Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Філон В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Філон В. І. 
Радіобіологія. Контроль і поліпшення радіаційної ситуації забруднених районів : Навч. посіб. / В. І. Філон; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2001. - 109 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проаналізовано радіаційну ситуацію в Україні після аварії на Чорнобильській АЕС. Розглянуто особливості сільськогосподарського виробництва за умов радіаційного забруднення грунту. Досліджено організацію радіацій контролю на забрудненій території. Висвітлено стан і перспективи використання іонізуючого випромінювання в побуті та сфері АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015я73-1

Шифр НБУВ: ВА607882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Доманський В. А. 
Стан з пожежами в Україні та їх наслідки за 2000 рік / В. А. Доманський, О. О. Денисова, В. І. Філон // Наук. вісн. УкрНДІПБ. - К., 2001. - № 3. - С. 5-9. - укp.

Проаналізовано основні статистичні дані в Україні за 2000 р. на підставі статистичного обліку пожеж згідно з правилами, затвердженими постановою КМУ від 21 жовтня 1999 р. N 1943 "Про стан забезпечення пожежної безпеки та заходи щодо її поліпшення". Наведено основні показники стосовно наслідків пожеж, а саме, знищення та пошкодження будівель, техніки, загибелі тварин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96я3(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж70610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. І. Філон; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 31 c. - укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів у разі внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну структуру грунтів. У цьому аспекті вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами та визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосереднього впливу добрив (як хімічних реагентів), і внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено показник "пептизуюча здатність добрив". Запропоновано використовувати цей показник для оцінювання та прогнозування трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сферу використання (управління якістю культур) калійно-амонійного зв'язку в системі грунт - рослина - добриво. Впроваджено власну експрес-методику визначення калійної й амонійної буферності грунту, що є важливим для технологій точного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / В. І. Філон; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2009. - 31 c. - укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів під час внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну частину грунтів. Вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами і визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосередній вплив добрив і на цій підставі внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено такий показник, як пептизуюча здатність добрив. Запропоновано використовувати цей показник для оцінки та прогнозу трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сфери використання калійно-амонійного зв'язку в системі рослина - грунт - добриво. Вперше в Україні показано можливість використання X-Ray-томографії для оцінки структурно-агрегатного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 + П032.33 с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філон В. І. 
Вплив калійних добрив на структурний і гумусовий стан чорноземів типових глибоких / В. І. Філон // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 8. - С. 20-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що систематичне застосування високих доз хлористого калію не підвищує рухомості органічної речовини і не викликає негативних змін в агрегатному складі досліджуваних грунтів. Показано, що сульфат калію і поташу, внесених в таких дозах, збільшують рухомість органічної речовини і призводять до помітної диспергації грунту. Не виявлено істотної різниці між варіантами за урожайністю вирощуваних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.33-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філон В. І. 
Вплив різних форм мінеральних добрив на органічну речовину грунтів / В. І. Філон // Вісн. аграр. науки. - 1998. - № 8. - С. 5-9. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення впливу мінеральних добрив на рухомість органічної речовини грунту. Наводяться результати досліджень із застосуванням цього методу. Зроблено спробу класифікувати мінеральні добрива за силою і напрямом їх дії на органічну частину грунту. Розглянуто можливості управління гумусовим станом грунтів завдяки внесенню різних форм мінеральних добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Філон В. І. 
Концентрація грунтового розчину та активність іонів $Eroman NH sub 4 sup + при локальному внесенні добрив / В. І. Філон // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 11. - С. 11-13. - укp.

Наведено результати іонометричних досліджень концентрації грунтового розчину та активності іонів амонію після внесення мінеральних добрив у деяких типах грунтів. Показано, що різні форми азотних добрив створюють у грунті різну активність іонів амонію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Філон В. І. 
Агрофізичний стан чорноземів типових за умов застосування тваринницьких стоків / В. І. Філон, І. С. Томан // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 11. - С. 53-56. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено, що тривале застосування нерозведених тваринницьких стоків на чорноземах типових важкосуглинкових призводить до ущільнення грунту, погіршення їх агрегатного складу, зниження водопроникності. На підставі проведених мікроморфологічних досліджень доведено, що вказані зміни не мають катастрофічного характеру, різниця між удобрюваними і неудобрюваними стоками грунтів спостерігається на кількісному рівні.

Установлено, что длительное использование неразведенных животноводческих стоков на черноземах типичных тяжелосуглинистых приводит к уплотнению почвы, ухудшению агрегатного состава, снижению водопроницаемости. На основании проведенных микроморфологических исследований доказано, что указанные изменения не носят катострофического характера, различия между удобренными и не удобренными стоками почвами прослеживаются на количественном уровне.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Філон В. І. 
Використання рентгенівської комп'ютерної томографії для діагностики агрофізичного стану чорноземів / В. І. Філон // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 1. - С. 19-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено можливості використання рентгенівської комп'ютерної томографії для реєстрації змін в агрофізичному стані чорноземів типових під впливом добрив. Встановлено, що застосування водного аміаку в дозі 60 кг д.р. на 1 га призводить до ущільнення грунту в стрічці з внесенням добрив.

Изучены возможности использования рентгеновской компьютерной томографии для регистрации изменений в агрофизическом состоянии черноземов типовых под влиянием удобрений. Установлено, что применение водного аммиака в дозе 60 кг действующего вещества на 1 га приводит к уплотнению почвы в ленте с внесением удобрения.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17в73

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Філон В. І. 
Оптичні характеристики та молекулярно-масовий розподіл гумусових речовин / В. І. Філон // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 12. - С. 9-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2 + П034.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Аспекти безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС України : монографія / С. Трубчанінов, О. Клевцов, М. Ястребенецький, Ю. Розен, А. Симонов, І. Червоненко, О. Бутова, В. Жиромський, В. Філон, О. Зелений; ред.: С. Трубчанінов; Державне підприємство "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки". - Київ : ДНТЦ ЯРБ, 2022. - 151 c. - Бібліогр.: с. 145-151 - укp.

Забезпечення безпеки атомних електростанцій (АЕС) є важливим завданням з погляду, як енергетичної безпеки, так і безпеки населення та довкілля. Розглянуто різні аспекти нормування, оцінювання та забезпечення безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС. Увагу приділено тенденції розвитку інформаційних та керуючих систем АЕС з урахуванням зміни поколінь ІКС АЕС та сучасних викликів, зумовлених розвитком комп'ютерних технологій (зокрема, бездротовий зв'язок, онлайн моніторинг, удосконалення інтерфейсу "людина-машина" тощо). Досліджено питання розвитку нормативної бази з ядерної та радіаційної безпеки інформаційних і керуючих систем АЕС в Україні. Аналізуються особливості класифікації з безпеки і принцип поділу вимог до цих систем на регулюючі та технічні. Описано підходи до створення нормативної бази з кіберзахисту інформаційних та керуючих систем АЕС в Україні, з урахуванням міжнародних вимог. Надано інформацію про класифікацію інформаційних та керуючих систем АЕС з кіберзахисту, оцінювання та забезпечення кіберзахисту інформаційних та керуючих систем АЕС на етапах виробництва, впровадження та експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Філон В. І. 
Агрохімсервіс : [монографія] / В. І. Філон. - Харків : Нова Прінт, 2022. - 251 c. - Бібліогр.: с. 244-251 - укp.

Наведено ретроспективний огляд становлення агрохімслужби в Україні. Викладено зарубіжний досвід функціонування агрохімсервісу. Висвітлено такі актуальні питання, як сучасні тенденції на ринку мінеральних добрив, асортимент, властивості і основи раціонального їх використання. Розглянуто ряд суто практичних питань: проведення діагностики мінерального живлення рослин; визначення потреби у добривах та їх розподіл, визначення доз добрив; фізіологія стресу рослин і використання антистресантів. Особливу увагу приділено технології застосування мікродобрив, зокрема приготуванню бакових сумішей і обприскувачам для їх внесення. Розглянуто питання оцінки та покращення якості води. Коротко викладено нові напрямки і перспективи розвитку агрохімсервісу, а саме застосування нанодобрив і внесення добрив у системі точного землеробства. Вперше висвітлено питання оцінки стану удобрення (родючості фунтів) у ринкових умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського