Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Цисар Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Андрієць О. А. 
Роль ендокринної патології в розвитку гінекологічних захворювань у дівчат / О. А. Андрієць, І. Д. Шкробанець, Ю. В. Цисар // Здоровье женщины. - 2011. - № 4. - С. 167-168. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Охарактеризовано рівень захворюваності і поширеності гінекологічної і ендокринної патології в дівчат Буковини пубертатного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 + Р415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шкробанець І. Д. 
Щитоподібна залоза та менструальна функція: важливі складові репродуктивного здоров'я / І. Д. Шкробанець, О. А. Андрієць, Ю. В. Цисар, М. І. Поліщук // Здоровье женщины. - 2011. - № 8. - С. 128-129. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми порушення менструальної функції в дівчат-підлітків препубертатного та пубертатного віку у разі патології щитоподібної залози як дві важливі складові репродуктивного здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 + Р415.12-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрієць О. А. 
Поліморфізм гена GP IIIa у дівчат-підлітків, хворих на ювенільні маткові кровотечі на тлі тиреопатій / О. А. Андрієць, Ю. В. Цисар, Л. П. Сидорчук // Здоровье женщины. - 2013. - № 4. - С. 135-138. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу ювенільних маткових кровотеч у дівчат за супутньої патології щитоподібної залози (СПЩЗ) та особливості генетичних предикторів розвитку даної патології. Проаналізовано частоту генотипів гена глікопротеїну GP IIIa у структурі пубертатних менорагій у дівчат із СПЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.032 + Р733.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Польова С. П. 
Клінічні прояви та наслідки анемічного синдрому в дівчаток-підлітків, інфікованих мікобактеріями туберкульозу / С. П. Польова, Ю. В. Цисар, О. Д. Малетич // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 1. - С. 100-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено клінічні прояви анемічного синдрому в дівчаток пубертатного віку, інфікованих мікобактеріями туберкульозу. Виявлено порушення гемопоезу та наявність дефіцитних станів, що негативно впливають на репродуктивну функцію дівчат-підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Цисар Ю. В. 
Вплив патології щитоподібної залози на менструальну функцію у дівчат пубертатного віку / Ю. В. Цисар, О. А. Андрієць // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 2. - С. 130-132. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено аспекти порушення менструального циклу в дівчат пубертатного віку на тлі захворювання щитоподібної залози. Виявлено, що частота виникнення розладів менструальної функції є залежною від тривалості та перебігу захворювань ендокринної системи і пов'язаних з нею метаболічних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.12-2 + Р733.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цисар Ю. В. 
Морфологічні зміни та гемілюмінесцентні властивості еритроцитів у дівчаток-підлітків на тлі туберкульозу / Ю. В. Цисар, С. П. Польова, І. Д. Шкробанець // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 3. - С. 92-94. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено морфологічні зміни та гемілюмінесцентні властивості еритроцитів у дівчаток-підлітків із супутньою анемією на тлі туберкульозу. Виявлено тісний взаємозв'язок між перебігом туберкульозного процесу, анемічним синдромом і морфологічними змінами стану крові в даного контингенту пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Цисар Ю. В. 
Прогнозування, діагностика та лікування порушень менструального циклу при патології щитоподібної залози у дівчат пубертатного періоду : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Ю. В. Цисар; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України". - Т., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне оцінювання гормонального профілю (рівнів фолікулостимулювального гормону, лютеїнізуючого гормону, естрадіолу, прогестерону, вільного тестостерону, пролактину, тироксину, трийодтироніну, тиреотропного гормону), імунологічного статусу (рівнів ІЛ-β та ФНП-α), гемостатичних змін організму дівчини-підлітка з порушенням менструального циклу, а саме пубертатних менорагій за патології щитовидної залози. Вперше проведено комплексну оцінку динаміки гормональних, імунологічних, гемостатичних змін під впливом патогенетично-обгрунтованого комплексного лікування дівчат-підлітків з порушенням менструального циклу, а саме пубертатних менорагій за патології щитовидної залози. Вперше вивчено генетичний ризик розвитку порушення менструального циклу в дівчат пубертатного віку, асоційованого з алелем гена глікопротеїну GP IIIа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56 + Р733.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Цисар Ю. В. 
Особливості перебігу пубертатного періоду у дівчат із порушенням менструальної функції / Ю. В. Цисар // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 2. - С. 109-112. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто аспекти перебігу пубертатного періоду у дівчат з порушенням менструальної функції (МФ) на тлі супутньої патології ендокринної системи. Мета роботи - дослідити взаємозв'язки перебігу пубертатного періоду у дівчат із порушенням МФ на тлі супутньої тиреоїдної патології. Обстежено 70 дівчат-підлітків хворих на пубертатні маткові кровотечі, які лікувались у гінекологічному відділенні міського клінічного пологового будинку № 1 м. Чернівці. Всім обстеженим також було проведено комплексне гормональне обстеження з визначенням концентрації гормонів у сироватці крові. Виявлено, що супутня патологія щитоподібної залози суттєво впливає на становлення менструального циклу та сприяє розвитку порушень МФ у дівчат пубертатного віку. Висновок: дані дослідження спонукають до подальшого пошуку нових методів негормонального лікування розладів МФ у дівчат-підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цисар Ю. В. 
Підходи до негормонального лікування маткових кровотеч у дівчат-підлітків / Ю. В. Цисар // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 3. - С. 95-99. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Пубертатні маткові кровотечі залишаються однією із важливих проблем сучасної підліткової гінекології, адже в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін репродуктивної системи. Мета роботи - дослідити особливості маткових кровотеч у дівчат-підлітків на тлі негормонального лікування. Обстежено 40 дівчат-підлітків хворих на ювенільні маткові кровотечі, які лікувались у гінекологічному відділенні міського клінічного пологового будинку № 1 м. Чернівці. Всім обстеженим також було проведено комплексне обстеження з визначенням концентрації цитокінів у сироватці крові. Встановлено, що комплексний підхід у лікуванні маткових кровотеч у дівчат пубертатного віку із застосуванням препаратів рослинного походження в складі комплексної терапії сприяє зменшенню тривалості та інтенсивності кровотечі. Висновок: одержані дані обrрунтовують необхідність включення в комплексне лікування хворих на пубертатні менорагії негормональних препаратів рослинного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.032

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цисар Ю. В. 
Особливості гормонального профілю у дівчат-підлітків, хворих на пубертатні менорагії / Ю. В. Цисар // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 4. - С. 120-124. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Гормональний профіль підростаючого організму та баланс гормонів зокрема є запорукою міцного здоров'я. Зміни гормонального профілю у дівчат-підлітків сприяють розвитку порушень менструального циклу та розвитку маткових кровотеч. Мета роботи - дослідити особливості гормонального профілю у дівчат-підлітків, хворих на пубертатні менорагії. Обстежено 40 дівчат-підлітків, хворих на ювенільні маткові кровотечі, які лікувались у гінекологічному відділенні міського клінічного пологового будинку № 1 м. Чернівці та 27 практично здорових дівчат. Всім обстеженим також було проведено комплексне гормональне обстеження з визначенням концентрації гормонів у сироватці крові. Встановлено, що порушення гормонального дисбалансу суттєво впливає на становлення менструального циклу та сприяє розвитку маткових кровотеч у подальшому дівчат пубертатного віку. Висновок: одержані дані обгрунтовують необхідність дослідження гормонального профілю хворих на пубертатні менорагії для визначення подальшої тактики лікування та профілактики розладів менструальної функції в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Цисар Ю. В. 
Роль тиреоїдної патології в становленні менструальної функції у дівчат-підлітків : (огляд) / Ю. В. Цисар // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 1. - С. 135-139. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Одним із факторів, який впливає на становлення репродуктивної системи та становлення менструальної функції, зокрема, є патологія щитоподібної залози. Від функціонального стану репродуктивної системи дівчат у дитинстві та підлітковому віці залежить їх репродуктивне здоров'я в майбутньому. Мета роботи - зібрати, проаналізувати та узагальнити інформацію щодо ролі тиреоїдної системи в становленні менструальної функції у дівчат пубертатного віку. Висновок: роль тиреоїдної системи у становленні менструальної функції широко відома лікарям акушерам-гінекологам і підтверджена численними дослідженнями та лікарською практикою. Встановлено, що порушення функціонування тиреоїдної системи сприяє подовженню часу та тривалості маткових кровотеч, зумовлених розладами менструальної функції на тлі патології щитоподібної залози. Поглиблений аналіз даної патології допоможе розібрати патогенетичні механізми виникнення маткових кровотеч і пошуку нових схем лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.11 + Р733.712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Цисар Ю. В. 
Цитокіновий статус дівчат пубертатного віку з порушенням менструального циклу / Ю. В. Цисар, О. М. Албота, С. Г. Приймак // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 156-160. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Цисар Ю. В. 
Цитокіновий статус дівчат пубертатного віку з порушенням менструального циклу / Ю. В. Цисар, О. М. Албота, С. Г. Приймак // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 156-160. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Цисар Ю. В. 
Лікування маткових кровотеч у дівчат пубертатного віку без застосування гормональної терапії на тлі супутньої тиреоїдної патології / Ю. В. Цисар, О. А. Андрієць // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 124-128. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Пубертатні маткові кровотечі посідають вагоме місце в структурі гінекологічної патології, оскільки в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін у процесі становлення репродуктивної системи. Мета роботи - дослідити ефективність негормональнальної терапії в лікуванні маткових кровотеч у дівчат пубертатного віку на тлі супутньої тиреоїдної патології. Обстежено та проліковано 30 дівчат-підлітків із пубертатною матковою кровотечею на тлі супутньої тиреоїдної патології, які лікувались у гінекологічному відділенні міського клінічного пологового будинку № 1 м. Чернівці. Всім пацієнткам також проведено комплексне обстеження з визначенням рівня гормонів у сироватці крові та визначення окремих показників гемостазу. Встановлено, що застосована комплексна терапія в дівчат-підлітків, хворих на пубертатні маткові кровотечі на тлі патології щитоподібної залози є ефективною, на що вказує механізм позитивного зворотнього зв'язку, а саме викид фолікулостимулювального гормону у відповідь на зростання рівня естрадіолу в периферичній крові. Висновок: розроблена та застосована авторами комплексна методика лікування в дівчат-підлітків з матковими кровотечами за супутньої тиреоїдної патології сприяє поступовій нормалізації рівня статевих і тиреоїдних гормонів сироватки крові, скорочує термін лікування в стаціонарі, сприяє нормалізації загального гормонального профілю обстежених дівчат із супутньою патологією щитоподібної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.032-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Боршуляк А. А. 
Стан гормонального балансу у дівчат пубертатного віку з порушенням менструальної функції на тлі ожиріння / А. А. Боршуляк, О. А. Андрієць, Ю. В. Цисар, А. В. Андрієць // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 10-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Порушення менструального циклу в дівчат пубертатного віку на тлі гормонального дисбалансу посідають вагоме місце в структурі гінекологічної патології, оскільки в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін у процесі становлення репродуктивної системи. Мета роботи - дослідити стан гормонального балансу в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння. Обстежено та проліковано 79 дівчат-підлітків із порушенням менструальної функції на тлі ожиріння. Всім пацієнткам також проведено комплексне обстеження з визначенням рівня гормонів у сироватці крові. Встановлено, що в дівчат-підлітків з ожирінням спостерігається чітка відмінність у вираженості гіперандрогенних порушень вуглеводного обміну та інсулінорезистентності. Висновок: встановлено чіткий взаємозв'язок становлення менструальної функції від стану гонадотропної функції гіпофіза. Виявлено зміни гормонального профілю в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння, а саме гіперлептинемію і лептинорезистентність, які корегували немедикаментозною та медикаментозною терапією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56 + Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського