Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Терлецька В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Жданюк В. К. 
Властивості катіонних бітумних емульсій, модифікованих водним катіонним латексом "Butonal NS 198" / В. К. Жданюк, В. Я. Терлецька // Вестн. ХНАДУ. - 2008. - Вып. 40. - С. 17-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень властивостей дорожніх бітумних і бітумно-полімерних емульсій із різною швидкістю розпаду, а також бітумів і бітумно-полімерних в'яжучих, виділених із них.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-032.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зінченко І. М. 
Харчові продукти нового покоління / І. М. Зінченко, Т. І. Янюк, В. А. Терлецька, В. М. Ковбаса // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 1. - С. 83-84. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми харчування та шляхи їх вирішення, а також можливість і переваги використання їстівних грибів як основної складової нової групи харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Костенко Є. Є. 
Дослідження комплексоутворення плюмбуму (II) з валіном / Є. Є. Костенко, В. М. Ковбаса, В. А. Терлецька, Г. М. Біла, І. М. Зінченко, А. В. Боднар, О. В. Шкіль // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 33. - С. 30-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено комплексоутворення плюмбуму з валіном. Встановлено склад і стійкість комплексної сполуки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.236-4

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Терлецька В. О. 
Формування інноваційної інфраструктури автомобілебудівної промисловості в умовах європейського вектора розвитку національної економіки / В. О. Терлецька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 819. - С. 324-332. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено та надано визначення терміна "інноваційна інфраструктура" (ІІ), сформовано класифікацію елементів ІІ та запропоновано розглядати її як підсистеми однієї функціональної системи, які логічно і послідовно здійснюються у інноваційному процесі. Визначено основні завдання та суб'єкти ІІ, досліджено проблеми формування та визначено шляхи і способи розв'язання проблем інноваційного розвитку автомобілебудівної промисловості України. Запропоновано у графічній формі динаміку придбання машин, обладнання та програмного забезпечення для реалізації інновацій за 2005 - 2013 рр. У табличній формі відображено інноваційну активність промислових підприємств за 2005 - 2013 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.31-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Терлецька В. О. 
Методи оцінювання кон'юнктури ринку автомобілебудівної продукції / В. О. Терлецька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 835. - С. 216-224. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено підходи та методи оцінювання кон'юнктури ринку (КР). Визначено, що оцінювання КР - надзвичайно складний і громіздкий процес, оскільки передбачає оцінювати не тільки стан ринку, його особливості і характер, а й чинники впливу на КР. Проаналізовано існуючі методи оцінювання КР. Надано характеристику підходів до оцінювання КР у табличній формі. Розглянуто та проаналізовано вказані підходи. Розроблено модель оцінювання КР, удосконалено та надано класифікацію показників кон'юнктури.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.6 + У9(4УКР)305.851.527.3-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зінченко І. М. 
Зміни білкових речовин грибів у процесі гідротермічного оброблення в технології грибних снеків / І. М. Зінченко, В. А. Терлецька // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 2. - С. 166-174. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вплив процесу гідротермічного оброблення і смакових добавок на зміни білкових речовин грибів глива звичайна та печериця двоспорова, а також їх грибних напівфабрикатів, які використовуються в розробленій технології снеків на основі їстівних грибів. Досліджено та науково обгрунтовано зміни масової частки білка і азотистих речовин, фракційного складу білка, кількісного і якісного амінокислотного складу. Встановлено, що в процесі гідротермічного оброблення при внесенні кухонної солі і лимонної кислоти в розчин втрати білкових речовин грибів зменшуються. Одержані наукові результати можуть бути використані при розробленні технологій грибних харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вдовиченко В. І. 
Перший досвід вивчення поширеності Helicobacter pylori-негативної пептичної виразки у Львівській області / В. І. Вдовиченко, О. А. Бідюк, Р. С. Возний, У. Р. Курнат, Г. Б. Місюра, І. О. Пасічна, М. В. Піндак, Р. З. Стах, В. В. Терлецька, О. Г. Ходосевич // Сучас. гастроентерологія. - 2019. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Терлецька В. О. 
Маркетингова та логістична діяльність автомобілебудівних підприємств / В. О. Терлецька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 892. - С. 189-195. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано маркетингову та логістичну діяльності автомобілебудівних підприємств для забезпечення на їх основі конкурентних переваг та формування позитивного іміджу в динамічних умовах функціонування. Визначено на що спрямовані маркетингова та логістична діяльності підприємств в Україні. Охарактеризовано ринок автомобілебудівної продукції України. Виокремлено недоліки здійснення маркетингової і логістичної діяльності вітчизняних підприємств. Розглянуто концепцію "точно в строк", визначено її базові постулати та переваги. Наведено рекомендації для ефективного функціонування маркетингової та логістичної діяльності вітчизняних підприємств автомобілебудування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.821.527.311-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рубанка К. 
Кавовий напій зі зниженим показником глікемічності / К. Рубанка, В. Терлецька // Товари і ринки. - 2020. - № 2. - С. 119-127. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено доцільність застосування поліспиртів типу мальтитолу та ізомальтитолу в технології швидкорозчинних кавових напоїв. Заміна цукру на поліспирти надає змогу створити напій, який за якістю відповідає нормативній документації при поліпшенні структурно-механічних властивостей. Доведено, що розроблені напої мають знижену енергетичну цінність, а показник глікемічності - менший у 2,5 раза, ніж у кавового напою з цукром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Терлецька В. О. 
Моделі державної підтримки розвитку венчурного бізнесу у світі / В. О. Терлецька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Проблеми економіки та упр. - 2020. - 4, № 2. - С. 86-93. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено, проаналізовано та оцінено моделі державної підтримки розвитку венчурного бізнесу (ВБ) у світі. Описано та охарактеризовано американську та європейську моделі. Визначено їхні особливості. Досліджено спільні та відмінні риси, переваги та недоліки. Розглянуто національні програми розвитку ВБ за американською та європейською моделями. Описано категорії в контексті моделей державної підтримки розвитку ВБ у світі. Виявлено тенденції та динамічні характеристики ВБ. Розглянуто засоби стимулювання розвитку ВБ за вищевказаними моделями. Досліджено особливості ВБ і в Україні. Визначено можливості та перешкоди розвитку. Виявлено потребу в активізації державної підтримки розвитку ВБ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ПЕУ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тимощук М. Р. 
Модель часткової економічної рівноваги ринку автомобільної продукції України / М. Р. Тимощук, В. О. Терлецька, Р. В. Фещур, С. В. Шишковський, О. В. Копитко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 3. - С. 196-206. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування концепції та побудова моделі часткової економічної рівноваги (МЧЕР) ринку автомобільної продукції (РАП) за сегментами ринку (легкові автомобілі, вантажні автомобілі та автобуси) на базі моделей загальної рівноваги Вальраса (МЗРВ) та Ерроу - Дебре. Розглянуто та проаналізовано положення та обмеження МЗРВ. Досліджено РАП України, виявлено тенденції його зміни та визначено основні види обмежень щодо його функціонування. Встановлено можливість застосування модифікованої моделі загальної ринкової рівноваги для опису функціонування РАП; обгрунтовано та наведено ключові концептуальні положення щодо побудови МЧЕР. Розроблена модель описує взаємодію суб'єктів ринкової економіки у процесі виробництва та споживання АП протягом річного циклу. Окреслено умови рівноваги попиту та пропозиції АП на внутрішньому ринку з урахуванням відкритості економіки України, відображено обмеження на платоспроможний попит населення. Аргументовано роль держави як впливової сторони взаємодії, що має на меті отримання максимальних надходжень до бюджету шляхом формування адекватної податкової політики. Зважаючи на роль і значення розвитку автомобільної промисловості як одного зі стратегічних секторів економіки України особливої ваги набуває моделювання економічної рівноваги РАП. Розроблена МЧЕР спирається на сформовані концептуальні положення щодо умов функціонування РАП України та описує ринкову взаємодію трьох учасників - споживачів, виробників і держави. Її можна тлумачити як аналітичне відображення процесу виробництва та споживання АП протягом однорічного циклу взаємодії суб'єктів ринкової економіки. Відображення в моделі інституційних обмежень, які описують роль держави у процесі пошуку економічної рівноваги, сприяє підвищенню її адекватності реальним ринковим умовам.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Романова З. М. 
Використання нетрадиційної сировини та її вплив на показники готового пива / З. М. Романова, О. С. Романов, В. А. Терлецька // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 4. - С. 190-198. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Узагальнено інформаційні дані щодо дослідження складу нетрадиційної сировини з виявленням найбільш оптимальної, яка поліпшить органолептичні та фізико-хімічні показники (ФХП) готового пива і в той же час сприятиме зниженню собівартості готового продукту. Досліджено вплив часткової заміни хмелю нетрадиційною сировиною на показники готового пива. Для заміни обрано полин гіркий. Внесення розрахованої кількості хмелю та полину гіркого в сусло проводили на етапі його кип'ятіння. Хміль задавали однією порцією після 15 хв кипіння. Полин гіркий задавали за 15 хв до кінця кип'ятіння. Весь процес проходив 60 хв за однакових температурних режимів для всіх зразків. Експериментальні дослідження проведено у науково-дослідній лабораторії кафедри продуктів бродіння та виноробства Національного університету харчових технологій. Усі ФХП для пива з додаванням замінника хмелю полину гіркого визначали на аналізаторі пива, який характеризується високою точністю отриманих результатів. Встановлено, що оптимальною кондицією для часткової заміни хмелю полином гірким є висушена рослина (листя і стебла), оскільки вона не потребує тривалої обробки та надає оптимальні показники за вмістом гіркоти та поліфенолів. За часткової заміни хмелю полином гірким більш ніж 30 % погіршуються органо-лептичні показники (ОЛП) зразку пива. З'являється стійкий гіркий виражений полиновий післясмак. Дослідним шляхом визначено оптимальне співвідношення хмелю та полину гіркого, яке складає 80/20 %. Таке співвідношення позитивно впливає на ОЛП готового пива. Часткова заміна хмелю полином гірким практично не змінює вміст поліфенолів у готовому пиві, що позитивно впливає на колоїдну стійкість і збільшує терміни зберігання нового сорту пива.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Терлецька В. О. 
Особливості побудови і функціонування венчурних структур / В. О. Терлецька // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2020. - 2, № 2. - С. 145-153. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано генез термінів "структура" та "мережа", а також "бізнес-структура", "бізнес-мережа", "підприємницька мережа" та "структура бізнесу". Виявлено як ототоження вказаних понять, так і розбіжності між поняттями. Узагальнюючи погляди науковців, аргументовано розрізняти поняття "структура" та "мережа", а також терміни "бізнес-структура", "бізнес-мережа" та "структура бізнесу". Сформовано вимоги до формування бізнес-структури. Визначено походження терміна "венчур", а також розкрито та наведено сутність поняття "венчурні бізнес-структури". Відображено роль і значення венчурних бізнес-структур в умовах активізації інноваційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рубанка К. В. 
Дослідження впливу крохмалю на структурно-механічні властивості тіста у виробництві кукурудзяних снеків / К. В. Рубанка, В. А. Терлецька // Харч. пром-сть. - 2019. - № 26. - С. 43-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти застосування різних видів крохмалів як структуроутворювачів у виробництві кукурудзяних снеків. Визначено, що застосування тапіокового та кукурудзяного крохмалів у рецептурі кукурудзяних снеків є найбільш раціональним, що обумовлено покращеними структурно-механічними властивостями тіста. Встановлено, що внесення крохмалю до складу кукурудзяних снеків в кількості від 1 до 7 % сприяє підвищенню загальної деформації, пластичності та м'якості тістових заготовок: для кукурудзяного крохмалю - на 45, 12, 46 %; для картопляного - на 44, 10, 48 %; для тапіокового - на 46, 14, 23 % відповідно. Підтверджено, що збільшення дозування кількості крохмалю сприяє полегшенню процесу оброблення тістових заготовок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кузьмін О. Є. 
Митна справа : підручник / О. Є. Кузьмін, О. Г. Мельник, В. О. Терлецька; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2021. - 239 c. - Бібліогр.: с. 174-176 - укp.

З урахуванням нового Митного кодексу України висвітлено основні положення організування митної справи в Україні. Розглянуто порядок і умови переміщення товарів через митний кордон, митного контролю та митного оформлення, застосування механізмів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, обміну митною інформацією, ведення митної статистики та Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Викладено засади здійснення державного контролю, запобігання та протидії контрабанді, боротьби із порушеннями митних правил, організації та забезпечення діяльності митних органів і заходів, спрямованих на реалізацію державної митної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Терлецька В. О. 
Управління ефективністю венчурного бізнесу / В. О. Терлецька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Проблеми економіки та упр. - 2021. - 5, № 1. - С. 187-194. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано показники оцінювання ефективності венчурних інвестицій в інноваційні проєкти. Здійснено критичний аналіз методичних підходів до оцінювання ефективності венчурних інвестицій. Запропоновано здійснювати оцінювання ефективності венчурних проєктів за такими індикаторами, як: внутрішня норма прибутковості, модифікована внутрішня норма прибутковості, чиста теперішня вартість, період окупності, дисконтований період окупності, рентабельність продажів, середня норма рентабельності, індекс дисконтованої прибутковості та індекс дохідності, що сприятиме отриманню комплексної та адекватної оцінки збалансованості показників оцінювання ефективності венчурних інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ПЕУ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кузьмін О. 
Методичний підхід до оцінювання та відбору венчурних проєктів / О. Кузьмін, В. Терлецька // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 1. - С. 161-166. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено та проаналізовано методичні підходи до оцінювання та відбору венчурних проєктів (ВП), виявлено, що у динамічному середовищі функціонування венчурні фонди вибирають такі стратегії залучення та підготовки угод, які відповідають їх досвіду та положенню на ринку. Сформовано основні етапи відбору ВП, що надає можливість формалізувати процес відбору ВП і зробити його максимально прозорим, зрозумілим і простим. Досліджено та систематизовано критеріальну базу показників оцінювання та відбору ВП, що надає можливість формалізувати процес їх оцінювання та прийняття раціональних управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.2-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Терлецька В. О. 
Підходи та методи оцінювання інноваційної компанії / В. О. Терлецька // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 1. - С. 177-182. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено дослідження та здійснено аналізування основних традиційних підходів до оцінювання вартості бізнесу, а саме: дохідний, витратний та порівняльний. Досліджено основні методи в межах кожного з традиційних підходів. Крім цього виявлено, що за сучасних умов функціонування традиційні підходи до оцінювання вартості бізнесу "в чистому вигляді" не завжди застосовуються венчурними інвесторами, а найпопулярнішими серед них методами є договірний, мультиплікаторів дисконтованого грошового потоку, венчурний та метод реальних опціонів. Практика оцінкової діяльності свідчить про широке застосування стохастичних методів, які неможливо безпосередньо віднести до жодного з традиційних підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Терлецька В. О. 
Венчурні структури в умовах розвитку національного господарства: побудова, економічне оцінювання та прогнозування : монографія / В. О. Терлецька; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2023. - 327 c. - Бібліогр.: с. 219-244 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71134 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського