослідження особливостей навчання студентів медичного університету, відмінності у самостійній роботі та проблеми комунікації за даними анкетування, а також наведено рекомендації для подолання даних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юсипчук У. В. 
Результати оцінки антигіпертензивної терапії антагоніста кальцієвих каналів семлопіну у хворих на артеріальну гіпертензію / У. В. Юсипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 4. - С. 86-87. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У 35 хворих на гіпертензивну хворобу II стадії проведено аналіз змін клінічних ознак артеріальної гіпертензії (АГ), проаналізовано показники добового моніторингу артеріального тиску (АТ) до і після шестимісячного лікування семлопіном (5 - 10 мг на добу). Встановлено, що застосування семлопіну сприяє позитивній клінічній динаміці та дозволяє підвищити ефективність антигіпертензивної терапії у хворих на АГ II стадії шляхом оптимізації добових профілів АТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вакалюк І. П. 
Патогенетичні передумови застосування глутаргіну у хворих на артеріальну гіпертензію та ішемічну хворобу серця / І. П. Вакалюк, У. В. Юсипчук // Архів клініч. медицини. - 2003. - № 2. - С. 52-55. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Надано огляд результатів новітніх досліджень стосовно ролі L-аргініну, як одного з патогенетичних чинників ендотеліальної дисфункції в разі артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби. Вказано можливі шляхи корекції порушень синтезу оксиду азоту шляхом застосування глутаргіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Середюк Н. М. 
Особливості варіабельності серцевого ритму у хворих на нейроциркуляторну дистонію / Н. М. Середюк, Н. М. Галюк, Т. В. Налужна, У. В. Юсипчук // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 1. - С. 79-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати клініко-інструментального, лабораторного дослідження, електрокардіографії, холтерівського моніторингу ЕКГ та варіабельності серцевого ритму у 45 хворих на нейроциркуляторну дистонію з кардіальним або астеноневротичним синдромами. Доведено наявність у таких хворих дисфункції вегетативної нервової системи. Встановлено достатньо високу ефективність комбінованого фармпрепарату Кардапан - капсули виробництва ОАТ "ХФЗ Червона зірка". Його застосування призводить до усунення надмірного впливу симпатичного відділу вегетативної нервової системи та підвищення толерантності до фізичних навантажень хворих. Препарат Кардапан може бути використаний під час лікування хворих з ураженнями серцево-судинної системи та розладами нервово-психічної сфери. Цей препарату зазначеної категорії хворих не лише доцільний, достатньо ефективний, але й безпечний у разі тривалого вживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Юсипчук У. В. 
Кретидно-модульна система у виробничій лікарській практиці студентів / У. В. Юсипчук // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 1. - С. 128-129. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Доведено доцільність застосування кредитно-модульної системи у виробничій лікарській практиці студентів. Показано, що практика сприяє закріпленню знань і умінь, одержаних під час вивчення основних клінічних дисциплін, подальшому вдосконаленню практичних навичок, а також закріпленню навичок санітарно-просвітницької роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Юсипчук У. В. 
Виробнича лікарська практика з внутрішньої медицини у студентів п'ятого курсу медичного факультету / У. В. Юсипчук, Т. В. Мергель, Н. М. Галюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 4. - С. 105-106. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що проведення виробничої практики на п'ятому курсі медичного факультету ведеться за концепцією постійної співпраці керівників практики та студентів, під час організації якої оцінюється початковий рівень умінь та навичок, ставиться завдання їх закріплення та розвитку, а наприкінці кінцевий контроль ступеня оволодіння, який відіграє вирішальну роль для наступного етапу - інтеграції знань, самостійно поглибленого обстеження та лікування хворих, та безпосередньої підготовки до державної атестації. Важливу роль відіграє той факт, що студенти проходять виробничу практику впродовж семестру, що надає змогу тісніше співпрацювати з керівниками зі сторони викладачів кафедри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мергель Т. В. 
Роль підсумкового модульного контролю виробничої лікарської практики з внутрішньої медицини у студентів п'ятого курсу факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету / Т. В. Мергель, Н. М. Галюк, У. В. Юсипчук // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 2. - С. 84-85. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що проведення виробничої практики на V курсі підготовки іноземних громадян ведеться за концепцією постійної співпраці керівників практики та студентів. Викладачами кафедри оцінюється початковий рівень умінь та навичок, ставиться завдання їх закріплення nf розвитку, а наприкінці проводиться кінцевий контроль ступеня оволодіння, який відіграє вирішальну роль для наступного етапу - інтеграції знань, умінь та навичок, самостійного поглибленого обстеження та лікування хворих. Виробнича практика з внутрішньої медицини допомагає студентам адаптуватися до майбутнього місця роботи, прививає навики роботи в колективі. Проведення підсумкового модульного контролю з виробничої практики на V курсі факультету підготовки іноземних громадян є умовою вдосконалення набутих знань та надає змогу студентам працювати на наложному професійному рівні, формує основу клінічного мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р31-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Левандовська Х. В. 
Ефективність кардіопротекторного лікування декомпенсованої серцевої недостатності у хворих, що перенесли гострий інфаркт міокарда у фокусі імуноферментного аналізу / Х. В. Левандовська, Т. В. Налужна, Т. В. Мергель, У. В. Юсипчук, Т. І. Гриджук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 16-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В Україні, як і в країнах Європи та Америки, хронічна серцева недостатність (ХСН) залишається однією з найактуальніших проблем кардіології. У хворих з перенесеним інфарктом міокарда (ІМ) вона залишається провідним фактором розвитку несприятливих серцево-судинних подій і призводить до зниження якості життя. Ендотеліальна дисфункція - одна з головних ланок формування некомпенсованої серцевої недостатності (СН) у постінфарктному періоді. Альтернативним напрямком у її лікуванні є цитопротекція, в основі якої лежить застосування гемодинамічно нейтральних препаратів, які є енергетичним субстратом і володіють властивостями утворення та зберігання макроергічних сполучень у кардіоміоцитах [2]. Мета роботи - встановлення ефективності кардіопротекторного лікування хворих з декомпенсованою СН у постінфарктному періоді, застосовуючи янтарну кислоту та препарати аргініну, шляхом аналізу показників ST2 і NT-proBNP у даного контингенту хворих. Обстежено 60 хворих із діагнозом Q-QS ІМ, в яких зафіксовано декомпенсовану ХСН II А - Б стадії за класифікацією В. Х. Василенка та М. Д. Стражеска, III - IV ФК (за NYHA). Хворі були сформовані у 4 групи залежно від отриманих методів лікування. Концентрацію NT-proBNP і рівень ST-2 у сироватці крові визначено шляхом імуноферментного аналізу. Дані, отримані під час проведення даного дослідження є надзвичайно важливими для розуміння основних ланок патогенезу виникнення декомпенсованої СН в умовах перенесеного ІМ і надають можливість появі іншого, нового підходу до лікування такого контингенту хворих. У пацієнтів із декомпенсованою СН, що виникла після перенесеного гострого ІМ, базисна терапія з додаванням препаратів аргініну та янтарної кислоти сприяє зниженню рівня в крові NT-proBNP і ST2 після завершення лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського