Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Чопенко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Чопенко Н. С. 
Использование глин неосвоенной зоны Oпошнянского месторождения в технологии керамических изделий / Н. С. Чопенко, Г. Д. Семченко, О. Б. Скородумова // Зб. наук. пр. ВАТ "УкрНДІВогнетривів ім. А. С. Бережного". - 2010. - Вип. 110. - С. 102-108. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проведен комплексный анализ глин неосвоенной зоны Опошнянского месторождения. Исследована способность глин к спеканию. Установлено, что пластичную глину горизонта № 7 наиболее эффективно использовать в составе шамотного пенолегковеса марки ШЛ-0,4. Увеличение содержания пластичной опошнянской глины в шликере на основе малопластичной каолинитовой обеспечивает улучшение физико-механических характеристик обожженного шамотного пенолегковеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чопенко Н. С. 
Технологія художніх великогабаритних керамічних виробів з використанням глин Опішнянського родовища : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / Н. С. Чопенко; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2012. - 20 с. - укp.

Встановлено властивості глин різних горизонтів Опішнянського родовища, визначено їх структурно-механічні характеристики та можливості їх використання у виробництві великогабаритних художніх виробів та іншої кераміки. На основі комплексного аналізу досліджень глин різних горизонтів Опішнянського родовища встановлено хімічний і мінералогічний склад цих глин, досліджено їх структурно-механічні характеристики для виготовлення шамоту для художньої та будівельної кераміки замість дефіцитних вогнетривких шамотів. Розроблено технологію формувальних мас для виробництва кераміки, досліджено їх структурно-механічні властивості та процеси фазоутворення, опрацьовано технологічні параметри, які забезпечують одержання шамоту для спіснення глинистих мас для виготовлення великогабаритних виробів художньої кераміки та в складі шлікеру за виробництва теплоізоляційних матеріалів пінометодом. Встановлено, що введення до складу шлікеру 0,1 мас. % рідкого скла та 30 мас. % шамоту з опішнянської глини 5, 6 та 7 дозволяє знизити робочу вологість шлікеру не знижуючи його експлуатаційних характеристик. Показано, що незалежно від типу спінюючої композиції за рахунок підвищення вмісту пластичної глини 7 у шлікері на основі малопластичної каолінітової глини, забезпечує стабільність нормативних фізико-механічних характеристик випаленого шамотного пінолегковагу ШЛ-0,4.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського