Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Юркевич Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Юркевич Є. О. 
Шляхи пiдвищення продуктивностi рiзноротацiйних сiвозмiн пiвденного Степу України / Є. О. Юркевич, Н. П. Коваленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 4. - С. 88-91. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За результатами порiвняльної агротехнiчної оцiнки виявлено найбiльш продуктивнi рiзноротацiйнi сiвозмiни для умов пiвденного Степу України залежно вiд структури посiвних площ та насичення зерновими й олiйними культурами. Рекомендовано схеми сiвозмiн для господарств рiзних напрямiв спецiалiзацiї.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юркевич Є. О. 
Особливості технологій вирощування зернових культур у різноротаційних сівозмінах південного Степу України / Є. О. Юркевич, Н. П. Коваленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 28-32. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено методичні підходи щодо розробки різноротаційних сівозмін південного Степу України, їх значення в удосконаленні технологій вирощування зернових культур після різних попередників. Наведено продуктивність провідних зернових культур за 2002 - 2007 рр. залежно від місця розміщення в сівозмінах і структури посівних площ. Розглянуто результати багаторічних досліджень попередників у різноротаційних сівозмінах для двох основних зернових культур: пшениці озимої та ячменю озимого, з урахуванням структури посівних площ зернових колосових і зернобобових культур, парів чорних і зайнятих. Визначено залежність урожайності та продуктивності цих культур від місця розміщення у сівозмінах. Результати досліджень свідчать про те, що основою сівозмін є науково обгрунтована структура посівних площ, яку потрібно розробляти відповідно до спеціалізації та концентрації виробництва сільськогосподарської продукції з урахуванням грунтово-кліматичних умов та біологічних особливостей польових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юркевич Є. О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є. О. Юркевич; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Розроблено й економічно підтверджено агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного Степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових, олійних культур, парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці й ячменю озимих, кукурудзи, гороху), насіння олійних культур (соняшнику, ріпаку озимого) та підвищення якості сільськогосподарської продукції. Виявлено вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур, негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Встановлено залежність продуктивності, економічної й енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення та розміщення сільськогосподарських культур залежно від удобрення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юркевич Є. О. 
Агроекологічна оптимізація посівних площ і розміщення соняшника в сівозмінах України / Є. О. Юркевич, Н. П. Коваленко. - О. : ПП Огмрцян О.П., 2007. - 43 c. - Бібліогр.: с. 39-42. - укp.

Наведено результати багаторічних досліджень науково-дослідних установ з вирощування соняшника. Розглянуто питання науково обгрунтованого розміщення соняшника у сівозмінах, показано його біологічну й агротехнічну роль у покращанні родючості. Визначено основні складові подальшого зростання урожайності культури. Увагу приділено орієнтовним схемам сівозмін для вирощування соняшника у господарствах різної спеціалізації.

Приведены результаты многолетних исследований научно-исследовательских учреждений по выращиванию подсолнечника. Рассмотрены вопросы научно обоснованного размещения подсолнечника в севооборотах, показана его биологическая и агротехническая роль в улучшении плодородия. Определены основные слагаемые дальнейшего роста урожайности культуры. Внимание уделено ориентированным схемам севооборота для выращивания подсолнечника в хозяйствах различной специализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Башеєв В. Х. 
Віддалені результати кооперованого дослідження з вивчення ефективності неоад'ювантної хемопроменевої терапії в лікуванні хворих на резектабельний рак ободової кишки / В. Х. Башеєв, Т. І. Терен, І. Ю. Костінський, В. Р. Романчук, Є. М. Юркевич, Ю. К. Вівчаренко // Укр. радіол. журн. - 2011. - 19, № 2. - С. 139-142. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Радикальная хирургическая операция с последующими курсами химиотерапии в послеоперационном периоде у больных раком ободочной кишки (РОК) не гарантирует предупреждения возникновения рецидива или отдаленных метастазов. Эффект принятого в качестве стандарта лечения рака прямой кишки предоперационного курса химиолучевой терапии (ХЛТ) не исследован при РОК. Разработана и применена в кооперированном исследовании методика предоперационной ХЛТ у больных РОК II - III стадии заболевания, которая рекомендуется для внедрения в практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Костінський І. Ю. 
Порівняльна характеристика цитоморфологічного та ендоскопічного дослідження при виразковій хворобі шлунка за даними Івано-Франківського обласного онкологічного диспансеру за 10 років (1992 - 2001 рр.) / І. Ю. Костінський, Л. І. Хананаєв, В. Г. Гончар, В. Р. Романчук, Є. М. Юркевич, Б. П. Дяків, М. Й. Мицак // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 4. - С. 223-226. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зіставлено цитоморфологічні та ендоскопічні методи дослідження (ЦМЕСМД) у випадку виразкової хвороби шлунка у 1 552-х пацієнтів. ЦМЕСМД взаємно доповнюють один одного, що сприяє ефективній діагностиці з наступним призначенням адекватного комплексного лікування. Підкреслено значення ЦМЕСМД під час диспансерного обстеження після консервативного та оперативного лікування виразки шлунка з метою раннього виявлення процесів проліферації та малігнізації слизової оболонки шлунка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ІВА)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костінський І. Ю. 
Порівняльна характеристика ерозивного та хронічного гастриту без видимого пошкодження слизової оболонки шлунка на Прикарпатті за 10 років (1992 - 2001 р.р.) за даними фіброгастроскопії та цитології / І. Ю. Костінський, Л. І. Хананаєв, В. Г. Гончар, В. Р. Романчук, Є. М. Юркевич, Б. П. Дяків, М. Й. Мицак // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 2. - С. 69-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено захворювання шлунка у осіб, які пройшли обстеження та лікування у 1-му хірургічному відділенні Івано-Франківського обласного онкологічного диспансеру за 10 років (1992 - 2001 р.р.). У 184 осіб був діагностований ерозивний (ЕГ) і у 3 062 осіб - хронічний гастрит (ХГ) без видимого пошкодження слизової оболонки (ПСО). Мазки після фіброгастроскопії поступали в цитологічний підрозділ клініко-діагностичної лабораторії онкологічного диспансера, де вони фарбувалися за Паппенгеймом. Виявлена вікова залежність ураження шлунка ЕГ і ХГ: без ПСО: збільшення віку супроводжується збільшенням кількості проліферацій покривно-ямкового епітелія. І при ЕГ, і при ХГ без ПСО був виявлений рак та підозра на рак шлунка. Дещо частіше виявлялися рак та підозра на рак шлунка при ЕГ, ніж при ХГ без ПСО. Всебічне клініко-лабораторне, в тому числі цитологічне (морфологічне) дослідження, може гарантувати повноцінний діагноз при захворюванні шлунка. Хворі з діагнозом ЕГ і ХГ без ПСО повинні регулярно проходити диспансерне спостереження з ендоскопічним і цитологічним дослідженням з метою своєчасного виявлення ранніх форм онкологічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-4 + Р569.433.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Костінський І. Ю. 
Про значення клініко-морфологічних методів у діагностиці раку шлунка / І. Ю. Костінський, Л. І. Хананаєв, В. Р. Романчук, Є. М. Юркевич, Б. П. Дяків, М. І. Гнидюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 4. - С. 89-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено зіставлення результатів ендоскопічного, цитологічного і патогістологічного методів обстеження в діагностиці підозри на рак (293 випадки) і ураження шлунка раком (1223 випадки) за 10 років (1993 - 2001 рр.). Поодинокі випадки ураження шлунка раком спостерігалися в осіб віком 20 - 29 років. В наступних вікових групах (до 60 - 69 років включно) кількість випадків ураження шлунка раковим процесом наростала. За результатами комплексного клініко-морфологічного і лабораторного дослідження здійснено відповідні лікувально-профілактичні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голотюк В. В. 
Інтоксикаційні індекси при комбінованому лікуванні хворих на рак прямої кишки / В. В. Голотюк, Є. М. Юркевич, В. І. Голотюк, П. М. Семенів, В. Г. Гончар, Ю. Б. Ткачук, Ю. Д. Партикевич // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2 (ч. 2). - С. 31-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено результати обстеження 28 хворих з діагнозом раку прямої кишки (РПК) (T2-4N0-2M0). На першому етапі лікування пацієнти одержували передопераційний курс дистанційної гамма-терапії на ділянку пухлини до сумарної вогнищевої дози 39 Гр. Операцію виконували через 3 - 4 тижні після закінчення неоад'ювантного лікування. Синдром ендогенної інтоксикації (ЕІ) у хворих оцінювали шляхом визначення вмісту речовин низької і середньої молекулярної маси у плазмі крові, еритроцитах і сечі перед опроміненням, на 10 день променевої терапії, за 1 - 2 дні до операції і через 3 дні після хірургічного втручання. За результатами замірів розраховували коефіцієнти, що характеризують синдром ЕІ. Встановлено, що загальний рівень ЕІ під час комбінованого лікування раку РПК, складається з інтоксикації, пов'язаноїз пухлинним процесом, наслідками дистанційної гамма-терапії та хірургічного втручання. Коефіцієнти синдрому ЕІ, які розраховуються заданими накопичення та розподілу речовин низької і середньої молекулярної маси плазми крові, еритроцитів та сечі є інформативними показниками оцінки тяжкості ендотоксикозу і можуть використовуватися для диференційованого вибору методів детоксикації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Голотюк В. В. 
Генетико-біологічні маркери прогнозу раку товстого кишківника / В. В. Голотюк, Є. М. Юркевич, В. І. Голотюк, П. М. Семенів, Ю. Б. Ткачук, В. Г. Гончар // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 45-53. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Зазначено, що на сьогоднішній день актуальним є питання індивідуалізації лікування онкологічних хворих, в основі якого лежить визначення молекулярно-біологічних особливостей ракової хвороби конкретного пацієнта. Розглянуто сучасні дані літератури щодо можливого прогностичного значення основних молекулярних маркерів прогресування колоректального раку у їх зв'язку з патогенезом захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Костінський І. Ю. 
Порівняльна характеристика результатів ендоскопічного і цитоморфологічного методів у діагностиці раку шлунка за даними Івано-Франківського ОКОД за 10 років / І. Ю. Костінський, Л. І. Хананаєв, В. Р. Романчук, В. Г. Гончар, Є. М. Юркевич, Б. П. Дяків, М. Й. Мицак // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2010. - 12, № 1. - С. 34-35. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено зіставлення результатів ендоскопічного і цитологічного методів дослідження в діагностиці у разі підозри на рак шлунка (293 випадки) та раку шлунка (1223 випадки) за 10 років (1992 - 2001 рр.). Результати цитологічних досліджень було зіставлено з гістологічними даними. Ураження шлунка відзначено в усіх вікових групах - від 20-ти - 29-ти (поодинокі випадки) до 70-ти років і старше; із віком кількість уражень раком шлунка збільшувалася. Для встановлення точного діагнозу з подальшим призначенням адекватного лікування слід комплексно застосувати ендоскопічний, цитоморфологічний, гістологічний методи дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України : матеріали Другої студент. наук.-практ. конф., 19 черв. 2019 р., м. Одеса / ред.: І. О. Іщенко, Е. І. Хреновська, Є. О. Юркевич, Б. Н. Мілкус, Г. М. Запша, С. О. Петренко, Ю. О. Савчук, В. О. Терновський, М. М. Осипова; Одеський державний аграрний університет, Студентська науково-практична конфренція "Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України". - Одеса : Астропринт, 2019. - 171 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено результати досліджень молодих вчених. У наукових матеріалах висвітлено економічно-технологічні питання, що стосуються акгуальних проблем та основних напрямів сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, бджільництва. Основну увагу приділено сучасним технологіям у плодоовочівництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153 я431 + У9(4УКР)325.154 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського