Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Ткаленко С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Ткаленко С. І. 
Міжнародна інвестиційна діяльність комерційних банків : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / С. І. Ткаленко; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Визначено роль та місце комерційних банків у міжнародному інвестиційному процесі у економічно розвинених країнах та країнах з транзитною економікою. Проаналізовано інвестиційні потреби у країнах з транзитною економікою. Висвітлено роль інвестиційної діяльності як системи формування та використання інвестиційних ресурсів, регулювання інвестиційного процесу та міжнародного руху інвестицій, створення клімату з залученням вітчизняних та іноземних інвестицій. Наведено доцільність інвестиційних операцій у разі активної позиції, яка виявляється у використанні інструментів довгострокового кредитування, зміцненні позиції банків у посередницькій діяльності. На підставі вивчення ділової поведінки банків виявлено, що головними інструментами реалізації їх функцій у глобальному середовищі є інституціоналізація, сек'юритизація, універсалізація. Визначено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку, що впливають на міжнародну діяльність банків. Проведено реорганізацію внутрішніх структур, що базуються на злитті та поглинанні у фінансовому секторі економіки. Визначено вплив даної тенденції на конкурентоспроможність, рейтинг та ділову поведінку банків на світових ринках. Запропоновано комплекс заходів щодо можливого реформування банківського сектору спрямованого на інтеграцію у фінансове середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + Ч526.218.134

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дахно І. І. 
Основи зовнішньоекономічної діяльності : навч. посіб. / І. І. Дахно, В. В. Кобржицький, В. М. Куценко, Л. М. Романійко, С. І. Ткаленко; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : Персонал, 2009. - 314 c. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Висвітлено основні засади зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) суб'єктів підприємництва України. Розглянуто питання нормативно-правового забезпечення ЗЕД, її державного регулювання, оподаткування, маркетингу. Викладено загальні положення міжнародного та вітчизняного права про зовнішньоекономічні контракти. Проаналізовано митну політику держави та особливості митного регулювання. Розкрито практичні аспекти митної справи, сутність іноземних інвестицій та інвесторів, визначено ризики страхування у ЗЕД.

Освещены основы внешнеэкономической деятельности (ВЭД) субъектов предпринимательства Украины. Рассмотрены вопросы нормативно-правового обеспечения ВЭД, её государственного регулирования, налогообложения, маркетинга. Изложены общие положения международного и отечественного права о внешнеэкономических контрактах. Проанализированы таможенная политика государства и особенности таможенного регулирования. Раскрыты практические аспекты таможенного дела, сущность иностранных инвестиций и инвесторов, определены риски страхования в ВЭД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58я73 + У9(4УКР)8я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткаленко С. І. 
Інвестиційна стратегія розвитку України у глобальному середовищі / С. І. Ткаленко // Стратегія розв. України. - 2011. - № 2. - С. 207-211. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено інвестиційну стратегію (ІС) розвитку України, її особливості впровадження на сучасному етапі. Розглянуто ІС як складову національної економічної стратегії, проаналізовано рух капіталу у світі й Україні, а також інвестиційне співробітництво між Україною та ЄС з врахуванням європейської стратегічної спрямованості зовнішньої політики. Запропоновано шляхи підвищення ефективності національної ІС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ткаленко С. І. 
Розвиток міжнародного банківського бізнесу в умовах глобалізації: злиття та поглинання / С. І. Ткаленко // Магістеріум. - 2009. - Вип. 35. - С. 44-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розкрито рушійні сили, мотиви, риси злиття і поглинання в банківському секторі, та проаналізовано обсяги злиття і поглинання за останні роки у США, Європейському Союзі й Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.621.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ткаленко С. І. 
Європейський проектний менеджмент : навч. посіб. / С. І. Ткаленко, Л. П. Петрашко. - Київ : КНЕУ, 2014. - 412 c. - укp.

Розкрито понятійний апарат курсу, подано характеристику сучасного інструментарію проектного менеджменту. Розглянуто основні види проектів, розкрито структуру європейського проектного менеджменту, а також основні функції та підсистеми проектного менеджменту. Виявлено характеристику донорського ресурсу ЄС. Увагу приділено інструментарію менеджменту реалізації програм технічної допомоги ЄС в Україні. Визначено інструменти проектного менеджменту ЄБРР. Розкрито основні засади проектів TWINNING, визначено специфіку проектного менеджменту програми "TACIS" в Україні. Виявлено характеристику європейських проектів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)210.2 я73 + У9(4УКР)210.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткаленко С. І. 
Особливості формування біотехнологічних кластерів ЄС: досвід для України / С. І. Ткаленко, Р. З. Любачівська // Проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження розвитку інноваційних кластерів у біотехнологічному секторі ЄС. Показано зростання ролі інноваційних кластерів та особливості формування нового менталітету їх учасників з високим рівнем довіри до партнерів на базі нових технологій і знань. Біотехнологічна промисловість у Європі посідає друге місце після світового лідера - Сполучених Штатів, що володіють найбільшим біотехнологічним сектором медицини і біотехнології. Проаналізовано та визначено місце лідерів у процесі формування кластерної політики та виявлено їх фактори успіху у біотехнологічному секторі, а саме: Німеччині, Великобританії та Франції. Перспектива подальших досліджень у даному напрямку полягає у формуванні інноваційних моделей розвитку кластерів в Україні, а також у виявленні сильних сторін у країнах ЄС. Охарактеризовано можливості формування інноваційних кластерів в Україні та розвиток інформаційно-правового середовища для підтримки імплементації кластерної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-551.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткаленко С. І. 
Кластеризація креативних індустрій Європейського Союзу / С. І. Ткаленко, Ю. О. Жулід-Христосенко // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 4. - С. 86-92. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено процес об'єднання у кластери підприємств креативних індустрій у країнах Європейського Союзу. Особливу увагу було приділено визначенню просторової концентрації креативних підприємств та її значенню для формування креативних кластерів. Доведено, що кластеризація протягом останніх років стала однією з домінуючих тенденцій розвитку індустрій креативного сектору. Виділено основні характерні риси, а також відмінності креативної кластеризації відносно кластеризації інших промислових сфер економіки. Проаналізовано особливості функціонування та розвитку креативних кластерів на території Європейського Союзу, визначено основні механізми їх підтримки. Показано, що країни ЄС мають лідируючі показники зростання креативних індустрій у світі, а отже, їх кластерна політика є найбільш ефективною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)292.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ткаленко С. І. 
Імперативи глобальних інтеграційних процесів та їх вплив на стратегії регіонального бізнесу / С. І. Ткаленко // Стратегія розвитку України. - 2012. - № 1. - С. 264-268. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив глобалізації, регіоналізації на бізнес, перш за все ТНК. Зазначено, що ці процеси передбачають пожвавлення міжнародної взаємодії та зростанню відкритості економіки, й приносять як позитивний, так і негативний ефект. Увагу акцентовано на тому, що великі підприємства зосереджують свою діяльність переважно у регіональних блоках, в межах тріади, де на підставі статистичного аналізу показано, що внутрішньорегіональна торгівля становить більше 50 %. У зв'язку з цим слід враховувати особливості регіональних блоків, вплив глобалізацій них інтеграційних процесів в процесі розробки стратегій бізнесу для досягнення своїх цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткаленко С. І. 
Єврорегіональне співробітництво України та ЄС / С. І. Ткаленко // Стратегія розвитку України. - 2015. - № 1. - С. 148-152. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено функціонування єврорегіонів за участю України. Виділені особливості діяльності єврорегіонів в сучасних умовах взаємозближення з країнами ЄС. Проаналізована діяльність єврорегіонів Карпатський, "Буг", "Нижній Дунай", "Верхній Прут" та виявлені проблеми, які визначають неефективність та недостатність використання потенціалу транскордонного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ткаленко С. І. 
Інвестиційна складова стратегічного розвитку України в контексті забезпечення національнї безпеки / С. І. Ткаленко // Стратегія розвитку України. - 2011. - № 4. - С. 246-249. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено особливості стратегічного розвитку України, проаналізовані стратегічні програми подальшого розвитку, виявлені причини трансформаційних невдач, досліджені тенденції і проблеми, що має певний дестабілізуючий вплив на економічний розвиток сьогодення, та запропоновані напрямки реалізації інвестиційної політики України, яка орієнтована на економічне зростання і забезпечення економічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ткаленко С. І. 
Стратегія інвестиційної безпеки національної економіки в умовах євроінтеграційного вектору розвитку / С. І. Ткаленко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2019. - № 2. - С. 62-68. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За умов євроінтеграційного вектора розвитку визначено необхідність формування стратегії інвестиційної безпеки. Показано ефект залучених прямих іноземних інвестицій для економіки приймаючої країни. У проведеному досліджені виявлено основні фактори, які впливають на іноземні інвестиції; розроблено економетричну модель впливу цих незалежних змінних, таких як рівень споживання, рівень інфляції, зовнішній борг, на приріст європейських інвестицій з огляду на сучасний стан розвитку вітчизняної економіки. Виявлено, що Україна має серйозні потреби в інвестиціях та фінансуванні власних потреб, а це вимагатиме мобілізації значних міжнародних фінансів для підтримки макроекономічної стабільності. Доведено, що коли економічні перспективи покращуються, то відбувається зростання потоків інвестицій на світовому ринку, оскільки очікується зростання попиту в майбутньому. Обгрунтовано, що інвестиції мають циклічний характер, адже за умов рецесії економіки інвестиції спадають, а з економічним зростанням інвестиції збільшуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Міжнародна торговельна діяльність : підручник / В. В. Рокоча, В. Г. Алькема, В. І. Терехов, Б. М. Одягайло, К. В. Ковтонюк, Л. Г. Харсун, С. І. Ткаленко, С. В. Співаковський , Т. В. Співаковська, Н. М. Літвін, Г. П. Оласюк, О. І. Горбачук, О. І. Стародубцева, Н. О. Дмитрієва; ред.: В. В. Рокоча; ВНЗ "Ун-т економіки та права "КРОК". - Київ : ВНЗ "Ун-т економіки та права "КРОК", 2018. - 696, [1] c. - укp.

Висвітлено основоположні проблеми організації та ведення міжнародної торговельної діяльності (МТД). Розкрито сутність міжнародної торгівлі (МТ), її значення для розвитку національних економік. Розглянуто конкретні форми МТД, класичні та сучасні інструменти її здійснення. Описано механізм здійснення митних платежів. Подано інформацію про контроль міжнародної маркетингової діяльності та фактори успіху в міжнародній маркетинговій діяльності. Увагу приділено особливостям фінансування та логістичного забезпечення МТ. Охарактеризовано сучасні технології МТ. Наведено емпіричне обгрунтування впливу економічної дипломатії на МТД, зокрема оцінено ефективність української економічної дипломатії на місцевому та регіональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3 я73-1 + У9(4УКР)843 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ткаленко С. І. 
Стратегія забезпечення інвестиційної безпеки України в умовах євроінтеграції : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / С. І. Ткаленко; Чернігівський національний технологічний університет. - Чернігів, 2019. - 35 c. - укp.

Досліджено стратегії інвестиційної безпеки національної економіки в сучасних умовах інтеграції до Європейського Союзу. Систематизовано та обґрунтовано методологічні засади парадигмальної поліструктурної моделі стратегії інвестиційної безпеки національних економік в умовах глобалізації. Розкрито кількісні та якісні характеристики стратегії інвестиційної безпеки національної економіки. Проаналізовано глобальні детермінанти інвестиційної безпеки економіки України; ідентифіковано ефекти єврорегіонального впливу на інвестиційну безпеку національної економіки. Виявлено місце євроінтеграційних впливів у поліструктурній моделі інвестиційної безпеки економіки України. Увага зосереджена на моделюванні впливу макроекономічних показників на зростання прямих іноземних інвестицій в економіку України з європейських країн. Обґрунтовано стратегічні напрями інвестиційного співробітництва України та ЄС в умовах забезпечення безпекового розвитку національної економіки. Запропонована «Інвестиційна стратегія України: 2018-2027» та інституційна модель формування безпечної інвестиційної стратегії України у глобальному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Розвиток ринку фінансових послуг в умовах становлення цифрової економіки : колективна монографія / О. В. Попело, А. Г. Самойлович, І. О. Хоменко, І. В. Горобінська, О. В. Брага, М. В. Дубина, А. О. Кравченко, О. Л. Пластун, А. С. Артеменко, І. О. Макаренко, І. В. Садчикова, В. С. Садчиков, М. В. Дубина, Н. М. Чийпеш, Н. С. Осторовська, С. І. Ткаленко, В. В. Тіпанов, Н. І. Холявко, М. О. Колоток, В. В. Боженко, А. Д. Кільдей, В. П. Ільчук, Т. О. Шпомер, А. М. Шпомер, О. Л. Тоцька, О. В. Шишкіна, О. М. Кальченко, І. А. Борисенко; ред.: М. В. Дубин; Національний університет "Чернігівська політехніка". - Чернігів : НУ "Чернігів. політехніка", 2022. - 289 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку цифрової економіки, теоретико-методологічні та практичні засади розвитку ринку фінансових послуг, роль інформаційно-комунікаційних технологій у розвитку ринку фінансових послуг, проблеми цього ринку в період трансформаційних зрушень національної економіки. Значну увагу приділено поведінковим аспектам розвитку ринку фінансових послуг у цифровій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 + У010.242.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ткаленко С. 
Аналіз розвитку міжнародного ринку криптовалют: стан, тренди та перспективи / С. Ткаленко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 5. - С. 97-108. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета дослідження - проведення аналізу міжнародного ринку криптовалют щодо визначення його стану, виявлення трендів і здійснення прогнозування в контексті його подальшого розвитку. Основні результати дослідження полягають у приділенні уваги появі цифрових валют, а саме криптовалют; розкритті особливості блокчейн-технологій на основі яких працюють криптовалюти; також проведено аналіз динаміки розвитку використання блокчейн-технологій на основі зростання кількості блоків у них. Акцентовано увагу на Bitcoin-революції, що відбувається в сучасних умовах диджиталізації. Досліджено регіональні особливості міжнародного ринку криптовалют. Проаналізовано глобальний рівень володіння Bitcoin, визначено тренди зростання активних адрес і ціни Bitcoin, побудовано прогноз зростання активних адрес володіння Bitcoin і розраховано сценарії майбутнього розвитку (реалістичний, песимістичний та оптимістичний). Доведено, що розвиток міжнародного ринку криптовалют в умовах диджиталізації має висхідні тренди навіть за умов найбільш песимістичного сценарію розвитку. Досліджено та виявлено фактори, які впливають на міжнародний ринок криптовалют і визначають його тенденції та проблематику. Розглянуто особливість українського ринку криптовалют як складової частини міжнародного, показано динаміку адаптації криптовалюти в Україні. Основні висновки полягають у тому, що проведений аналіз ринкової капіталізації криптовалют за останні 10 років засвідчує стійку тенденцію до зростання. Суттєве зростання ринкової капіталізації, яке спостерігається, і може бути ознакою значної економічної цінності основних технологічних інновацій в умовах диджиталізації світової економіки, та може відображати бульбашку в середовищі прогнозних оцінок.



Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського