Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Трушкевич О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Трушкевич О. О. 
Сучасні аспекти синдрому гіперандрогенної дисфункції у дівчаток-підлітків / О. О. Трушкевич // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 4. - С. 103-105. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Как свидетельствуют результаты проведенных исследований, синдром гиперандрогенной дисфункции у девочек-подростков является очень важной научной проблемой. Использование комплексного подхода с учетом всех особенностей патогенеза и ранним оперативным вмешательством позволяет снизить частоту патологии репродуктивной функции в этой группе высокого риска.


Ключ. слова: гиперандрогения, девочки-подростки, дисфункция яичников
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.52-3

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Трушкевич О. О. 
Пізнє менархе - фактор ризику розвитку гіперпролактинемічних станів у дівчаток-підлітків / О. О. Трушкевич // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 5. - С. 89-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обоснована необходимость проведения современных методов исследования - определение фракций пролактина у девочек в период полового созревания. Продемонстрирована практическая целесообразность предложенных клинических подходов у девочек с поздним менархе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Трушкевич О. О. 
Сучасні підходи до лікування мікроаденом гіпофізу з урахуванням визначення фракцій пролактину / О. О. Трушкевич // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 157-159. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Полученные результаты свидетельствуют, что определение фракций пролактина имеет большое диагностическое значение у пациенток с микроаденомами гипофиза. Предлагаемая методика лечения микроаденом гипофиза на основании длительного использования (12 - 14 месяцев) микродоз достинекса (1/4 таблетки в неделю) до нормализации "little"-фракции пролактина позволяет добиться клинической эффективности в 30 % случаев. Полученные результаты необходимо учитывать при разработке комплекса диагностических и лечебно-профилактических мероприятий у пациенток с микроаденомами гипофиза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Трушкевич О. О. 
Сучасні погляди на причини рецидивування гіперпролактинемічних станів у жінок раннього репродуктивного віку, які не народжували / О. О. Трушкевич // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2009. - № 1. - С. 78-80. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Изучены качественный и количественный состав пролактина; установлена взаимосвязь клинических и лабораторных данных; обоснован дифференцированный подход в лечении пациенток с целью профилактики рецидивов гиперпролактинемии. Результаты исследований свидетельствуют, что эффективной профилактикой рецидивов гиперпролактинемических состояний является определение активности низкомолекулярного пролактина для решения вопроса о длительности и дозировке препаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Трушкевич О. О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. О. Трушкевич; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних досліджень визначено функціональний стан фетоплацентарного комплексу та щитовидної залози, розглянуто рецепторний апарат Т-лімфоцитів та особливості центральної гемодинаміки у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторної астенії. Науково обгрунтовано впроваджені практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології в цій групі жінок на підставі використання комплексу лікувально-профілактичних заходів. Запропоновано методи контролю за станом фетоплацентарного комплексу у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.415.120.21-5 + Р716.216.645.093.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Трушкевич О. О. 
Медико-соціальні та психологічні особливості репродуктивного здоров'я жінок з самовільними абортами в анамнезі / О. О. Трушкевич, А. А. Довгань // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 76, № 6. - С. 71-73. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Результаты проведенных исследований свидетельствуют о наличии особенностей структуры, сроков и механизма прерывания беременности, изменений медико-социального портрета и состояния репродуктивного здоровья пациенток, страдающих невынашиванием беременности. В механизме самопроизвольного прерывания беременности преобладает инфекционно-воспалительный генез. Достоверно уменьшилась доля пациенток раннего и позднего репродуктивного возраста, занятых на промышленном производстве, и учащихся, увеличилось количество домохозяек, женщин, имеющих сексуальный дебют до 18 лет, хронические воспалительные заболевания половых органов, генитальную микоплазменную и герпетическую инфекцию, опухолевидные образования яичников. Реализации самопроизвольного аборта способствуют следующие факторы: социальные - некомфортные жилищные условия; низкий уровень дохода семьи; производственные - производственные вредности, преимущественно психоэмоциональное напряжение в процессе повседневной трудовой деятельности; воздействие продуктов промышленного производства; невыполнение рекомендаций врача вследствие финансового неблагополучия или недостаточной компетентности этих рекомендаций. Полученные результаты необходимо учитывать при разработке алгоритма диагностических и лечебно-профилактических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Трушкевич О. О. 
Реабілітація репродуктивної функції жінок з гіперпролактинеміями : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / О. О. Трушкевич; МОЗ України, Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2012. - 32 c. - укp.

Вперше встановлено нові ланки патогенезу безпліддя у разі гіперпролактинемій (ГП) на основі установлених взаємозв'язків між клінічними, ехографічними, ендокринологічними, імуногістохімічними та морфологічними змінами на системному і місцевому рівнях. Вперше показано роль змін співвідношення фракцій пролактину (Прл) в генезі розвитку мікропролактином гіпофіза в пубертатному періоді і порушень репродуктивної функції жінок. Встановлено, що ендокринологічний статус у дівчаток з мікропролактиномами гіпофіза характеризується переважанням низькомолекулярного пролактину в загальному пулі (96 - 100%), а також зниженням рівня фалікупостстимулювального гармона (ФСГ), лютеїнезуючого гармона (ЛГ) і прогестерону за одночасного збільшення кортизолу і ДГЕА-С. Показано вплив гіпепролактивнемій різного генезу на функціональний стан щитовидної і молочних залоз, а також на офтальмологічні порушення. Порівняльна оцінка клінічного перебігу ГП, порушень менструальної функції в пубертатному і репродуктивному періодах продемонструвала залежність клінічних показників від співвідношення фракцій Прл, стану рецепторного апарату клітин ендометрія та його морфологічних особливостей. У пацієнток з мікро-макропролактиномами результати імуногістохімічних досліджень рецепторів до естрогенів, прогестерону і пролактину свідчили про порушення їх рецептивної активності, найбільш виражені у разі атрофічного та гіпопластичного ендометрія. Обгрунтовано та удосконалено алгоритм діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у пацієнток з гіпепролактинеміями, що дозволив знизити частоту гінеколог

ічної та акушерської патології в різні вікові періоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.100.21 + Р716.216.415.100.21

Шифр НБУВ: РА393419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Трушкевич О. О. 
Стан оваріального резерву у жінок раннього репродуктивного віку, що не народжують, з ендометріомами яєчників / О. О. Трушкевич, О. Д. Мисенко, А. А. Довгань, А. А. Степур // Здоровье женщины. - 2014. - № 5. - С. 119-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що враховуючи той факт, що незважаючи на численні дослідження в області ендометріозу, встановлення діагнозу досі залишається відстроченим, що призводить до значного пролонгування захворювання. Це стає причиною зниження фертильності жінок раннього репродуктивного віку. Проведено обстеженя 154 жінок з діагностованими ендометріомами яєчників. Визначено фолікулярний резерв яєчників з визначенням маркерів раннього ураження фолікулярного апарату яєчників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського