Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шкотова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Бережецький А. Л. 
Дослідження та оптимізація різних перетворювачів для створення амперометричних біосенсорів / А. Л. Бережецький, О. М. Щувайло, В. М. Архипова, Л. В. Шкотова, Ж. -М. Шовелон, О. П. Солдаткін, С. В. Дзядевич // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2005. - № 2. - С. 55-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено характеристики різних перетворювачів, що запропоновано використовувати для створення амперометричних біосенсорів, а саме різноманітних вуглецевих і металевих електродів, виготовлених за сучасними технологіями. Показано, що платина є найбільш придатним електродним матеріалом для використання як амперометричних перетворювачів (АМП). Зазначено, що є можливим застосування гребінчастих планарних електродів як АМП. Визначено, що оптимальним матеріалом для виробництва таких електродів є платина, а для їх підкладки - кремній, ширина пальців електродів і відстань між пальцями гребінок - 10 мкм.


Ключ. слова: амперометричні перетворювачі, вуглецеві та металеві електроди, біосенсори, тонкоплівчасті гребінчасті електроди
Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горюшкіна Т. Б. 
Оптимізація методики визначення лактату у виноматеріалі амперометричним ферментним біосенсором / Т. Б. Горюшкіна, Л. В. Шкотова, Є. А. Сластья, О. П. Солдаткін, С. В. Дзядевич // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2008. - № 2. - С. 39-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Відпрацьовано методику визначення лактату у вині за допомогою амперометричного біосенсора на основі платинового друкованого електрода SensLab та лактатоксидази, іммобілізованої у полімері полі(3,4-етилендіокситіафен) шляхом електрохімічної полімеризації. Продемонстровано, що платиновий друкований електрод SensLab без ферментної мембрани не дає відгуку на вино, сусло та основні інтерферуючі речовини вина. Досліджено селективність амперометричного біосенсора на основі лактатоксидази та показано, що основні інтерферуючі речовини вина не впливають на його роботу. За допомогою розробленого біосенсора проведено аналіз концентрації лактату у винах різного типу та у суслі. Показано високу кореляцію результатів, одержаних за допомогою лактатного амперометричного біосенсора, із даними традиційного методу кількісного аналізу лактату - високоефективної рідинної хроматографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Василенко А. Д. 
Многоканальный измерительный комплекс для электрохимических исследований / А. Д. Василенко, Л. В. Шкотова, В. Г. Мельник, Л. Н. Семенычева, С. В. Дзядевич // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2009. - № 1. - С. 64-75. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Рассмотрены принципы построения четырехканальной измерительно-информационной системы для работы с многоэлектродными электрохимическими ячейками, в частности, с амперометрическими мультибиосенсорами. Описаны основные аппаратные и программные средства измерительного комплекса, приведены результаты его экспериментальной проверки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шкотова Л. В. 
Розробка амперометричних біосенсорів для визначення лактату, етанолу та глюкози у виноматеріалах : Автореф. дис... канд. біол. наук / Л. В. Шкотова; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено біосенсорні системи на базі амперометричних перетворювачів для аналізу лактату, етанолу та глюкози в процесі зброджування вина та безпосердньо у вині. Всебічно досліджено аналітичні характеристики та ефективність роботи різних типів амперометричних перетворювачів. Вивчено різні щодо технології методи іммобілізації ферментів глюкозооксидази, алкогольоксидази та лактатоксидази на поверхні амперометричних перетворювачів і визначено універсальний для всіх досліджених оксидаз метод іммобілізації. Обгрунтовано шляхи поліпшення основних аналітичних характеристик розроблених біосенсорів з метою їх адаптації до роботи за промислових умов. Створено діючий лабораторний прототип ферментної сенсорної системи для визначення глюкози, етанолу та лактату у виноматеріалах, з використанням якої проведено кількісний аналіз даних речовин у вині та виноградному суслі у процесі його зброджування. Здійснено порівняльне досліження запропонованої аналітичної системи зі стандартними методиками, продемонстровано кореляцію одержаних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-1 с-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рогальова Н. С. 
Амперометричний біосенсор, модифікований багатошаровими вуглецевими нанотрубками, для визначення глюкози / Н. С. Рогальова, Л. В. Шкотова, О. В. Львова, В. В. Гарбуз, В. Б. Муратов, Т. І. Дуда, О. О. Васільєв, Я. І. Корпан, О. А. Білоіван // Біотехнологія. - 2012. - 5, № 1. - С. 53-61. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Г291.116-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шкотова Л. В. 
Адаптация амперометрического ферментного биосенсора для анализа глюкозы в винах / Л. В. Шкотова, А. П. Солдаткин, С. В. Дзядевич // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 3. - С. 114-121. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Для аналізу глюкози у виноградних винах використано амперометричний ферментний біосенсор. З метою зменшення впливу зразків, які вивчалися, на аналітичні характеристики біосенсора на ферментну мембрану зверху нанесено додаткову нафіонову мембрану та за різних умов досліджено роботу цього сенсора. Показано, що нанесення додаткової мембрани не призводить до значних змін в аналітичних характеристиках біосенсора. Біосенсори як з додатковою мембраною, так і без неї характеризуються подібною лінійною залежністю величини відгуку від концентрації глюкози в діапазоні 0 - 8 мМ і мінімальної концентрації глюкози, що визначалася - 30 мкМ. Проведено експерименти щодо встановлення концентрації глюкози у вині за допомогою глюкозного біосенсора з додатковою негативно зарядженою мембраною та показано, що дані, одержані за допомогою біосенсора, корелюють з даними, одержаними з використанням традиційних методів і зазначених виробником на етикетці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-1с-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шкотова Л. В. 
Амперометричний біосенсор для аналізу етанолу у вині та у виноградному суслі під час його ферментації / Л. В. Шкотова, Е. А. Сластья, Т. А. Жилякова, О. П. Солдаткін, В. Шуманн, С. В. Дзядевич // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 1. - С. 96-103. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Шкотова Л. В. 
Амперометричний біосенсор для аналізу лактату у вині та у виноградному суслі у процесі його ферментації / Л. В. Шкотова, Т. Б. Горюшкіна, Е. А. Сластья, О. П. Солдаткін, К. Тран-Мін, Ж. -М. Шовелон, С. В. Дзядевич // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 5. - С. 123-130. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Разработан амперометрический биосенсор доя определения лактата на основе лактатоксидазы. Сравнены два метода иммобилизации лактатоксидазы на поверхность промышленных платиновых печатных электродов SensLab. Показано, что сенсор, разработанный на основе иммобилизации лактатоксидазы с помощью метода физической адсорбции в полимере Resydrol, характеризируется более узким динамическим диапазоном роботы и большей величиной отклика по сравнению с биосенсором на основе лактатоксидазы, иммобилизированной в поли(3,4-этилендиокситиафен)е с помощью метода электрохимической полимеризации. Изучена операционная стабильность разработанных биосенсоров и показано, что метод иммобилизации не влияет на их стабильность. Проанализировано содержание лактата в готовых винах и в виноматериале в процессе его ферментации. Установлено, что данные, полученные с помощью амперометрического лактатного биосенсора, коррелируют с данными стандартного метода ионной хроматографии. Разработанный биосенсор можна применить в пищевой промышленности для контроля и оптимизации процесса ферментации вина, а также контроля качества вина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мельник В. Г. 
Мультибиосенсорная амперометрическая система с дифференциальным режимом измерения токов / В. Г. Мельник, А. Д. Василенко, С. В. Дзядевич, Л. В. Шкотова, Л. Н. Семенычева // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2016. - 13, № 1. - С. 75-86. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Рассмотрена возможность повышения чувствительности и помехоустойчивости амперометрических биосенсорных систем путем применения дифференциального метода измерений. Предложены структурные и алгоритмические решения для уменьшения влияния имеющихся в измерительном канале источников погрешностей. Разработан потенциостат мультибиосенсорной амперометрической системы с дифференциальным режимом измерения и автоматизированной настройкой. Экспериментально исследовано подавление синфазных помех на дифференциальном сенсоре.


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Топольнікова Я. В. 
Розробка амперометричного біосенсора на основі лактатоксидази для визначення лактату / Я. В. Топольнікова, І. С. Кучеренко, Л. В. Шкотова, І. І. Хоменко, С. В. Дзядевич, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2016. - 13, № 1. - С. 87-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Е0*725.111.4*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Кушнір А. І. 
Наноматеріали: різноманітність і можливості застосування / А. І. Кушнір, І. М. Волошина, О. А. Зінченко, Л. В. Шкотова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 2. - С. 46-53. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто різні види наноматеріалів (фулерени, вуглецеві нанотрубки та нанодіаманти, графени, наночастинки металів). Звернено увагу на особливості їх застосування в різних галузях промисловості, медицині та біотехнології. Зазначено, що дослідження фізичних, хімічних, фізико-хімічних, фармакологічних, біохімічних, біофізичних механізмів взаємодії наночастинок з біологічними об'єктами (клітинами макро- та мікроорганізмів) сприятиме їх широкому застосуванню в техніці, сільському господарстві, біотехнології та медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зінченко О. А. 
Створення біосенсора на основі іммобілізованої бутирилхолінестерази і pH-чутливих польових транзисторів для визначення L-карнітину / О. А. Зінченко, Л. В. Шкотова, А. Л. Курбатов, Н. В. Карбовська // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 3. - С. 45-54. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

L-карнітин, вітаміноподібна речовина, яка виконує головну роль у транспорті довголанцюгових жирних кислот в організмі людини, широко використовується як добавка до спортивного харчування (БАД). Беручи до уваги зростаючий попит на БАДи, необхідно розробити швидкі і точні методи для контролю наявності та кількості діючих речовин у добавках. Біосенсорні методи визначення різноманітних речовин набувають усе більшого застосування як альтернатива класичним. Розроблено потенціометричний біосенсор на основі іммобілізованої бутирилхолінестерази для кількісного визначення L-карнітину шляхом інгібіторного аналізу. Підібрано оптимальні умови визначення L-карнітину в реальних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.323.17 + Г45 с4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Волошина І. М. 
Бактерії роду Lactobacillus: біологічні та лікувальні властивості / І. М. Волошина, Л. В. Шкотова, С. О. Скороход, І. Є. Апполонова, Н. М. Жолобак // Мікробіол. журн. - 2019. - 81, № 6. - С. 131-146. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

В огляді наведено основні характеристики бактерій роду Lactobacillus, розглянуто перспективні сфери їх застосування в медицині та ветеринарії, а також можливі шляхи реалізації їх позитивного впливу на макроорганізм. Розробка, створення та застосування пробіотичних препаратів на основі бактерій роду Lactobacillus є актуальним напрямком, оскільки такі препарати в організмі проявляють антиоксидантні, антагоністичні, імуномодулювальні та лікувальні властивості завдяки здатності включених до їх складу мікроорганізмів синтезувати широкий спектр біологічно активних речовин, в т.ч. органічних кислот (молочної, оцтової, масляної), лізоциму, бактеріоцинів, перекису водню, тощо. Продукти мікробного метаболізму стимулюють виділення шлункового соку та ферментів, покращують процеси травлення, здатні зменшувати побічні ефекти антибіотиків, сприяти розщепленню солей жовчних кислот і нормалізації ліпідного обміну організму, стабілізувати загальний психоемоційний стан, а також нормалізувати склад мікрофлори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265871

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського