Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Халезова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Халезова Л.  
Інтерпретація зла і страждання в працях архієпископа Кримського Луки / Л. Халезова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 578. - С. 84-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано ідеї Св. Луки про зло та страждання. Св. Лука визнає необхідність недосконалості у людському житті, але вказує на те, що люди повинні мати можливість рости та розвиватися, аби наблизитися до того, якими їх задумав Бог. Зіштовхуючись зі стражданнями у житті, люди одержують можливість мудрішати та навчатися, що було б неможливим, якби вони були позбавлені досвіду протиборства добра і зла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.02 + Ю704.6 + Э372.270.91(4УКР-6КРИ)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Халезова Л. В. 
Життя та богословсько-проповідницька діяльність В. Войно-Ясенецького (архієпископа Луки) в контексті його філософсько-релігійних поглядів : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Л. В. Халезова; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Висвітлено етапні події в житті В. Войно-Ясенецького, а також розкрито взаємозв'язок його світоглядних переконань із суспільно-ідеологічними обставинами життя СРСР першої половини XX ст. Проаналізовано філософсько-ідейні домінанти трактату архієпископа "Наука та релігія" в проблематичному розрізі його змісту. Визначено сутність його тріадологічного розуміння людини та проведено порівняння інтерпретаційної специфіки архіпастиря з вченням Православної Церкви про дух, душу та тіло. Розкрито погляди В. Войно-Ясенецького на роль і значення серця в контексті вітчизняної кордоцентричної традиції. Проаналізовано провідні мотиви проповідницької діяльності архієпископа в тематичному дискурсі його філософсько-релігійних поглядів. Визначено зв'язок релігійних поглядів В. Войно-Ясенецького лікаря й архієпископа з базовими положеннями біоетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР-6КРИ)-36-028 Лука (Войно-Ясенецький ; архієп. Крим. ; 1877-1961) 3 + Ю3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Халезова Л. В. 
Філософсько-релігійні погляди В. Ф. Войно-Ясенецького (архієпископа Кримського Луки) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Халезова; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено спадщину В.Ф. Войно-Ясенецького (архієпископа Кримського Луки). Реконструйовано світоглядні етапи формування його релігійно-філософських поглядів на підставі дослідження творчих надбань і аналізу життєвого шляху від повітового лікаря до архієпископа. Показано, що традиційні християнські поняття: серце, дух, душа, тіло, чудо, провидіння - Лука аналізує як вільний богослов, який поєднав в собі світський і релігійний підходи до життя та творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-8 Войно-Ясенецький В. Ф. + Э372.09(4УКР-6КРИ)-36-028 Лука (Войно-Ясенецький; архієп.; 1877/1961)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Халезова Л. 
Формування понять про міжкультурну комунікацію як основа високої якості фундаментальної загальноосвітньої підготовки економістів-міжнародників / Л. Халезова // Нова пед. думка. - 2012. - № 1. - С. 101-103. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано причини відмінностей мовної поведінки англомовних й україномовних співрозмовників на основі архетипів культури британо-американськоготаі слов'янського співтовариства в аспекті необхідності формування понять про міжкультурну комунікацію, в основі якої лежать традиції пуританського виховання (беземоційність), морально-етичні норми (невтручання). Підкреслено особливість британського виховання, характерною рисою якого є дистанційованість і зосередженість на індивідуалізмі, що не властиво слов'янській культурі, в комунікативному просторі якої ввічливість, високий ступінь відвертості, взаємна довіра і вільне вираження особистого ставлення є пріоритетними характеристиками. Акцентовано увагу на актуальності формування понять про міжкультурну комунікацію для розуміння витоків поведінки своїх співрозмовників.

Проанализированы причины различий языкового поведения англоязычных и русскоязычных собеседников на основе исследования архетипов культуры британо-американского и славянского сообщества в аспекте необходимости формирования понятий о межкультурной коммуникации, в основе которой лежат традиции пуританского воспитания (безэмоциональность), морально-этические нормы (невмешательство). Подчеркнута особенность британского воспитания, характерной чертой которого является дистанцированность и сосредоточенностьна индивидуализме, что не свойственно славянской культуре, в коммуникативном пространстве которой вежливость, высокая степень открытости, взаимное доверие и свободное выражение личного отношения являются приоритетными характеристиками. Акцентируется внимание на актуальности формирования понятий о межкультурной коммуникации для понимания истоков поведения своих собеседников.

The article analyses the reasons of differences in verbal behavior of English-speaking and Ukrainian/Russian-speaking interlocutors on the basis cultural archetypes of British-American and Slavic communities because of the need to develop concepts of intercultural communication.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.373 + Ш141.14-913.373

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського