Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шаблій Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шаблій Л. О. 
Супутні урогенітальні інфекції (гонорея, трихомоніаз) у моряків, хворих на заразні форми сифілісу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / Л. О. Шаблій; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". - О., 1999. - 21 c. - укp.

Проаналізовано соціально-епідеміологічні особливості у моряків, хворих на мікст-інфекції (сифіліс, гонорею та трихомоніаз). Моряки всіх підрозділів ЧМП, які хворі на сифіліс, є контингентом ризику щодо інфекцій сечостатевого тракту. Інфікування моряків залежить від виду флоту, професійної орієнтації, віку та статі, сімейного стану, сезонності, адаптивних змін у період плавання тощо. Захворюваність на мікст-інфекції моряків суховантажного флоту в 1,8 рази вища, ніж у моряків пасажирського флоту. Внутрішні "проблемні" групи серед моряків - матроси та машинна команда, а серед берегових підрозділів - робітники. Виявлено різноманіття комбінацій асоціювання мікроорганізмів у випадку мікст-інфекцій у моряків. Клініка сифілісу на фоні супутніх урогенітальних інфекцій (СУГІ) у хворих моряків проходила складніше. Виявлено та проаналізовано порушення імунної системи в патогенезі мікст-інфекцій у моряків. Розроблено та впроваджено у практику суднової медицини комплексну специфічну терапію сифілісу на СУГІ з застосуванням імунокоректора (естифану), у випадку хронічного гонорейно-трихомонадного уретриту в чоловіків додатково застосовано магнітоелектрофорез за допомогою апарата АЕМТ-1. Виділено імунологічні показники (Т-лімфоцити, Ig M, Ig G), як додатковий критерій оцінки проведеної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-3 + Р592-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шаблій Л. М. 
Вплив різних методів інактивації стафілококового токсину на метаболічний статус та апоптоз моноцитів і нейтрофілів in vitro : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / Л. М. Шаблій; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено токсичний потенціал стафілококового токсину в розчиненнях (-8)lg, (-4)lg і (-2)lg на підставі вивчення впливу токсину на фагоцитоз, секрецію, метаболічний статус і апоптоз моноцитів і нейтрофілів периферійної крові людини in vitro. Показано дозозалежну дію стафілококового токсину на фагоцитарну активність, секрецію медіаторів, активність перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), ферментативну систему антиокиснювального захисту (АОЗ), систему циклічних нуклеотидів і морфологічний статус нейтрофілів і моноцитів. Досліджено ефективність інактивації стафілококового токсину у розчиненні (-2)lg розчинами 5 % оцтової кислоти, 3 % перекису водню та їх сумішшю. Встановлено, що найбільш повна інактивація стафілококового токсину, яка супроводжується абсолютною втратою його негативного впливу на моноцити та нейтрофіли, спостерігається за обробки токсину сумішшю 5 % оцтової кислоти та 3 % перекису водню, чого не відбувається за їх окремого застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1 + Р284.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386052 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського