Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Харжевський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кіницький Я. Т. 
Геометричний синтез симетричних лямбдоподібних механізмів Чебишева чисельним методом / Я. Т. Кіницький, О. Б. Свєтловський, В. О. Харжевський // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 160-162. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто чисельний метод синтезу кругових та прямолінійних механізмів, одержаних на базі симетричного лямбдоподібного механізму Чебишева. Підкреслюється, що запропонований метод не вимагає складання рівняння цільової функції та може бути використаний для синтезу механізмів із різними порядками наближення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.03с

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Харжевський В. О. 
Синтез важільних прямолінійно-напрямних механізмів та механізмів із зупинкою вихідної ланки на базі шарнірного чотириланкового механізму : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.02 / В. О. Харжевський; Хмельниц. держ. ун-т. - Хмельниц., 2004. - 22 c. - укp.

Розроблено числовий метод вибору величини ділянки наближення в напрямних механізмах, на базі якого створено числово-аналітичну методику синтезу прямолінійно-напрямних механізмів та механізмів з зупинкою вихідної ланки з використанням точок Болла на базі шарнірного чотириланкового механізму. Встановлено недоцільність вибору величини ділянки наближення методом найкращого наближення за Чебишевим та за наявності п'яти точок межових відхилень. Знайдено новий вид особливих точок шатунної площини, названих точками розпрямлення 4-го порядку, визначено їх переваги. Розроблено числово-аналітичну методику синтезу даних механізмів. Визначено геометричні параметри та розкрито межі існування механізмів точок Болла та точок розпрямлення 4-го порядку за заданою тривалістю зупинки вихідної ланки, що дозволяє проводити їх оптимізаційний синтез за певними критеріями. Синтезовано та досліджено механізми, побудовані на базі двокривошипних механізмів, запропоновано метод зміни тривалості зупинки вихідної ланки, що дозволяє проводити регулювання у досить широких межах, визначено його переваги перед існуючими методами. Здійснено моделювання роботи синтезованих механізмів, на підставі одержаних результатів підтверджено правильність проведених розрахунків та працездатність спроектованих механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кіницький Я. Т. 
Теорія механізмів і машин в системі Mathcad : навч. посіб. / Я. Т. Кіницький, В. О. Харжевський, М. В. Марченко. - Хмельницький : ХНУ, 2014. - 295 c. - Бібліогр.: с. 250-251 - укp.

Розглянуто методи кінематичного дослідження механізмів, основні задачі динамічного дослідження механізмів та визначення сил інерції. Викладено знання про динаміку механізмів і машин, кулачкові механізми та зубчасті передачі. Описано основні задачі синтезу важільних механізмів і методи їх розв'язання, задачу про зрівноваження механізмів. Надано загальну характеристику спеціалізованого математичного пакета Mathcad, призначеного для виконання інженерних і наукових розрахунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Харжевський В. О. 
Синтез важільних механізмів із зупинкою вихідної ланки методами кінематичної геометрії : [монографія] / В. О. Харжевський. - Хмельницький : ХНУ, 2015. - 223 c. - Бібліогр.: с. 150-170 - укp.

Досліджено та розроблено аналітично-числові методи оптимального синтезу важільних кругових і прямолінійно-напрямних механізмів з побудовою на їх основі механізмів із зупинкою вихідної ланки, синтезованих використанням методів кінематичної геометрії. Подано співвідношення геометричних параметрів ланок механізмів, за яких забезпечується зупинка вихідної ланки, межі існування механізмів і методика їх синтезу. Викладено загальні принципи проектування важільних механізмів із зупинкою. Наведено основні співвідношення між геометричними параметрами ланок механізмів, за яких забезпечується зупинка вихідної ланки, області існування механізмів, методика синтезу у випадку заданої тривалості зупинки, в тому числі з урахуванням кутів передачі руху. Показано вплив розмірів ланок механізму на точність зупинки та закон руху вихідної ланки, величину та характер зміни інших параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Харжевський В. О. 
Метод визначення шестикратних вузлів інтерполяції для синтезу важільних кругових напрямних механізмів / В. О. Харжевський // Техн. науки та технології. - 2015. - № 2. - С. 12-18. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання синтезу важільних напрямних механізмів, ділянки шатунних кривих яких наближаються до дуги кола з високою точністю. Для проектування таких механізмів використані методи кінематичної геометрії шести нескінченно близьких положень механізму, що полягають у використанні шестикратних вузлів інтерполяції (точок Бурместера 5-го порядку), які математично забезпечують найвищий порядок дотику шатунної кривої шарнірного чотириланкового механізму до дуги кола в цій точці. Наведено аналітично-числовий метод визначення таких точок. Встановлено, що існують випадки, коли в шатунній площині існує лише одна точка Бурместера 5-го порядку, що може бути використана для проведення синтезу механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харжевський В. О. 
Синтез важільних прямолінійно-напрямних механізмів з використанням п'ятикратних вузлів інтерполяції / В. О. Харжевський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Машинобудування. - 2015. - № 3. - С. 30-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто метод синтезу важільних прямолінійно-напрямних механізмів, які побудовано на базі шарнірного чотириланкового механізму з використанням методів кінематичної геометрії 5-ти нескінченно близьких положень шатунної площини. Метод передбачає знаходження п'ятикратних вузлів інтерполяції шатунної кривої з прямою лінією і точок Чебишева, що відповідає випадку дотику 4-го порядку прямої лінії до шатунної кривої механізму. Це надає змогу проводити проектування важільних механізмів, шатунні криві яких в деякому околі від знайденого вузла інтерполяції наближаються з високою точністю до прямої лінії. Синтез проводиться за заданими довжинами ланок механізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/маш. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Харжевський В. 
Межі існування важільних двокривошипних механізмів із зупинкою вихідної ланки для чотирьох нескінченно близьких положень шатунної площини / В. Харжевський // Техн. науки та технології. - 2017. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання кінематичного синтезу важільних механізмів із зупинкою вихідної ланки на базі двокривошипного шарнірного чотириланкового механізму. Для синтезу базового прямолінійно-напрямного механізму використано теоретичні положення кінематичної геометрії чотирьох нескінченно близьких положень плоскої фігури (шатунної площини). Визначено межі існування механізмів, що дозволяють проводити їх синтез за заданою тривалістю та точністю зупинки вихідної ланки з урахуванням багатьох додаткових вимог, а саме: за положенням шатунної точки, що визначає габаритні розміри механізму, величиною максимального ходу та кутом нахилу напрямної вихідної ланки, а також кутом повороту кривошипа, що відповідає початку зупинки вихідної ланки, що важливо для узгодження роботи механізму з циклограмою роботи машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Харжевський В. О. 
Теорія синтезу важільних напрямних механізмів та побудованих на їх основі механізмів із зупинкою вихідної ланки : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.02, галузь знань 13 / В. О. Харжевський; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2017. - 42 c. - укp.

Вирішена науково-технічної проблема розробки теорії синтезу важільних кругових та прямолінійно-напрямних механізмів, а також побудованих на їх основі механізмів, що забезпечують зупинку вихідної ланки. Встановлено, що у шатунній площині механізмів існує новий вид особливих точок (кратних вузлів інтерполяції), що були названі точками розпрямлення 5-го порядку, які визначають нове сімейство прямолінійно-напрямних механізмів та дозволяють отримати шестиланкові кривошипно-коромислові та двокривошипні механізми із зупинкою вихідної ланки. Крім цього, методику визначення таких точок використано для синтезу восьмиланкових двокривошипних та трикривошипних механізмів із зупинкою значної тривалості, а також зі збільшеним максимальним ходом вихідної ланки, що при заданій його величині дозволяє отримати механізми значно менших габаритних розмірів. Розроблено метод синтезу механізмів II класу із зупинкою на основі точок Бурместера за заданою тривалістю зупинки, показано, що за допомогою таких точок можна також проводити синтез важільних механізмів IV класу. Запропоновано аналітично-числові методи синтезу механізмів з використанням точок Чебишева, в тому числі з використанням шестикратних вузлів інтерполяції. Визначено фактичні значення тривалості зупинки у λ-подібних механізмах Чебишева та інваріанти кінематичних параметрів їх вихідної ланки. Розроблена теорія синтезу реалізована у вигляді програмного забезпечення, що дозволяє проводити оптимізаційний синтез за різними критеріями методом Хука-Дживса. Для всіх механізмів розроблені комп'ютерні моделі, проведено перевірку їх працездатності у SOLIDWORKS Motion.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern achievements of science and education : зб. пр. XVI Міжнар. наук. конф., 1-8 листоп. 2021 р., м. Нетанія, Ізраїль / ред.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський, Л. М. Прейгерман, Ю. Д. Костин, А. Бубулис, Л. А. Карташова, М. В. Зембицька, Я. Петрашек; National Council of Ukraine for Mechanism and Machine Science (Member Organization of the International Federation for Promotion of Mechanism and Machine Science), Council of Scientific and Engineer Union in Khmelnitsky Region, Khemelnytskyi national university, Israel independent academy for development of sciences. - Хмельницький : ХНУ, 2021. - 126 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Наведено складові професійної компетентності офіцера Збройних сил України. Вказано шляхи виховання у дошкільників любові до рідного краю. Розглянуто методологію забезпечення формування професійної компетентності безпеки менеджерів закладів вищої. Висвітлено проблеми впровадження змішаного навчання в закладах передвищої фахової освіти. Звернено увагу на український відкритий університет післядипломної освіти як цифрове навчальне середовище нового покоління. Висвітлено особливості армування вузлових з’єднань монолітних плит перекриття з вертикальними елементами, особливості об’ємно-планувальних рішень сейсмостійких будівель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0) + Ч30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern Achievements of Science and Education : зб. пр. XVII Міжнар. наук. конф., 22-29 верес. 2022 р., м. Нетанія, Ізраїль / ред.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський, Л. М. Прейгерман, Ю. Д. Костин, А. Бубулис, Л. А. Карташова, М. В. Зембицька, Я. Петрашек; Organization of the International Federation for Promotion of Mechanism and Machine Science, Council of Scientific and Engineer Union in Khmelnitsky Region, Khmelnitsky National University, Israeli Independent Academy for Development of Sciences. - Хмельницький : ХНУ, 2022. - 135 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Подано матеріали доповідей наукових напрямів: проблем освіти та її інформатизації; механіки і матеріалознавства; економіки, архітектури та будівництва. Розглянуто актуальні проблеми освіти та інформаційних технологій, матеріалознавства, механіки, дизайну, архітектури і будівництва, а також низку економічних питань. Виокремлено основні напрями формування художнього світогляду особистості. Окреслено роль інформаційних технологій в освіті, місце хмарних технологій в професійній підготовці спеціалістів напряму "Телекомунікації", а також формування інформаційно-цифрової компетентності студентів коледжу. Обговорено досвід проведення віртуальних лабораторних робіт з електротехніки. Увагу приділено проблемам хімії і матеріалознавства, застосуванню електронно-променевої технології плавки та випаровування-конденсації для отримання нових матеріалів і покриттів, отриманню градієнтного композиційного матеріалу Cu-Fe методом електронно-променевого випаровування-конденсації. Одержано дані про ідентифікацію пружно-інерційних і дисипативних характеристик коливальних частин роторних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 я431(0) + Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сучасні досягнення в науці та освіті = Modern achievements in science and education. XVIII International Conference, September 13-20, 2023, Netanya, Israel : зб. пр. XVIII Міжнар. наук. конф., 13-20 верес. 2023 р., м. Нетанія, Ізраїль / ред.: А. В. Горошко, А. М. Гуржій, В. О. Харжевський, Л. М. Прейгерман, Ю. Д. Костин, А. Бубулис, Л. А. Карташова, М. В. Зембицька, Я. Петрашек; National Council of Ukraine for Mechanism and Machine Science (Member Organization of the International Federation for Promotion of Mechanism and Machine Science), Council of Scientific and Engineer Union in Khmelnitsky Region, Khmelnitskyi National University, Israeli Independent Academy for Development of Sciences, "Сучасні досягнення в науці та освіті", міжнародна наукова конференція, "Modern achievements in science and education", International Conference. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 215 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0) + Ч30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Пастух І. М. 
Деталі машин. Курсове проєктування : навч. посіб. / І. М. Пастух, В. О. Харжевський, В. П. Олександренко. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 242 c. - Бібліогр.: с. 195-196 - укp.

Викладено розрахунки та методи проєктування деталей машин, на основі яких розробляються механічні приводи. Подано алгоритми та приклади розрахунків параметрів приводу, основних передач, валів та їх опор, поради щодо виконання графічної частини проєкту приводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К44 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71445 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського