Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Тогобицька Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Тогобицька Д. М. 
Розробка методології аналізу і оптимізації процесів виробництва чавуну і сталі на основі моделювання властивостей та взаємодії металургійних розплавів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.16.02 / Д. М. Тогобицька; Нац. металург. акад. України. - Д., 1999. - 37 c. - укp.

Вирішено завдання аналізу й оптимізації технологічних процесів виплавки та забезпечення якості чавуну і сталі. Створено систему інформаційного забезпечення металургії фундаментальними фізико-хімічними даними про властивості металургійних розплавів і результати їх взаємодії, а також технологічними даними про роботу металургійних агрегатів. Обгрунтовано вибір фізико-хімічних критеріїв "згортки" інформації про хімічний склад багатокомпонентних залізорудних матеріалів, шлакових і металевих розплавів. Наведено моделі для прогнозування властивостей залізорудної сировини та металургійних шлаків різноманітного призначення. На основі аналізу параметрів міжатомної взаємодії в розплавах розроблено методику оцінки впливу властивостей середовища і локального оточення компонентів металургійних розплавів на їх розподіл у системі "метал - шлак". Створено базу ретроспективних даних про рівноважний розподіл сірки і фосфору між металом та шлаком. Одержано моделі для прогнозування їх рівноважних коефіцієнтів розподілу в умовах відновлювальної й окислювальної плавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К32с116

Шифр НБУВ: РА307942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тогобицька Д. М. 
Інформаційно-аналітична система для дослідження кристалізаційної здатності металургійних шлаків / Д. М. Тогобицька, Д. О. Степаненко, А. Ф. Хамхотько, Ю. М. Ліхачов // Систем. технології. - 2010. - № 2. - С. 74-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано структуру та показано можливість використання створеної в Інституті чорної металургії НАН України бази експериментальних фізико-хімічних даних про властивості шлакових та оксидних розплавів "Шлак" для дослідження кристалізаційної здатності металургійних шлаків. Представлено алгоритм розрахунку параметрів, що характеризують кристалізаційну здатність шлаків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Приходько Е. В. 
Інформаційно-аналітична система стабілізації властивостей прокату / Е. В. Приходько, Д. М. Тогобицька, О. С. Козачок // Металознавство та оброб. металів. - 2011. - № 1. - С. 39-43. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано методику оцінювання впливу домішкових важкоплавких компонентів, що потрапляють до сталі з шихтою у комплексі з легувальними елементами на механічні властивості готового прокату. Використано новий підхід до розв'язання поставленої задачі шляхом використання мап поверхностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К621-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Піптюк В. П. 
Експериментальне дослідження підвищення технологічності брикетів феросиліцію для виробництва сталі / В. П. Піптюк, Д. М. Тогобицька, К. В. Баюл, І. М. Логозинський, Б. А. Левін, С. В. Греков, Г. О. Андриєвський, О. П. Петров // Сучас. проблеми металургії : зб. наук. пр. - 2018. - 21, № . - С. 50-55. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати лабораторного випробування брикетування дрібнофракційного феросиліцію ФС65 з добавкою обважнювана для підвищення технологічності використання за виробництва сталі і оцінено характеристики, а також тривалість і умови плавлення брикетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К326.8 + К327-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Піптюк В. П. 
Перспективи генерації феросплавів нового покоління для легування та мікролегування сталі / В. П. Піптюк, Д. М. Тогобицька, І. М. Логозинський, Б. А. Левін, О. П. Петров, С. В. Греков, І. Р. Снігура // Систем. технології. - 2018. - № 4. - С. 52-60. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Викладено основні положення розроблених в ІЧМ НАНУ методичних підходів в прогнозуванні комплексу властивостей нових складів нестандіртних феросплавів з поліпшеними технологічними властивостями для легування і мікролегування електросталі, які засновані на використанні параметрів міжатомної взаємодії, що дозволяє врахувати роль кожного елементу у складі сплаву у формуванні його структури та властивостей. Теоретично обгрунтовано можливість підвищення ефективності застосування нових феросплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К226 + К327-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Створення інтелектуальних систем вибору оптимального складу багатокомпонентної доменної шихти. Нові підходи : [колект. монографія] / І. Г. Муравйова, Д. М. Тогобицька, А. І. Бєлькова, М. Г. Іванча, О. С. Нестеров, Д. О. Степаненко, В. І. Вишняков; Національна академія наук України, Інститут чорної металургії імені З. І. Некрасова. - Київ : Наук.-видав. рада НАН України, 2022. - 230 c. - Бібліогр.: с. 213-228 - укp.

Представлено результати теоретичних та прикладних досліджень, спрямованих на вирішення задач вибору оптимального складу багатокомпонентної доменної шихти з урахуванням наявного сировинного та енергетичного ресурсу. Аналізуються відомі підходи та способи вирішення цієї задачі, які, як правило, грунтуються на принципі вхід-вихід на основі матеріально-теплових балансів процесу плавки, що не враховують нерівномірність розподілу компонентного складу шихти в робочому об'ємі доменної печі, особливості її фазових перетворень в процесах нагріву, відновлення та плавлення. Представлено розроблену концептуальну структурно-функціональну модель експертної системи вибору оптимального складу багатокомпонентної доменної шихти та вперше отримані залежності для розрахунку характеристик розподілу основних залізовмісних матеріалів і домішок по радіусу колошника доменної печі з конвеєрною та скіповою доставкою шихти на колошник. Наведено аналітичні та розрахункові показники інтегральних критеріїв багатовекторної оптимізації складу багатокомпонентної доменної шихти з використанням вторинних ресурсів та ПВП, як енергетичного ресурсу. Представлено результати тестування створеної модельної системи прийняття рішень що до вибору оптимального складу доменної шихти на фактичних промислових даних в сучасних умовах роботи ряду доменних печей України. Одержані науково обгрунтовані рекомендації з компонентного складу завантаженої шихти з урахуванням наявних сировинних та енергетичних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.101 + К323.103-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861125 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського