Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Уріна М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Уріна М. О. 
Методика виконання 4D-комп'ютерної томографії у діагностиці патологічно змінених прищитоподібних залоз у хворих з первинним гіперпаратиреозом / М. О. Уріна, В. О. Паламарчук // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2018. - № 3/4. - С. 39-44. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення та впровадження у практику методики 4D-KT у діагностиці патологічно змінених прищитоподібних залоз (ПЩЗ) у хворих на первинний гіперпаратиреоз (ПГПТ). У межах дослідження було обстежено 86 пацієнтів з діагнозом первинного гіперпаратиреозу - 66 жінок та 20 чоловіків (співвідношення 3 : 1) віком від 40 до 75 років, а також 2 дітей віком до 10 років. 4D-KT в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України проводили за допомогою апарата Toshiba Aquilion 64. Як контрастну речовину використовували "Ультравіст-370", який вводили внутрішньовенно в кількості 100 мл зі швидкістю 4 мл/с. Протокол сканування складався з трьох фаз: нативна, артеріальна, фаза (зображення отримують через 25 с після початку введення контрасту), венозна, або відтермінована, фаза (через 90 с після початку введення контрасту). Поле сканування - від кута нижньої щелепи до біфуркації трахеї. Параметри сканування: напруга 120 кВ, експозиція 250 - 300 тАв, товщина зрізів 0,5 мм. У структурі виявленої патології за допомогою 4D-KT найбільшу питому вагу займають аденоми ПЩЗ - 75 випадків. До решти випадків увійшли: гіперплазія ПЩЗ - 4 випадки (з них 2 дітей), карцинома - 2 випадки, кіста - 3 випадки. У 2 пацієнтів (2,3 %) аденоми ПЩЗ не було виявлено за допомогою КТ у зв'язку з інтратиреоїдним розташуванням. У 34 (40 %) випадках змінені ПЩЗ було розташовано типово, по задній поверхні ЩЗ (у 2 випадках мали розмір 6 - 7 см), у 50 випадках мали ектопічне розташування. Серед ектопічно розташованих аденом ПЩЗ 12 (24 %) було локалізовано у трахеостравохідному куті, по 2 випадки (по 4 %) - у ретрофарингеальній зоні і верхньому відділі переднього середостіння, по три (по 6 %) - у щитотимічній зв'язці і ретроклавікулярно, одна (2 %) - у парааортальному просторі. Висновки: зображення, одержані в результаті застосування методики 4D-KT, надають одночасно як анатомічну, так і функціональну інформацію (на основі змін перфузії) та можуть бути інтерпретовані хірургом на передопераційному етапі. Це надає змогу хірургам оптимізувати оперативний доступ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.130.21 + Р457.261.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ліщинський П. О. 
Лабораторні й інструментальні критерії оцінки персистенції первинного гіперпаратиреозу протягом першої доби після операції. Ретроспективна оцінка ризику / П. О. Ліщинський, В. О. Паламарчук, О. П. Нечай, М. О. Уріна, О. А. Товкай, В. В. Куц // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 4. - С. 283-289. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Уріна М. О. 
Клінічний випадок безсимптомного туберозного склерозу / М. О. Уріна // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 1. - С. 79-84. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В даному клінічному спостереженні продемонстровано випадок туберозного склерозу, вперше виявлений у пацієнтки 38 років. Наведено діагностичні критерії захворювання, радіологічні характеристики окремих компонентів. Описано рідкісну локалізацію гамартом за туберозного склерозу і ангіоміоліпоми печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.2

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Паламарчук В. О. 
Клінічний випадок безсимптомного первинного гіперпаратиреозу / В. О. Паламарчук, В. В. Войтенко, М. О. Уріна // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 2. - С. 58-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У даному клінічному спостереженні продемонстровано випадок безсимптомного первинного гіперпаратиреозу у чоловіка віком 42 років. Наведено результати лабораторних та інструментальних методів діагностики даного захворювання. Описано рідкісну локалізацію аденоми лівої верхньої прищитоподібної залози, а саме інтратиреоїдне розташування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.130.23

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черенько М. С. 
Інсулінома: шлях до діагнозу / М. С. Черенько, О. А. Товкай, С. М. Черенько, М. О. Уріна, М. В. Кунатовський // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 3. - С. 72-78. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Описано клінічний випадок інсуліноми, клінічна картина якої довго розцінювалася як нетиповий перебіг епілепсії, резистентної до терапії. Проаналізовано помилки, які було допущено під час діагностики та лікування, проведено порівняння з даними літератури. Висновки: для діагностики органічного гіперінсулінізму необхідне визначення інсуліну і C-пептиду на тлі гіпоглікемії; нормальні показники інсуліну і C-пептиду на тлі встановленої гіпоглікемії і відповідних симптомів підтверджують діагноз. Для топічної діагностики інсуліноми мають застосовуватися КТ або МРТ з обов'язковим контрастним посиленням. Лапароскопічна енуклеація інсуліноми - найкращий метод лікування. У ранньому післяопераційному періоді може виникати реактивний панкреатит, що потребує відповідного лікування. Нетиповий перебіг епілепсії з резистентністю до терапії має слугувати приводом для виключення інших можливих причин судом, у тому числі органічного гіперінсулінізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Уріна М. А. 
Роль 4D КТ у діагностиці ектопічного розташування аденом прищитоподібних залоз у випадку первинного гіперпаратиреозу / М. А. Уріна, О. А. Товкай // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 4. - С. 110. - укp.

Первинний гіперпаратиреоз - ендокринне захворювання, що зумовлене пухлинним або гіперпластичним процесом однієї або декількох прищитоподібних залоз (ПЩЗ), що призводить до нерегульованої гіперсекреції паратгормону, гіперкальціємії та ряду патологічних змін в органах-мішенях, перш за все, кістках і нирках. Найбільш частою причиною гіперпаратиреозу є поодинока аденома ПЩЗ. Рідше причиною гіперпаратиреозу є гіперплазія ПЩЗ, рак, киста. Підвищення рівня паратгормону сприяє підвищенню активності остеокластів і може призвести до остеопорозу. Ультразвукове дослідження (УЗД) і радіоізотопне сцинтиграфічне дослідження ПЩЗ з використанням радіофармпрепаратів Тс-99m-MIBI є методами вибору для візуалізації та визначення локалізації аденоми. У разі хибно-негативного результату сцинтиграфії та сумнівних даних УЗД (наявність супутнього багатовузлового зобу), навіть за шийної локалізації паратиреоїдної аденоми, а також у випадках ектопічного розташування аденом ПЩЗ 4D КТ може виявитися корисною. Відсутність ефективних консервативних патогенетичних методів терапії залишає хірургічне видалення патологічних ПЩЗ єдиним прийнятним методом лікування. Мета дослідження - визначити можливості і роль 4D КТ з внутрішньовенним введенням контрастної речовини в діагностиці ектопічного розташування аденом ПЩЗ. 81 пацієнту з підвищеним рівнем паратгормону і кальцію в крові одночасно проводили УЗД шиї і 4D КТ. Група пацієнтів складалася з 69 жінок і 12 чоловіків віком від 25 до 56 років. Оцінку даних УЗД і КТ проведено у порівнянні з інтраопераційними результатами і гістологічними висновками. В результаті дослідження в усіх пацієнтів було виявлено аденоми, з яких 56 аденом мали типове розташування, 25 аденом - ектопічне. Типово розташовані аденоми ПЩЗ було діагностовано під час проведення УЗД шиї в 50 з 56 випадків, за 4D КТ - у 56 випадках. Ектопічно розташовані аденоми було виявлено тільки за допомогою 4D КТ в 24 з 25 випадків. Ретрофарингеальне розташування аденом визначалось у 2 випадках, загрудинне - в 7, ретроключичне - в 6, у трахео-стравохідних кутах - 8, парааортально - в 1. В 1 випадку аденома ПЩЗ не було діагностовано навіть під час 4D КТ і було знайдено в лівій частці щитоподібної залози інтраопераційно. Висновки: УЗД є методом вибору в діагностиці типово розташованих аденом ПЩЗ. 4D КТ демонструє високу діагностичну ефективність у виявленні ектопічного розташування аденом ПЩЗ. За характеристиками контрастного підсилення 4D КТ надає змогу відрізнити аденоми ПЩЗ від лімфатичних вузлів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.130.21 + Р569.453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Уріна М. О. 
Вивчення кореляційного зв'язку між розміром аденоми прищитоподібних залоз та рівнем паратгормону, кальцію, фосфору та вітаміну D сироватки крові у хворих із первинним гіперпаратиреозом / М. О. Уріна, В. О. Паламарчук, В. В. Куц // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 2. - С. 30-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13 + Р569.453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Уріна М. О. 
Вивчення кореляційного зв'язку між розміром аденоми прищитоподібних залоз та рівнем паратгормону, кальцію, фосфору та вітаміну D сироватки крові у хворих із первинним гіперпаратиреозом / М. О. Уріна, В. О. Паламарчук, В. В. Куц // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 2. - С. 30-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13 + Р569.453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Уріна М. О. 
Обгрунтування комбінованого дослідження прищитоподібних та надниркових залоз у пацієнтів з первинним гіперпаратиреозом / М. О. Уріна, В. О. Паламарчук // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13 + Р415.17 + Р569.457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Уріна М. О. 
Оптимізація діагностичного алгоритму гіперпаратиреозу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / М. О. Уріна; Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. - Київ, 2021. - 22 c. - укp.

Зазначено, що серед патології прищитоподібних залоз (ПЩЗ) значне місце посідає клініко-лабораторний синдром - гіперпаратиреоз. "Золотим" стандартом лікування первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ) є паратиреоїдектомія (ПТЕ). Критерієм успішної ПТЕ у випадках ПГПТ є інтраопераційне зниження рівня паратиреоїдного гормону (ПТГ) на 50 % відносно передопераційного рівня. У випадках вторинного гіперпаратиреозу (ВГПТ) на тлі хронічної хвороби нирок ПТЕ є етапом складного лікувального процесу та застосовується за відсутності ефекту від медикаментозної терапії. За ВГПТ динамічне зниження інтраопераційного рівня ПТГ, яке може свідчити про цілковитий обсяг ПТЕ, сягає 70 - 80 %. Проте в літературі немає переконливих безперечних даних про динаміку змін рівня ПТГ, які можна було б вважати предиктором персистуючого перебігу захворювання. З огляду на той факт, що хірургічна корекція зазначених станів є методом вибору, неможливо переоцінити значення якості передопераційної інструментальної топічної діагностики. Одержано дані щодо діагностичної ефективності методів інструментальної топічної діагностики гіперпаратиреозу. Модифіковано алгоритм передопераційного обстеження хворих на ПГПТ і ВГПТ за рахунок внесення в нього комп'ютерної томографії з в/в контрастним підсиленням. Виявлено кореляційні зв'язки між розмірами аденом ПЩЗ і лабораторними показниками в хворих на ПГПТ. Визначено предиктори персистенції та рецидиву ПГПТ і ВГПТ. Розроблено модифікований протокол комп'ютерної томографії з в/в контрастним підсиленням для одночасної діагностики патології ПЩЗ і надниркових залоз у пацієнтів із ПГПТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448185 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського