Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ферфецька К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Ферфецька К. В. 
Роль метаболічного синдрому в розвитку хронічного панкреатиту / К. В. Ферфецька, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 2. - С. 174-178. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто сучасні уявлення про патогенез хронічного панкреатиту, поєднаного з метаболічним синдромом, знання та узагальнення яких є необхідним компонентом для етіопатогенетичного лікування даної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ферфецька К. В. 
Клінічні особливості перебігу хронічного панкреатиту, поєднаного з ожирінням та цукровим діабетом типу 2 / К. В. Ферфецька // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 1. - С. 170-172. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Обстежено 30 хворих на хронічний панкреатит (ХП) та 55 хворих на ХП, поєднаний з ожирінням та цукровим діабетом типу 2. Проаналізовано особливості клінічного перебігу ХП в обстежених хворих. Виявлено різницю в інтенсивності, локалізації та іррадіації абдомінального болю, симптомах диспепсичного синдрому та проявах зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози, результатів пальпації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3 + Р415.202.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федів О. І. 
Хронічний панкреатит і адипокіни: патогенетичні зв'язки, вплив на запалення та інсулінорезистентність / О. І. Федів, К. В. Ферфецька // Сучас. гастроентерологія. - 2017. - № 1. - С. 43-47. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - встановити роль адипокінів у розвитку метаболічних порушень у хворих на хронічний панкреатит (ХП), поєднаний з ожирінням і цукровим діабетом (ЦД) 2 типу. У дослідження було залучено 97 хворих на ХП, яких розподілили на три групи, репрезентативні за чисельністю, віком та співвідношенням статей: 1-ша група - 35 пацієнтів без супутньої патології, 2-га група - 30 пацієнтів з ЦЦ 2 типу, 3-тя група - 32 пацієнти з ожирінням та ЦД 2 типу. Контрольну групу утворили 20 практично здорових осіб, порівнянних за віком та співвідношенням статей з хворими на ХП. Вік хворих - від 23 до 65 років, середній вік - (51,3 +- 0,9) року. Серед обстежених пацієнтів статистично значущо переважали жінки - 55 (56,7 %) осіб. Визначали вміст лептину адипонектину, резистину, імунореактивного інсуліну, тригліцеридів та глутатіону, відновленого в крові хворих. У хворих на ХП з ожирінням та ЦД 2 типу відзначено значне підвищення рівня лептину та резистину на тлі зниження вмісту адипонектину. Виявлено пропорційний зв'язок між рівнями резистину і тригліцеридів, обернено кореляційні зв'язки - між рівнями адипонектину та імунореактивного інсуліну, адипонектину, C-реактивного білка, що вказує на вплив ожиріння на розвиток дисліпідемій, запалення та інсулінорезистентності. Висновки: у хворих на ХП, поєднаний з ожирінням та ЦД 2 типу, спостерігають дисбаланс адипокінів, які підтримують запалення та інсулінорезистентність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.160.23 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ферфецька К. В. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного панкреатиту, поєднаного з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу з урахуванням поліморфізму генів : автореф. дис. ... канд. мед. наук (д-ра філософії) : 14.01.02 / К. В. Ферфецька; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 25 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.202.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432416 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
5.

Федів О. І. 
Фітотерапія при захворюваннях органів дихання: минуле і сьогодення. Огляд літератури / О. І. Федів, В. М. Багрій, Л. О. Волошина, Л. Д. Кушнір, В. В. Вівсянник, К. В. Ферфецька // Укр. терапевт. журн. - 2021. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Гострі та хронічні захворювання органів дихання є однією з провідних причин смерті в світі. Приєднання коронавірусної хвороби (COVID-19) погіршує перебіг захворювань як бронхолегеневого апарату, так і інших систем та органів, зокрема, дихальної, серцево-судинної, сечовидільної, гастроентерологічної тощо. Існує низка лікарських препаратів натурального походження з багатогранною метаболічною і поліорганною дією, застосування яких пов'язано з мінімальними ризиками, здебільшого зумовленими лише індивідуальною непереносністю окремих компонентів. Мета дослідження - проаналізувати сучасні можливості фітотерапії захворювань органів дихання, зокрема COVID-19. Проведено інформаційний пошук джерел у друкованих та електронних виданнях, пошукових наукових базах із застосуванням методів аналізу, порівняння і узагальнення. Встановлено, що при лікуванні рослинними засобами спостерігається краща переносність, менша частота розвитку побічних явищ та ускладнень. Їм притаманні висока біологічна активність і широкий терапевтичний індекс. Вважається, що використання фітотерапії як допоміжного лікування або підтримувальної терапії є обгрунтованим. Монотерапія окремими лікарськими рослинами не так ефективна, як їх комбінація. Використання екстрактів декількох лікарських рослин є доцільнішим у разі тривалого застосування, оскільки мають значення склад, доза, синергізм, комплаєнс, мінімальний рівень побічних явищ та м'який терапевтичний ефект. На фармацевтичному ринку України є багато вітчизняних та імпортних рослинних засобів, які використовують за гострих і хронічних захворювань органів дихання. Одним з них є бронхілор (біохелс інтернешнл ГмбХ, Німеччина), який містить ектракти чебрецю, ісландського моху, первоцвіту та бамбука тростяного. Він чинить місцеву дію як антисептик, формує захисну плівку рецепторів бронхо-легеневого тракту, активує діяльність миготливого епітелію, діє як експекторант. Публікації китайських вчених свідчать про доцільність використання фітотерапії в гострий період COVID-19 та при постковідному синдромі. Висновки: сучасні полікомпонентні фітотерапевтичні засоби відіграють важливу роль у комплексному лікуванні гострих і хронічних захворювань органів дихання. Потребує додаткового дослідження застосування фітотерапії, зокрема бронхілору як підтримувальної терапії при постковідній реабілітації пацієнтів з ураженням органів дихання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-52 + Р514.31-52 Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Гонцарюк Д. О. 
Особливості клінічної та сонографічної симптоматики при поєднанні хронічного панкреатиту з ішемічною хворобою серця / Д. О. Гонцарюк, К. В. Ферфецька, Л. О. Піц, А. А. Кравчук // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3 + Р410.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського